Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Cvičení

11. 02. 2023 v 18:22Off-line Anonym
Ahoj. Prosím smysluplnou radu. Chci mít štíhlé vypracované Tělo. Věk 43 let. Jak často cvičit a jak dlouho a intenzivně? Jaký druh cvičení zvolit? Díky za rady.
11. 02. 2023 v 18:27Off-line R77  (47/-/-)
To je dost individuální pro každého 40+, jelikož tázaná osoba neví jak pracuje tvůj metabolismus, životní styl, práce, stres …atd.
11. 02. 2023 v 18:31Off-line Filipack  (23/188/67)
Podle mýho je nejlepší cesta k vysněnýmu tělu kombinace správnýho stravování a cvičení. Co se týče cvičení, tak bys měl cvičit alespoň 3-4krát týdně po dobu 30-60 minut. Intenzita by měla bejt vyšší, abys způsobil co největší zátěž svejm svalům, ale zároveň bys to neměl přehánět, aby ses vyhnul zraněním.

A k druhu cvičení, no to bych asi doporučil směs kardia a posilování. Na rozcvičení můžeš začít s běháním nebo jiným aerobním cvičením a pak se přesunout k nácviku jednotlivejch svalovejch skupin. Můžeš taky zajít do fitka, kde ti poradí, jakej trénink je pro tebe ten nejlepší.

Hlavně se drž svýho plánu a buď trpělivej. Výsledky nepřijdou přes noc, ale pokud budeš pravidelně cvičit a správně jíst, brzy uvidíš výsledky Tvýho snažení.
11. 02. 2023 v 18:46On-line bombakul  (28/176/75)
Filipacku ty si fakt blb soryjako. Co největší zátěž? Jak jako? Pracovat s co největší váhou? To je dobrý na objem ale on chce být štíhlej. Hele anonyme na tohle potřebuješ nízkou zátěž klidně obyčejná rychlochůze kdy rozjedeš tep cca na 70% ale po co nejdelší dobu. Asi po dvaceti minutách začneš spalovat tuky tak potřebuješ být v tempu aspoň půl hodiny a fakt si žer co chceš a nějaký zdravý stravování výpusť z hlavy. Co to jako je? Strava má být pestrá tzn od každýho něco včetně bůčku. Dbej hlavně na přísun vlákniny tak žer jabka hrušky banány pomeranče zemáky Růžičkovou kapustu chřest brokolicí kedlábky papriku a vlastně cokoli ti přijde pod ruku. Večer si uvař mátovej čaj a si v cajku. Fakt to není žádná věda
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
11. 02. 2023 v 19:09Off-line Filipack  (23/188/67)
Bombakule, to je v pořádku, neberu Ti Tvůj názor. Jasně, že pro spalování tuků je důležitý cvičit s nižší zátěží po delší dobu, ale nezapomínej, že pro budování vypracovanýho těla bys měl cvičit s vyšší intenzitou a posilovat svalový skupiny. Měl bys vyvážit oba prvky, abys dosáhl výsledku, jakej chceš.

Co se týče stravy, je samozřejmě důležitý jíst zdravě a vyváženě, ale není nutný se omezovat na jednotvárnou stravu a opouštět vše, co není považováno za zdravý. Klíčem k úspěchu je jíst pestře a dodržovat zásady zdravýho stravování, jako je dostatečnej přísun vlákniny a omezení nezdravejch tuků a cukrů.

Jistě, že každej orga(ni)smus je jinej a to, co funguje pro jednoho, nemusí nutně fungovat pro druhýho. Proto je nejlepší se poradit s odborníkem a najít pro sebe nejvhodnější kombinaci stravování a cvičení, která povede k dosažení stanovenejch cílů.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 02. 2023 v 19:13On-line bombakul  (28/176/75)
Základ je nevymýšlet p**oviny. Žer všechno a hýbej se. Konec
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
11. 02. 2023 v 19:33Off-line Filipack  (23/188/67)
Ano, může jíst všechno, ale proč konec? Osobně bych se zaměřil na pestrou stravu, která obsahuje dostatek vlákniny a zdravejch tuků, jako jsou ořechy a semínka, a zároveň bych omezil sladkosti nebo Mekáč. A dodržoval bych pravidelnej jídelníček a nejedl příliš pozdě večer. No a pak už jen bejt trpělivej a vytrvalej a má to tazatel v kapse :)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 02. 2023 v 19:37Off-line vykurklada  (25/183/75)
Záleží jak teď vypadáš. Kolik máš kg a jakou výšku? Jestli jsi vyžranej jak prase, tak se k hubené postavě dopracuješ s dřinou a odříkáním nejdřív tak za dva roky. Ovšem jen za předpokladu, že nezačneš žrát.
11. 02. 2023 v 19:42On-line bombakul  (28/176/75)
S tělem je to jako s pořádkem. Ten se taky nemá dělat ale udržovat tak co si dělal posledních řekněme 30 let?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 02. 2023 v 19:47On-line bombakul  (28/176/75)
Filipacku a zase špatně. Mekáče neomezovat ale vůbec s těma sračkama nezačínat a sladkosti teda nevím ale nemusí to být nic proti ničemu když si dáš nějakou neřest před jakoukoli činností tak rozhodně nic nepokazíš jen musíš zařadit i jednoduché cukry který sou pro tělo okamžitý palivo
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
11. 02. 2023 v 20:06Off-line Filipack  (23/188/67)
Bombakule, to záleží jestli tazatel do týhle chvíle Mekáč konzumuje nebo ne. Pokud ne, tak ho samozřejmě nemusí logicky omezovat nebo se mu v ideálním případě úplně vyhýbat. Zařadit do stravy i správný zdroje energie, jako jsou jednoduchý cukry rozhodně není špatnej nápad. Každej má ale jinou výživovou strategii, takže pro něj bude důležitý najít to, co bude fungovat nejlíp jemu osobně.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 02. 2023 v 21:48Off-line i8051  (53/184/97)
Pocita se mezi pestrou stravu vagyu s grilovanou zeleninou a peprovou omackou a posleze jeden barbadoskej plantejsn? Doufam ze jo, jinak jsem dnes zil nezdrave ... :-)
11. 02. 2023 v 22:26Off-line Filipack  (23/188/67)
Tomáši (i8051), když tak koukám na Tvou dokonale štíhlou vyrýsovanou postavu, tak pro Tebe jsou všechny rady pro její vylepšení zbytečný. Nemusíš se bát, barbadosským rumem a grilovanou zeleninou s pepřovou omáčkou si nic nepokazil. Vždyť ty jsi na vrcholu svý formy!
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
12. 02. 2023 v 03:08Off-line i8051  (53/184/97)
Filipe, Filipe ... vcera 13kW zvonkovy trafo a dneska "barbadosskej" rum? Nejak se nam zacinas kazit, hochu ... :-)
12. 02. 2023 v 03:49On-line bombakul  (28/176/75)
Vagyu schvaluju ale musí být z oblasti Kobe a ideálně typ macusaka to je jalovica. Pepřová omáčka bych řekl že je trochu mimo mísu když si teda představím to co vždycky dostanu. Celkově k tomu nemám rád nic výraznýho tak upřednostňuju creme de la costa. Taková kombinace jemné šípkové a bylinkové omáčky a sklenkou dobrýho vína taky nic nepokazíš ale v tomhle moc neporadím já radši dvanáctku Radegasta
12. 02. 2023 v 09:31Off-line Filipack  (23/188/67)
Tomáši (i8051), opravdu se omlouvám za tu včerejší závažnou chybu, bylo to dost trapný. Pořád dělám nějaký chyby, ale snažím se z nich poučit, aby se už tolik neopakovaly. A co se týče alkoholu, tak na něj opravdu nejsem expert. Upřímně to není ani moje oblast zájmu, i když vím, že spousta lidí, včetně mých kámošů ho má fakt ráda. Karibskej, nebo přesněji barbadoskej (s jedním S :D) rum sem pil jen jednou u dědy, když slavil sedmdesátku, a popravdě mě ani moc tehdy nechutnal.

Jsem spíš typ člověka, kterej si hlavně v létě dá s chutí vychlazenou Plzeň a donedávna sem měl stejně nejradši rychlý špunty :D Kdybych pil častěji, měl bych strach z negativních účinků na zdraví. Moje (nesmrtelná) teta, kterou sem měl hodně rád a dost sme toho spolu zažili, nedávno umřela na cirhózu jater, takže i to má na mě asi nějakej vliv. Občas si rád povídám a dělám si legraci, ale uznávám, že bych se měl vyjadřovat s větší pokorou a slušností. Včera sem tu narážku na Tvou postavu nemyslel špatně a jen sem chtěl vyzdvihnout jak ve svým věku vypadáš dobře :)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
12. 02. 2023 v 09:56Off-line Fgjk  (21/195/90)
Tyvole...taková sebereflexe se jentak nevidí...nechtěl bys pár zdejším uživatelům darovat aspoň kousek?

Rum jen jednou? A nechutná? Hrozná představa pro mě;-)
12. 02. 2023 v 12:45Off-line i8051  (53/184/97)
Filipku, tva narazka na mou postavu je pod moji rozlisovaci schopnost a takove detaily neresim. Tudiz ze me nijak nedotkla. Bud v klidu a pis dal ... :,)
12. 02. 2023 v 19:37Off-line Anonym
Tak abych se představil. Téma cvičení je můj. Pracuji na směny. A do Mekáče vlezu jen když potřebuju Kafe. Já totiž mám jídlo rád tak ho chci od Kuchaře a ne od 18 letyho kluka který si neumí ani ohřát Párek.????
12. 02. 2023 v 19:38On-line bombakul  (28/176/75)
Bravo
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 02. 2023 v 22:46Off-line idea  (39/170/-)
Někde psali, že: Chceš-li býti štíhlý v pase, vrť se denně na ocase... :D Tak to můžeš zkusit jestli to pomáhá, nemáš zač.
13. 02. 2023 v 09:59Off-line Projekt  (48/177/74)
Nejde na to jednoduše odpovědět. Musí se vědět aspoň pár základních věcí , věk jsi už napsal. Dále aktuální váha , predispozice a indispozice , máš namáhavou práci nebo spíš sedavou , jak se stravuješ atd. atd... Jestli chceš jednoduchou radu tak ta zní buď v kalorickém deficitu , jez zdravě a jednou týdně můžeš za odměnu zhřešit. Cvič tak co ti říká tělo ale minimum je asi tři tréninky v týdnu . Já třeba cvičím 6x v týdnu. Štíhlé břicho se neudělá jen tak, musíš celkově nabrat více svalové hmoty a na základě toho budeš při fyzické aktivitě spalovat stále více tuku. Samozřejmě cvič břicho taky a cvič ho tvrdě ale pokud jsi začátečník věnuj tomu zatím tak jeden trénink v týdnu a znič to břicho. Běhej ke konci tréninku na pásu nebo venku nebo jiný kardio, záleží na tobě. Pokud jde o břicho a máš dost tuku tak si uvědom, že to nebude hned , je to maraton kdy musíš vydržet a ony ty buchty jednou vylezou. Musíš mít v pořádku trávení což je zase o tom jídle. Nedá se na to jednoduše odpovědět a navíc každý jsme jiný . Musíš začít studovat informace a zjistit co na tebe platí. Nebo si hold sehnat trenéra jako jsem já . On ti poradí na hned jinak se můžeš učit sám ale uděláš spousty chyb než to vše pochopíš. Napsal jsem to hodně stroze protož jinak bych tu psal knihu. Někde si říkám proč nedělám trenéra ,,, třeba to jednou zkusím ...
13. 02. 2023 v 19:03On-line bombakul  (28/176/75)
Tak mi ty trenére už konečně vysvětli co to znamená "jíst zdravě"
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 02. 2023 v 19:15Off-line i8051  (53/184/97)
Jsem psal ne? Vagyu s grilovanou zeleninou ... :-)
13. 02. 2023 v 19:26On-line bombakul  (28/176/75)
Ale jo to sem ti taky schválil jen nevím co si pod tím představujou jiní
13. 02. 2023 v 19:31Off-line Projekt  (48/177/74)
Jíst zdravě znamená například tak aby se nezvyšovala hladina cukru a aby se to lehce trávilo . Příklady přílohy - jasmínová rýže, batáty ale i normální brambory jen v menším množství semolinové těstoviny atd. Prostě příloha která nezvýší hladinu inzulínu. Dále kvalitní bílkoviny, nemusí se to ale podle mě až tak přehánět, jako, že 2g na 1kg váhy. Podle mě postačí 1g na 1kg . Přeci jen maso není co se týče rakoviny atd. zase až tak zdravé (viz. čínská studie). Kdo chce 2g bílkovin tak ať doplní druhou polovinu rostlinou bílkovinou. Prostě si spočítat + - kolik kalorií denně potřebuji abych si splnil svůj cíl. Někdo chce hubnout, někdo chce nabírat čistý svaly a zvyšovat váhu a další třeba hubnout a zároveň i nabírat svaly ale přitom snižovat váhu. To se nedá lehce všechno napsat, hodně zeleniny , hlídat si sůl mít dostatek vlákniny atd. Pro každého se musí sestavit individuální plán . Bombakul snad jsem ti aspoň trochu odpověděl . Jo trenér jsem protože jsem své tělo už tolikrát změnil , že by jsi tomu asi nevěřil. Když mi bylo 24 měl jsem 120 kg a cvičil s opravdu velkými váhami ...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
14. 02. 2023 v 04:31On-line bombakul  (28/176/75)
Já ti nevím člověče ale být otrokem jídelníčku není mým snem. Stačí nesedět 10 hodin denně u PC a dalších 10 chrápat s tím že zbytek času čumím do mobilu. Problém není strava ale lenost. Většina lidí hovno dělá a potom by chtěla nejlépe nějakou tabletku po které za pět minut zhubne. A jen pro tvou informaci potřebuješ žrát i to co se tráví hůř. Já si třeba žeru i 7x denně nebo klidně několik měsíců naopak jen jednou denně a to v noci podle toho jak mám zrovna chuť a tyhle výkyvy se nikdy nepodepsaly na moji aktivitě výkonech ani postavě. Tělo si samo řekne co zrovna potřebuje jen se stačí hýbat a posilovny vřele nedoporučuju
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 02. 2023 v 08:29Off-line i8051  (53/184/97)
To prijde ... :-)
14. 02. 2023 v 20:39Off-line 1H1  (74/-/-)
Bombakul :
to co se zde snažíš tak nějak polopatě vysvětlit, plně schvaluji a fakt se mi moc nechce věřit, že je Ti 27 let. Já jsem ve tvém věku takové znalosti fakt ještě neměl. Vlastně možná, že i měl, protože jsem automaticky dělal to o čem tu píšeš, jen to nebylo zapotřebí s nikým nijak řešit. To až ta dnešní doba je podhoubím k tomu, aby se stále řešily pí....ny, místo toho, aby jak dobře píšeš neseděl kdekdo x hodin u pc atd. My jsme byly na ulici jak jen to šlo.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 02. 2023 v 21:20Off-line Scalar  (29/184/94)
Hele já začal půl roku zpátky, měl jsem stejný problém, přibral jsem x desítek kilo ale kalhoty začali padat. Podle mě žer co chceš, ale ne na noc, i když jestli máš v noci hlad tak se to neposere, já žral kebaby zpravidla v jedenáct večer.

Začal jsem dřepama, po desítkách, když už jsem se necítil tak vždycky přidal dalších deset. Taky koupil obouruční činku, zvlášť tu osu a zlášť závaží, a začal jet nejdřív s tou osou, pak s tím celým - cca 31kg, osa má 11 kg. Podívej se na deadlift, tím začni tréning, pak vzpírání.

Dělal jsem to 20 minut denně a po půl roce se mě lidi ptali co dělám, takže na nějaký profi blbosti a protein shakes se vyser.

Stejně většina těch k***tů žere steroidy a pak brečí že jim ve třiceti nestojí.

Note: u počítače sedím pořád. Je to u každého opravdu individuální a já chtěl být strongwide, kdežto ty chceš být strongslim. Je fakt že maximálku teď zvednu 80kg, tak to k něčemu je.
14. 02. 2023 v 21:37Off-line TommenBaratheon  (20/174/74)
Řeknu to asi takhle - já nijak extra necvičím, resp. nemám na to žádnej pevnej plán ani nevymetám posilovny, necpu do sebe žádnou chemii. Jdu si prostě občas zaběhat, občas se projet na koni, občas si zahrát fotbal, florbal nebo míň občas hokej, občas se utahám nějakou fyzickou prací a jinak mám školu a práci/praxi, kde si válím p***l v kanclu. Žádnou dietu neřeším, žeru co chci a kdy chci, akorát se jen snažím nějaký to přežrání se něčím tučným kompenzovat pro změnu něčím lehčím, abych to nějak srovnal.
A kupodivu - postavu mám úplně normální, nejsem ani vyžranej ani hubenej, tělo mám "vypracovaný" tak adekvátně věku a přirozeným způsobem, nemám žádný zdravotní problémy a i podle posledního kardiovyšetření (na vlastní žádost a náklady, chodím každej rok) mám srdce úplně v pohodě jak v klidu, tak při fyzický zátěži.

Jo a podle mýho skromnýho soudu - přirozený tělo vypadá mnohem líp, než uměle vyhnaný svaly. Mně se prostě takový ty umělý "buchty" a steroidový svaly nelíbí.
15. 02. 2023 v 02:05On-line bombakul  (28/176/75)
1H1 za dva měsíce už mi bude 28 takže moje znalosti sou adekvátní
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload