Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Pocit nadřazenosti

31. 08. 2022 v 19:37Off-line Anonym
Všímám si, že část lidí, asi tak jedna čtvrtina až jedna třetina trpí zvláštním pocitem nadřazenosti. Oni si vážně myslí, že jejich životní styl je lepší než styl jiných a jejich život má snad větší váhu než život jiných. Tato část populace je nemocná na hlavu. I tady v poradně řádí někteří podobně postižení. Srandovní, že jak jde čas, tak pak jejich náhrobky na krchově působí stejně jako náhrobky těch, nad kterými se povyšovali. K čemu to tedy bylo?
31. 08. 2022 v 19:45Off-line Fgjk  (21/195/90)
Napadlo tě někdy, že v určitých případech to může být pravda? Že se jim prostě vyvedlo vše, co kdy chtěli a nevzdali snahu o dokonalost (tedy z jejich POV)..není to v takových případech opodstatnělé?
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
31. 08. 2022 v 20:03Off-line Lolitak69  (22/171/62)
Záleží jestli ten pocit nadřazenosti je oprávněný. Někteří lidé jsou svými schopnostmi a úspěchy pro ostatní příkladem. A bez některých by se svět obešel. (jestli to někdo vztáhne na sebe, nenesu za to zodpovědnost já)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
31. 08. 2022 v 20:28Off-line bombakul  (29/176/75)
Tak trochu povýšenecky se chovám ale ani v běžným životě sem nepotkal moc lidí kteří by dokázali vybudovat aspoň zlomek z toho co já i když měli lepší st**tovní pozici ale na druhou stranu sem nikdy netvrdil že můj život má vetsi hodnotu. Něco jinýho je ale tvrzení o prospěchu pro společnost kde mám oproti většině zase trochu navrch. A nemocnej fakt nejsem aspoň to nebylo nikdy potvrzený a v čem přesně tkví tvůj problém že řešíš to co stejně nevyřešíš?
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
31. 08. 2022 v 20:40Off-line totepka  (27/180/70)
Je to vtipný, hlavně u mladých lidí :D Já mám z takových lidí jen srandu. Zdravě sebevědomý člověk nemá potřebu se povyšovat, to dá rozum.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
31. 08. 2022 v 21:11Off-line tatrman  (27/-/-)
Tak už v Bibli se píše: " Kdo se povyšuje, bude ponížen."
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
31. 08. 2022 v 21:20Off-line totepka  (27/180/70)
Není tam žádná tenká hranice, buď se s lidmi bavíš jako se sobě rovnými nebo se k nim chováš jako k póvlu.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
31. 08. 2022 v 21:21Off-line Anonym
Totepka -souhlas. Kdo něco doopravdy umí, tak je přirozený a nepovyšuje se.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
31. 08. 2022 v 21:35Off-line i8051  (53/184/97)
No a 2/3 populace maji zase pocit, ze se proti nim svet spiknul a za jejich vlastni neschopnost, neuspechy a selhani muze prave ta tretina sebevedomych a samostatne uspesnych. Srandovni, vid? ... :-)
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
31. 08. 2022 v 21:36Off-line totepka  (27/180/70)
Tak to potom nikam nepatřím :D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
31. 08. 2022 v 21:37Off-line Peta80  (43/187/-)
Anonyme, co přesně považuješ za povyšování se? Jako když Jezinovi napíšem, že mele kraviny, když je skutečně mele? To není povyšování se, ale konstatování faktu. :)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
31. 08. 2022 v 21:49Off-line vasek698  (25/-/-)
Podle mě spíš trpíš přehnaným generalizováním. Určitě neznáš třetinu až čvtrinu populace, každopádně chápu, že máš nějaký vzorek. My zase s kámošem říkáme, že 60 % lidí jsou i***ti, s 20 % se dá bavit a 20 % je fakt chytrých. Ale že povýšených? Těžko říct, ale pokud mám v tomhle směru nějakej názor, tak zpravidla hodně radí/tváří se, že ví lidi, kteří moc neví. Zkrátka málo tomu rozumím, mám jasnej přehled (a vím, co je správný, žejo). Kdo umí, ten už zase ví, co vše se může posrat, kolik a jakých je proměnných a vlastně radši skromně řeknou, že si nejsou vlastně jistí, protože... a v hlavě se jim motá tenhle vír informací (protože tomu rozumí, ale nerozhodným vustupováním působí, že ne). Cesta je asi taková, že si každej najde takovou oblast, který bude rozumět, na který si uvědomí svou vlastní nevědomost jinde. Třeba jak teď šikovnej kámoš - objednal si řemeslníka už na nevím co, protože "kdyby ta profese nebyla potřeba, neexistuje". Neumím, neumím. A jestli je někdo povýšenej, tak ať je. Protože tě sice může štvát nechat i***ta manévrovat, ale ono je zase vtipný sledovat, jak i***t manévruje. :)
31. 08. 2022 v 23:02Off-line R77  (47/-/-)
Ten Váš pocit nadřazenosti je hrozně individuální … může pramenit z pózy vlastního nízkého sebevědomí… nebo prostě je to dávno Vaší povahou a okolí Vás tak bude vnímat právem či neprávem.

Na druhou stranu můžete byl vesnický vidlák a chovat se nadřazeně vůči jiné osobě a můžete být i (maďarský) chirurg a být ješitný (k***t) jež si myslí o sobě nebo své zemi jež je nad tou Vaší.

Rozhodně to není třídní boj mezi úspěšnými a velmi průměrnými.

Vše je jen otázka pohledu té dané osoby… a přeci je tak jednoduché někoho nálepkovat.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 09. 2022 v 00:46Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
R77, veľmi dobré zhrnutie.
Ja len doplním, že komplex menejcennosti sa najľahšie kompenzuje pocitom nadradenosti, a že sebadôveru by nemala sprevádzať arogancia, lebo potom je dotyčný nabubrelý nevychovanec, je jedno či spoločensky úspešný alebo nie.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
01. 09. 2022 v 13:02Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Totepka (26/180/70) NOVÉ
Není tam žádná tenká hranice, buď se s lidmi bavíš jako se sobě rovnými nebo se k nim chováš jako k póvlu.

Jakože nic mezi tím není? No, je hezký vidět svět takhle černobílé.
01. 09. 2022 v 13:09Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Hej, je to dosť vyhrotený pohľad. K ľuďom sa správam na základe toho, ako sa oni správajú ku mne a vice versa. A ani k póvlu sa nie je dobré správať ako póvl, človek tak klesá na tú úroveň.
hm, a zaujímavé je, že mínusky či plusky tu človek naozaj nedostáva ani tak na základe toho, čo napíše, ale preto, lebo niekomu stúpi na kurie oko a pár občanov ho potom stíha naprieč Poradňou :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload