Přístup k internetu na občanku
Jednoduše řečeno... Naskenovat občanku nebo si na úřadu požádat o přístup na internet... Žádná anonymita... Ano je to logisticky složitý a možná drobek nereálný... Každopádně zajímá mě co si o tom myslíte
(prostě jeden člověk - jeden profil - na vlastní zodpovědnost - občanku má jednu tím pádem jeden účet)
Souhlasím - 6 • Nesouhlasím - 4
Nahlásit
Ve 27 letech s rodiči v bytě? To jsi toho mamánku v životě moc nedokázal ... :))
Souhlasím - 4 • Nesouhlasím - 7
Nahlásit
Souhlas... Nedokázal bohužel jsem zahradník kterýho objebává každá firma... Respektive 16k měsíčně ti na bydlení a jídlo úplně nestačí a přidej k tomu zdravotní problémy
Souhlasím - 9 • Nesouhlasím
Nahlásit
Co takhle si udělat kurz na zahradníka návrháře za lepší financ, než se hrabat za tu almužnu v hlíně?
S tou občankou to není špatný návrh, protože by Al hlídala mladistvý, aby nelezli tam, kam nemají.
S tou občankou to není špatný návrh, protože by Al hlídala mladistvý, aby nelezli tam, kam nemají.
Souhlasím - 1 • Nesouhlasím - 6
Nahlásit
Zahradnik? Dobrej zahradnik? Vezmeme te do tendru, nas soucasnej nas uz sere ... :-)
Souhlasím - 7 • Nesouhlasím
Nahlásit
Já jsem taky dobrý zahradník. Támhle je kytka, tady je kytka, tohle je taky kytka...
Problém není anonymita samotná, ale zodpovědnost lidí za vlastní chování a data. Zavedení povinné identity přes občanku by technicky rozbilo obrovské množství existující infrastruktury a procesů.
Spousta zařízení a systémů funguje bez vazby na konkrétní osobu. Terminály, endpointy, automatizace, IoT, servisní přístupy, veřejné kiosky, diagnostika, embedded systémy… tam často žádná občanka ani uživatelská identita nedává smysl.
Navíc by vznikl obrovský centralizovaný bod selhání. Ve chvíli, kdy spojíš internetovou identitu s reálnou identitou každého člověka, vytvoříš ideální prostředí pro sledování, úniky dat a zneužití.
To, že část lidí neumí pracovat s internetem bezpečně, není důvod udělat z internetu digitální občanský průkaz.
Problém není anonymita samotná, ale zodpovědnost lidí za vlastní chování a data. Zavedení povinné identity přes občanku by technicky rozbilo obrovské množství existující infrastruktury a procesů.
Spousta zařízení a systémů funguje bez vazby na konkrétní osobu. Terminály, endpointy, automatizace, IoT, servisní přístupy, veřejné kiosky, diagnostika, embedded systémy… tam často žádná občanka ani uživatelská identita nedává smysl.
Navíc by vznikl obrovský centralizovaný bod selhání. Ve chvíli, kdy spojíš internetovou identitu s reálnou identitou každého člověka, vytvoříš ideální prostředí pro sledování, úniky dat a zneužití.
To, že část lidí neumí pracovat s internetem bezpečně, není důvod udělat z internetu digitální občanský průkaz.
Souhlasím - 8 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
Denis36 (62/-/-)
S tou občankou to není špatný návrh, protože by Al hlídala mladistvý, aby nelezli tam, kam nemají.
-----------
Proc by to hlidala AI? Vis Jezino, ponekud nechapes, co je to AI a k cemu se hodi a diky tomu neustale ze sebe delas b***cka :-)
S tou občankou to není špatný návrh, protože by Al hlídala mladistvý, aby nelezli tam, kam nemají.
-----------
Proc by to hlidala AI? Vis Jezino, ponekud nechapes, co je to AI a k cemu se hodi a diky tomu neustale ze sebe delas b***cka :-)
Souhlasím - 6 • Nesouhlasím
Nahlásit
Ja jsem se svým zahradníkem/ handyman - spokojený, jen teď prší tak toho dnes moc udělat nemohl, ale zítra zase bude lepší počasí tak přijde.
Souhlasím - 6 • Nesouhlasím
Nahlásit
To je pozoruhodné, jak když se řeší ochrana osobních dat na netu nebo kontrola přístupu nebo tak něco tak dycky přispěchá pan Jezina a projeví svou starostlivost o ochranu a bezpečí nezletilých na netu... ušlechtilý gentleman, ten pan Jezina :D
Souhlasím - 5 • Nesouhlasím
Nahlásit
Něco na tom je . Kdo říká že není tak neví co píše. Za mě by měli tenhle postup udělat. Když rodič potřebuje internet tak přístup by měl ale zodpovídá za své děti. Internet je stejně potřebný pro podnikatele učitele a tak dále. Tak proč to těm mladistvým nějak nezavrhnout. A vrátit psichologii a věčným novým problémům tam jak začala. No jo ale ve světě je byznys a prachy a Hamty Hamty tak zákony se nikdy takový neudělají..
Souhlasím • Nesouhlasím - 5
Nahlásit
Presne Bussi, ona by ta Jezinovi "AI" naopak zabranila tomu, aby ten slizoun Jezina nelezl do trenek detem ... :-)
Souhlasím - 8 • Nesouhlasím
Nahlásit
Přístup k internetu většinou na občanku máš, výjimkou jsou předplacené karty a volné wi-fi. Asi myslíš přístup k jednotlivým službách, tohle bych prostě nechal na provozovatelích. Nechtěl bych ale, aby to byla zákonná povinnost. Možnost anonymních příspěvků patří k základům svobody slova. Jediná obrana před autocenzurou.
Souhlasím - 5 • Nesouhlasím
Nahlásit
Autocenzuru ne, ale spise bych zavedl motocenzuru ... :-)
Souhlasím - 4 • Nesouhlasím
Nahlásit
Můžeme vynechat auto i moto, zůstane prostě jen u cenzury.:)
Souhlasím - 6 • Nesouhlasím
Nahlásit
Je fakt, ze motoriste se za chvili vycenzuruji sami ... :-)
Souhlasím - 3 • Nesouhlasím
Nahlásit
To se jim stát může, ale z hlediska svobody slova to výhra nebude, nejsou to ti, co zakládali K***, instalovali Foltýna a vůbec zahájili boj proti tzv. dezinformacím, v souladu s EU politikou samozřejmě. Což jistě je čiré dobro. Lakonicky jen připomenu, že cesty do pekla jsou dlážděny dobrými úmysly. Nelakonicky rozvinu, že nejde vždy o zlý úmysl, častěji jen o blbost, nepochopení, nevyzrálost. Dovolím si tvrdit, že to platí o drtivé většině těch, kteří nechápou kruciální důležitost svobody slova.
Souhlasím - 5 • Nesouhlasím
Nahlásit
EduardLeAdam
16k měsíčně
--------------------
Tohle jsem neměl ani těsně po škole a to bylo ještě v minulém tisíciletí :))
16k měsíčně
--------------------
Tohle jsem neměl ani těsně po škole a to bylo ještě v minulém tisíciletí :))
Souhlasím - 4 • Nesouhlasím - 5
Nahlásit
A nepleteš si to? Nemá být vyžadováno potvrzení věku (pokud do vůbec projde) jen u stánek od 18 let? Scan občanky není nutný, stačí se přihlásit přes identitu občana / bankovní identitu, proste jako do datovek nebo portálu občana a povolit předání datumu narození. U internetového připojení už minimálně adresu zná tvůj poskytovatel připojení a anonymní na internetu nejsi ani dnes.
Souhlasím - 5 • Nesouhlasím
Nahlásit
On-line Richard33 (47/185/76)
U internetového připojení už minimálně adresu zná tvůj poskytovatel připojení
----------
U předplacené datové sim karty adresu fakt nezná, ani žádné další údaje .... :))
U internetového připojení už minimálně adresu zná tvůj poskytovatel připojení
----------
U předplacené datové sim karty adresu fakt nezná, ani žádné další údaje .... :))
Souhlasím - 2 • Nesouhlasím - 4
Nahlásit
K těm 16k ... Prostě kapitalismus... Nikdo nechce dávat peníze zaměstnancům ... Všichni chtějí aby zaměstnanci vydělávali zaměstnavateli... To stejný bydlení... Byty "nejsou pro normální lidi" byty jsou pro investory... Jednoduše sranda doba
Souhlasím - 7 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
Power (25/180/65)
U předplacené datové sim karty adresu fakt nezná, ani žádné další údaje .... :))
---------
Aneb kdyz nechapes technicke souvislosti, myslis si, ze jsi anonymni a mas tuhle hloupost potrebu vsem rict. Zacalo to traceroute a uz jsme prepaidu ... :-)
U předplacené datové sim karty adresu fakt nezná, ani žádné další údaje .... :))
---------
Aneb kdyz nechapes technicke souvislosti, myslis si, ze jsi anonymni a mas tuhle hloupost potrebu vsem rict. Zacalo to traceroute a uz jsme prepaidu ... :-)
Souhlasím - 5 • Nesouhlasím - 2
Nahlásit
I8051 (55/184/97)
Samozřejmě blbče, po vyčerpaní počátečního kreditu stačí hodit kartu do kanálu a koupit si jinou, kde by asi operátor vzal adresu. Za hlupáka si tady akorát ty :))
Samozřejmě blbče, po vyčerpaní počátečního kreditu stačí hodit kartu do kanálu a koupit si jinou, kde by asi operátor vzal adresu. Za hlupáka si tady akorát ty :))
Souhlasím - 4 • Nesouhlasím - 4
Nahlásit
Ja bych ti to Powere i vysvetlil, ale hloupy pumpicce, co se tu ohani trejsroutem a vubec nevi, co to znamena, je to neco jako perly svinim ... :-)
Souhlasím - 4 • Nesouhlasím - 2
Nahlásit
I8051 (55/184/97)
Vzhledem k tvojí technické negramotnosti o to ani nestojím. Raději dej doporučení EduardLeAdamovi jak vydělávat víc než 16k ty náš experte na podnikání a investice.... :))
Vzhledem k tvojí technické negramotnosti o to ani nestojím. Raději dej doporučení EduardLeAdamovi jak vydělávat víc než 16k ty náš experte na podnikání a investice.... :))
Souhlasím - 4 • Nesouhlasím - 4
Nahlásit
To mu poradit nemuzu, ja taky beru 16k ... :-)
Souhlasím - 3 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
Aha vypadá to na diagnózu F31, F64 a F72 ... :))
Souhlasím - 3 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
Power (25/180/65)
Vypadá to na diagnózu F31, F72 ... :))
------------
To je nam lito, ale co uz, mame dobry zdravotnictvi, specialiste ti pomuzou ... :-)
Vypadá to na diagnózu F31, F72 ... :))
------------
To je nam lito, ale co uz, mame dobry zdravotnictvi, specialiste ti pomuzou ... :-)
Souhlasím - 3 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
1. Představa, že koupím předplacenou SIM, vyhodím ji a jsem anonymní, je spíš pohádka. Telefon, cookies, fingerprint zařízení, účty, historie připojení a další metadata po sobě zanechávají stopu pořád.
2. Cenzura a anonymita jsou dvě různé věci. Pokud chce být někdo opravdu anonymní, nestačí vyměnit SIMku. Musel by zahodit smartphone a půlku moderních služeb.
3. Myšlenka OP mi nepřipadá úplně nesmyslná u dospělého průmyslu nebo nekonečných feedů typu Reels, Shorts a TikTok. Ne ve stylu “bez občanky na internet nesmíš”, ale třeba “bez ověření neuvidíš obsah 18+ nebo algo***mický feed”. To už je jiná debata.
A hlavně mi není jasné, jak byste chtěli řešit samotné ověření osoby. Přijde ke mně kamarád na kafe, sedne si k počítači a co pak? Nebo mi děcka vlezou na notebook, tablet nebo telefon. Budeme před každým kliknutím skenovat občanku? Technicky to není ani zdaleka tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá.
2. Cenzura a anonymita jsou dvě různé věci. Pokud chce být někdo opravdu anonymní, nestačí vyměnit SIMku. Musel by zahodit smartphone a půlku moderních služeb.
3. Myšlenka OP mi nepřipadá úplně nesmyslná u dospělého průmyslu nebo nekonečných feedů typu Reels, Shorts a TikTok. Ne ve stylu “bez občanky na internet nesmíš”, ale třeba “bez ověření neuvidíš obsah 18+ nebo algo***mický feed”. To už je jiná debata.
A hlavně mi není jasné, jak byste chtěli řešit samotné ověření osoby. Přijde ke mně kamarád na kafe, sedne si k počítači a co pak? Nebo mi děcka vlezou na notebook, tablet nebo telefon. Budeme před každým kliknutím skenovat občanku? Technicky to není ani zdaleka tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá.
Souhlasím - 3 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
Ja taky bydlim s mamou, ale hypoteku platim ja no xD
Souhlasím - 4 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
Veredico, nerikej to hloupy pumpicce z ubytovny, na Powera je to desne slozity, to neda. Nech ho myslet si, ze prepajd karta je anonymni. To si uz myslela spousta lidi :-)
Souhlasím - 4 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
Veredico to je fakt psát to sem nemusíš, poněvadž i8051 funguje na screenshotech a tím to končí :)) Jo zapomněl jsem ještě na fotošop a cuc z prstu :))
Souhlasím - 3 • Nesouhlasím - 2
Nahlásit
To co navrhuješ je snem každé vlády a big brothera ke sledování lidí. Jako kdyby nestačily ty miliony kamer všude v ulicích každýho města.
Pomocí OP by se dalo zjistit, jaké stránky navštěvuješ, co si prohlížíš, jakou máš orientaci, náboženství, politickou profilaci, volební preference, zdraví a další citlivé otázky. Vlády by věděly o tobě absolutně vše. A ne opravdu nevěřím, že by se chtěly nějak okleštit, možná tak deklarativně, ale reál by byl tento.
Pomocí OP by se dalo zjistit, jaké stránky navštěvuješ, co si prohlížíš, jakou máš orientaci, náboženství, politickou profilaci, volební preference, zdraví a další citlivé otázky. Vlády by věděly o tobě absolutně vše. A ne opravdu nevěřím, že by se chtěly nějak okleštit, možná tak deklarativně, ale reál by byl tento.
Souhlasím - 4 • Nesouhlasím - 3
Nahlásit
Hlavne by meli zavest sledovani, kolik vajec a masla jsi za mesic nakoupil a pak to regulovat ... :-)
Souhlasím - 3 • Nesouhlasím - 2
Nahlásit
XDDD bruh ... Nikoho nezajímá na co koukáš pokud to nejsou věci jako výroba drog nebo výbušnin .... Nebo pokud nejsi prase co vyhledává dětský porno ... Spíš by to pomohlo tomu že by se lidi na internetu začali chovat normálně protože komukoliv jinému napíšeš tak by věděl kdo jsi kde bydlíš atd ... Takže napsat někomu (mrdko demente nebo jakýkoliv jiný urážky) by mohli znamenat že na tebe ten člověk bude čekat před vchodem
Souhlasím - 5 • Nesouhlasím - 2
Nahlásit
EduardLeAdam a co taková moucha bez fyzičky jako si ty, čekající před vchodem, zmůže? :))
Souhlasím - 3 • Nesouhlasím - 2
Nahlásit
Jo ... jsem moucha respektive kostlivec... Ale pořád jsem schopnej zvednout 40kg+ sekačku nad hlavu :*
Souhlasím - 4 • Nesouhlasím - 2
Nahlásit
A úplně mimo téma... Lidi co o "věcech" nemluví a mají za to že stejně to nic nezmění tak jsou ten problém... Ale to už nám dějepis řekl
Souhlasím - 4 • Nesouhlasím - 2
Nahlásit
Fingerprint je informace na straně poskytovatele webové služby, nikoliv poskytovatele připojení. Fingerprint určuje pravděpodobnost unikátnosti, tedy že máš stejné prostředí jako určité % uživatelů. K identifikaci může vést, jen pokud jde napříč službami. K tomu pomáhají trackery. Fingerprint můžeš stáhnout vhodným nastavením, trackery blokovat.
Ověření OP nebo bankovní identitou je přímá identifikace konkrétní osoby, to je docela rozdíl.
Vedle toho je ještě ZKP (zero-knowledge proof), touto technologií lze ověřit např. jen věk bez toho, aby ten kdo ověření požaduje, znal cokoliv navíc (tedy identitu), a zároveň ten, kdo ověření vydává, nevěděl pro jakou službu ho chceš použít. Víc v předchozí diskuzi na toto téma.
Ověření přímo identity by mělo být vždy jen dobrovolné, a dávno i je. Když bys chtěl psát příspěvky pod články v novinkách, idnesu apod., budou po tobě chtít ověřit identitu. Ne, že by ji nutně znali i ostatní přispěvatelé. Rozhodně nemám ale pocit, že kultivovanosti diskuze nějak přispělo.
Ověření OP nebo bankovní identitou je přímá identifikace konkrétní osoby, to je docela rozdíl.
Vedle toho je ještě ZKP (zero-knowledge proof), touto technologií lze ověřit např. jen věk bez toho, aby ten kdo ověření požaduje, znal cokoliv navíc (tedy identitu), a zároveň ten, kdo ověření vydává, nevěděl pro jakou službu ho chceš použít. Víc v předchozí diskuzi na toto téma.
Ověření přímo identity by mělo být vždy jen dobrovolné, a dávno i je. Když bys chtěl psát příspěvky pod články v novinkách, idnesu apod., budou po tobě chtít ověřit identitu. Ne, že by ji nutně znali i ostatní přispěvatelé. Rozhodně nemám ale pocit, že kultivovanosti diskuze nějak přispělo.
Souhlasím - 3 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
Problém je spíš ve stavu společnosti. Nakonec d***le apod. ti napíše klidně někdo formou SMS, klidně ze služebního čísla. Výhrůžky a prasárny píšou leckdy jasně identifikovatelní lidé pod svým jménem. Prostě bych neřekl, že by tohle nějak pomohlo.
Do očí by ti je ale neřekli, tak možná pomůže, když budete žít více v realitě a méně na sociálních sítích :)
Do očí by ti je ale neřekli, tak možná pomůže, když budete žít více v realitě a méně na sociálních sítích :)
Souhlasím - 5 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
EduardLeAdam (27/186/57)
(prostě jeden člověk - jeden profil - na vlastní zodpovědnost - občanku má jednu tím pádem jeden účet)
Naprostý souhlas!
(prostě jeden člověk - jeden profil - na vlastní zodpovědnost - občanku má jednu tím pádem jeden účet)
Naprostý souhlas!
Souhlasím - 2 • Nesouhlasím - 4
Nahlásit
Ježiš to by bylo super. Konečně by jeden MUDr()lant byl zticha, protože po jeho hysterických výlevech, kdy i přál smrt, dostal takovej sardel, až by si z toho snad sednul i na p***l a nedostal se ani do mailu ani na seznam, kde "'studuje" ty plky a MUDr()uje tam
Souhlasím - 5 • Nesouhlasím - 2
Nahlásit
Jemu by prijel plnej kamion ovoce ... :-)
Souhlasím - 3 • Nesouhlasím
Nahlásit
No jasně, opět pražské bláboly! Vy dva byste byli první, kdo by na to dojel!!! Nezapomeňte si ty vaše kraviny oplusovat, nejlépe z více nicků, šašci, zvýší vám to sebevědomí! :-)))))
Souhlasím - 1 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
A nekteri si zvysuji sebevedomi spoustou vykricniku, ze mrnousi? ... :-)
Souhlasím - 2 • Nesouhlasím
Nahlásit
Já ale psal o doktorovi, ne o zkrachovalym tlučhubovi, takže můžete být v klidu pane komisaři
Souhlasím - 2 • Nesouhlasím
Nahlásit
XDDD souhlasíš minimálně z části s mým názorem ale jsi v podstatě z 80% prazdnej profil .... Zase na druhou stranu vidím že jsi ve vztahu tak nemáš úplně důvod proč by jsi si měl vyplňovat profil a o komisaři kterému je údajně 100let už nemluvím vůbec to snad není ani profil
Souhlasím - 1 • Nesouhlasím - 2
Nahlásit
Tady má někdo hodně velké oči. :sD Jako oukej, na seznamky a sociální sítě by něco takového nebylo úplně od věci, ale pro obyčejné brouzdání po internetu by to bylo zbytečné.
Souhlasím - 3 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
Jo ... Souhlas... A cením další bombice příspěvek do... bohužel ne tématu ale už spíš hromadného chatu
Souhlasím - 1 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
Ja bych vsechny ty internety zakazal ... :-)
Souhlasím - 2 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
Já když jsem byl malej, tak se chodilo na internet na obecňák do knihovny. Kdybysme u toho zůstali, nemuseli bysme tohle řešit :-))))
Komobába by koukala jeslti nekoukáš na něco závadnýho a nemuseli by se řešit takové složité vymoženosti :)
Komobába by koukala jeslti nekoukáš na něco závadnýho a nemuseli by se řešit takové složité vymoženosti :)
Souhlasím • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
Hm na urade ... my jsme s kamosem v roce 1999 v Utahu v Salt lake city v knihovne otevreli email na seznamu a za 5 minut tam byla policejni eskorta a vysetrovala, na jakej pochybnej platek to lezeme. Po chvili vysvetlovani uznali, ze je to asi neskodny a odjeli ... :-)
Souhlasím - 2 • Nesouhlasím
Nahlásit
Hm Power si zalozil misto Toiletfuna fejka na Belingcata2.0. Trapne ... :-)
Souhlasím - 5 • Nesouhlasím
Nahlásit
Jeden účet na všechny služby, přes všechny providery. To znamená přístup jen přes jednu bránu. Kdo chce přes tuhle bránu poskytovat služby, musí ten jeden účet implementovat. Ale třeba musí být i nějak schválená...
Nazvěme to třeba MAX. Vítej v Rusku.
Nazvěme to třeba MAX. Vítej v Rusku.
Souhlasím - 2 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
Hele ... Vím o tom hovno ale chtěl jsem vidět názory ostatních... Každopádně v čem je jiný internetový bankovnictví.... Kromě toho že tam tečou peníze
Souhlasím • Nesouhlasím - 3
Nahlásit
Spousta lidí má svoje peníze na otisk prstu
Souhlasím - 4 • Nesouhlasím
Nahlásit
A k tomu "Rusku" ... Bohužel je v křesle k***t ... Stejně jako v Americe trump (s malým T protože velký si nezaslouží) a je to tu podobný podívej se jak jde do p**i česká vláda xDDD takže jednoduše.... Neodsuzuj zemi a její obyvatelé na základě senilních dementů
Souhlasím - 5 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
Však ti ten názor píšu. Kde jsi vzal nějaké odsuzování? Stát se to může i tady, vlastně se to děje. Je to varování. Abys viděl kam to může zajít a buď si jist, že dřív nebo později zajde. Sám píšeš, že tu a tam je k***t a tady jdeme do p**i, těmhle lidem ten dozor svěřuješ. Nebo ještě horším...
Souhlasím - 5 • Nesouhlasím
Nahlásit
Jenže to není Doníkem ani jinými.... Trump, ať ho vnímáne jako to špatné nebo jako to dobré, je jen vyústěním společneských změn, pádem a rozložením jedné mocenské struktury a tím umožnění její nahrazení jinou mocenskou strukturou. Trump je její představitel, ale princip je složitější.
Podle mého názoru, třeba tady drží větší podíl moci pořád mocenská struktura kterou představovala minulá vláda.
V USA začal Trump starou mocenskou strukturu rozbíjet, což vyvolá chaos a bordel, vždy to tak bylo a nikdy jinak, vychází to ze základů sociologie, logiky moci a historie všech revolučních změn. S velkou pravděpodobností se může stát, že z toho nakonec v USA vyleze úplně něco jiného, to nevíme. Ale bylo to nutné, protože starý režim byl na konci sil.
Já režimu který se snaží vybudovat, tak jak ho prezentoval třeba Vance těm, kteří nebyli líní si přečíst něco jiného než článek v novinách fandím (a teď skutečně seriózně nemám na mysli žádné tzv. alternativy). Zda se ho povede neumím odhadnout, ale pokud přijde konec globálních sraček a návrat k národnímu, bude to fajn. Koneckonců tenhle globální finanční kapitalismus už je neudržitelný.
Podle mého názoru, třeba tady drží větší podíl moci pořád mocenská struktura kterou představovala minulá vláda.
V USA začal Trump starou mocenskou strukturu rozbíjet, což vyvolá chaos a bordel, vždy to tak bylo a nikdy jinak, vychází to ze základů sociologie, logiky moci a historie všech revolučních změn. S velkou pravděpodobností se může stát, že z toho nakonec v USA vyleze úplně něco jiného, to nevíme. Ale bylo to nutné, protože starý režim byl na konci sil.
Já režimu který se snaží vybudovat, tak jak ho prezentoval třeba Vance těm, kteří nebyli líní si přečíst něco jiného než článek v novinách fandím (a teď skutečně seriózně nemám na mysli žádné tzv. alternativy). Zda se ho povede neumím odhadnout, ale pokud přijde konec globálních sraček a návrat k národnímu, bude to fajn. Koneckonců tenhle globální finanční kapitalismus už je neudržitelný.
Souhlasím - 7 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
Tygr728 (33/190/90)
Co to píšeš za sračky a ještě ti ho 3 pitomci olajkují? Donald Trump představuje minulost, ne budoucnost země. Tento egomaniak si vzal za vzor Williama McKinleyho a snaží se zopakovat jeho kroky, jenže nemáme konec 19. století, nahý imperialismus a průmysloví magnáti v politice, to už tady bylo.
Nejde o žádné rozbíjení mocenských struktur, je to vážně blábol. Ve skutečnosti jde o pokusy s centralizací moci, ale ve finále to oslabuje důvěru ve státní instituce a po Trumpovi se vše vrátí zpět, je to dočastná změna.
Prostě se Američané nechali oklamat, vyhrál už podruhé lhář, manipulátor a psychopat, jehož zdravotní stav je den ode dne horší, senilní stařec s plenami přecenil své síly a skutečně z něj dělat Boha je směšné.
Bellingcat.2.0 (20/-/-) alias Power (44)
Vidím, že někomu stačí ke štěstí a uspokojení málo, tak si ten falešný účet užívej, k ničemu jinému se nezmůžeš, protože jsi slaboch.
Co to píšeš za sračky a ještě ti ho 3 pitomci olajkují? Donald Trump představuje minulost, ne budoucnost země. Tento egomaniak si vzal za vzor Williama McKinleyho a snaží se zopakovat jeho kroky, jenže nemáme konec 19. století, nahý imperialismus a průmysloví magnáti v politice, to už tady bylo.
Nejde o žádné rozbíjení mocenských struktur, je to vážně blábol. Ve skutečnosti jde o pokusy s centralizací moci, ale ve finále to oslabuje důvěru ve státní instituce a po Trumpovi se vše vrátí zpět, je to dočastná změna.
Prostě se Američané nechali oklamat, vyhrál už podruhé lhář, manipulátor a psychopat, jehož zdravotní stav je den ode dne horší, senilní stařec s plenami přecenil své síly a skutečně z něj dělat Boha je směšné.
Bellingcat.2.0 (20/-/-) alias Power (44)
Vidím, že někomu stačí ke štěstí a uspokojení málo, tak si ten falešný účet užívej, k ničemu jinému se nezmůžeš, protože jsi slaboch.
Souhlasím - 6 • Nesouhlasím - 1
Nahlásit
Bellingcat2.0 (20/-/-) alias Power (44)
------------
Wtf? Asi dobrej matroš :))
------------
Wtf? Asi dobrej matroš :))
Souhlasím - 2 • Nesouhlasím - 5
Nahlásit
Power (25/180/65)
Wtf? Asi dobrej matroš :))
----------------
Profil, skrze který jsi vyhledával fekální zábavy na veřejných toaletách, Toiletfun, ti buď byl odstraněn, anebo sis ho vymazal sám, protože se mi nechce věřit, že by správce začal dělat svou práci, a tak/pak sis narychlo vytvořil tenhle účet. Ale naneštěstí jsi natolik d***lní, že prostě neumíš vystupovat nějak odlišně, a hned poté, co sis skrze tenhle profil na svůj komentář napsal "Naprostá pravda, Powere" snad každému došlo, která bije. Opravdu nejsi chytřejší, než ostatní. Kromě Jeziny, to je stejný případ, ale o to tu nejde. Jsi prostě d***l, a když jsi d***l, tak se na nějaké druhé identity vyser.
Wtf? Asi dobrej matroš :))
----------------
Profil, skrze který jsi vyhledával fekální zábavy na veřejných toaletách, Toiletfun, ti buď byl odstraněn, anebo sis ho vymazal sám, protože se mi nechce věřit, že by správce začal dělat svou práci, a tak/pak sis narychlo vytvořil tenhle účet. Ale naneštěstí jsi natolik d***lní, že prostě neumíš vystupovat nějak odlišně, a hned poté, co sis skrze tenhle profil na svůj komentář napsal "Naprostá pravda, Powere" snad každému došlo, která bije. Opravdu nejsi chytřejší, než ostatní. Kromě Jeziny, to je stejný případ, ale o to tu nejde. Jsi prostě d***l, a když jsi d***l, tak se na nějaké druhé identity vyser.
Souhlasím - 4 • Nesouhlasím - 2
Nahlásit
Ještě že tu je ten spolek vlezdořitků s jejich "jedinými správnými názory", sdružených kolem jejich velkého vůdce, všeznalého a ke všem tématům se vyjadřujícího "neoprenového hrdiny", toho některými nedoceněného duševního giganta! Kdo jiný by tu mohl uvádět všechny na víru pravou, na tu jedinou správnou. On je vlastně "misionář správných názorů", jenom má smůlu, že ty jeho pravdy nepadají na úrodnou půdu. Marnost nad marnost, házet perly sviním nikam nevede! :-))))))
Souhlasím • Nesouhlasím - 3
Nahlásit
Mas pravdu exekucni PedoLubomire, hazet ti perly je zbytecny ... :-)
Souhlasím - 6 • Nesouhlasím
Nahlásit
I8051: Konečně jsi na to přišel, to to ale trvalo! Ideální stav? Vůbec na mě nereaguj, ty na mých názorech nezměníš vůbec nic! Na tebe a tvůj spolek vlezdořitků já zvysoka kakám...:-))) Takže mi je neházej. :-)))
Souhlasím • Nesouhlasím - 3
Nahlásit
Jen kakej, kakej, exekucni vykricnikovy PedoLubomire ... :-)
Souhlasím - 5 • Nesouhlasím
Nahlásit
Na kakání do neoprénu jsi tady přeborník ty i8051 :))
Souhlasím - 2 • Nesouhlasím - 4
Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.


