Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Volvo XC70

09. 01. 2023 v 01:48Off-line TKo1  (29/168/68)
Ahoj, chci se zeptat jestli má někdo s tímhle autem zkušenosti, strašně se mi líbí nadčasovej vzhled auta i vlastnosti. Chtěl bych si pořídit druhou generaci XC70 (2004-2007) do 100 tisíc korun. Ale bojím se, že mě potom následný opravy a provozní náklady zrujnujou.

Pokud má někdo s tímhle autem zkušenosti, moc bych prosil o nějaký názor či radu, na co si dát pozor, kolik do toho budu muset ještě vrazit když koupím tak starý auto který se běžně prodává s 300 000 kilometrovým nájezdem za 100k i více. Děkuji x)
09. 01. 2023 v 05:10Off-line bombakul  (29/176/75)
Zkušenost s tím nemám ale věk a kilometry mluví asi za všechno. Jestli máš v plánu do toho za dva roky vrazit dalších sto tisíc tak to si radši kup novýho číňana o kterým ale víš že bude fungovat a nestráví dvě třetiny času v servisu
09. 01. 2023 v 06:45Off-line Lukrecius.01  (52/172/78)
Než na gaywebu, kde je to samý odborník max. na výplach zadele, nikoliv už ale na politiku či auta, mrkni třeba raději tady https://www.tipcars.com/…tihrnce.html
09. 01. 2023 v 08:09On-line i8051  (53/184/97)
Volvo jsem vzdycky chtel, ale postupem casu se mi prestalo libit zevnitr, coz je pro me asi nejvic podstatny, takze jsem vzdy zustal u Subaru. Navic konfiguratory vozu maj naprosto sileny, v tom se vyznat, to je na tejden. Ted mi skoncil operak a tak jsem se zase rozhodoval, do ceho dal, prosel si salony a zkusil V90 XC, ale nakonec opet vyhralo Subaru. Mozna kdyby ted byla k dispozici Volvo Ocean Race edition, sel bych do nej. Bezpecnosti je skvela, technologie taky. Stary modely 2004 ale nevim, v jakym budou stavu. Sice se Volva moc nesrala, jsou stale za hodne spolehlivy auta (proto i ta vyssi cena) a 300k najezd je pakatel, ale furt je to pres 16 let stary, je to kus zeleza a nevis, co s tim delal puvodni majitel. A pises, ze moc technickej nejsi, takze za vsechny opravy bys platil. Ale jak pise Lucre, spis ti poradej na nejakym Volvo foru, kde jsou lidi znaly a o konkretnim modelovym roce dost vedi a poradej ti lip. Tak gudlak :-)
09. 01. 2023 v 10:44Off-line Pajann  (25/186/70)
Volva jsou v pohodě, volil bych motorizaci D5 ty auta se dožívají milionu jak starý mercedesy... Samozřejmě cena servisu je jinde, než u Fábie nebo nějakýho VW ale je to pro normálního pracujícího člověka snesitelný. Nicméně kvalita zpracování těch Volv je dobrá, D5 netrpí na žádný zásadní nemoci. Automatům bych se ale vyhnul.
Škoda jen, že ty interiéry působí u téhle generace tak lacině...
09. 01. 2023 v 11:06Off-line Timoteii  (100/-/-)
Rozhodně před nákupem dát pár korun a proklepnout si konkrétní kus přes VIN. Není to 100%, ale aspoň něco se dozvíš a může tě to ochránit od koupě auta po totálce... A určitě nekupovat v AAA ;)
09. 01. 2023 v 12:00Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Asi takhle, u ojetých aut platí přímá úměra - čím nižší pořizovací cena, tím víc do toho nasereš při servisu.
Volva jsou sice obecně auta kvalitní, ale 16-19 let starý Volvo pod 100k bude s velkou pravděpodobností nějaká vylítaná a dost možná i nabořená kraksna. A ještě pokud by to měl být nafťák, tak je potřeba si uvědomit, že ty diesely se kupují na nájezd nejmíň 25k km ročně, na míň to jaksi nemá smysl.
09. 01. 2023 v 13:49Off-line TKo1  (29/168/68)
Lukrecius.01 (50/172/78)
Než na gaywebu, kde je to samý odborník max. na výplach zadele, nikoliv už ale na politiku či auta, mrkni třeba raději tady https://www.tipcars.com/…tihrnce.html

Tak samozřejmě, že jsem tohle temá založil i maličko proto, že by se mi mohl ozvat náhodou nějakej pěknej automechanik co by se mi následně o Volvo staral lol :D
Ale moc děkuji za odkaz na recenzi! :)
09. 01. 2023 v 14:06Off-line TKo1  (29/168/68)
A děkuji všem za utvrzení, že Volva jsou kvalitní. Sice je to starý auto ale prostě jsem se do něj strašně zakoukal a vím, že když si pořídím cokoliv jiného tak budu zklamanej, že ho nemám ještě.
Taky tyhle XC70 si dobře držej cenu podle mě, takže je to i maličko ekonomické když ho budu chtít za nějaký čas prodat třeba :D
09. 01. 2023 v 22:25Off-line Trinitron  (21/-/-)
Napálit se člověk může prakticky na každym autě, v zásadě ale platí že čim jednodušší, tim spolehlivější. Opravdová funkční jednoduchost tu však s námi bohužel již pár desítek let není, takže i jedničková Fábka je plná zrad které se jen málokdy podaří odhalit předem...
Pokud tedy míníte s autem navštěvovat servis a mít něco novějšího, naprosto bezpečná volba neexistuje, pouze větší a menší zlo. Konkrétně zde bych opustil kousky s nesmyslnou výbavou která beztak už pořádně nefunguje a k ničemu neni, jen zvyšuje cenu - klidně nějakou "sociální" verzi.
Jsem automechanik, většinu si dělám sám, držím se té jednoduchosti a je to krásný, jen je třeba odprostit se od zbytečností a statusu "borce s drahou károu"
09. 01. 2023 v 23:52Off-line R77  (47/-/-)
Zkušenosti nemám ale všeobecně se píše: bacha na přední tlumiče a vše co s tím souvisí a imobilizér může vybíjet často baterii.

Píšou o dvou svolávacích akcí, ale to už se tě u tak starého auta nebude týkat.

https://www.whatcar.com/…/n743/advice
20. 01. 2023 v 10:15Off-line LJB_1999  (24/184/86)
Hele ty xc70 si drží cenu, takže bohužel i za 100k je možný sehnat zdevastovanou herku. Ale všeobecně platí, že d5 120kw je nejlepší motor, v tomhle modelu se vyhnout automatům - už nejsou díly na repas (zejména 5q, ten se i docela kazil, 6q je na tom už se spolehlivostí lépe). Jinak zkontrolovat uložení tlumičů, hlavně vzadu to rádo vyhnívá. Možná nebude fungovat awd - bývá buď ztrženej tisícihran nebo se odporoučel haldex. Při koupi motoru d5 136kw tam rády odchází vířivý klapky a už je to motorizace, která se dělala s dpf, avšak ta u volva není nijak problémová. V interiéru zlobí podsvícení budíku - prostě zhasnou. Pak rádia občas zlobí, ale z hlavy teď nevím, který konkrétní model to je. Jinak všechno ostatní je klasická záležitost ojetého auta - turbo, servisní intervaly, podvozek…
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload