Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Kniha pro laika o dřevostavbě

22. 06. 2022 v 20:41Off-line Anonym
Ahoj, neznáte někdo nějakou dobrou knížku o dřevostavbě pro úplné laiky? Láká mě na zahradě si sám postavit malý dřevěný domek/kůlnu, ale nevím o tom vůbec nic. Materiály, nářadí, jaký spojovací materiál použít a na co, jak vyměřovat správně, přesné postupy práce atd. Není nějaká knížka, kde by bylo vše do detailu vysvětleno? Nejlépe nějaká novější, ne z roku raz dva.
Díky Tonda
22. 06. 2022 v 20:52Off-line hrabuvka  (40/180/75)
Google
22. 06. 2022 v 20:53Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
22. 06. 2022 v 21:18Off-line Anonym
Yutube jsem zkoušel, je hodně videí na tohle téma, ale nic co by se dalo opakovat. Nikdy neřeknou vše potřebné. A mnozí to berou jenom jako upoutávku na svůj online kurz za 2000Kč.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
22. 06. 2022 v 21:52Off-line hrabuvka  (40/180/75)
Anonym. Klidně mi napiš. Ale jak jsi viděl knih je velice mnoho. A práce se dřevem to je vášeň. Sám jsem vybudoval jedné své známé eko farmu. Kterou si chci vybudovat i já.
22. 06. 2022 v 22:16Off-line pauxi  (49/178/79)
Je plno knížek pro kutily , zahradní stavby atd, hledat i na bazarech knih
22. 06. 2022 v 22:19Off-line i8051  (53/184/97)
Ja ti nevim, ale pokud o tom nic nevis, nejsi technickej typ a ani si to neumis samostatne nekde zjistit detaily a rozmyslet si to, tak radeji nic nestav, to by mohla bejt katastrofa ... :-)

Btw jestli ti 2000 kacek prijde moc za kurz o stavbe srubu za statisice, tak je taky neco u tebe spatne ... :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
22. 06. 2022 v 22:44Off-line Anonym
Potřebuju něco tištěnýho, abych se k tomu mohl vracet třeba i při práci. Online kurz jsou pro mě vyhozené peníze.
Detailní postupy, metodika při stavbě. Nestačí napsat: tak a teď stlučeme trámy k sobě. Je potřeba vědět jak a čím. Bohužel ty návody v youtube videu jsou taky na ... Nebo vyměřit jak? Nechat rezervu? Jak velkou a proč. To jsou věci, které nikdo neříká a přitom rozhodují o výsledku. Pak je tam video o maníkovi, co postavil garáž z OSB desek, taky natáčí videa na youtube, ale většinu času se jen chlubí, co jakože postavil, háže tam hausnumera, ale to taky moc nepomůže. Takže ztráta času.
Proto jsem napsal jsem, třeba někdo o nějaké dobré publikaci ví.
22. 06. 2022 v 23:35Off-line klucinek  (33/176/75)
Otázkou je do jaké míry hodláš použít tesařské spoje. Pokud se ti jedná o základní vrstvení a vazby není to až tak složité, pokud by ti šlo o napodobení tesařských spojů a zádlabů používaných při stavbě reálných srubů původními metodami, tj. žádné železo, samosvorné vazníky, čepování, klínování atd., tak pokud ti nějaký vyšinutec doporučuje on-line kurz za dva litry a tvrdí ti, že podle toho postavíš srub ,sám naprosto netuší o čem mele a mele sračky. Protože todle ti musí ukázat člověk kterých je pár v republice. A trvá to několik let než se to naučíš, když pominu tu spoustu peněz co stojí vybavení.... navíc ta pravá tesařina není něco co by ses naučili podle YouTube, tesařina je druh umění a je pro ní potřeba cit a obrovská představivost....jinak o tomhle vyšla kniha, kdysi jsem si jí půjčoval v knihovně, byť stará, ale právě z doby kdy byla psána lidmi co toto řemeslo ovládali. Mrknu jestli ji nemám v počítači.
23. 06. 2022 v 04:07On-line Richard33  (44/185/80)
Nauč se dvě věci. Tak čepovat spoje a co to je zavětrování dřevěné konstrukce. O toho zjistíš, jaké nářadí potřebuješ, kup ho, i materiál a hurá do toho :)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
23. 06. 2022 v 11:26Off-line Fgjk  (21/195/90)
Kdyby sis mě býval odblokoval, takbych ti s těma futrama poradil;-)
23. 06. 2022 v 16:40Off-line i8051  (53/184/97)
Jez1920FC22 (58/196/-)
Bude to nejspíš elektrická pila, popřípadě motorová, kotoučová pila, pokosová pila, pila ocaska, vibrační pilka, svářečka, elektrody a příslušenství k tomu, plasmová řezačka kovů ( pokud nechceš řezat ručně kovy), dláta, gumová palička, dřevěná palička, kladivka a kladivo, vrtačka, el hoblík, horní frézku, hřebíky, vruty, šrouby, torxy na vruty, tesařská tužka, fixa, bruska, štětce, prodl kabely, el rozdvojky, spojovací materiál, vodováhy, úhelníky, zateplovací materiál do stěn, podlahy, stropů, ( minerální vata) a tak dále.
-------------------

https://youtu.be/KF-W4VonrMo?t=80

Btw Jezino, on si opravdu koupi plazmovou rezacku na drevenej srub. Ten tvuj seznam naradi by ho vysel draz, nez cela kulnicka :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload