Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Zbraň je nutná, nezbytná, vyloučená, co?

25. 10. 2022 v 17:34Off-line Anonym
Pokud bude pořízení zbraně zjednodušeno, pořídíte si zbraň?
25. 10. 2022 v 17:45Off-line Kady  (25/-/-)
To bych musel mít hodně dobrý důvod, pořizovat si ji jen tak
25. 10. 2022 v 17:59Off-line power  (23/180/65)
Anonym

Zbraní myslíš co konkrétně? Třeba plutonium-239 v množství 10,5 kg?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 10. 2022 v 18:04Off-line Anonym
Příruční zbraň, nikoli plutonium:)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 10. 2022 v 18:11Off-line MysiakPipo  (102/176/60)
Príručné plutónium? ;)
Môj pohľad je zbraň! :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 10. 2022 v 18:32Off-line BussterX  (103/130/150)
Fenomén zbraní lidstvo fascinuje odedávna (předpokládám, že tedybera má pod tím užasným názvem příruční zbraň na mysli palné zbraně a ne bumerang nebo kamenomlat).... je pozoruhodné, jak se k držení palných zbraní v civilním sektoru přistupovalo v různých zemích euroatlantický civilizace od doby začátků kolonizace amerického kontimentu či industrializace po současnost s proměnlivostí v časové ose v závislosti na lokalitě... třeba kdysi ve francii na konci 19 století byla zbraň chápaná jako užitkový předmět denní potřeby a vyráběl se revolver dokonce pod obchodním názvem velodog který pak dal název celé skupině zbraní, to byla zbaň kterou měl vozit každý cyklista jako součást výbavy a měla sloužit k likvidaci psů kteří by cyklisty při průjezdu venkovem případně napadli... :D úlohu zbraně v dějinách USA kde je dodnes právo na držení zbraně zakotveno v ústavě asi neni nutno představovat díky westernům :D fascinující je anglie, kde zbraně nenosili ani běžní pořádkoví policajti v ulicích a získat zbraň v anglii je dost obtížné pokud týpek zrovna není lord a nemá doma na svém panství padesát loveckých kulovnic a brokovnic a je divné že anglie nebyla nejbezpečnějším místem na světě ve spáchání trestných činů se zbraní ale spíš naopak protože slušný člověk nebyl ozbrojen a grázl zbraň sežene dycky :D já jsem měl od roku 99 zbrojní průkaz na 4 skupiny oprávnění od A po D, ale jak sem kdysi se stěhoval tak sem si ho zapoměl prodloužit a zbroják mi pak propadl a taktak jsem se vyhnul pokutě ve výšce 20K za neoprávněné držení zbraně kterou jsem neodhlásil, nakonec mně to stálo jenom pětistovku ve správním řízení :D teď na starý kolena zbraň nechcu asi už, eště bych zapoměl kam sem ju strčil 8) ale kdybych někdy usoudil že ju potřebuju, mám už na paměti, že jediná zbraň která je DOOPRAVDY MOJE je ta, o které neví stát... 8)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 10. 2022 v 18:37Off-line Anonym
Kamenomlat. To je co? Semtex?:)
25. 10. 2022 v 18:52Off-line Anonym
Máme doma hodně pistolí na kuličky, akorát já z nich střílet neumím, ale na vyplašení zloděje asi dobrý.no.
25. 10. 2022 v 18:58Off-line BussterX  (103/130/150)
Fakt ti dám jednu radu, opravdu nikdy na nikoho nemiř asni kuličkovkou, protože se ti může stát, že chlap bude mít ostrou zbraň a jakmile na něj namíříš může tu svou použít i když by to jinak neudělal, a to neřikam jen tak... a nikdy na nikoho nemiř, pokud nejseš odhodlanej opravdu vystřelit kdyby se týpek nenechal zastrašit.. čekat že když vytahneš zbraň tak se borec automaticky posere už pár lidí zaplatilo :)
25. 10. 2022 v 20:49Off-line Peta80  (43/187/-)
Před 2 hodinami Off-line BussterX (101/130/150) NOVÉ
"(...) já jsem měl od roku 99 zbrojní průkaz na 4 skupiny oprávnění od A po D, (...)"


Zbraň kategorie A? Kdes na to vzal papyrusy?



Před hodinou Off-line BussterX (101/130/150) NOVÉ
"Fakt ti dám jednu radu, opravdu nikdy na nikoho nemiř asni kuličkovkou, protože se ti může stát, že chlap bude mít ostrou zbraň a jakmile na něj namíříš může tu svou použít i když by to jinak neudělal, a to neřikam jen tak... a nikdy na nikoho nemiř, pokud nejseš odhodlanej opravdu vystřelit kdyby se týpek nenechal zastrašit.. čekat že když vytahneš zbraň tak se borec automaticky posere už pár lidí zaplatilo :)"


Pravdu dí naše Buřto... 8)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 10. 2022 v 20:49Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Až mi bude 21, tak si zbroják udělám. Ostatně, jednu už doma v trezoru máme, akorát že není moje a neměl bych na ni hrabat. Do toho trezoru se nicméně dostanu, kdyby bylo nejhůř.

Na vyplašení zloděje bych kuličkovku radši netahal. I kdyby sám kvér neměl (běžní bytaři to obyčejně nenosí), může při spatření něčeho, co vypadá jako zbraň zazmatkovat a jebnout tě páčidlem. Ne, fakt ne. Nepoužívej jako hrozbu něco, co se v případě průseru použít nedá.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 10. 2022 v 04:38Off-line bombakul  (28/176/75)
Statisticky vzato když vytáhneš bouchačku tak šance že sám budeš zastřelenej se zvyšuje o 1800%. Hele anonyme když ti do baráku vleze zloděj tak potichu vypadni a z povzdálí volej flojdy
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
26. 10. 2022 v 15:11Off-line BussterX  (103/130/150)
Bombakoule neutíká ale taktickicky zaujímá výhodnější postavení na bojišti :P je vidět že mu chybí PR - poradce a tiskový mluvčí :D
26. 10. 2022 v 16:52Off-line bombakul  (28/176/75)
Proč bych měl někam utíkat? Můj dům můj hrad. To bylo doporučení pro hrdiny s kuličkovkou já mám normální kvéry i když zrovna já bych toho zloděje v klidu nechal ať se porozhlídne a když tu bídu uvidí tak mi třeba ze soucitu nechá pár drobných. Vždyť i vodu musím tahat ze studny a vařím na kamnech tak co by u mě asi tak ukradl? A mimochodem vejít může jediným vchodem a odejít zrovna tak takže ho zlikviduju sotva překročí práh. Ono otevřít i nezamčený dveře způsobí hroznej randál a ten zase rozruch mezi psama v dalekým okolí tak o něm budu vědět ihned. Podtrženo sečteno nemá šanci se ke mně dostat a i kdyby tak to bude zbytečná námaha když tam nic nenajde. A lidi se kterýma se známe se nikam vloupat nemusí. Těm stačí přijít a říct co potřebují a já jim to dám
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 10. 2022 v 17:36Off-line bombakul  (28/176/75)
No jo i my co máme nulové příjmy chceme nějak žít
26. 10. 2022 v 22:17Off-line Peta80  (43/187/-)
Před 5 hodinami Off-line bombakul (27/175/70) NOVÉ
"(...) já bych toho zloděje v klidu nechal ať se porozhlídne a když tu bídu uvidí tak mi třeba ze soucitu nechá pár drobných. (...)"

Před 4 hodinami Off-line bombakul (27/175/70) NOVÉ
"No jo i my co máme nulové příjmy chceme nějak žít"


Nepsals tu někde dřív, že vyděláváš miliony měsíčně? :)
27. 10. 2022 v 04:40Off-line bombakul  (28/176/75)
Od 1. Července je můj příjem 0 Kč. Krize je krize a vyžaduje patřičnou reakci
27. 10. 2022 v 08:08Off-line power  (23/180/65)
Bombakul (27/175/70)


Nepsals tu někde dřív, že vyděláváš miliony měsíčně?
--------

To byly samozřejmě žvásty vycucané z prstu, to všichni dávno víme....:-)
27. 10. 2022 v 10:10Off-line Frankie11  (18/174/51)
Když to někdo úotřebuje kvůli práci- policie, ostraha, proč ne,
tam je to spíš povinný...musíte to mít, at chcere nebo ne...
27. 10. 2022 v 22:43Off-line fifotronic  (33/188/92)
Zbran? Cokoliv je pouzitelne jako zbran a kazdy jich ma doma kopec. Od kuchynskeho noze po nohu od stolu.

Co se palnych zbrani tyka, tak soucasny system je nastaveny celkem dobre a nema smysl na nem neco menit. Kdo splnuje podminky, projde prohlidkou, slozi zkousku testovou i z bezpecne manipulace, necht si poridi co uzna za vhodne, kdyz je mu to dovoleno.

Je samozrejme spousta pitomcu, kteri nemaji nejmensi poneti o ZP a po jedne navsteve strelnice jsou nejvetsi odbornici, ale tam to casto taky skonci.

A v soucasnosti nam pribyl trochu pruser s cenou streliva.. zatimco driv jsem 9x19 bezne koupil za 3.50,-/kus, dnes jsme nekde k sedmi korunam, vsechno skupuje USA+Ukrajina a ceny rostou. O puskovem strelivu a nebo cemkoliv trochu min obvyklem skoda mluvit, tam to slo nahoru nechutne. A i ty kvery jsou cenou jinde, nez pred 10 lety. Doby, kdy slo za pet tisic koupit pekne SKS nebo za 8k pekny 858 jsou davno fuc.

Jen tu ted mame pomerne velky narust nelegalnich zbrani, ktere do CR pricestovaly z jedne zeme, kam je zaroven ve velkem vozime.. a uz se to projevuje i na trestne cinnosti.
27. 10. 2022 v 22:55Off-line fifotronic  (33/188/92)
Peta80 (42/187/-)
Před 2 hodinami Off-line BussterX (101/130/150) NOVÉ
"(...) já jsem měl od roku 99 zbrojní průkaz na 4 skupiny oprávnění od A po D, (...)"


Opravneni neni skupina zbranova odborniku. Zbrojni prukaz ma skupiny A sberatelske, B sportovni strelba, C lovecke, D pro vykon povolani, E pro osobni ochranu (+ F pyrotechnika). A samozrejme je mozne mit treba kombinaci ABCDE, pricemz na zkousce se aplikuje prezkouseni podle te nejprisnejsi z rozsahu. A "F" ma fakt malokdo a na nej nestaci zkousky jako na ostatni skupiny.

Kategorie zbrani jsou neco uplne jineho a nema to zadnou vzajemnou souvyslost. A jsou zakazane pouze na vyjimku, B samonabijeci, vicerane apod., C opakovacky apod. Potud vse na ZP.
A pak jsou D volne prodejne od 18 let jako treba vzduchovka nebo nektere cernoprachove predovky apod.


Cili jako priklad treba drzitel zbrojniho prukazu skupin ABE muze nabyt zbrane skupin B na povoleni policie nebo C na registraci. A zbrane skupiny A pouze na vyjimku. Ta se u nas udeluje jen po prokazani k cemu, nejcasteji na ruzne historicke automaty, kde je nezadouci jejich zkurveni predelanim na samonabijecku a majitel s nejakym takovym MP40 nebo Spaginem urcite nebeha po ulici, ale ma to nekde ve sbirce. Soucasti te podminky je moznost, ze to kdykoliv PČR uzna za vhodne, muze prijit prekontrolovat. Dalsi varianta vyjimek jsou jeste nektere specificke osoby, ktere maji ze zvlastnich duvodu treba i k osobni ochrane automat, ale zaroven nemuzou mit zbrojni licenci, ktera by to umoznovala resit jinak. Tam se zase jedna o ruzne vyrobce, prodejce, puskare, upravce apod. Takze ano, teoreticky lze mit legalne treba i kulomet, ale prakticky se ktomu dostane jen par jedincu v zemi, zatimco drzitelu kveru skupin B, C tu mame asi 300 000.
28. 10. 2022 v 00:30Off-line BussterX  (103/130/150)
Fifin, měl jsi tam dát ještě kus dalšího textu od peta80, aby bylo z kontextu víc jasný koho poučuješ, teda že jeho a ne mě -_-
28. 10. 2022 v 05:16Off-line bombakul  (28/176/75)
Před 21 hodinamiOff-line power (21/180/65)
Bombakul (27/175/70)


Nepsals tu někde dřív, že vyděláváš miliony měsíčně?
--------

To byly samozřejmě žvásty vycucané z prstu, to všichni dávno víme....:-)

Každej měl možnost přijet na návštěvu. Psal sem to tu několikrát
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload