Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Vlasy

21. 09. 2022 v 19:42Off-line Anonym
Zdravím brzy mi bude 17 a začínají mi ustupovat vlasy. Myslíte že je to normální že ztrácím vlasy v tak nízkém věku? Díky za odpovědi
21. 09. 2022 v 19:47Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
21. 09. 2022 v 19:47Off-line MusicVampire  (23/194/-)
Ahoj, záleží na tvé genetické predispozici + okolní faktory (stres aj.). Pokud jsi si jistý, že ti ustupují vlasy, tak není problém zakoupit různá séra v lékárně. ^^
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
21. 09. 2022 v 19:54Off-line Lolitak69  (22/171/62)
Kolem 20 let to tak má přibližně 20% mužů.
21. 09. 2022 v 19:57Off-line Anonym
Udělali se mi kouty. Rodiče tvrdí že je to normální ale ostatní kluci je nemají.
21. 09. 2022 v 20:57Off-line plemenik  (48/183/98)
Měl by ses podívat na příbuzné z matčiny a tátovy strany, strejce, dědečky, bratrance a tak. Budeš vědět, co tě nemine za 30 let. Ale pozor stress a adrenalin urychlují zvětšování pleši, takže si to moc nepřipouštěj.
21. 09. 2022 v 21:20Off-line WileECoyote  (35/178/-)
Ber to s humorem a najdi si styl, co ti sluší, a tobě i ostatním se bude líbit.

Ze mě padá tolik vlasů, že bych každý rok sestavil celýho žvejkama z Hvězdných válek a pořád je mám. A kouty rostou tak, že až budu mít i vrásky, tak se naučím klingonsky a budu jezdit na cony.

Co používat na podporu růstu vlasů poradí jiní, já zkončil u šamponu, co umeje vlasy, tělo, i auto.
21. 09. 2022 v 21:24Off-line cervix  (36/174/72)
Jak píšou předchozí - hlavně dědičnost, možná scházející nějaké vitamíny a minerály, hormonální nerovnováha. Tvrdí se, že to způsobuje vyšší hladina testosteronu.
Zkusil si třeba ten šampon Alpecin s kofeinem, nebo jak se tomu nadává, co ho propagujou skoro v každym reklamním bloku? Lékárny budou mít určitě spoustu přípravků, je to velkej byznys, ale nikdo ti nezaručí, že ti to zafunguje. Všechno je to metoda pokus/omyl a většinou běh na dlouhou trať, než se účinek projeví (pokud vůbec) .
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 09. 2022 v 21:55Off-line UMEK  (102/184/70)
Je to v tvým věku naprosto normální, ale bejt tebou, nechám si nabrat krev u doktora, vyloučíš tak autoimunitní příčiny.
To že se ti dělají kouty nutně neznamená, že plešatíš. Ty kouty už se taky nemusí do konce života ani hnout, to ukáže až čas. Hlavně se tím netrap, dokonce i holky často nemají dokonalý hairline.

Jenom abych reagoval na cervixe: Plešatění způsobuje citlivost na DHT (derivát testosteronu), tudíž sám o sobě za to testosteron nemůže, jde o citlivost na jeho derivát. Kofeinový šampony nefungujou, jsme jedna z posledních zemí, kde se smí jejich "účinek" propagovat v reklamách.
Jediná možnost jak plešatění zastavit/zpomalit jsou blokátory DHT (finasterid např.), ale když si přečteš seznam vedlejších účinků (ztráta libida, erektilní dysfunkce...), tak snad usoudíš, že to za to nestojí. Vlasy vzadu a po stranách jsou zpravidla nejvíc odolný vůči DHT, proto většina chlapů plešatí všude, jen ne na těhle místech.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 09. 2022 v 22:35Off-line cervix  (36/174/72)
Umek: souhlas s tebou, vidíš do příčin toho problému detailněji.
Jestli to chce Anonym řešit jako vážně, nezbývá než se obrátit na doktory, znají možnosti, mají metody, diagnostiku a účinnější léky, než ty běžně dostupné přípravky, které asi moc nefungují. O vedl. účincích si psal - vždycky je to něco za něco.
A pak už zbývá jenom si za prachy nechat vlasy přesadit/nastřelit .... jako Janda z Olympicu. Ale kolik tomu je a kolik Anonymovi, že.
21. 09. 2022 v 23:31Off-line plemenik  (48/183/98)
Lidem hodně scházejí vitamíny. Je to intenzifikací zemědělství, že se za 40 let snížily obsahy vitamínů v potravinách na 1 třetinu, obsahy minerálů v půdě taky na 1 třetinu a obsah kadmia v potravinách na dvojnásobek. Už nestačí ani pojídat multivitamín, protože chybí i určité prvky, co v multivitamínech nejsou: Vitamín A, vitamín K2, ergothionein, křemík, bór, měď, hořčík. Úplně zdravých lidí je čím dál míň.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
22. 09. 2022 v 02:10On-line TommenBaratheon  (20/174/74)
"A ty ty kouty potřebuješ při sexu? Snad ne?"

Jezino, ty seš fakt nestoudnej prasák, jakýmu není rovno. On tu řeší problém s vlasama a ne s erekcí, tak nevím, co sem taháš sex.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 09. 2022 v 08:26Off-line francjosef  (67/169/72)
Mě začali padat před Vojnou a pak to postupovalo dál. Žádný lék na to není. Je to genetika a nebo když prodělané velké horečky . Doktor pomůže jen v případě nějaké nemoci když ti vlasy vypadají ale zůstanou tam kořínky . Ber to jako fakt a nedělej si starosti. Dnes je normální že i vlasatí si hlavu vyholuji
22. 09. 2022 v 08:47Off-line power  (23/180/65)
Doktor pomůže
---------

Pokud vím, tak doktoři jsou zahlceni chřipečkou-19. Ostatní úkony a prevence byly zrušeny.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
22. 09. 2022 v 11:23Off-line honzak  (33/183/65)
Genetika hraje rozhodně větší vliv než nedostatek vitamínů. Dal bych si pozor na zaručené recepty ala kofeinový šampon nebo fytonutrienty, které většina lidí za život ani nepotká (ergothionein). Pokud si někdo kupuje multivitamín, kde neni hořčík, A ani měď, tak bych to nenazval multivitamínem. Ideální je pestrá strava včetně čerstvé zeleniny a ovoce. Genetiku ale stejně nevochčiješ - proto seš jedinej ze třídy, ne že bys byl podvyživenej nebo měl málo prokrvenou kůži hlavy, a ostatní zdraví... Vypadávání vlasů má různé příčiny, je to taky ale učebnicový příklad pohlavně ovlivněného znaku. Není to příjemné, ale smiř se s tím. Jakkoliv plešatících chlapů je spousta. Průběh je normální, jen si to schytal stejně jako gayství :)
22. 09. 2022 v 13:20Off-line francjosef  (67/169/72)
Honzak dostaly se mě do ruky časopisy z let 1930-38 a bylo tam v každém čísle mnoho inzerátu na růst vlasů, na zvětšení poprsí, bolesti, ale po 90 l. je to jen podfuk. Nic na to neexistuje. V mládí jsem měl krásné vlnité vlasy - lokny a byl jsem nešťastný když začali padat . Po čase jsem si z toho dělal srandu. Je to lepší než s trápit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload