Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Dodávka

02. 06. 2026 v 23:23Off-line Stonoka  (21/-/-)
Zdarec chlapy, vím že existuje internet, ale co si myslíte o dodávkách boxer/jumper/ducato, jaké motory byly nejlepší? Případně nemá někdo na prodej? Rád bych si z toho auta udělal takový svůj projekt. Díky
02. 06. 2026 v 23:35Off-line Lucasbertone93  (33/172/62)
Nejlepší byly 3.0 multijet, ale ty už nejsou moc, nebo totální paštiky. Do stelantis, bych nešel, určitě ne s motorem 2.2 a 2.5 hdi atd, jsou to časované bomby :) Popřípadě když si seženeš starý ducato, to hranatý. Ale zase, dneska už to jsou hnilotiny. Pokud obytku, tak klasika iveco daily 3.0 rok max 2019
03. 06. 2026 v 02:44Off-line I8051  (55/184/97)
Poprosil jsem Segru, jestli by ti neporadila. Nejdriv se divila, ze ses nezeptal primo ji, ale nakonec to rekla me ... :-)

-----

Zdarec. U trojčat Fiat Ducato, Peugeot Boxer a Citroën Jumper je výhoda, že technicky jsou si v mnoha generacích velmi podobné, takže se spíš řeší konkrétní motor než značka na kapotě.

Moje hodnocení podle pověsti mezi majiteli, servisy a nájezdy:

Nejlepší diesely

2.3 Multijet (Fiat) / 2.2 HDi pozdější generace
Asi nejrozumnější kompromis.
Dobrá spotřeba, slušná životnost.
Bez problémů zvládá vysoké nájezdy (300–500 tis. km není výjimka při údržbě).
Dostatek výkonu i pro obytné vestavby.

3.0 Iveco/FPT Multijet
Často považován za nejlepší motor, který se do Ducata dával.
Řetězové rozvody.
Velmi robustní konstrukce.
Výborný na tahání přívěsů a těžké náklady.
Nevýhoda: vyšší spotřeba a dražší servis.
Pokud bych kupoval starší dodávku na práci nebo obytnou přestavbu, 3.0 bych bral všema deseti.

Motory, které jsou také dobré

2.8 JTD (starší generace kolem roku 2000–2006)
Legendárně jednoduchý a odolný.
Mechanicky velmi spolehlivý.
Dnes už ale většinou trpí stářím auta, ne motorem.

Na co si dát větší pozor

2.2 Puma/TDCi (Ford původ)
Objevoval se hlavně v Boxerech a Jumperech kolem let 2006–2011.
Není vyloženě špatný, ale měl více problémů než 2.3 Multijet.
Známé jsou potíže se vstřiky, EGR a někdy i mazáním.

2.0 BlueHDi a novější Euro 6
Jezdí pěkně a úsporně.
Ale přibývá složitá emisní technika (AdBlue, DPF, NOx systémy).
Na krátké trasy mohou být náročnější na údržbu.

Kdybych vybíral dnes

Pro ojetinu:
3.0 Multijet/Iveco – nejlepší celkově.
2.3 Multijet 120/130/150/160 – nejrozumnější volba.
2.8 JTD – pokud chceš starší jednoduchou dodávku.

Ve skutečnosti je často důležitější stav konkrétního auta než motor. Raději koupím Ducato 2.3 s doloženým servisem a 350 tisíci km než „zázračných“ 180 tisíc km bez historie.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2026 v 05:42Off-line Power  (25/180/65)
Popelnici se 180 tkm to opravdu chceš, vyježděná jak díra některých místních uživatelů :))
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
03. 06. 2026 v 06:35Off-line Stonoka  (21/-/-)
Díky moc za odpověď:)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Webové stránky NaKluky.cz pro Vás tvoříme s láskou © 2011–2026 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload