Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Trestní oznáméní

08. 06. 2022 v 16:39Off-line Anonym
Ahoj.
Prosím o radu.
Hloupé řeči si prosím nechte. Opravdu se potřebuji normálně zeptat a jelikož nemám finance na právního zástupce, hledám odpovědi na netu.

Podávám trestní oznámení na řidiče taxislužby, který sexuálně obtěžoval (řečmi, narážkami a jemným osaháváním) mou sestru.

Trestní oznámení podávám na konkrétního řidiče.
Mohu podat trestní oznámení i přímo na společnost (taxislužbu), která tohoto řidiče zaměstnává?

Díky.

Adam
08. 06. 2022 v 16:46Off-line primosigh  (103/-/-)
Zatím si polož spíš otázku jestli to lze dokázat, že ji obtěžoval. Má na to svědky nebo v tom autě jela s tím řidičem jenom sama?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2022 v 16:50Off-line Anonym
Primosigh: Ne. Nemá svědky. Jela v tom autě s ním sama.
S touto taxislužbou jezdí už léta. Vždy profi přístup. Naprostá spokojenost.

Tento řidič je nový. Jezdí tam asi 3 měsíce. A sestra není jediná, která má tuto zkušenost.

Včera jsem mluvil s kamarádem, který pro ně kdysi také pracoval a zná tam ještě spoustu aktuálních řidičů a potvrdil mi, že o tom problému majitelé taxislužby ví, protože už si stěžovalo více klientek, který s nimi jezdí.

Ovšem, zatím ho stále zaměstnávají a nevyhodili ho. Což mi přijde naprosto nehorázné.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2022 v 16:52Off-line Anonym
Snd19: Nemůžu přeci podávat na neznámého pachatele, když vím, který konkrétní řidič tohle provedl a dělal.
Navíc může sestra doložit SMSKY, které ji psal. Zve ji tam na večeři, na oběd, vyznává lichotky, píše jak ji to sluší. V jedné SMS dokonce napsal, že ji slušela ta černá sukně, kterou měla na sobě a že ho mrzí, že se nemohl podívat pod ní.

Už to mi přijde jako jasný důkaz obtěžování.

Ač na to, co se stalo v tom autě, přímé důkazy nejsou.
08. 06. 2022 v 16:54Off-line primosigh  (103/-/-)
Tak to zkus a uvidíš. Jen aby sestra pak nedopadla jako ta Amber.
08. 06. 2022 v 16:56Off-line hrabuvka  (40/180/75)
Ano můžeš. Pokud to bylo v jeho pracovní době tak zastupoval společnost.
08. 06. 2022 v 16:58Off-line Anonym
Snd19: Nemám pocit, že bych chytračil.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2022 v 16:58Off-line Anonym
Hrabuvka: Děkuji.
08. 06. 2022 v 17:05Off-line primosigh  (103/-/-)
Tak pokud má ty esemesky tak to klidně můžeš, protože už samo psát nevyžádané nemravné esemsky je trestný čin pokud je do do té míry obtěžování, že jich je jako víc, ne jen jedna (to by bylo obtěžovaných ženských na světě).
https://www.novinky.cz/…ech-40275429
08. 06. 2022 v 17:08Off-line iglw  (48/172/77)
Byl si přítomen?Když ne,ať podá sestra trestní oznam,ještě dnes!!
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2022 v 17:12Off-line Anonym
Iglw: Nebyl. Problém je, že sestra TO nepodá. Bojí se a nechce do toho jít. Ale když mi to včera řekla, tak jsem si řekl, že to musím podat za ní. Nemohu to přeci nechat tak
08. 06. 2022 v 17:15Off-line iglw  (48/172/77)
Bež hned,ikdyž to bude tvrzení,proti tvrzení!!
08. 06. 2022 v 17:22Off-line primosigh  (103/-/-)
A kolik má sestra roků?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2022 v 17:25Off-line R77  (47/-/-)
Nic o trestním právu nevím, ale vím jedno:

Nemáš finance tak jak se chceš soudit?

Dejme tomu, že prachy máš…. Co si od toho slibuješ? Aby jmenovaná osoba byla propuštěna jako řidič taxi služby?

Důkazní břemeno …

Jak dokážeš, že spolu před těma SMSkama nebylo verbální flirtování…atd.

Pokud to bylo jen jednou, proč si tvá sestra nevyžádala jiného taxíka z dané taxi služby?

A pokud tvá sestra se tím nechce zatěžovat tak si nemyslím, že můžeš jednat když si to sestra nepřeje a nedá ti souhlas.

Jediná rada je, pokud je více lidí jež si stěžuje tak jednejte společně.
08. 06. 2022 v 17:26Off-line hrabuvka  (40/180/75)
Jdi to oznámit ty. Rozumný polda už a že obětí takového jednání to oznámení neradi ze studu nedělají. Obětí takového jednání může být právě více.
08. 06. 2022 v 18:22Off-line GoGear  (38/184/73)
R77: Od kdy někdo v trestním řízení dokazuje? Dokazují orgány činné v trestním řízení.

V trestním řízení jako poškozený žádného advokáta nepotřebuješ, protože jako poškozený jsi zastoupen státním zástupcem.

Zákon č. 283/1993 Sb., o státním zastupitelství

§ 3 odst. 1
Věci svěřené do působnosti státního zastupitelství vykonávají pouze státní zástupci; jiné orgány nebo osoby nesmí do jejich činnosti zasahovat nebo je při jejím výkonu nahrazovat anebo zastupovat.

§4 odst. 1 písm. a)
Státní zastupitelství v rozsahu, za podmínek a způsobem stanoveným zákonem je orgánem veřejné žaloby v trestním řízení a plní další úkoly vyplývající z trestního řádu.

----------------------------------------------------------------

Poškozenému, který podal návrh na náhradu škody, nemajetkové újmy nebo vydání bezdůvodného obohacení, může být ze strany policejního orgánu umožněno při skončení vyšetřování prostudovat spisy a učinit návrhy na doplnění vyšetřování.
Právo činit návrhy na doplnění dokazování.

Poškozený je v trestním řízení zároveň svědkem, z čehož mu vyplývají další práva a povinnosti.
Dále má poškozený
právo klást u hlavního líčení otázky svědkům,
právo vyjádřit se k věci před skončením řízení,
právo navrhnout, aby soud v odsuzujícím rozsudku uložil obžalovanému povinnost nahradit v penězích škodu, nemajetkovou újmu, nebo vydat bezdůvodné obohacení,
právo podat odvolání proti rozsudku ve věci rozhodnutí o náhradě škody, nemajetkové újmy nebo vydání bezdůvodného obohacení.
08. 06. 2022 v 18:36Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Na taxislužbu určitě ne, to je kravina. Tohle není žádnej TČ, kterýho se může dopustit právnická osoba. Ad hrabuvka "Ano můžeš. Pokud to bylo v jeho pracovní době tak zastupoval společnost." neraď mu p**oviny, takhle to nefunguje. Nikoho nezastupoval ve smyslu, že by zaměstnavatel nesl jakoukoliv odpovědnost za jeho činy.

"Navíc může sestra doložit SMSKY, které ji psal. Zve ji tam na večeři, na oběd, vyznává lichotky, píše jak ji to sluší. V jedné SMS dokonce napsal, že ji slušela ta černá sukně, kterou měla na sobě a že ho mrzí, že se nemohl podívat pod ní."

To je sice hulvátství, ale nedokazuje to vůbec nic. Slušela jí sukně a mrzí ho, že se pod ni nemohl podívat, ok. Ale neprokazuje to, že na ni sahal ani nic jinýho.
A beze svědků je to tvrzení proti tvrzení, to ti říkám rovnou.

"Problém je, že sestra TO nepodá"
To je a docela zásadní. Bez spolupráce poškozeného nemá smysl něco podávat.
08. 06. 2022 v 18:40Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
"už samo psát nevyžádané nemravné esemsky je trestný čin"
Ne, to fakt není. Záleží sice na obsahu a frekvenci, ale pokud je to jen pár blbých esemesek s narážkami na něco pod sukní, tak to na 99% nemá intenzitu k naplnění skutkový podstaty trestnýho činu. Maximálně přestupek, pokud to bylo hodně oprsklý, ale spíš ani to ne.
08. 06. 2022 v 18:45Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
A jestli chceš radu, vyser se na nějaký hurá akce. S tímhle není p***l a lehce se to může otočit proti tobě. Obvinit někoho bez důkazů, jen na základě nějakýho "jedna paní povídala", notabene v pozici, kdy sám nejseš ani účastník, ani svědek, tě může vyjít pěkně draho. On ten taxikář narozdíl od tebe prachy na právníka mít nejspíš bude.
08. 06. 2022 v 18:48Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Footfetish: hm, šmejdskýho právníka. Chceš říct někoho, kdo dělá svoji práci.
Podle tvý logiky jsem i já šmejd (byť ne ještě vystudovaný právník), když hájím lidi v přestupkových řízeních. Co si to ty k***y dovolují, chtít se bránit, že.
08. 06. 2022 v 18:56Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
A hrabuvka... Ve vší úctě, ale ty se do toho radši nepleť, když o tom víš prd. Ostatně, říkal cosi o tom, že o hloupý řeči nestojí, tak to přenech lidem, kteří o tom narozdíl od tebe něco ví.
08. 06. 2022 v 18:57Off-line BussterX  (103/130/150)
Pokud šlo "jenom" o obtěžování, nemá ani smysl něco řešit přes soudy... navrhuju spíš nějaké kreativní řešení... pokud bude mít pán 3x v tejdnu nepravidelně propíchaný pneumatiky, možná pokrotí svoje nadsamčí hetero-macho-chování :D
08. 06. 2022 v 19:25Off-line Anonym
Lidi, rozhodně se tady nehádejte a nenapadejte. To nebyl účel vytvoření tohoto diskuzního vlákna.
Jestli je někdo šmejd, nebo není, je irelevantní.
Nelze házet všechny právníky do jednoho pytle. Stejně jako lidi v jiných profesích. Je jasné, že jsou šmejdi a hajzlové i mezi právniky, ale to i mezi soudci, policisty, státními úředníky nebo třeba taxikáři.

Ostatně, jak kdysi prohlásil můj učitel při hodině práva na střední škole. Nejvíc zločinců je v ČR právě mezi právníky, soudci, státními zástupci, advokáty, policií a kriminalisty.
08. 06. 2022 v 19:27Off-line panskrt  (48/178/81)
Spíš bych zatlačil na zaměstnavatele a klidně přihodil sms, pokud firma nebude reagovat, pak holt jezdit s konkurencí.
08. 06. 2022 v 19:41Off-line Peta80  (43/187/-)
Hele Tommen, a není jednou z náplní práce policie zajišťovat důkazy? To já jen tak. Navíc psal, že obtěžoval vícero holek, pak to jaksi není tvrzení 1 vs 1, ale vícero vs 1....
08. 06. 2022 v 19:41Off-line Anonym
Jez1920FC22 :
Ano, máš pravdu. Všechny ty poškozené si stěžovali u majitele taxislužby.
Ten s tím však nic neudělal a onoho člověka i dále zaměstnává.

snd19:
Pokud vím, tak se neznáme osobně,tak bych neurážel.Myslím si, že rozumu i sociální inteligence mám dostatek.
Právě proto, je pro mě zcela přirozené a instinktivní bránit svou sestru.

R77: Co bych si sliboval?
Jeho vyhození ze zaměstnání a jeho odsouzení před soudem. Takové hovado by za své chování mělo nést následky.

TommenBaratheon:
Je docela smutný, že jako budoucí právník v podstatě tvrdíš a řekneš, že to hovado vlastně není možné potrestat a může zcela beztrestně dál obtěžovat desítky až třeba stovky žen.
Vítejte v ČR.
Máme opravdu fungující právní systém.

A není to jedna paní povídala. Ale moje sestra povídala. Která z toho má teď akorát následky psychického rázu.
Bohužel nenašla odvahu to říct hned poprvé, řekla to až takhle pozdě. A o to víc se to na ní podepsalo.

A hádat se s tebou nechci. Právní vzdělání nemám.
A neberu ti tvůj názor. Jen si opravdu myslím, že ty SMSKY opravdu naplňují skutkovou podstatu trestného činu obtěžování.
A pokud opravdu ne, tak se mi chce z našich právních předpisů zvracet. Vlastně si takové chlípné prase může beztrestně obtěžovat koho chce a nikdo se nedomůže spravedlnosti.

primosigh: Sestra má 19.

BussterX : Kamarád mi taky řekl, že řešení bude si ho vyžádat na jízdu a objednat někde do na odlehlou adresu někam za město a tam si na něj počkat s boxerem v ruce.
Jen já na takové věci nemám odvahu. Nejsem násilný typ člověka.
A i když nesouhlasím s tím, že společnost jej nadále zaměstnává, tak ničit majetek společnosti mi nepřijde správné.
08. 06. 2022 v 19:43Off-line Anonym
Footfetish1999? Chtěl jsem se jen zeptat na to, co píšu v příspěvku.
Jestli mohu podat TO i na společnost, nebo pouze na toho řidiče. To jsem se chtěl zeptat jako jediné.
08. 06. 2022 v 19:47Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Footfetish: jo, může se stát, ale já nemám v plánu zp******tět a nechat se vyrazit.
Hm, tak to sis asi našel nějakýho č***ka a ne advokáta. Krom toho, ono ne všechno jde obhájit a pokud ti to někdo tvrdí, tak kecá.
A že jim jde o prachy? No, prozradím ti jednu věc. Oni se tím živí, jasně že jim jde o prachy. Stejně jako komukoliv jinýmu. Kvůli tomu studovali práva, mj. kvůli nadstandardnímu příjmu. To fakt není cha***a. Myslíš si, že já budu svůj plat odevzdávat na chudý sirotky? Jasně že ne. Já třeba rád pomůžu, když můžu. Ale nikdy nikomu netvrdím, že tohle stoprocentně vyřeším, jen mi podepiš plnou moc a o víc se nemusíš starat.
A právník nejseš, ale zato víš, kdo ti poradil dobře a kdo ne. Hm, na co teda potřebuješ právníka, když to znáš sám?

"Víme oba" - na základě čeho? Že to řekl anonym, kterej to slyšel od sestry?
Za prvé, ve vší úctě k anonymovi a jeho sestře, ale můžeme tomu věřit a nemusíme. Krom toho, čemu věřím a co můžu dokázat, jsou dvě diametrálně odlišný věci.
Za druhé, on mohl být sice drzej a hulvát, ale to ještě neznamená, že to má dostatečnou intenzitu na nějakej trestnej čin. Lidi jsou zblblí a jsou schopni vidět zločin v čemkoliv.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 06. 2022 v 19:47Off-line TvujOsobniDaddy  (30/180/80)
Anonym:

Nemáš-li jasné a nezvratné důkazy, vůbec bych se do trestního řízení nepouštěl.
V ČR neexistuje spravedlnost. Nejsme právní stát.

Pokud nemáš prachy a peníze na pořádnou obhajobu, sežere tě náš systém. A pokud peníze máš, jednoduše si zaplatíš rozsudek takový, jaký potřebuješ.

Vidíme to dnes a denně. Těch příkladů z praxe mezi stovkami politiků, lobistů, mafiánů, vysoce postavených úředníků, takzvaných podnikatelů co by dávno měli sedět za katrem, ale nesedí, těch je u nás tolik, že už to lidem přijde v podstatě normální.
08. 06. 2022 v 19:49Off-line TvujOsobniDaddy  (30/180/80)
TommenBaratheon: Ty budeš právník s velkým P. Už podle toho mála co píšeš, tak vidím, že budeš přesně ten typ tý právnický k***y hájící práva těch českých Mrázků, Dalíků, Nečasů, Babišů a jim podobných :)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2022 v 19:50Off-line Peta80  (43/187/-)
No Anonyme, samotný akt, že společnost nic neudělala, asi TČ nebude, existují sice TČ, které se hlásit musí, ale "pouhé" obtěžování plnoleté tam asi není, můžeš se juknout, já nemám čas to teď hledat. Nicméně pokud by byli (soudruzi z taxislužby) předvoláni k soudu, tak křivé svědectví už TČ je, tuším s 3letou sazbou (ale je tu zas problém dokazatelnosti). Nejjednodušší by bylo, vzít nějakou otrlejší sexy kámošku, vrazit jí skrytou kameru a poslat jí s tím taxikářem na projížďku, rázem máš kvalitní důkaz...
08. 06. 2022 v 20:01Off-line bombakul  (29/176/75)
Footfetishu každý dělá svou práci hlavně pro prachy. Nebo ty snad děláš zadarmo? Popř. Děláš vůbec něco? A mimochodem každý právník jen shromažďuje důkazy ve prospěch svého mandanta a ne proti němu. Soudce jen rozhoduje čí důkazy sou přesvědčivější. To co ty považuješ za správné nikoho nezajímá protože je to pouze tvůj subjektivní názor. Ta sestra si to mohla jen vymyslet spolu s pár kámoškama a i tuhle možnost musí soud brát v potaz kapiš to?
Anonyme a proč přesně chceš žalovat celou společnost? Myslíš si že víc dostaneš? Možná tak větší hovno protože ty máš jen městskýho právníka zdarma který se i nechá uplatit kdežto oni mají svojeho a možná i celý právní oddělení tak si šance spočítej sám a asi nebudeš platit jen pár korun za náklady ale i újmu celé firmy jako ušlé zisky atd. Tommík ti to vysvětlí
08. 06. 2022 v 20:03Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
I vícero tvrzení je furt tvrzení, Peťo. Bez dalších důkazů k hovnu.

A anonyme, říkám ti znovu že ne. Není to nic, co by mohla spáchat firma coby právnická osoba. Tohle je čistě osobní záležitost.

Daddy, ty víš hovno co ze mě bude nebo nebude. Navíc, advokacie je až můj sekundárního plán, spíš bych měl zájem o jinou barvu límce taláru než modrou.
08. 06. 2022 v 20:05Off-line bombakul  (29/176/75)
Tvujdady on bude zastupovat toho kdo si ho najme. S čím máš problém?
08. 06. 2022 v 20:09Off-line R77  (47/-/-)
@anonym

Pokud těch poškozených je tolik jak tvrdíš…. Tak se divím, že ještě taxikář má zdravé ruce k řízení volantu, …. Kde jsou ty otcové, manželé, bratři těch dcer, matek, vnuček, sestřenice …. atd.

Takže deset “chlapů” z deseti rodin jež jejich dcery a manželky byly “osahávány” taxikářem a oni neudělali vůbec nic?

Hmmmm….
08. 06. 2022 v 20:12Off-line bombakul  (29/176/75)
Najdi si takovýho kterej neprohraje
08. 06. 2022 v 20:14Off-line bombakul  (29/176/75)
R77 i s tím se dá souhlasit. Někdo sáhnout na mojeho ňuníka tak toho lituje celý život a ten moc dlouhý nebude
08. 06. 2022 v 20:15Off-line bombakul  (29/176/75)
A tvůj názor nezajímá vůbec nikoho a už vůbec ne legislativu
08. 06. 2022 v 20:15Off-line i8051  (53/184/97)
Me teda prijde, ze to anonym segre zavidi a chce se pomstit taxikari, ze neobtezoval jeho ... :-)
08. 06. 2022 v 20:17Off-line bombakul  (29/176/75)
Já? Tvl ty si fakt d***l
08. 06. 2022 v 20:29Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Bombiku, já při nejlepší konstelaci hvězd nebudu v budoucnu zastupovat nikoho, ale budu samostatná jednotka. Nemám zas úplně prvotní ambice hájit kdejakej póvl, co si za to zaplatí nebo kterej mi ex offo přidělí. To úplně nevím, jestli bych chtěl bojovat třeba za někoho, kdo by vystřílel školu.
08. 06. 2022 v 20:36Off-line bombakul  (29/176/75)
Tos psal že nejdeš přímo tímhle směrem ale já sem to bral tak globálně. Je to jen práce a ty si placený za výsledek
08. 06. 2022 v 20:48Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Obhájce není (většinou) placený za výsledek, ale za práci. U ex offo je třeba po finanční stránce úplně jedno, jestli vyhraješ nebo to prosereš. Dostaneš zaplaceno od státu podle tarifu a čau.
08. 06. 2022 v 20:57Off-line bombakul  (29/176/75)
Ale tohle dělají ti neschopní ne? Teda nevím ale tuším mi někdo říkal že tohle sou takový spíš autsajdři kteří na víc nemají. Asi jako v normální práci. Kdo něco umí tak se nechá platit v ukole a b***c v hodinovce
08. 06. 2022 v 21:05Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Ale hovno neschopní. Něčím začít musíš. Jako začínající advokát musíš brát cokoliv, i ex offo, aby sis "vysloužil ostruhy". Nemáš reputaci, nemáš zkušenosti, nikdo o tobě neví, tak to musíš nahnat a nemůžeš si moc vybírat. Zkušenej, zavedenej advokát se pak na to klidně může vysrat, ale začínající ne. Získat si nějaký jméno není sranda.
08. 06. 2022 v 21:06Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
A... Ex offo bežně dělají i zkušení borci, ne jen neschopný nuly.
08. 06. 2022 v 21:12Off-line idea  (39/170/-)
Tak ať podá oznámení. Já tedy taxíkem jezdit nepotřebuji, ale přijde mi divné, že slečna sama si sedne vedle cizho chlápka v sukýnce a kdoví jak ještě vyzývavě. Proč neseděla na sedačkách za ním? Když by držela nohy u sebe, tak by přes zrcátko jí neviděl až do žaludku... :)
08. 06. 2022 v 21:17Off-line bombakul  (29/176/75)
Ano ex ofo dělají i zkušení borci ale jaký tam mají procentuální zastoupení? Příspěvkem před tím si potvrdil to co sem psal
08. 06. 2022 v 21:37Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
No, já bych to shrnul asi takhle...
Naprostá většina z vás nemá k tomu říct cokoliv erudovanýho, v lepším případě si někdo vyhrabal na netu nějaký paragrafy, kterým ale stejně nerozumí a nechápe jejích podstatu.
Nikdo z nás u toho nebyl a víme hovno, co se tam stalo nebo nestalo.

Povězte mi jednu věc - proč máte potřebu radit v něčem, o čem nevíte ani hovno? Rady typu "TO na firmu/žaloba na firmu" jsou úplně mimo. Fakt mě nepřestane fascinovat, že v téhle zemi musí všichni všemu rozumět. Já když si něčím nejsem jistej, tak se taky poradím se zkušenějšími, než abych byl pak za č***ka. I teď. Ostatně, co stran práva znám, jsem se z velké části naučil díky zkušeným a vzdělaným lidem, kteří mi s tím pomáhali a vysvětlili nejasnosti. Začínal jsem se v tom hrabat v 13-14 a taky jsem to chápal po svým a mlel pak sračky. Taky jsem si myslel, jak jsem hustej, když si dokážu napsat do googlu třeba "trestní zákoník" a přečíst to. Ale byli okolo mě lidi, kteří mi řekli "Tommene, takhle to není, to je p**ovina jak to říkáš, je to jinak, xxxx..." A já fakt s nima seděl, bavil se o konkrétních věcech, ujasňoval si pojmy a dojmy a věnoval se tomu.
A můžou mě prostě pak nasrat takoví ti hospodští radílci, co ví hovno.
08. 06. 2022 v 23:45Off-line Mic2000  (28/170/85)
Před podáním trestního oznámení na konkrétní osobu je nutné si nejprve ověřit, zda se skutečně jednalo o tuto osobu, mít dostatek důkazů a nejlépe i svědky incidentu.
Samotné trestní oznámení však může podat pouze státní zástupce, nikoli běžný občan, na základě získaných průkazných materiálů ze strany policie ČR.

Právnickou osobu, společnost, nelze stíhat pro tento typ trestných činů. V prvé řadě bych doporučoval se obrátit přímo na danou společnost, a až na základě této komunikace se rozhodnout, zda se to předá policii ČR.

!!POZOR!!
V případě, že by byl křivě obviněn, hrozí trestní stíhání naopak oznamovateli.
08. 06. 2022 v 23:50Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
"Samotné trestní oznámení však může podat pouze státní zástupce, nikoli běžný občan"
To ti řekl kdo? Trestní oznámení může podat kdokoliv, i ten, kdo s tím nemá nic společnýho.
Státní zástupce podává až obžalobu k soudu, ne trestní oznámení. To si pleteš pojmy.

To jsem tu fakt jedinej, kdo tu bude uvádět právní pseudoteorie na pravou míru? Vzhledem k mýmu věku dost tristní.
09. 06. 2022 v 00:40Off-line BussterX  (103/130/150)
Baryton to asi bude tim, že opravd**kej právník se tady nepotřebuje zadarmo předvádět ale chodí sem balit chlapy, za právnické moudrosti si nechá platit... :D
09. 06. 2022 v 10:39Off-line i8051  (53/184/97)
Ja take miluji zakazniky, co si chteji vse udelat sami (= zk***it to) a ja jim to pak za priplatek rozbeham tak, jak to vyrobce myslel. Treba UniFi, to umi kazdej podle navodu z casaku, ale potrebny detaily a souvislosti nezna. Taky kdyz si kolenovrt koupi za 250 kacek od zelenyho skreta routrik s napisem "up to 300/300" a dozaduje se tak teto rychlosti na wifi vsude ve 3 patrovem betonovym baraku, protoze to preci bylo napsany na krabici (co na tom, ze to ma jen 100M eth). Fyzika nefyzika. Ti "chytrejsi" si daj dva az tri routriky za 250 kacek a nastavej stejny SSID a pak se divej jak divizny, ze se to sere. Vysvetlit jim, ze bez poradny investice do domaci infra to proste nebude nikdy fungovat, je prakticky nemozny. Soused sestnactiletej ajtak preci rikal, ze to bude ok. Vymysleli jsme ale reseni, ze jim to drahe reseni za 5-12k pujcime na mesic a vetsina to kupuje uz po tejdnu. Takze i v IT jsou diletanti, ale z nich my zijem ... :-)
09. 06. 2022 v 19:19Off-line bombakul  (29/176/75)
Na blbcích se přece vydělává nejlíp. Mě taky baví dělat opravy toho co levní předchůdci zk***ili protože se to dá pořádně osolit. Teda ne že bych to dělal přímo já to chraň Bůh ale umím to dobře nacenit
09. 06. 2022 v 19:22Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Snd19:
O tomhle já dávno vím a Mike je p**a, stejně tak ten jeho teplej bratr Kocourek. Ani jednoho z těch dvou buzerantů jsem si vážně nikdy nebral za vzor, pokud snad narážíš na tohle.

Ostatně, ona to není jenom Majkova insolvence - těch sraček, ve kterých se potácí, je mnohem víc. Každopádně mě ale fascinuje jeho fňukání, že má jen něco přes 15k měsíčně (z kterých ještě musí živit nemocnou babičku, fňuky fňuk), ale přitom dlouhodobě vytvářel dojem, jak je neskutečně bohatej a mocnej... Taky svýho času dělal machra, jak skrz infožádosti na téma "jak často ve vaší obci přistává UFO" oškube města o miliony, tak kde ty miliony má, blbeček?
09. 06. 2022 v 19:32Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
A samozřejmě, nedělám si iluze, že ta čísla odpovídají realitě a že fakt žije jen z 15 měsíčně. Ale že je finančně ve srabu a do toho bohatýho, úspěšnýho a mocnýho machra, kterýho se všichni fízli a úředníci bojí, má hodně daleko, tak to musí být jasný každýmu, komu je víc než 13 a má IQ vyšší než číslo bot.
09. 06. 2022 v 19:38Off-line hrabuvka  (40/180/75)
Anonyme kdyby došlo na soudní spor a šlo to k městskému soudu. Tak se kvůli střetu zájmů odvolej.
09. 06. 2022 v 20:17Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Hrabůvka ty vole, já už nemám sílu ty tvoje hovadiny vyvracet.
Jakej střet zájmů, pro boha živýho? Máš ty vůbec tušení, jak funguje soudní soustava nebo místní příslušnost soudu? Nemáš.

Tvl, chlap, co neví ani základní věci, chce někomu "odborně" radit. Já se poseru.
10. 06. 2022 v 10:50Off-line hrabuvka  (40/180/75)
To je váš problém nikoliv můj. Vždy jako první soud se odehrává u Městského soudu. Pak až u okresního a pak až u vrchního. To jste nevěděli? Taxislužba je provozována soukromou osobou s povolením města to jste také nevěděli? 90% bezplatně vozí taxislužba soudní tribunál to jste taky nevěděli?
10. 06. 2022 v 10:51Off-line hrabuvka  (40/180/75)
Tak to nečti
10. 06. 2022 v 11:28Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Ach jo... hrabůvka, ty jsi vážně k***t. Je úplně jedno, jestli ten chlap řídil taxík, civilní auto nebo hovnocuc. Na příslušnost soudu nemá žádnej vliv.

Městskej soud je akorát v Praze a v Brně. Přičemž ten v Praze má postavení soudu krajskýho pro území města Prahy (tj. druhoinstančního, pod kterej spadají soudy obvodní, který mají zase status soudů okresních). V Praze se to zkrátka nejmenuje okresní a krajskej soud, ale obvodní a městskej. Vzhledem k velikosti a počtu obyvatel Prahy by bylo nereálný, aby byl jeden okresní soud pro celou Prahu. A vzhledem k tomu, že město Praha se nedělí na okresy, ale na obvody, tak se to místo okresní jmenuje obvodní. A nadřízený soud se jmenuje městskej, aby se to odlišilo od Krajskýho soudu v Praze, pod kterej ale spadá středočeskej kraj mimo Prahu.
Pokud jde o Brno, tak tam má městskej soud status soudu okresního (tj. prvoinstančního) pro okres Brno-město.

Pod okresním soudem už žádnej nižší soud není, okresní soud je první soudní instance (až na nějaký výjimky jako insolvence, správní soudnictví nebo nejzávažnější trestný činy).

Stačí ti to takto, nebo tady chceš dál mlet kraviny a dělat ze sebe vola?
10. 06. 2022 v 11:33Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
A vůbec, nemotáš ty si to náhodou s přestupkama? Ty sice řeší "městskej", ale úřad, ne soud.
10. 06. 2022 v 12:51Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Přemýšlel jsem, jestli tuhle hovadinu vůbec komentovat, ale... Fakt nevím nic o tom, že by soudci měli zadarmo taxíky. A proč by proboha soudce jezdil do práce tágem? Pochybuju, že v téhle zemi existuje soudce, kterej by neměl řidičák a vlastní auto.
10. 06. 2022 v 13:01Off-line hrabuvka  (40/180/75)
Jděte spát děti
10. 06. 2022 v 13:05Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Děti, pch. Říká chlap, kterej v 39 letech neví, co to je Městský soud. Ty mi fakt nemáš co radit, šmudlo.
23. 10. 2023 v 17:52Off-line Frankie11  (19/174/51)
Omg, tohle jsme ted zrovna probírali v kanclu....:-)))
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload