Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

První pomoc

23. 10. 2022 v 19:04Off-line Jakub2k2  (21/190/73)
Jak jste na tom s poskytováním první pomoci? Zajímalo by mě kdo z místního osazenstva má trénink potažmo vybavení pro řešení ku příkladu masivního krvácení, anafylaktické reakce a/nebo podobných věcí které se musí řešit okamžitě.
Já osobně mám za sebou dva kurzy první pomoci u Českého Červeného Kříže a tahám s sebou lékárničku kdykoli kdy mám na zádech batoh ale to zcela určitě není běžný stav. Ano, tato otázka je částečně motivovaná tím co se stalo v Bratislavě, ale v běžném životě je větší šance že se přimotáte k infarktu nebo k dopravní nehodě než k nějakému ozbrojenému útočníkovi a spoustě úmrtí by se dalo předejít kdyby někdo z okolí věděl jak zareagovat místo toho aby ku příkladu začal člověka na sjezdovce s otevřenou zlomeninou streamovat na sociální sítě (ask me how I know...).
23. 10. 2022 v 19:17Off-line BussterX  (103/130/150)
Já mám školení v rámci firmy, ale pobliju se aji když vidim červený sirup tak nevim co by se mnou v reálu udělala něčí otevřená zlomenia nebo tepenné krvácení :D
23. 10. 2022 v 19:24Off-line BussterX  (103/130/150)
Btw ftip:

dva hetero kámoši, v lese, na hříbkách, jednoho kousne zmija do vocasa.. ten nepokusanej týpek volá mobilem na první pomoc co má dělat aby zachránil kamaráda, a dostane radu: "musíte jed vysát z rány"... uštknutý kamarád se ho ptá: "co řikali co řikali" a kamarád mu řiká "řikali že umřeš..."

sme takhle seděli s (hetero)kamošama a týpek ten vtip řekl a fšici lochec a já jim řikám, kluci nebojte, já bysem vás umřit nenechal... a to sklidilo větší úspěch než ten vtip samotný...
23. 10. 2022 v 19:54Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Přiznám se, že mizerně.
23. 10. 2022 v 20:01Off-line bombakul  (29/176/75)
Umím zastavit krvácení tak že počkám až to všechno vyteče. Pár školení BOZP sice mám ale dost si protiřečili tak dohromady nevím nic. Lékárničku mám v tělocvičně vybavenou solidně ale použít z tama nic neumím a ani umět nemusím. Zvládat to musí hlavně mladej
23. 10. 2022 v 21:43On-line R77  (47/-/-)
První pomoc v práci poskytuju, mám to v popisu práce. Ale v mém případě u vážných zranění člověk volá ambulanci.
24. 10. 2022 v 02:52Off-line BussterX  (103/130/150)
Před 7 hodinamiOff-line BussterX (101/130/150)
Já mám školení v rámci firmy...

xxx

Před hodinouOff-line Storc (30/-/-) NOVÉ
Mám školení v rámci firmy...

xxx

kruci neopisuj -_-
24. 10. 2022 v 10:00Off-line MusicVampire  (23/194/-)
Studoval jsem střední zdrávku a teď studuji farmacii, takže tohle téma je mi celkem blízké, nehledě na to, že každý rok chodím jako zdravotník na půl maratony a předtím jsem jezdil na zdravotnické soutěže. Lékárníčku mám, ale pouze tu malou, přesnosnou, důležité je vědět postup, pokud se něco děje.
26. 10. 2022 v 01:52Off-line shiroReloded  (30/178/85)
První pomoc si pamatuju naposledy ze základky, pokud jde o výbavu, mám telefon a doufám, že na lince 155 umí komunikovat s ochotnými b***i. :D
26. 10. 2022 v 03:59Off-line bombakul  (29/176/75)
To právě moc komunikovat neumí. Před časem mě týpek požádal o cigáro tak sem mu ho dal a šel si po svých. Za chviličku se ozvala rána tak se otočím a frajer na zemi s rozbitou kebulí a z nosu i huby mu valila krev. A je po něm řekl sem si. Škoda toho cigára mohl sem ušetřit ale ještě se trochu třepal tak sem mu teda zavolal záchranku a ta koza mě furt přesvědčovala že musí ležet na zádech a mám mu držet hlavu v záklonu. Nebyl sem si jistej jestli se náhodou neudusí tak sem ho jen otočil na bok a podepřel nohou hlavně sem se nechtěl potrýsnit než se borec vyprská. Po chvilce se teda uklidnil a zkoušel si stoupnout což mu teda moc nešlo. Fakt srandovní pohled tak sem mu dal pár jednoduchých otázek a byl celkem mimo. Co vím tak měl jen otřes mozku ale ta kráva na telefonu mě fakt překvapila a o našem zdravotnictví už si iluze nedělám
30. 01. 2023 v 01:13Off-line martisko  (22/183/96)
Nosit rukavice – best tip ever, ať je má v batohu každý, víc na tý ulici stejně nepoužiješ.

Malá lékárnička úplně nemá smysl:
- ve městě máš na nějaký velký průser do 10 minut (do záchranky), nejvíc ti pomohou právě rukavice (dovolí ti pracovat rukama s čímkoliv)
- v přírodě, malá lékarníčka se dvěma obvazy, náplastí a fenistilem je taky k prdu. To už pak ty f**kupy, kdybys čekal na ZZS 30+ minut musíš řešit a) opět rukama (z těch velkých průserů: tlak na ránu, resuscitace) nebo b) profi vybavením, což se už nevleze do malé lékárničky.

Jinak pro tip do civilizace: když budeš něco ze základní lékarničky potřebovat, stačí zastavit auto a už máš lékarníčku.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload