Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Životné vzory

10. 08. 2022 v 10:58Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Viem, znie to žartovne, veď aj tí najmladší z nás asi dnes už sotva budú mať doma na stene plagátik nejakého borca, ku ktorému sa utiekajú :), to patrí tak do detstva a do puberty. Ale pre tú srandu by ma zaujímalo, koho ste v detstve a dospievaní mali ako nejaký ideál, či až idol. A máte dodnes v niekom svoj inšpiračný zdroj?
Keď som mal 4 roky, tak to bol Michael Praed, ako Robin Hood. Bol SO F**KIN´COOL, kvôli nemu som zakázal rodičom, aby ma strihali a pestoval som si dlhé vlasy. Potom to bol Ajno Švajci, lebo, lebo, lebo mal proste veľký biceps a veľa toho nenahovoril :D v puberte zas Bruce Lee, pretože vedel každému s nekonečnou gráciou nakopať riť a mal úžasnú charizmu. Až oveľa neskôr som docenil fakt, že písal aj krásne básne a nebol nijaký tupoň, ale mal vyštudovanú filozofiu na výške... čo málokto vie.
No a potom som pochopil, že tento život za teba nikto neodžije a už vôbec nie romantizované postavy zo žánrových filmov... Prišiel som na to dosť neskoro :D, no lepšie ako vôbec. Akí sú/boli tí vaši?
10. 08. 2022 v 11:12Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Marcus Tullius Cicero, Sigmund Freud, Charles Darwin, Anton Szandor LaVey, Don Miguel Ruiz, Diogenés, Jára Cimrman, Tomáš Garrigue Masaryk, Jan Husa, mistr Jan Žižka a další...
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
10. 08. 2022 v 11:16Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Geniálne, Freud :D, ale naozaj - Cimrmam ma dostal! Takú všehochuť som nečakal a Cimrmam musí imponovať každému, na tom som sa zasmial, keď som vďaka otcovi objavil čaro Jári Cimrmama, tak som tomu humoru hneď prepadol.
Ale páči sa mi ten široký záber, od bojovníkov cez politikov až po mysliteľov...
Akurát toho zakladateľa satanskej cirkvi nemusím, a nie preto, že búúú, satanisko, ale na môj vkus to bol jednoducho hrozný egoista. Ale mal bohovskú charizmu, hneď by som ho obsadil do filmu ;)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
10. 08. 2022 v 11:17Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Miro, jasné, v tejto dobe a tvojom veku... načo aj?
Ale neverím, že keď si mal takých 13, že si k niekomu nevzhliadal? Aspoň ku svojmu starkému, dúfam ;)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
10. 08. 2022 v 11:53Off-line i8051  (53/184/97)
Ja vzdy vzhlizel jen dopredu a tam nikdo nebyl, takze mi v rozletu nikdo nezaclanel ... :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 08. 2022 v 12:03Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
:D táto odpoveď, i, ale bola aspoň naozaj milá a humorná :D
Takto: je normálne, že väčšina ľudí (skoro všetci, len to tak nepomenujú, neuvedomia si to vedome, alebo si to spätne nechcú priznať) má vzory. V horšom prípade idolov, ktorých nek***icky obdivujú, v tom lepšom v nich nachádzajú inšpiráciu a snažia sa k***icky uvažovať a selektovať. Líši sa to vekom a intelektom, ale je to normálna fáza vo vývoji osoby (a osobnosti). Preto poviem niečo trošku kontroverzné - ten kto hovorí, že nepotrebuje (alebo skôr retrospektívne, že nepotreboval v mladosti) vzory, tak je buďto úžasne uvedomelý a rozhľadený jedinec, ktorý sa aktívne snaží ísť vlastnou cestou, alebo (čo je pravdepodobnejšie), človek, ktorý sa cíti nad vecou, ale nie je a hovorí z neho až prílišná a tak trochu falošná sebadôvera. Špeciálne chalani potrebujú v určitom veku dakoho, pri ktorom si povedia: takýto chcem raz byť. Jasné, že neskôr to pozmenia na: som ja, som sám sebou, ale týmto sa oplatí inšpirovať. To nie je stádovitosť a slepá poslušnosť, ale prirodzená vec v psychickom rozvoji, aaa... vie to ušetriť čas, ak máš dobrého mentora, alebo aspoň niekoho, kto ťa vypočuje bez nároku na čokoľvek.
10. 08. 2022 v 12:10Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Khalo, jasné, v našom veku, keď prežiješ celé jedno storočie... to je iná pesnička, to si musíš byť len ty sebe pánom. Ale ako malého chlapca? Proste neverím. Je to ako keď mi niekto povie, že nemasturbuje ;)
10. 08. 2022 v 12:24Off-line i8051  (53/184/97)
Tak životné vzory uz zname, ale jake mate neživotné vzory? ... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 08. 2022 v 16:02Off-line bombakul  (29/176/75)
Já sem měl pouze cíle a k těm mi žádnej mikymaus nepomohl. Všechno sem si musel vybudovat sám
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 08. 2022 v 17:39Off-line Frankie11  (19/174/51)
Tak to byl každou chvíli někdo jinej...Pro zasmání- kosmonauti, Kylo Ren ze Star Wars, závodníci Formule 1, z prezidentů VH, jednou i kreslená postava z anime....:-)))
10. 08. 2022 v 18:45Off-line Titan24  (30/168/56)
Vyloženě jako životní vzor ne, spíš jsem vždycky toužil po nějakém tom snovém přátelství jako vidám v seriálech a filmech. Takové přátelské trio jako Harry, Ron a Hermiona, nebo Ash, Brock a Misty. Ach jo...když už jsem něco takového měl, tak to nepřežilo ZŠ :(
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 08. 2022 v 18:49Off-line panskrt  (48/178/81)
Hmm, tak asi normální nejsem, protože jsem v životě žádné vzory neměl. Ani podvědomé :)
10. 08. 2022 v 21:02Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Rychlé šípy, Ivan Lendl (přístup), Cool Hand Luke a můj celoživotní přítel (v původním slova smyslu), který byl vždycky o dva kroky přede mnou.
10. 08. 2022 v 23:08Off-line panskrt  (48/178/81)
Ale jdi Míšane, od kdy jsi vlastně zlá s***ě?
10. 08. 2022 v 23:40Off-line Tygr728  (30/190/90)
Vzor jsem neměl, nevím jestli to je špatně nebo dobře, možná v něčem špatně nevím...
11. 08. 2022 v 05:14Off-line iglw  (48/172/77)
Kdysi a stále BEE GEES i jejich hudbu!!Teď Dua Lipa!!
11. 08. 2022 v 10:21Off-line i8051  (53/184/97)
Jo, tebe ... :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 08. 2022 v 11:45Off-line primosigh  (103/-/-)
Cista_direcka (21/-/-) NOVÉ
Životní anti-idoly máte? :-)

Já mám odstrašující příklad: Tlusté ho*no ve člunu.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
11. 08. 2022 v 12:17Off-line i8051  (53/184/97)
Primosigh (101/-/-)
Já mám odstrašující příklad: Tlusté ho*no ve člunu.
------------------
V tom pripade si ten clun akrilate umej a priste si do nej neser, cune :-)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
11. 08. 2022 v 12:56Off-line primosigh  (103/-/-)
Líbí se mi jak se Tlusťoch vždycky přihlásí k těm přezdívkám. Jak se říká - kdo se cítí, ten se vtípí :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
11. 08. 2022 v 13:05Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Jasné, že to môžu byť aj nereálne, fiktívne, čisto fantaskné postavy(vičky) :). Old school Tarzan alebo new school Mandalorian, ide v zásade o to isté ;) A je jedno či je to futbalista, kozmonaut, John Rambo-špeciálna jednotka v počte jednej osoby alebo ehm, (ne)Cher ;) či Maradona, pardon, Madonna. Ale aby ste sa nečudovali, taký Maradona vedel dobre spievať a možno lepšie než Madonna :D (odporúčam o ňom nádherný dokument od Kusturicu, a nie, nemám rád Maradonu, nebaví ma futbal, ale obdivujem Kusturicu ;)) Nezáleží až tak na tom, či je ten ktorý hrdina reálny alebo pochádza z dielne anime seriálov, ide aj tak vždy o pravzory, ideály, obrodený, aktualizovaný, ale vždy večný mýtus, veď to isté sa stane živým ľuďom, deti a dospievajúci si ich zbožštia, povýšia na legendu a dokonca občas už aj počas ich života...
Nie je na tom vlastne nič smiešne; je smiešna detská mentalita? Isto je v dospelosti prekonaná, no ako u koho ;), ale smiešna nie je, patrí to k vývoju.
Z fiktívnych hrdinov som ja siahal po klasike, už akosi od decka som mal rád retro, heh. Takže pre mňa to bol Robin Hood, kráľ Artuš, Winnetou, prípadne nejaký bezmenný samurajský bojovník.
11. 08. 2022 v 13:12Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
A životné anti-vzory? Asi každý pôvodný vzor :D Pretože v istom veku si človek uvedomí, že ten idol je často umelo vytvorený a začne ho vnímať ako človeka z mäsa a kostí, no a potom príde dezilúzia, skrátka k***ické uvažovanie ;) možno sme potom naštvaní na svoj idol (ako si môže dovoliť byť vlastne obyčajným človekom?!) a na seba - ako som mohol byť taký blbý, že som uveril že nejaký človek je akoby nadčlovek? Ale ak je niekto v niečom naozaj dobrý, niečo dokázal, v niečom skutočne uspel, oplýva vlastnosťami, ktoré ho kvalifikujú ako odvážneho, čestného a podobne... to je určite hodné obdivu a snáď aj nasledovania.
Napríklad je rozdiel medzi kapelami, ktoré dokážu oslniť muzikálnou virtuozitou a takými, ktoré sú čisto vyfabrikované, aby sa z viezli na módnej vlne a zaujali akurát tak tínedžerskú populáciu. A už spomínaný Bee Gees... Teda ja nechcem nikomu brať pekné spomienky na éru uplynulú a verím, že je s tým spojená roztomilá nostalgia, ALE... :D:D:D
11. 08. 2022 v 13:19Off-line ellvin  (23/183/81)
Žádné životní vzory jsem neměl a nemám. K čemu je vůbec dobré mít v někom vzor?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
11. 08. 2022 v 13:25Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Myslíš to ako rečnícku otázku?
Ale ak chceš moju odpoveď: Je to bežný vývoj, učíme sa opakovaním, napodobňovaním, a mnohí sa v istom veku chcú niekomu podobať (v detstve trebárs aspoň otcovi, ak teda majú dobrý vzťah, v puberte nejaký spevák, herec, youtuber či tiktoker :D), aby v neskoršej adolescencii zas mohli zúrivo bojovať za to, aby mohol byť každý hlavne sám sebou :D
Je to teda prirodzené. Ale je aj úplne jasné, ellvin, že teraz už sotva budeš mať dajaké postery obľúbencov v detskej izbe :D už skrátka nadsluhuješ.
No a na čo sú dobré vzory? Aby nás mohli inšpirovať a aby sme si následne mohli povedať, že je aj tak je napokon všetko na nás a nikto za nás ten náš život neodžije ;)
11. 08. 2022 v 20:46Off-line klucinek  (33/176/75)
Jojo základem je mít svůj vzor.... Co je na tom že pak čekáš na ÁRU až vypnou pojistky, po tom co sis dle svýho cool vzoru vomotal špagát kolem kejháku.... hlavně mít vzor...URAAAA
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
11. 08. 2022 v 22:09Off-line Pugh  (21/188/85)
Moje vzory/idoly:

1) Moje mamka – moje mamka je pro mě rozhodně inspirativní osoba, protože ačkoliv nevydělává třeba tolik peněz jako mamky mých přátel, vždy bojovala, aby mě i bráchu uživila a abychom se měli nejlépe, co to šlo. Vždy ke mně byla upřímná, přátelská a vždy mě maximálně podporovala, brala mě takového, jaký jsem, nesnažila se mě měnit. Trávíme se spolu hodně času a povídáme si třeba o tom, jací se nám líbí muži a tak. Je to k nezaplacení a jsem za to moc rád, protože si uvědomuji, že to není samozřejmostí, naopak je to spíše vzácností.

2) Dana Scullyová – přestože se jedná o fiktivní seriálovou postavu, je to pravděpodobně můj životní vzor. Nechci být jako ona, ale pomáhá mi, když mi není dobře. A když jsem třeba v nějaké těžké životní situaci, říkám si, jak by to asi řešila ona. Je to pro mě inteligentní, silná a chytrá žena, která vynikala v práci, ve které dominují muži. Je ambiciózní, loajální, oddaná své katolické víře. Dokáže dokonale číst v lidech a miluji tu její lehkou drzost vůči Mulderovým teoriím.
Zajímavost – „Scully Effect“ – Scullyin efekt je fenomén, který iniciovala Scullyová jakožto žena, která byla vzorem mnoha mladých žen, které se kvůli Scullyové chtěli věnovat práci ve STEMu (Science, Technology, Engineering, Mathematics – věda, technologie, inženýrství, matematika). Důsledkem tohoto efektu byl opravdu nárůst žen na pracovních pozicích v těchto oborech. Podle výzkumu naprostá většina žen (které postavu Scullyové znají) tvrdí, že je vzorem pro dívky a ženy a téměř dvě třetiny žen, které pracují ve STEMu, tvrdí, že Scullyová byla jejich osobní vzor. Podle představitelky Scullyové Gillian Anderson byla Scullyová postavou, která do začátku 90. let ještě nikdy nebyla zobrazena v televizi, a že podle reakce fanoušků byla zoufale potřebným vzorem pro ženy všech věkových kategorií kdekoli na světě.

3) Morten Harket – a nakonec jeden můj pubertální idol. Vždy mě fascinovalo, jak se Morten dostal z (v té době čtyřmilionového) Norska do celého světa. Miluju jeho hlas a ty dlouhé tóny, pro které je ikonický. Jeho megahit „Take On Me“ je jednou z 18 písní, vzniklých do roku 2000, které mají na YouTubu více než miliardu zhlédnutí. Pomalejší MTV Unplugged verzi této písně si ještě i teď pouštím do ouška před spaním, když nemůžu spát, protože mi usnout pomáhá. Je totiž tak citlivá. No, a pak samozřejmě jeho vzhled. Byl a je tak neskutečně nádherný.

Zase, jako skoro vždy, jsem se rozepsal, tak snad neva. A doufám, MysiakPipo, že jsem správně pochopil, na co ses ptal, a že jsem napsal smysluplnou odpověď na tvé otázky.

A jak jsem si, tak četl komentáře ostatních, tak jsem asi jeden z mála, kdo má/měl vzor nebo v pubertě idol. A to, že mám nějaký vzor, podle mě ještě neznamená, že musím být úplně stejný jako on a dělat stejné věci jako on. Spíš to je pro mě člověk, který mi dodává nějakou vnitřní sílu a inspiruje mě.
11. 08. 2022 v 22:14Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Jasné, dokonale si ma uspokojil :D a napísal si ešte dlhší sloh, než ja zvyknem a slúži ti to ku cti, lebo nielenže je odpoveď pekne sformulovaná, ale vie čitateľa obohatiť a dozvedel som sa niečo nové (Scully effect - a to som bol v detstve celkom fanúšik Aktov X), dojal si ma (to s Tvojou mamou je nádherné, mať taký kamarátsky až priateľský vzťah, to je na nezaplatenie, moja mamča ma tiež vždy podporovala) a máme niečo spoločné, pretože ja Take On Me považujem (spolu s videoklipom) za jednu z najľúbeznejších záležitostí na celej planéte :) Mám rád 80. roky, hudbu a módu, ktorá vtedy dominovala, kapelu A-ha, a áno, asi všetci sa zhodneme, že frontman bol (je) prekrásny :)
Ďakujem za odpoveď a hádam zaujme aj ostatných.
11. 08. 2022 v 22:32Off-line Pugh  (21/188/85)
Ano, videoklip "Take On Me" byl ve své době svou rotoskopickou technikou naprosto přelomový.
11. 08. 2022 v 22:38Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
To teda hej!!! Ale nemyslím len techniku, ale aj tú roztomilú teenage love story a ako sa preniesla do komiksu :) skrátka to malo jednoduchý, ale prekrásny scenár. Videoklip k Sun alwas shines on T.V. bol aj ocenený. Moja obľúbená je však Stay on These Roads.
12. 08. 2022 v 18:28Off-line Titan24  (30/168/56)
Protože tehdy dokázali vytvořit skvělou hudbu i dost amatérským způsobem :)
13. 08. 2022 v 21:30Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Hm, nemyslím si že to bolo amatérske, to určite nie, ale jednoducho dobovo podmienené
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload