Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Hrozně mě v poslední době svědí vlasy, mám hodně lupů

26. 11. 2021 v 16:00Off-line Anonym
Hrozně mě v poslední době svědí vlasy, mám hodně lupů. Zkouším všechny možné šampóny a nic. Až nejlepší je vždy zkrátit hodně vlasy, ale po měsíci dorostou a začíná to zase. Poradí mi někdo?
26. 11. 2021 v 16:05On-line i8051  (53/184/97)
Jiste, zde bude spousta dermatologu a vlasovych odborniku a za chvili se dozvis, ze lupy vznikaji suchou kuzi a ze mas pouzivat hydratacni sampony proti lupum .. jak necekane, vid? :o)
26. 11. 2021 v 16:18Off-line Anonym
Jez1920FC22: Díky. Máš tip na nějaký šampon?
26. 11. 2021 v 16:21Off-line qwertyasdf  (38/171/67)
Podľa mňa to bude seboroická dermatitída alebo to môže byť aj psoriasis capitis. Ale skôr to prvé. Odporučil by som šamón s antimikotikom, napríklad Nizoral.
26. 11. 2021 v 19:46Off-line Jiri48  (50/173/84)
Ostříhej se, namaž a máš pokoj, vlasy jsou stejně k ničemu.
26. 11. 2021 v 19:54Off-line Tygr728  (30/190/90)
Já jsem si jeden čas splachoval hlavu octovou vodou a docela to fungovalo.
Ale co mi ve finále pomohlo asi nejvíc nebyl ani záměr (ale trvdil mi to kluk co mě občas stříhá, takže pokud má pravdu...) byl takovej ten ,,moderní" účes kde jsi po stranách do ztracena jakože nejníž defakto do hola, a nahoře delší prostříhaný. Jestli je tu nějakej kadeřník může povrdit nebo vyvrátit.
26. 11. 2021 v 20:43Off-line JxkuxLxstxvkx  (63/-/-)
Pracuju brigádně v drogerii a doporučil bych Schauma Intesive proti lupům, taková černá lahvička kolem 100,-
27. 11. 2021 v 15:54Off-line Peta80  (43/187/-)
Dojít si k doktorovi a určit příčinu a na základě toho se rozhodovat?
27. 11. 2021 v 16:07Off-line Anonym
K doktorovi? V dnešní době? A k jakému?
27. 11. 2021 v 16:19Off-line Kaido  (31/184/77)
Asi máš psoriázu alebo seboreu najlepšie ak by si poslal foto... No sklamem ťa dnešní dr ti s tým pre pomôžu maximálne predpisu kortikoidy mastr, gély na chvíľu sa ti to zlepší a potom vráti a tak nekonečný kolobeh.
27. 11. 2021 v 17:16Off-line Peta80  (43/187/-)
Svědí tě kůže na hlavě, tak určitě k proktologovi.... -___-

Zkus dermatologa. Jinak ketokonazol (účinná látka Nizoralu apod.) pouze zpomaluje růst mykóz, takže je to takovej ten "lék-nelék"... https://en.wikipedia.org/…Ketoconazole#….
27. 11. 2021 v 21:01Off-line ImBLUE  (26/-/-)
Nedostatek zinku to i může být či hormonální nerovnováha, vím o šampónu s dermakologickým testováním, co pomáhá a byl ok pro lidi, s přílišnou tvorbou lupů, stojí ale 200-300 Kč, vydrží půl roku cca a vlasy suprově výživené, hustší a jemnější, ale jedná se o přímý prodej. Nicméně lepší jak head&shoulders na 100%. Jinak mrkni i zda to není lupénka, ale to by spíš bylo na dermakologa a specializované masti + zkrátit do hola a zbavíš se toho cca nejdříve za půl roku. Lupénka bývá somatického původu, spíše ze stresu a ač mnozí se bojí, že je to infekční nemoc, tak není to tak, není přenosná.
27. 11. 2021 v 21:03Off-line ImBLUE  (26/-/-)
Omluva se za chybu, autokorekce občas hezky zlobí.
*vyživené
27. 11. 2021 v 21:20On-line i8051  (53/184/97)
A jeeeje, Jezina zase chlastala do sra*ek ...
27. 11. 2021 v 21:23Off-line GoGear  (38/184/73)
Vitamín B a Zinek. Všechny běžně dostupné šampóny jako např. Head & Shoulders, Garnier Fructis Antidandruff, Nivea Men Antidandruff Power, DM - Balea MEN AntiSchuppen atd. obsahují Py***ión zinku (Zinc py***hione). Py***ion zinku se díky svým antibakteriálním účinkům používá zejména k odstranění lupů z vlasů a vlasové pokožky. Zároveň efektivně čistí pokožku a ničí mikroorganizmy, které způsobují svědění vlasové pokožky a zápach vlasů.

Takže je jedno jaký koupíš. Účinek bývá téměř okamžitý. Pokud však chceš, aby byl účinek dlouhodobý je lepší přejít na přírodní kosmetiku, tj. šampóny bez parabenů, sulfátů, minerálních či syntetických olejů, silikonů, bez umělé parfemace apod. Účinek však není okamžitý, ale trvá tak 14 dní než dojdeš k výsledku.
27. 11. 2021 v 22:22Off-line ImBLUE  (26/-/-)
GoGear ano, znám někoho kdo používal Head&shoulders, zprvu to fungovalo - pak přestalo, proto já kupuji kosmetiku na vlasy šetrně zpracované s přírodními složkami, ověřené složení. Holt za kvalitu se platí. Ale ten úžasnej pocit, že jsem měl vlasy jemné a lesklé jak naposledy v dětství, to bylo neuvěřitelné! Takže od této zkušenosti po mnoha neúspěšných pokusech, kondicionérech.. Už nekupuji nic jiného.
28. 11. 2021 v 03:40Off-line GoGear  (38/184/73)
ImBLUE: DM drogerie má v nabídce řadu certifikované přírodní kosmetiky privátní značky Alverde, v nabídce mají i šampon pro muže, který redukuje lupy. Jedná se o šampon Alverde MEN Active Nature Bio-Hopfen, jeho cena je velmi příznivá: 59,90 hod., pokud vezmeme v potaz, že se jedná o přírodní kosmetiku s bio složkami.
Odkaz na tento výrobek zde:

https://www.dm.cz/…5583659.html

Výhodou je, že DM má jak on-line shop, tak lze i zjistit dostupnost výrobků na jednotlivých prodejnách a síť této drogerie jen v ČR poměrně hustá.
28. 11. 2021 v 19:03Off-line Anonym
Head&shoulders občas používám, ale není to právě úplně ono.
31. 12. 2021 v 13:11Off-line rebel-heart  (27/-/-)
Zajdi k doktorovi na kožné. Popíš prízabky, najlepšie keď tam pôjdeš v akútnej fáze prejavu. Uprav stravu, vylúč voľné cukry a sladkosti. Môže to byť aj neliečený zápal alebo infekcia od kaderníka od noznic, masinky. Stále tam mozu byt bakterie ktorim sa dari ked konzumujes vela sladkeho.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
31. 12. 2021 v 22:49Off-line WPW  (27/182/-)
Ahoj, ak je to stále aktuálny problém pre teba. Tak to bude najpravdepodobnejšie seboroická dermatitída, príčina nie je presne známa ale sú popísané rizikové faktory. U adolescentných mužov dochádza kvôli vysokým hladinám pohlavných hormónov k stimulácií mazových žliaz. Na koži máme kvasinku rodu Mal***ezia, ktorá tam je normálne ako súčasť kožného filmu, ale má rada tuky obsiahnuté v mazu a premnoží sa a provokuje pokožku k rohovateniu. Stav sa zhoršuje v zime.

Existujú v zásade 2 typy lupov, mastné a suché. A preto niektoré šampóny nemusia zabrať na tie tvoje. Zinkpy***hion zpomaluje rast kvasinky Mal***ezia. Hodne fajn je čierna shauma pre mužov - Schauma Intenzivní šampon proti lupům. Skúšku z dermatovenerologie mám za sebou.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload