Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Kníže Václav, státní hymna a elektřina

14. 09. 2022 v 10:09Off-line Anonym
Elektřiny máme, my Češi, nejen dostatek, ale nadbytek. Produkujeme nadbytek levné elektřiny, kterou vyrábíme za cca 50 haléřů na kWh. Kdybychom nebyli německý protektorát, ale samostatný stát, mohli bychom prodávat elektřinu třebas za 2 koruny za kWh. A ještě by producenti a distributoři měli bohatý zisk. Za to, že jsme německý protektorát a sponzorujeme Německo a jsme Německem vysáváni, mohou naši polistopadoví politici. Stejně tak už kdysi Václav odváděl Němcům, už v době knížete Václava se počítala hodnota ve stříbře, ale i v počtu kusů dobytka a jiných věcných jednotkách. Václav svému německému "nadřízenému" platil každý rok 120 volů a 500 hřiven stříbra. Jednalo se samozřejmě o velkou částku a hodnotu, která následně chyběla doma. Představte si, že jedna hřivna stříbra se rovnala cca 253 gramům stříbra. A jednalo se v podstatě o základní platební jednotku té doby. Václav je symbolem, který Češi znají a mají ho rádi. Lidé znají svatého Václava, servilního vladaře, který sloužil Němcům a platil jim obrovské výkupné za mír, je to kulturní nástroj pro přesvědčení Čechů, že jsou podřízeným národem, ať už Rakouské říše, nebo Německa. Skutečným hrdinou byl ale Boleslav, který odstranil svého servilního bratra Václava a zastavil vyplácení výpalného Němcům. Jenže Češi mají Václavské náměstí se sochou Václava jako národní symbol. Takové fatální symbolické podřízení se pak promítá do všech dalších období. Je to prokletí. Češi odsouzeni sloužit Němcům nebo Sovětům a dnes zase zpátky Němcům. Všechny jiné národy by vzhlížely spíše k Boleslavovi než k Václavovi. I ta státní hymna. Ostatní národy mají bojovné národovecké hymny.

Slováci:
Nad Tatrou sa blýska
hromy divo bijú,
nad Tatrou sa blýska
hromy divo bijú,
Zastavme ich, bratia,
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.

Poláci:
„Jeszcze Polska nie zginęła“
Ješte Polsko nezahynulo
Když žijeme,
Co nám cizí přesila vzala,
Vezmeme si zpět šavlí.

Maďaři:
Bože, žehnej Maďarovi
láskou a bohatstvím.
Navždy, Bože můj, ho chraň!
V boji s nepřítelem žehnej jeho zbraň! Všichni mají hymny vzbuzující ke semknutí národa.

A Češi mají pomalý cajdák, kde se ptají "Kde domov můj". Už v té hymně je obsažena tragédie Čechů...
14. 09. 2022 v 10:34Off-line i8051  (51/184/97)
Zmenil bych nadpis na : "Jak hloupemu Strejdovi Jirkovi neznalost souvislosti zatemnila mysl". Dekuji ... :-)
Souhlasím - 13   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
14. 09. 2022 v 10:55Off-line Anonym
Kdepak, Tomáši. Kdyby se o dalo rozporovat, tak bys to dokázal. Ale nedokážeš. Všechna fakta hovoří jasnou řečí: ČR má nejmenší zdanění zahraničních zisků. Tzn. cizí firmy nejvíce z Česka vyvádějí. V Polsku, na Slovensku a v Maďarsku mají vyšší zdanění zahraničních firem a ty firmy od nich neodešly.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 9  Nahlásit
14. 09. 2022 v 10:59Off-line primosigh  (101/-/-)
Jak říkal strýček Áda: Češi jsou jako cyklisti, nahoře se hrbí a dole šlapou.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
14. 09. 2022 v 11:00Off-line Anonym
Primosigh - přesně tak...
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
14. 09. 2022 v 11:14Off-line i8051  (51/184/97)
Nikoli Jirinko, namam duvod ti rozporovat tve povidacky od dezinformatoru, kdyz ani netusis skladbu ceny za elektriku a plyn. To je jak perly svinim. A opravdu misto hledani virtualnich pricin si radeji hlavou a investicema realne vydelam, abych nemusel porad fnukat zde na pavlaci :-)

Btw jestli mas dlouhou prodluzku, prodam ti 1 kWh za 0.99 ... a pridam 4% komunitni slevu :-)
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
14. 09. 2022 v 11:54Off-line Anonym
Tominko, když nedokážeš rozporovat fakta, tak přiznáváš, že jsou pravdivá a rozporovat je nelze. A já tě o levnou elektřinu neprosím. To sis to vyložil/a špatně a dal/a sis tam nějaký skrytý záměr. Ber ten článek jak je a nehledej v něm jinotaje. Ten článek popisuje národní rys Čechů a ten je znám i sousedům.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
14. 09. 2022 v 11:57Off-line Artenkotorer  (34/180/84)
Češi mají howno, ne elektřinu za 50 haléřů na kWh. Tu elektřinu má ČEZ. To nejsi ty, není to ani stát. ČEZ má statisíce vlastníků (včetně mě, byť u mě jde jen o malinkatej kousíček), stát je jen jeden z nich i když vlastní nejvíc, stále to znamená že si s ČEZem nemůže dělat co chce. Čez má tak zákonnou povinnost maximalizovat zisk. Pokud by prodával pod tržní cenou, zcela po právu by bylo jeho vedení u soudu.
Tržní cena je dána střetem nabídky a poptávky. Nabídka je limitována nejdražším zdrojem který je ještě potřeba na uspokojení poptávky. Proto je elektřina drahá a proto je to dobře, protože jinak by hrozil blackout. Nelíbí se ti to? Běž si stěžovat těm co si vypnuly levný jaderky. Shodou okolností to jsou to taky němci. Ale příčina je že jsou i***ti, ne že by jsme jim byly poddáni,
14. 09. 2022 v 11:59Off-line Anonym
Drancování naší země však jede stále dál na plné obrátky. A v posledních deseti letech dokonce odliv kapitálu dramaticky převyšuje příliv zahraničních investic, jejichž objem v současnosti nejen nepokrývá odliv, ale dokonce dnes oproti dlouhodobému průměru klesá,“

Prostřednictvím kapitálových výnosů je každoročně z naší země vyvedena neuvěřitelná suma více než 300 miliard korun. K významně masovému odlivu peněz dochází z vodárenských a energetických společností. „Právě na něm je nejzřetelněji vidět, kam nás dostal hanebný a často korupcí doprovázený výprodej strategických odvětví a přírodních zdrojů do zahraničních rukou, realizovaný především porevolučními vládami, zejména ODA a lidovců.

K machinacím s výnosy zahraničních korporací napomáhá podle Hrnčíře náš daňový systém, po celá dlouhá léta pokřivovaný všemožnými výjimkami, který umožňuje zdaňovat většinu výnosů dceřiných firem v tuzemsku u jejich matek v zahraničí. Japonský koncern Asahi v letech 2016–2019 vyvedl z Plzeňského Prazdroje do zahraničí 11 miliard korun.

Jen německý obchodní řetězec Lidl každý rok v Čechách a na Moravě vydělá a odvede do zahraničí až pět miliard korun čistého zisku! V důsledku výjimky pro zahraniční vlastníky firem tito neplatí 15% srážkovou daň, kterou musejí platit tuzemští vlastníci – tuto výjimku, která konkurenčně nesmírně znevýhodňuje vlastníky české, prosadila ČSSD…
14. 09. 2022 v 12:01Off-line Anonym
Mezi podniky, které vyvádějí zisk (ať již po, či častěji před zdaněním), patří i tak obrovské firmy jako třeba PPF, Penta, J&T Finance nebo Seznam.cz.

Seznam vyplatil své mateřské společnosti Helifreak Limited, vlastněné jeho zakladatelem Ivo Lukačovičem, dividendu 567 milionů korun – peníze odešly na Kypr, přičemž pokud by je její majitel, jehož média mají tak velký zájem o slušnost české politiky, zdanil v České republice, získala by hned 85 000 000 korun navíc. Ale takováto „daňová optimalizace“ je zatím, bohužel, naprosto legální.
Podle údajů Českého statistického úřadu z ledna 2021 u nás v roce 2019 pracovalo až 621 900 lidí z ciziny. Tedy plných 14,7 procenta z celkového počtu 4,23 milionu zaměstnanců. A každý třetí cizinec pracoval v Česku na pomocných a nekvalifikovaných pozicích. Tito lidé ale odvádějí to, co si zde vydělali, do ciziny. Podle Hrnčíře i při nejoptimističtějších odhadech nám skrze zaměstnávání cizinců mizí v zahraničí více než 17 miliard korun ročně.
14. 09. 2022 v 12:02Off-line Anonym
„O tom, že takové tunelování mohlo být dokonce přímým záměrem některých členů vlády, svědčí i výrok jednoho z nejbližších spolupracovníků tehdejšího premiéra Václava Klause, dnes již zemřelého Tomáše Ježka, který k 20. výročí privatizace prohlásil v ČT, že Klaus a jeho okolí záměrně brzdili zákony, které měly na proces kupónové privatizace navazovat, a to až po dobu pěti let. Bez těchto zákonů však vznikl v ČR prakticky nijak neregulovaný akciový trh, který umožnil masivní rozkrádání a tunelování privatizovaných firem především formou zdánlivého navyšování jejich majetku formou nových akcií, a to bez vědomí drobných akcionářů a jejich možnosti podílet se na něm. Malí akcionáři tak byli z firem doslova vytěsněni, z jejich akcií se staly prakticky bezcenné papíry, a není nijak přehnané tato tunelování nazývat krádežemi za bílého dne. O tom, že noví majitelé do firem často vůbec nic neinvestovali, ale jen rozprodali zásoby, budovy, pozemky, vyplatili si zisk a firmy pak nechali zkrachovat se stamilionovými i miliardovými dluhy vůči tehdy ještě téměř výlučně státním bankám, ani nemluvě.
„Mnoho českých podniků dříve slavných jmen tak nejenže nebylo po roce 1989 udrženo a rozvíjeno, ač k tomu byla příležitost. Naopak byly záměrně zlikvidovány, vytunelovány a dluhy, které po nich státu zbyly, byly nakonec mnohem větší, než kdyby jejich činnost ukončil sám stát a privatizoval by například jenom jejich značku.
14. 09. 2022 v 12:03Off-line Anonym
Česká spořitelna ani auta značky Škoda už dávno nejsou "naše". Z původně českých podniků a bank dnes vede široký penězovod za hranice, do rukou jejich vlastníků. A protože se tuzemské ekonomice daří, roste postupně i objem kapitálu, který mohou odsát. Jen na dividendách to letos bylo zhruba 250 miliard korun. Celkově z republiky odchází odhadem až 700 miliard korun ročně, uvedl časopis TÝDEN.

atd.
https://www.tyden.cz/…_457806.html
14. 09. 2022 v 12:07Off-line Artenkotorer  (34/180/84)
Tou vyjímkou myslíš smlouvu o zamezení dvojího zdanění v oboru daní z příjmu, resp. z příjmu a z majetku?
Co vím, stále se platí daně z dividend tady, jen si o to poníží daně doma.
14. 09. 2022 v 12:27Off-line Lukrecius.01  (50/172/78)
Mrdboyi, a jak čůráš do umyvadla, když jsi ta holka?
14. 09. 2022 v 13:00Off-line Artenkotorer  (34/180/84)
M.Boy: Dělám tu průzkum do čeho investovat... Z anonyma mám pocit že výrobci vidlí a pochodní... nebo psychofarmak by mohly bejt budoucí hit :-D
14. 09. 2022 v 13:31Off-line TommenBaratheon  (19/174/74)
Co to je zase za snůšku sraček?

Štětku mboye snad ani nekomentovat, ale přesto - to nádobí mytý jen studenou vodou musí být fakt výživný. O chcaní do umyvadla ani nemluvě.
14. 09. 2022 v 13:57On-line Jez1920FC22  (59/196/-)
Ještě štěstí, že se mboy nerozhodl kadit i do umyvadla, aby ušetřil za vodu při splachování wcka. Jinak s ním souhlasím. Žije v přepychu, šetřit musí. Jen s tím třením bych to Mišane moc nepřeháněl, abys nedostal pokutu, za uvolňování přebytečného tělesného tepla do obytných prostor.
14. 09. 2022 v 14:35On-line Jez1920FC22  (59/196/-)
Kdyby tommen věděl, že se dá umýt nádobí i ve studené vodě, tak by takové sračky nepsal. Jojo, je vidět, že nevandroval.
14. 09. 2022 v 14:53Off-line Artenkotorer  (34/180/84)
M.Boy: "LEDNICI NA NEJNIŽŠÍ CHLADÍCÍ STUPEŇ " ... nejvyšší, nejnižší spotřebuje energie nejvíc.
Pozor, lednice často umožňují nastavit teplotu víš než je zdrávo. Největší doporučovaná teplota je tuším 4˚C...
14. 09. 2022 v 17:36Off-line i8051  (51/184/97)
Artene, mas to spatne :-)

nejnizsi chladici stupen = chladi nejmin = nejvyssi teplota = nejmensi spotreba
nejvyssi chladici stupen = chladi nejvic = nejnizsi teplota = nejvetsi spotreba
14. 09. 2022 v 17:37Off-line i8051  (51/184/97)
A joo, nova Sona Demidomova zde, ta blbka nepochopila, ze se tu jen zase vysemeni a vecer vylitne kominem :-)
14. 09. 2022 v 17:37Off-line Lukrecius.01  (50/172/78)
Tresko, tak to jí dáme hobla, ne?

Kolikátý to může být profil, 254? Hoši, to už je normálně diagnóza...
14. 09. 2022 v 17:39Off-line Lukrecius.01  (50/172/78)
7 když v ní nic není
- a to je u tebe často
14. 09. 2022 v 17:40Off-line Lukrecius.01  (50/172/78)
Naopak som uz asi rok zastanca jej p***omnosti
- hej, co se stalo?!:o)
14. 09. 2022 v 17:43Off-line Artenkotorer  (34/180/84)
I8051: stupně jsou u teploty, ne u výkonu... navíc ledničky dnes snad všechny a už i hodně dlouho mají výkon regulovanej na určitou teplotu, kterou nastavuješ.

Demidomi: Pokud v ní nic není v řádech dní bylo by asi i lepší ji rovnou vypnout :-D
14. 09. 2022 v 17:46Off-line Lukrecius.01  (50/172/78)
Treska_v_majoneze (46/-/-) NOVÉ
Stala sa skodoradost, to sa stalo :))
- ehe?:o)
14. 09. 2022 v 21:35Off-line onlip  (101/-/-)
Demidomi (30/-/-)
... můžeš mít 7 dětí, když budeš chtít.
___________________

Bréca Tedyberová ti je ráda vrhne a odchová jako své zvlčilé syny. Bude spamovat gay poradnu hned ze sedmi školních tabletů!
15. 09. 2022 v 01:53Off-line Richard33  (43/185/94)
Je hezké hodnotit celý trh podle pár jedinců, kdo to umí vyrobit nejlevnějí. Jenže tak je tu spousta dalších, kteří to neumí, ale jsou na místech, kde tu elektriku také chtějí resp. ti nejlevnější jsou také omezeni v tom, kolik a kdy toho vyrobí (z reaktoru 1000MW tepelného výkonu prostě 1000TW elektrického nedostaneš, ani když volíš SPD, Trikoloru nebo Volný blok) a všichni chtějí prodat :) https://www.facebook.com/…zyVKkRkBUuZl
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2022 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload