Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Sousedka nechala uříznout naši třešeň a ořešák

17. 10. 2022 v 16:08Off-line Anonym
Včera časně ráno byla na mé zahradě sousedka, bez dovolení o tom, že tam může být a za další, zcela bez dovolení nechala úříznout naši třešeň a ořešák. Bohužel jsem byl mimo domov jako majitel a ostatní si toho všimli až když strom ležel a odklízeli ho. Policii nezavolali, ale mě se toto jednání vůbec nelíbí. Je nějaká možnost jak se dohledat spravedlnosti?
17. 10. 2022 v 16:16Off-line R77  (47/-/-)
A jak se dostala na pozemek? Překonala nějakou překážku?

Za dosti učinění žádné nezískáš, protože pokud někdo uřízne nebo nebo by otrávil strom co na zahradě roste 7+ tak pro mne osobně se to nedá vyčíslit …péče a starost nebo radost co mám z toho daného stromu.

Možná tvůj strom jí stínil a ty jsi jej odmítl seříznout?

TB ti poradí :)
17. 10. 2022 v 16:19Off-line Anonym
Ona se nezeptala vůbec jestli může něco uříznout, strom jí nestínil ani nepřesahoval na její pozemek, normálně si otevřela branku, tu nezamykáme, jsme v klidné čtrti kde to nikdy nebylo potřeba.
17. 10. 2022 v 16:25Off-line R77  (47/-/-)
Pravda je, Já taky branku nezamykám.

Je to zvláštní, proč by sousedka kácela na tvé zahradě strom nebo dokonce i dva pokud jí nějak neobtěžují.

Možná kvůli listí a bazénu co plánují. Asi by bylo dobré to zkusit bez agrese a pozvat sousedku na (pekáč buchet a sklenku vína), a zeptat se jí o co šlo….???

Rozhodně bych nezačínal hned terorem a výhrůžkami. Schválně jak bude reagovat :D
17. 10. 2022 v 16:30Off-line Anonym
Ona je drzá, vlezlá, všechno dělá bez povolení majitele a já se s ní nebavím osobně, ačkoliv kdybych byl doma, nestalo by se to. Musela asi fakt čekat čekat, Krásná třešeň která plodila je pryč. Ještě jí tam zasadil tatínek a byla to památka, ořešák,ten jí neuděl taky nic, dokonce byl úplně na opačné straně kde ona bydlí. Jo, dokud bydlela v Německu tak tu byl klid.
17. 10. 2022 v 16:39Off-line R77  (47/-/-)
To mi připomíná jak z filmu s H.Růžičkovou. :D :D :D

Se vzpurnou, zlou, paličatou, zapšklou ženskou nebo chlapem nic moc nenaděláš. Ano, můžeš jít do nějakého sporu ale upřímně, s rukou na srdce víš už dopředu, že asi nic moc nezískáš. Promiň, že to říkám tak na narovinu.

Ta osoba může mít i problém s že, jí v hlavě kuká… a od takových lidí smysluplnou odpověď nezískáš.
17. 10. 2022 v 16:42Off-line Anonym
Ale v dnešní době snad musí být nějaký zákon, že nemůžeš být na cizím pozemku bez dovolení natož tam něco řezat. To by každý člověk mohl každému lézt na zahrady a dělat si tam co chce.
17. 10. 2022 v 16:46Off-line R77  (47/-/-)
Zákonu jsou stovky… jen jdi na Google najdi sousedské spory mezi sousedy, stromy, kácení…atd. Uvidíš po pár řádcích, že výsledek je ve většině nulový.

Když už dostaneš za pravdu od státu tak si na té druhé osobě stejně nic nevezmeš.
17. 10. 2022 v 16:55Off-line fit.slim  (29/178/59)
Ženská neženská, dostala by do držky.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2022 v 16:58Off-line Anonym
Proto tam byla když jsem nebyl doma. Jinak by po ní šel pes nebo moje ruka. Extrémně drzá baba to je. Ona by snad přelezla i tu branku kdyby byla zamčená.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2022 v 16:58Off-line Alex_1  (38/178/79)
Tak minimalne je to neopravneny vstup na cizi pozemek a poskozovani ciziho majetku. I kdyby stinil ci neco podobneho mela by prvni se domluvit normalne sousedsky, samozrejme pokud to nejde po dobrem pak jsou ty pisemne vyzvy atd, ale stejne to skonci podle me maximalne na prestupkovem rizeni pokud by jsi vuci ni podal nejakou stiznost na policii. Blby je ze ted to odnesl jen chudak strom ale co kdyz priste to bude neco vic? Kdyby to bylo na me tak bych to nahlasil - i kdyz jsem obecne vuci takovym neprijemnym situacim. Zkus za ni zajit a zjistit proc to udelala a jakou ti da nahradu skody.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2022 v 17:04Off-line R77  (47/-/-)
Fit.slim (28/178/59)
Ženská neženská, dostala by do držky.
………………………………………………………………..

Prázdná slova nad klávesnicí, už vidím jak dáváš 40-50 leté ženské do držky. Je něco jiného si myslet a něco jiného jít a udělat.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2022 v 17:07Off-line Alex_1  (38/178/79)
Taky bych nesel cestou fyzickeho napadeni, to pak by spis skoncilo v tvuj neprospech.
17. 10. 2022 v 17:08Off-line Anonym
Já jsem hlavně jen spolumajitel nemovitosti, jakmile se to dozví zbytek majitelů, bude to na mě. Leda fakt začít zamykat a možná pořídit ještě psa na hlídání dalšího.
17. 10. 2022 v 17:11Off-line R77  (47/-/-)
Nebo poslat manželku či přítelkyni: vtip

https://media.istockphoto.com/…r-id91699425?…
17. 10. 2022 v 17:28Off-line Alex_1  (38/178/79)
Tak pokud bys mel psa tak si myslim ze zamykani by bylo vice nez vhodne, aby si pak nevymyslela ze ji ten pes pokousal mimo ten pozemek - p***om by to bylo pri tom kdyz vesla na pozemek odemcenou brankou - bohuzel znam takove vychytralky :/
17. 10. 2022 v 17:33Off-line power  (23/180/65)
Sousedka
-----------

Už vidím, jak nějaká stará bába sousedka řeže a kácí strom, jako ženská na to nemá fyzičku ani dovednosti pracovat s řetězovou pilou. Evidentně zase vymyšlená pohádka :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
17. 10. 2022 v 17:37Off-line BussterX  (103/130/150)
...zcela bez dovolení nechala úříznout naši třešeň a ořešák. Bohužel jsem byl mimo domov jako majitel a ostatní si toho všimli až když strom ležel a odklízeli ho

xxx

já z toho umím získat informaci, že to sousedka nekácela sama, když to NECHALA pokácet, že... a když to ODKLÍZELI, asi to nedělala sama sousedka, to množné číslon ěco znamená, že... blbe :D
17. 10. 2022 v 17:40Off-line Anonym
Sousedka u toho samozřejmě asistovala, měla na to zaplacené týpky. To jsem myslel, že snad bude jasné, že to sama nedělala.
17. 10. 2022 v 17:49Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Samozřejmě že pokácet strom na cizím pozemku jen tak nejde. Pokud by bába měla pocit, že ji strom nějak omezuje/ohrožuje, pak by se musela domáhat, aby odstranění (ev. ořezání větví) nařídil majiteli pozemku soud (§ 2903 odst. 2 OZ). A v kostce… Strom patří tomu, z jehož pozemku vyrůstá kmen (§ 1067 OZ, věta první) a to z kontextu předpokládám, že na jejím pozemku nebude.
(Btw, ten strom je jak vysokej a jak daleko od hranice pozemku?)

Pokud bába neměla ani rozhodnutí soudu, že ten strom má zmizet (ani v tom případě by to ovšem nemohla udělat sama), ani neexistovala akutní hrozba že jí ten strom spadne na barák a byly by tak důvody pro tzv. svépomoc (§ 14 OZ) v kombinaci s krajní nouzí, tak je to úplně jednoduchý jak žebřík:

1) V občanskoprávní rovině žaloba na náhradu škody (§ 2969 OZ), s tím že hodnotu stromů by musel určit znaleckej posudek. Pokud jde o cenu „zvláštní obliby“ (odst. 2), tak to by muselo být prokázáno, že vlastník má k tomu stromu nějakou nadstandartní citovou vazbu a to se prokazuje docela blbě. Tohle v případě, že by se nepodávalo TO a postačila by aplikace té občanskoprávní odpovědnosti, nebo by se TO podalo, ale z nějakýho důvodu by neskončilo rozhodnutím o vině, anebo by trestní soud nepřiznal náhradu škody v adhezi a odkázal na civilní řízení.

2) V trestněprávní rovině TO hned na dvě věci – porušování domovní svobody, tj. to vlezení na pozemek bez dovolení (§ 178 odst. 1 – „překonání překážky“ podle odst. 2 imho při odemčené brance nepřipadá v úvahu, to by bába musela buď přelézt plot nebo nějak překonat zamčenou branku) a poškození cizí věci (§ 228 TZ), tj. ta samotná likvidace stromů – předpokládám, že dva stromy už by 10 tisíc dohromady daly. Samozřejmě v rámci trestního řízení se náhrada škody dá uplatnit v rámci tzv. adheze, tedy povinnost uhradit škodu nařídí už ten trestní soud, kterej by rozhodoval o vině a trestu - ale jen tehdy, pokud bude včas uplatněná, řádně doložená a soud o výši nebude mít pochyb. V opačným případě soud odkáže na civilní řízení a sám nepřizná nic, nebo jen část (a pak platí bod 1).

Nemusím snad připomínat, že je potřeba, aby to všechno bylo prokázaný a doložený.

Ještě mě tak napadá, ty stromy fyzicky kácel kdo? Snad ne sama bába?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2022 v 17:56Off-line power  (23/180/65)
TommenBaratheon (19/174/74)

Už máš napsaný domácí úkoly a zkontrolovaný od maminky? :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 10. 2022 v 17:58Off-line Anonym
Přesně vysoký nevím už jak byl, tak cca 5 metrů a byl nekolik metrů od jejího plotu, který je postaven nad námi, takže viděla sotva jen korunu stromu a nemohljí stínit, protože má plot přes který ani nejde vidět. Rozhodnutí soudu neměla 100% ona takové věci neřeší a strom nebyl nijak nebezpečný, nepřekážel, prostě nic. Ořešák měl snad jen 3 metry a bylo to od ní takových 10 metrů opačným směrem a taky ho vzala. Nějaký chlap starý kterého si na to vždy najme to chodí dělat. Ona jen ukazuje a přesně říká, co má dělat.
17. 10. 2022 v 18:07Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
No, to je fuk - stejně tam neměla co lézt a něco tam kácet. Dědek by byl další v pořadí, ten tam neměl zrovna tak co pohledávat. Aspoň se o to pak mohou podělit (pochybuju, že dědek netušil, o co go).
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2022 v 18:09Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
"ostatní si toho všimli až když strom ležel a odklízeli ho"

Nicméně z téhle věty usuzuju, že je tam někdo viděl a svědci by tudíž byli.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2022 v 18:13Off-line primosigh  (103/-/-)
Chudák JUDr. - amatér TommenBaratheon už zase musel gůglit.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2022 v 18:14Off-line Anonym
Ano, protože zahrade je velká a sousedka vyloženě pořád u sebe něco dělá,takže jsme zvyklý na kravál a nerozeznáš jestli řeže u sebe nebo u tebe,až když to bylo lidem podezřelé, raději se podívali a byla u nás na zahradě, akorát strom už ležel a pouštěli se do uklízení.
17. 10. 2022 v 18:17Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Ok, tím líp pro tebe.
No počkej. Oni si ten strom ještě ke všemu sebrali a někam odvezli?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2022 v 18:17Off-line Anonym
Ano.
17. 10. 2022 v 18:21Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
No výborně, tak ještě krádež, aby toho nebylo málo. Poškození stromu je jedna věc, to že pak ještě i šlohli to dřevo co z něj bylo, další.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2022 v 18:28Off-line Anonym
No, co vím, nic z toho jí nebylo dovoleno. Jediné co jsem jí kdy dovolil bylo, že si může některé větve u stromů zkrátit pokud jí vadí, že by k ní něco přesahovalo a staré dřevo které nebylo ani na topení vhodné odvezla, když se nabídla. To bylo před rokem, od té doby se už na nic neptá a všechno dělá sama od sebe.
17. 10. 2022 v 18:33Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Hele, v každém případě - pokud to chceš řešit, tak pokud možno hned. Obejít si ty lidi, kteří to viděli, zjistit jestli jsou ochotní svědčit a pokud jo, tak sednout a sepsat trestní oznámení. Souběžně oslovit znalce, nechat si určit cenu toho stromu (to by snad mohl zvládnout i z toho pařezu, nevím) a posudek přihodit (klidně dodatečně) k tomu TO.
Zavčas - dokud ty svědky nestačí nějak zmanipulovat ta bába. A pokud máš podezření, že by mohli časem vzít zpátečku, tak si klidně potají nahrej, když s nima budeš mluvit. To kdyby náhodou chtěli z nějakýho důvodu "zapomenout".
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2022 v 18:39Off-line Anonym
Ono je to nahrané. Osvědky se nebojím, tu není nikdo kdo by jí měl rád a ona si jede jako kdyby se nic nestalo. Takže počkám ještě teď na vyjádření ostatních majitelů a něco s tím vymyslíme.
17. 10. 2022 v 18:39Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Eventuálně udělat to samé s bábou - nějaký nahrávátko do kapsy a jít s ní jakože v klidu dát řeč. Účelem by primárně nebylo dostat z báby na místě peníze, ale získat záznam, na kterým se k té levárně přiznává.
No a pak už jí to jen ve vhodnou chvíli strčit před rypák, vypočítat jí, kolik ta sranda bude stát pokud se to bude řešit soudně a dát jí nabídku, která se neodmítá - buď se domluvíme jako lidi a zaplatíš ten strom, anebo jdeme k soudu, kterej nemáš šanci vyhrát a navíc (vzhledem k tomu, že soud je veřejnej) uvidí celá dědina, jaká seš k***a. Vyber si, máš dva dny na rozmyšlenou, nazdar.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2022 v 18:40Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Jediné co jsem jí kdy dovolil bylo, že si může některé větve u stromů zkrátit pokud jí vadí, že by k ní něco přesahovalo
- předtím jsi psal, že k ní nic nepřesahovalo

Sousedka u toho samozřejmě asistovala, měla na to zaplacené týpky
- tak jo, partička chlápků s nářadím čekala týden u sousedky v garáži a čekala, až odjedeš mimo domov, aby tam naběhli; tak jo

normálně si otevřela branku, tu nezamykáme, jsme v klidné čtrti kde to nikdy nebylo potřeba
- jak vidíš/te tak bylo
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2022 v 18:42Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Ne "něco s tím vymyslíme". Na tom není co vymýšlet, píšu ti to hned v první reakci. Sehnat svědky, eventuálně pokud není po ruce nikdo, kdo si troufá to sepsat sám, tak zajít za advokátem (ne že by to byla nějaká jaderná věda, ale úplná splácanina to taky být nemůže) a na bábu + ty její pohůnky podat TO. Čím dřív, tím líp.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2022 v 18:42Off-line Anonym
Lukrecius.01: Však hej, nic k ní nepřesahovalo, taky jsem psal,že to bylo před rokem, kdy jí přesahovalo pár větví z úplně jiného stromu. Musíš to číst všechno.
Ta partička týpků je tam u ní pomali každý den, protože jí pořád něco dělají na domě a zahradě.

Jo a už zamykáme.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2022 v 18:53Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
No, tak ještě udělej tu akci s nahráváním. Když za bábou teď přijdeš s policajty za p***lí, tak jí dojde, že je něco špatně a to nechceš.

Takže napřed za ní dojít sám, jakože klídek, zapnout záznam (nahrávat tajně) a začíst konverzaci stylu "paní Nováková, můžete mi prosím vysvětlit co jste udělala s mými stromy?" (oslovovat jménem, aby bylo jasný že mluvíš s ní). A protože bába asi nebude úplně nejostřejší tužka v penálu, tak je pravděpodobný, že ji takhle beze svědků nenapadne možný nahrávání (kór jestli je to nějaká důchodkyně) a začne pištět něco ve smyslu "no ano, nechala jsem vám ty blbý stromy pokácet, protože..." - a máš ji. A čím víc toho nablábolí, tím líp (plus samozřejmě otázky "kdo to pokácel" a "kde je to dřevo", ať to má bába komplet).
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 10. 2022 v 19:02Off-line BussterX  (103/130/150)
Záznam pořízený soukromou osobou bez vědomí nahrávané osoby soud může ale taky nemusí připusit jako relevantní důkaz, ne?
17. 10. 2022 v 19:04Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
To už by byla otázka na znalce, nicméně živej strom jako takovej by měl nejspíš vyšší hodnotu, než jen objem dřeva.
17. 10. 2022 v 19:06Off-line BussterX  (103/130/150)
Bybo by ovšem zajímavé, kdyby baba argunentovala tím, že strom se necítil být stromem ale vnímal sám sebe jako pampelišku... 8)
17. 10. 2022 v 19:13Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Ale vůbec, samozřejmě že takovej záznam použitelný je. Viz. § 88/1 OZ - pokud je to pro (objektivní) ochranu práv, tak není souhlas potřeba. Záznam pořízenej mobilem se jako důkaz běžně připouští.
Samozřejmě, musí to použít opravdu jen k tomu účelu (tj. soud, řízení o přestupku), nesmí to nějak svévolně zveřejňovat, aby bábě udělal ostudu.
17. 10. 2022 v 19:18Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Takže - jdu s bábou jednat o náhradě škody, kterou mi způsobila, tzn. domáhám se ochrany svých práv. Pokud mě bába pošle do p***le, přizná se že něco udělala nebo by třeba napřed souhlasila se zaplacením a pak se škubala, můžu to natvrdo použít jako důkaz pro OČTŘ, nebo civilní soud. Potud v pohodě, i bez jejího souhlasu. To stejný třeba kamerový záznamy jak se mi někdo vloupává do baráku nebo záznam z mobilu, jak někdo někoho na ulici kope do rypáku a krade mu peněženku.

Ten důkaz musí být akorát získanej legálním způsobem, což by v tomto případě byl. Není důvod, proč by k němu soud neměl přihlížet.
17. 10. 2022 v 19:26Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Ještě jen pro úplnost - to, že bába ty stromy nekácela sama a zjednala si na to nějaký retardy, ji samozřejmě nevyviňuje, pořád se na ni vztahuje ustanovení TrZ o účastenství (§ 24 TrZ a stejná sazba jako u pachatele). V tomhle případě jako organizátor, když to byl její nápad a samozvaní dřevorubci jednali na její pokyn. Ti jsou v tom samozřejmě taky za plnej počet, plus ještě mají na triku tu krádež dřeva.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2022 v 19:32Off-line power  (23/180/65)
Už vidím, jak někdo bude řešit nějakej utáplej ovocnej strom o výšce sotva 5m. To není žádná chráněná dřevina.
17. 10. 2022 v 19:37Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Pokud by to byla chráněná dřevina, byl by to už jinej level. Ale strom je součástí pozemku a jako takovej je majetkem jeho vlastníka. Majetek jako majetek. Nemusí to být nic chráněnýho zvláštním zákonem, bohatě stačí obecný právní předpisy.
17. 10. 2022 v 19:42Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
On chodí do lesa akorát honit si do dětských slipů.

Btw, ony i ty pocákaný slipy jsou ve smyslu zákona majetkem, že.
17. 10. 2022 v 19:58Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Je. Ale ono by záleželo, kde by to bylo, že.

Nicméně slipečkový aktivity tu asi rozebírat nebudeme.
17. 10. 2022 v 20:05Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Mimochodem, furt tady do mě ten vylízanec pod svýma sto padesáti nickama ryje, že jsem kinderprávník a kdesi cosi, ale sám v životě neřekl k věci nic relevantního. Přitom pokud má snad pocit, že je v tomhle směru vzdělanější, měl milión možností to dokázat a pokusit se mě argumentačně setřít.
Nemohl se na to ani jednou, takže f**k off.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload