Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Dá se v průběhu života zvýšit IQ?

30. 01. 2014 v 23:22Off-line Silvestr-Daniel  (32/149/55)
Myslíte, že se dá v průběhu života zvýšit IQ?
30. 01. 2014 v 23:29Off-line amicos80  (44/-/-)
Dá se zvýšit četbou, studiem, matematikou, prostě dávat mozku přemýšlivý záběr.
30. 01. 2014 v 23:31Off-line Silvestr-Daniel  (32/149/55)
Jo, asi máš pravdu. Ale IQ není o znalostech, co se daj naučit ve škole nebo prostě nazpaměť. IQ je vrozená inteligence. Někdo ji má vysokou a jiný nízkou. Ale asi máš pravdu, že když člověk hodně přemýšlí a třeba i nad matikou, má to asi vliv.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
31. 01. 2014 v 08:43Off-line Silvestr-Daniel  (32/149/55)
To si taky myslím spíš, že se prostě nedá zvýšit, ale můžeš se naučit ho víc používat. Ale může to taky souviset s tím, co psal amocos80 o tý matice třeba. Když přemýšlíš o takových a podobných věcech, tak je to právě asi to používání IQ. Ne?
31. 01. 2014 v 09:52Off-line poklad  (29/177/69)
IQ se dá zvýšit.... Četba na IQ vliv nemá, spíše ta matematika, logické uvažování...
Od určité věkové hranice (okolo padesátky) ale IQ spíše přirozeně klesá ;-)
31. 01. 2014 v 09:59Off-line igni  (36/192/130)
IQ se samozrejme zvysit da, neni to o moc, ale kdyz mozek pravidelne cvicite, at uz cetbou, nebo jinymi cinnostmi, tak se proste trochu zvysuje. Naopak kdyz nedelate nic podobneho, tak se pomalu snizuje. Je sice vrozene, ale v ramci te dane hodnoty tak trochu pluje, podle toho, jak moc je mozek zatezovan a cim. ;) Ale je pravda, ze to neni o vedomostech.
PS: a to, ze nekomu nejde treba matika, to nic o IQ nerika, i lide s extremne vysokym IQ mohou mit problemy s relativne logickymi predmety ;)
31. 01. 2014 v 10:43Off-line dmk  (26/180/79)
Dlouhodobým cvičením se dá zvýšit i o 10-15 bodů!

Ale třeba hodnota dosažená v IQ testu se dá zvýšit velmi jednoduše
třeba v IQ testu Mensy je jen jeden typ úkolů a když je budeš trénovat tak získáš vysokou hodnotu :D (ale samotné IQ ti stoupne jen minimálně).

Pokud uvažuješ o zvětšení komplexního IQ (tj. nejenom logických operací ) tak to se dá také tréninkem zvýšit, nicméně tam už mi to přijde zbytečné, protože snaha být ve všech složkách na vysoké úrovni je zbytečná, lepší je se zaměřit na obor, který ti jde, ve kterém budeš pracovat/již pracuješ.

(já třeba jsem v tomhle vyjímka, já bych měl trénovat různé složky, protože to mám dost nerovnoměrné, test matematické inteligence jsem stihl před vypršení časového limitu(hodně před vypršením) ale představivost (klasické úlohy typu KOSTKA, co jde poskládat z těchto útvarů) jsem za limit udělal jen z půlky a ještě k tomu hodně blbě)
31. 01. 2014 v 12:38Off-line Titan24  (30/168/56)
Já úplně nesnáším ty kydy o tom, že kdo neumí matiku, tak nemá logické myšlení. To je podle mne ta největší kravina, co kedo může říci. Já jsem měl z matiky vždy jen 4 a 5 a nemyslím si, že bych neměl logické myšlení. To je třeba i v dějepise - pochopení logických souvislostí na sebe navazujících událostí. A kdybych neměl logické myšlení, tak bych ani neměl co dělat na vysoké škole. Je pravda, že ne každý ho má, ale pokud dokážu přemýšlet fyzikálně o vesmíru, nebo vymýšlet vynálezy ulehčující život a neumět matiku, tak je myslím velká hloupost tvrdit, že nemám logické myšlení. Ono matika a logika je dvě úplně jiné disciplíny. I na vysoké škole.
31. 01. 2014 v 13:18Off-line dmk  (26/180/79)
To titan24
"Matika a logika jsou dvě úplně odlišné discipíliny"
Logika je podobor matematiky, takže jsou to dvě odlišné věci, ale ne ve formě, kterou tu prezentuješ ty.

Zde v debatě se zaměňuji pojmy logika a inteligence
31. 01. 2014 v 13:23Off-line igni  (36/192/130)
Dmk: taky nemas uplne pravdu, logika jak ji presentujes ty je jenom jednim typem logiky a to matematicka. Logika jako takova neni propojena s matikou, naopak jsou formy logiky, ktere funguji jinak nez tam matematicka. Takova pravnicka logika je neco uplne jineho ;)
31. 01. 2014 v 13:27Off-line Titan24  (30/168/56)
Ano, a pak třeba Logika jako obor společenských věd ;)
31. 01. 2014 v 13:54Off-line alundra  (34/182/133)
Nieje to az take podstatne. poznam v slovenskej akademii vied vela super inteligentnych ludi co maju diplomov plne sufliky ale aj tak ziju velmi chudobne a tazko. naopak len v mojom susedstve zije niekolko ludi pod 25 rokov co sa prevazaju na milionovych autach a v zivote slamku neprelozili. s toho usudzujem ze je jedno ci som inteligentny alebo hlupy. vsetko zalezi od toho aku ma clovek rodinnu siet a do akej spolocenskej vrstvy sa narodil.
takze ak mas nizke iq tak nebud smutny. este stale si mozes pomoct napriklad predavanim tela ako to mnohe zlatokopky s uspechom zvladaju.
31. 01. 2014 v 13:54Off-line dmk  (26/180/79)
Ano vím, že obor logika se studuje i na filosofické fakultě(nebo na něčem podobném).
Zde je problém ve vymezení pojmu logika, chápeme-li logiku jako exaktní(skutečně exaktní, tedy naprosto přesné, tento pojem je taky často vykládán různě) tak logika jako obor společenských věd není!

Chápeme-li volnější význam tak ano, je i ve společenský vědách
(jenže já nepoužívám ten volnější význam :-) )

společenská logika je něco co říká jak myslí společnost, tedy je to způsob myšlení, nicméně logika není o způsobu myšlení
, logický závěr je vždy stejný, bez ohledu na to kdo jej prováděl, či jak jej prováděl(pokud jej prováděl dobře :) ), což při společenské logice neplatí, každá společnost/osoba to bude posuzovat trochu jinak a nemůžeme přesně určit, která společnost/osoba to dělá správně
31. 01. 2014 v 13:58Off-line dmk  (26/180/79)
To alundra:
ano vyšší IQ nemusí být výhra, ale já to nerad přiznávám :D
V mnohých státech se v některých oborech výzkum podceńuje a je špatně placený, takže to je pro mne vidina, že budu mít mrzký plat, na druhou stranu díky tomu mám šanci alespoň něco v oboru dokázat
Takže zde už je to otázka toho co daný člověk chce a co potřebuje, některým lidem by peníze ke štěstí nepomohli, ale jsou lidé, kteří by jich skutečně "smysluplně" využili a udělal by je majetek šťastným.
31. 01. 2014 v 23:21Off-line Silvestr-Daniel  (32/149/55)
Vždy je lepší mít vyšší IQ. Jasně, v moderním světě IQ a peníze nejdou moc dohromady, ale inteligentnější člověk prostě dokáže pochopit život celkově a to, co od něj společnost očekává. Když žijeme v moderní společnosti, musíme hrát podle jejích pravidel. Kdo se tím neřídí, je na jejím okraji nebo je to ten boháč, co všecky průsery zamázne prachama.
Inteligentní člověk vidí vše s nadhledem a nevidí tedy problém v situacích, které by pro méně inteligentní lidi mohly být neřešitelné.
31. 01. 2014 v 23:23Off-line igni  (36/192/130)
Ja s vama kluci ale nesouhlasim. IQ mam dost vysoke a popravde, casto zavidim hloupym lidem. Maji vlastne jednoduchy zivot, nehoni se jim v hlave tolik problemu, ktere ja vidim, a oni ne. Radeji bych snad byl hloupy, byl bych totiz stastnejsi...
31. 01. 2014 v 23:26Off-line Silvestr-Daniel  (32/149/55)
Můžeš být šťastný i chytrý. Problémy přece nejsou to hlavní v životě, abychom se jimi nechali ničit a stále na ně mysleli.
31. 01. 2014 v 23:27Off-line igni  (36/192/130)
Jenomze ten rozdil je, ze ten hloupy tech problemu na mysli nema zdale tolik co ja. a proto nikdy nebudu tak stastny, jako muze byt on...
31. 01. 2014 v 23:40Off-line lee7  (25/-/-)
Nejlepší způsob zvyšování IQ je konzumací alkoholu,alkohol jak známo zabíjí mozkové buňky,když si představíte stádo býložravců pronasledované predátorem,tak predátor zabije nejslabší a neduživé kusy ze stáda a tím prospívá růstu zdravé a silné populace býložravců a alkohol zabije nejslabší a neduživé buňky mozku a tím umožní růst intelektu... :) no ne?
31. 01. 2014 v 23:41Off-line Dell  (28/183/61)
Stýkám se s lidmi co mají nadprůměrné IQ, ale empatické schopnosti houpajícího koně. Někdy jedinec s vyrovnanými schopnostmi toho dokáže mnohem víc, než kde jaký génius :)

IQ se dá cvičit, ale ty změny nejsou radikální, tak samo, drogami, alkoholem apod. ho lze ztratit.

A co se týče vysoké inteligence, není to zase tak velká výhra :) Sám mám hooodně nadprůměrné výsledky, ale jsem přímo úměrně k tomu líný a spousta věcí mě prostě nebaví. Jak ve škole tak v normálním životě a taky to není nejlepší :) BTW: Výzkum dokázal že vysoké IQ vede k alkoholismu :D
31. 01. 2014 v 23:47Off-line Titan24  (30/168/56)
Lee7: Pokud to byla snaha o vtip, či ironii, tak dobrý. Pokud to bylo myšleno vážně, tak ty jsi asi moc velký inteligence nepobral - bez urážky.
31. 01. 2014 v 23:50Off-line lee7  (25/-/-)
Jinak pánové smysl pro humor je taktéž součástí intelektu,njn :)
01. 02. 2014 v 00:14Off-line igni  (36/192/130)
Dell: vede k alkoholismu proto, ze myslis na plno problemu a jediny jak tomu uniknes je jit chlastat. to znam a vidim to ve svem okoli, protoze velka cast z nej sou take lidi s dosti nadprumernym IQ ;)
01. 02. 2014 v 10:18Off-line vyvrhell  (39/196/92)
Poslední dobou se ve svém okolí setkávám spíše s potřebou vyrovnat se stádu. V rámci problematiky doporučuji toto video:
http://www.videacesky.cz/…te-si-sve-iq
06. 05. 2015 v 21:15Off-line onlip  (61/180/84)
Nevím, jestli zvýšit, ale udržovat snad ano. Mému otci je 86, stále čte, řeší křížovky, sudoku apod. Přál bych si být v jeho věku v takové duševní kondici. Mě drží práce a podněty přicházející od kolegů a od Mensy. Samozřejmě otázku, jestli bych ještě testem prošel, si kladu často.
SatanProductions: Máš pravdu, ale používá se mnoho testů, grafické zvítězily proto, že vytěsňují (pseudo)znalostní složku. Například nevím a nechci rozhodovat, jestli je moře spíše modré, zelené, nebo černé, nebe spíše modré nebo šedé, sníh bílý nebo modrý. To jsou kulturně podmíněné stereotypy.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload