Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Lidská blbost a fanatismus

06. 12. 2013 v 17:59Off-line Valaris  (24/175/62)
Mám takový dotaz.. Jde lidstvo se svým intelektem opravdu do háje? To, že nedávno zemřel nějaký herec a všichni ho oplakávali a truchli se ještě dalo překousnout. Ale to, že včera zemřela mnohem významnější a v historii lidstva důležitější osoba asi nikoho nezajímá. Nelson Mandela byl hrdina
06. 12. 2013 v 18:29Off-line Elias  (33/192/90)
Ano, je to smutné... víc lidí bude brečet při smrti Madonny než při smrti potencionálního vynálezce léku proti rakovině. Svět je posedlý zejména touhou bavit se a užívat si a podle toho si volí svoje modly... zbytek jej nezajímá... neříkám, že jsou takoví všichni ale obecný trend ve společnosti to je.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
06. 12. 2013 v 19:27Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Ano, celkem trefně vystižená realita. Každá civilizace měla někdy svůj vrchol, po kterém následoval pád. Ta současná civilizace se pohybuje někde kolem toho vrcholu. O Mandelovi se dneska píše snad všude, rozhodně bych tedy neřekl, že se mu věnuje méně pozornosti než nějakému herci. Ale o tom to není. Ten intelekt jde opravdu dolů. Počínaje módou, kdy se razí trend, že není důležitá forma, ale obsah, konče např. čím dál "jednodušším" ovládáním programů. Kdyby mi před 50 lety někdo napsal: "Chtěl by jsi bidlet na Visočině nebo radči ve Vrchlabý?", tak se za to bude aspoň stydět. Dneska? Ještě si klepe na čelo, že řeším takové nepodstatné věci. Schválně, kolik tam je chyb? :-) A u toho to začíná. Z lidí se stávají čím dál pohodlnější tvorové. Všechno mají snadno až pod nosem, ale cenu, jakou za to zaplatili, si neuvědomují. Máme matu***y, diplomy, aniž bychom měli skutečné vědomosti. Celková úroveň školství za poslední roky klesla. To umožňuje, aby se k moci dostávali lidi, kteří mají peníze a vliv, nikoli ovšem mozek v hlavě. A ti pochopitelně nebudou mít zájem na tom, aby byli ostatní vzdělaní. Národy ovládané takovými lidmi postupně budou ztrácet kontrolu nad svými životy, až se z nich stanou snadno ovladatelné ovce (jisté náznaky se dají pozorovat už dnes). Fantasmagorie? No, když myslíte...
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 12. 2013 v 22:24Off-line Sonicboom  (61/173/-)
Ja nevidim duvod, proc by se mel nekdo zajimat o Mandelu, kdyz mu politika a historie Afriky nic nerika.. Tohle tema p***ahuje radoby intelektualy..Nekdy mi prijde, ze ani nechapou jak jsou hloupe jejich nazory, at si kazdy mysli, co chce, ale at si uvedomuje na cem jeho nazory stoji ci nestoji...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
06. 12. 2013 v 22:30On-line Vendy  (28/167/65)
Nezlob se na mě, ale člověk by měl něco vědět o Mandelovi, a vůbec, člověk by měl mít všeobecný přehled o dění ve světě, aby nebyl pozadu...
06. 12. 2013 v 23:03Off-line Sonicboom  (61/173/-)
Kazdy se zajima o neco jineho a pro kazdeho je nekdo jiny vice ci mene dulezity. Vem si vedce, kolik jich je a kolik jiz zemrelo aniz se o nich psalo. Ja se o vedu de facto nezajimam a napr. umrti, objev jsem ani nezaznamenal a pro nekoho je to udalost mesice, ci roku. Mandela byl znamej a tak se o nem pise a hle, kazdy pise na FB R.I.P Mandela....lidi,kteri o nem vedi prd, ti lide treba umeji, znaji neco jineho, ale proc se k tomu takhle pitome vyjadruji..
Jen otazka na konec: Kdo ma pravo urcovat, co ma clovek znat a co ne?
06. 12. 2013 v 23:11Off-line ThomPrag  (45/180/76)
"kazdy pise na FB R.I.P Mandela" - protože se pak cítí být více "in" :/
Každý člověk by měl mít obecný přehled o světě a aspoň základní znalosti. Bohužel, znalosti dnešních studentů končí na hranicích Evropy, někdy ani to ne. A gayové....pro ně končí svět v nejbližším obchoďáku s hadříkama :-) ...myšleno s nadsázkou, ale už jsem takových několik potkal.
06. 12. 2013 v 23:43Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Na TN.CZ je o tom takovej zastrčenej článek
07. 12. 2013 v 00:55Off-line Titan24  (30/168/56)
Spíš naopak, je ho plný net. :D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload