Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Rozpad EU?

23. 10. 2022 v 22:58Off-line Anonym
Píšou, že je možný krach eura, jaký dopad by to mělo na ČR?
23. 10. 2022 v 23:01Off-line Lukrecius.01  (50/172/78)
Tak krach eura nebo rozpad eu, Soňo?
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
23. 10. 2022 v 23:07Off-line BussterX  (101/130/150)
Podle toho jak je otázka formulovaná tak tipuju že to napsala nějaká pani :D btw prezident svazu obchodu a cestovního ruchu prouza eště v březnu skuhral bysme měli konečně to euro přijmout a sobotka před 4 lety varoval že nepřijetí eura srazí řecko na chvost EU... a najednou že by euro krachlo? možná zakladatel debaty četl článek z roku 2011 kdy se o tom spalo v souvislosti s krizí v řecku? https://www.finez.cz/…ho-nevydrzi/ :D
23. 10. 2022 v 23:10Off-line Anonym
Ne, psali , že norská politička se chystá předložit krizový scénář kvůli možnému krachu měny, předpokládám, když padne euro, padne EU.
23. 10. 2022 v 23:11Off-line BussterX  (101/130/150)
No jak vidno, krach eura se predikuje už drahnou řádku let... 8)
23. 10. 2022 v 23:12Off-line Lukrecius.01  (50/172/78)
Děkujem za fundovaný politologický vhled
24. 10. 2022 v 00:38On-line Artenkotorer  (34/180/84)
Pokud je řeč o Euru, tedy měně, pak jedna měna která v jednom státě má inflaci 24,1% a v jiném ta stejná měna jen 6.2%... To rozhodně není zdravá situace. Euro není monetární projekt, ale čistě politický, proto se do řízení eura tahají věci jako jak zařídit aby jsme mohly zachránit itálii (což lze pouze postupy které zvednou inflaci) a zároveň jak snížit inflaci. No a taky to vidíme na tom že šéfkou ECB není ekonom/ka, ale politička (Christine Lagarde) s právnickým vzděláním která o ekonomii ví kuloví a byla usvědčena z nedbalostního trestného činu umožňujícího zneužití veřejných prostředků. Co to znamná? Ikdyž politická vůle je, je dost velký riziko že ekonomická realita řekne "NE" a euro se zhroutí.
Oproti tomu KČ je vedena jako monetární projekt a v čele ČNB jsou aspoň ekonomové co se snaží a mají znalosti na to dělat aspoň informovaná rozhodnutí..

https://www.statista.com/…u-countries/
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
24. 10. 2022 v 09:30Off-line jirka.mak_z_bruntalu  (52/184/137)
To, jestli ČR je nebo není formálně členem EU - je téměř irelevantní. Podstatná je vlastnická struktura. Takže se ptej, kdo vlastní Škodovku VW? Komu patří řetězce Kaufland, Lidl, Obi, Baumax, Bauhaus? Komu patří vodní zdroje, nerostné bohatství, většina průmyslu i obchodu? Kam se vyvádějí zisky, dividendy v řádu 500 miliard Kč ročně?

Odpověď: Jsme protektorát Německa, částečně Francie a dalších západních států. A tito jsou navázání na USA. Nemáme z toho úniku.

Klaus, Tříska, Dlouhý, Zeman a další "prognostici" to tak v devadesátkách a počátkem milénia zařídili, že jsme se stali kolonií několika západních států a naše členství v EU to jen formálně stvrzuje. Přebíráme jejich legislativu a unifikujeme naše právo, aby bylo stejné jako je u těch našich protektorů.

Za odměnu, že jsme tak hezky a radostně vazalsky poslušní, dostáváme druhou jakost potravin, můžeme posílat zbraně na Ukrajinu a Němec nám pošle svoje vyřazené tanky.

Tento submisivní až patolízalský přístup jsme měli vždycky, protože si pamatuji servilitu našich politiků v 70. a 80. letech vůči Moskvě a bylo to v bleděmodrém totéž.

To, co předvádějí novodobí Fialové a Lipavští vůči Berlínu, Bruselu, Washingtonu je jen Déjà vu....
Souhlasím - 9   •  Nesouhlasím - 8  Nahlásit
24. 10. 2022 v 11:57Off-line Pornek  (18/177/68)
To není možný aby jsi byl takhle vymatlanej Jirko :D se vždycky divím kde SPD bere procenta a pak někde narazím na podobný hovno jako jsi vyplodil ty a všechny pochybnosti jsou pryč. Jen mě překvapuje že takových dementů je tu 10%.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 9  Nahlásit
24. 10. 2022 v 13:28Off-line jirka.mak_z_bruntalu  (52/184/137)
"To není možný aby jsi byl takhle vymatlanej Jirko"

Máš tam mnoho chyb. Chybí ti interpunkce, máš špatný tvar podmiňovacího způsobu. Správně tvoje věta měla vypadat takto:

"To není možné, abys byl takhle vymatlaný, Jirko."

Chyběla ti tam čárka mezi větami v souvětí, neoddělil jsi oslovení. Nesprávný tvar podmiňovacího způsobu a špatné tvary přídavných jmen. I další tvůj text, další věty jsou na tom stejně špatně. Máš je špatně jak po formální stránce, tak po obsahové. Je vidět, jak nízkou úroveň produkuje současné školství zničené inkluzí. A o to více je symptomatické, že jsi nepochopil obsah mého příspěvku a píšeš mi, že jsem dement, přičemž můj verbální projev je o několik levelů jinde než tvůj. A ačkoli jsi na tom tak špatně, tak já ti to vracet nebudu a nebudu ti psát do dementů. I když bych na rozdíl od tebe měl oprávnění. Jen ukazuji, co produkuje současné školství, jaké mladé lidi, na jaké nízké úrovni. Jednoduché svazáky věřící jediné pravdě, zcela nechápající pluralitu názorů, nevzdělané, neovládající ani mateřský jazyk.

Smutné.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
24. 10. 2022 v 15:14On-line tatrman  (26/-/-)
Tady se musím jirky zastat. Ty obchodní vztahy jsou opravdu velmi "nepartnerské" eufemisticky řečeno. Takže o koloniální podobě tady opravdu můžeme diskutovat. př ty půlbilionové každoroční odvody na dividendách jen z ČR, doslova zlatá vejce. Uměle dlouhodobě udržovaná nízká minimání mzda a s ní vlastně celá mzdová úroveň ČR. Nekvalitní a zároveň předražené potraviny jsou už vrcholem tohoto ledovce.
Ve zkratce řečeno, po obchodní stránce se k nám soudruzi chovají velmi macešsky.
Jenže horší na tom je, že politická demokraticky zvolená reprezentace proti tomu nic nedělá. jen poslouchá někoho v zákulisí s plnou prkenicí. Vždyť třeba tu minimálku může zvednout právě vláda ČR jednoduchým nařízením. Neudělá to. a nedělala to roky. A nebavím se tu o nějakých usmolených třech stovkách navýšení. V současné době je 16tisíc hrubého, v Německu se zvedá pravidelně každej rok a letos dokonce dvakrát, jednou v lednu a teď v říjnu podruhé a navíc skokově z 9,86€ na 12€ na hodinu. Takže 2000€ měsíčně minimálka a to je 50.000Kč.

Proč tohle nedělají čeští politici a neberou si vzor v Německu i v tomhle případě,když už maj tendenci všechno ostatní odtama kopírovat?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
24. 10. 2022 v 16:20Off-line jirka.mak_z_bruntalu  (52/184/137)
No a to, co píše tatrman i já, by se nezměnilo odejitím z EU. Aktivistický bezmozek Pornek (18/177/68 mě obviňuje ze spolčení s SPD, přičemž oni mají v programu vystoupení z EU a očekávají od toho nějaké výrazné změny v oblasti hospodářství a práva. Jenže já jsem hned v prvním příspěvku vysvětlil, že to je omyl a SPD se mýlí. Já na rozdíl od nich tvrdím, NEMÁ SMYSL vystupovat z EU, protože mnohem zásadnější je vlastnická struktura. Komu patří továrny, zdroje, ten určuje pravidla. Vystoupením z EU by se nezměnilo nic ve vlastnické struktuře české ekonomiky. Ona ani není česká. V tom je právě zakopaný pes. Muselo by se vyvlastňovat. Nebo odkupovat. A na to nemá český stát peníze. Takže vypadá to jako nezvratný stav bez možnosti jakékoli korekce. Spíše se bude závislost na zahraničí prohlubovat.

Vinu nesou ti politici, kteří provedli tuto bezhlavou fanatickou privatizaci zahraničním majitelům a zahraničním nadnárodním korporacím. Nikdo nenutil takto zběsile rozdávat státní majetek. Žádný další stát to takto nedělal. Ani Poláci ani Maďaři neprivatizovali tak šíleně jako my.

Většina normálních států včetně těch západních si nechala strategické odvětví v rukách státu. Nebo si zachovali rozhodující podíl v těch společnostech.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
24. 10. 2022 v 16:30Off-line BussterX  (101/130/150)
Off-line tatrman (26/-/-)
....Vždyť třeba tu minimálku může zvednout právě vláda ČR jednoduchým nařízením. Neudělá to. a nedělala to roky. v Německu se zvedá pravidelně každej rok a letos dokonce dvakrát...

xxx

tatra, a nebude ten pes zakopanej tady?

"Podle aktuálních údajů Eurostatu je totiž průměrná produktivita práce (vyjádřená jako HDP na jednoho zaměstnaného) v České republice oproti Německu zhruba poloviční. Zatímco u nás se pohybuje v rozmezí od méně než 35 do 60 tisíc eur ročně, u našich západních sousedů jde nejčastěji o interval od 60 do 90 tisíc eur."

je to teda rok starý... ale asi sme v produktivitě práce nemecko eště nepředběhli... :D
24. 10. 2022 v 16:38On-line R77  (45/-/-)
Pořád nechápu jak lidé brečí, že dividendy jdou do zahraničí… Vaše peníze to nejsou a ikdyby to byly, ty dividendy Českých průmyslníků, tak stejně z těch peněz neuvidíte ani korunu. Ledaže by kapitalista se stal filantropem a narval část svého jmění do dobročinného projektu jako chlápek o AVASTu.

Ale to zase čekáte, že někdo udělá něco za Vás!
24. 10. 2022 v 16:52Off-line jirka.mak_z_bruntalu  (52/184/137)
Neviděl jsem tu nikoho brečet. Je třeba jasně popsat příčiny. Příčinou je abnormální chování českých politiků. Abnormálně servilní vůči cizině. To není normální. To je mimořádné a nemá to nikde obdoby. Ani v Polsku, ani v Maďarsku, ani v Rumunsku, Bulharsku, bývalé Jugoslávii. Naše země je podivně extrémní. V 50. letech, když jsme patřili do východního bloku, tak jsme zase extrémně znárodňovali a kolektivizovali. Chtěli jsme být sovětštější než Sověti. Znovu připomínám, že naši sousedé taktoví nebyli. V Polsku i Maďarsku byli soukromí rolníci stále. I za socialismu tam mohli soukromě hospodařit. U nás ne. Jen na zahradě jsi mohl něco pěstovat. To samé živnosti, podnikání. V Maďarsku, Polsku bylo dovoleno, i když omezeno. U nás to bylo napůl nelegální. A stále jsme papežštější než papež. Po 89. r. jsme zase otočili a uspořádali nejrozsáhlejší privatizaci a vyprodali všechno. Z extrému do extrému.

Dokud to tady budou řídit emoce a fanatismus místo rozumu, nikdy se z toho nevyhrabeme.

To samé teď s tou Ukrajinou. Projížděl jsem sousední státy a neviděl jsem tam na budovách žlutomodré vlajky. Zase jen v Česku.

Česká Fanatická republika. ČFR.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
24. 10. 2022 v 16:56On-line R77  (45/-/-)
Takže nezvládáme vládnout sami sobě.

Řešení?
24. 10. 2022 v 17:30On-line tatrman  (26/-/-)
Jirka:Většina normálních států včetně těch západních si nechala strategické odvětví v rukách státu.

Ano, s tím souhlasím bezezbytku. Rafinerie, plynovody, vodovody, energetické rozvody, klíčové elektrárny a teplárny by rozhodně měly patřit výhradně státu. Tam prostě soukromej byznys nepatří a jenom zvyšuje inflaci jak vidíme dnes. Pravičácké vlády toto vše zprivatizovaly a proto máme dnes drahotu a chudobu největší v EU.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 10. 2022 v 17:36On-line tatrman  (26/-/-)
Buss:odle aktuálních údajů Eurostatu je totiž průměrná produktivita práce (vyjádřená jako HDP na jednoho zaměstnaného) v České republice oproti Německu zhruba poloviční. Zatímco u nás se pohybuje v rozmezí od méně než 35 do 60 tisíc eur ročně, u našich západních sousedů jde nejčastěji o interval od 60 do 90 tisíc eur."

Ale jo já to beru tenhle argument o výkonosti ekonomiky. Ale pokud jsi nepropadl z matematiky a umíš trochu počítat, tak i tak ti to jaksi nevychází. Ten rozdíl už dávno není tak dramatickej jako byl těsně po revoluci, přeci jen za 35 let už se tu něco odmakalo a odškrtilo na lidech. A výsledkem je, že dnes je ČR na nějakých 90% HDP celé EU. Jenže toto se neodrazilo na platech a mzdách, ty zůstaly na nějaké slabé třetině stále. Přitom by měly být minimálně dvojnásobné než je současný stav, vzhledem k tebou uváděné výši HDP. Tzn.minimálka ne nějakých usmolených 16v hrubém, ale min. 32tisíc. Kam asi jdou ty peníze desítky let?Ptám se.:)
24. 10. 2022 v 17:40Off-line BussterX  (101/130/150)
Na úplatky voličům před volbama? nebo na fotky prijebané minystryně šilerové kterou na její FB fotil profi fotograf za miliony nás všech? :D kdopak asi ty z**dy furt dokola volí? :D
24. 10. 2022 v 17:43On-line tatrman  (26/-/-)
Zapomněl jsi na 80 miliard solárním baronům. A hlavně na dividendy do zahraničí 500miliard každej rok. kam se na tohle hrabe nějakej fotograf...Kdo z vás to má vážení...?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
24. 10. 2022 v 17:52Off-line BussterX  (101/130/150)
Jojo, co sme si zvolili to máme...
24. 10. 2022 v 18:32Off-line bombakul  (27/175/70)
EU jako takové dávám max 10 let. Pokud budeme přijímat členy do kterých se budou muset cpát stovky miliard a neudělají jediný krok vpřed tak to fakt nemá budoucnost a BRICS a podobná novější uskupení nás prostě převálcují což už vlastně dělají
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 10. 2022 v 19:09On-line tatrman  (26/-/-)
R77 (45/-/-)
Pořád nechápu jak lidé brečí, že dividendy jdou do zahraničí… Vaše peníze to nejsou a ikdyby to byly, ty dividendy Českých průmyslníků, tak stejně z těch peněz neuvidíte ani korunu.

no tak naše peníze to nejsou jen zásluhou českých politiků, kteří odmítají zvýšit minimálnímzdu na dvojnásobek. Pak by jaksi na ty dividendy už moc nezbylo z principu a ždímání by byl konec.:)
24. 10. 2022 v 19:12Off-line bombakul  (27/175/70)
Zvýšení minimální mzdy povede jen ke zdražování
24. 10. 2022 v 19:27On-line R77  (45/-/-)
Tatrmane …. To co se tu produkuje má bohužel nízkou přidanou hodnotu…. A proto jsme montovna Evropy je úplně jedno zda budeš v práci 16h na tři směny… konečný výrobek má nízkou přidanou hodnotu.

Pokud zdvojnásobíš min mzdu tak 50% montován se přesune jinam jelikož to nebude rentabilní….
24. 10. 2022 v 20:24Off-line WileECoyote  (33/178/-)
Prý mají němci někde ve vládním skladu schované marky. Když lehne euro, tak to jen v nějakém poměru vymění a valí dál, Schade Wagen a Volkswagen to zvládnou v pohodě, jen otevřou obálku s instrukcema a zvednou červený telefon.
24. 10. 2022 v 20:28Off-line sta  (37/-/-)
Už nemají marky. Na tom skladě hnily marky NDR, ale později je spálili: https://en.wikipedia.org/…_German_mark#…

Byl ještě podobný bunkr s markami SRN pro případ jaderné války (spálili v roce 1988): https://en.wikipedia.org/…sbank_bunker
25. 10. 2022 v 11:24Off-line jirka.mak_z_bruntalu  (52/184/137)
Vondra zcela upřímně: Pokud to Němci udělají, můžeme ten společný trh zabalit

Obrovský problém pro české firmy. Europoslanec Alexandr Vondra upozorňuje, že německá vláda je zase o krok blíže k pomoci firmám, zatímco česká vláda nikoliv. Němečtí poslanci schválili 200 miliard eur na regulaci cen. „Pokud tohle Němci udělají, můžeme společný trh zabalit,“

Na regulaci vysokých cen energií a na financování úlev bude mít Německý hospodářský stabilizační fond až 200 miliard eur (takřka pět bilionů korun). Poslanci spolkového sněmu v pátek souhlasili s vládním návrhem, aby si fond tyto peníze mohl vypůjčit.

Špatná zpráva pro české firmy, varuje v tomto kontextu poslanec Evropského parlamentu Alexandr Vondra. „Aby naše velké firmy byly konkurenceschopné, tak když oni dají do ekonomiky 200 miliard eur, my bychom museli dát odhadem 20 miliard eur, což je 500 miliard korun,“ uvádí a vyčísluje, že to je ročně třetina rozpočtu, a už teď je deficit historicky nejvyšší – dvakrát po sobě víc než 350 miliard korun.

„K tomu přidat ještě dalších 500, to je cesta do bankrotu velmi rychle čili tohle není možné,“ dodává.

Teď jen apeluje na to, aby se nutně dohodla nějaká společná pravidla hry. „Protože pokud tohle Němci udělají na záchranu velkých podniků, tak mají konkurenční výhodu a společný trh můžeme zabalit,“ zakončuje Vondra.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2022 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload