Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Vysoká škola

03. 02. 2014 v 14:42Off-line Anonym
Ahoj, chci na vysokou. Tento rok maturuji.
Co dál, žiji pouze s otcem, chce se mi na VŠ NA PREZENČNÍ studium, ale škola na kterou chci se zaměřením na účetnictví a ekonomiku je v Praze nebo až v Ústí (jsem z Mostu)...(samo sebou veřejná, na soukromou nemám).
Problém je v tom, že nejsme až tak bohatí, a nechat tu tátu samotného se mi nechce má problém s hraním automatů, proto se musím o domácnost a peníze starat já... tudíš prachy mám já u sebe.

měsíčně bych měl od matky 4500,-
ale nevím co dál... co by jste dělali vy ?
03. 02. 2014 v 15:22Off-line Sonicboom  (61/173/-)
Jdi do Prahy
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 02. 2014 v 17:10Off-line Emusak  (43/175/78)
V Mostě je také detašované pracoviště Zemědělské Univerzity, aspoň tam kdysi bylo, možná tam je také nějaký ekonomický obor. Nebo detašované pracoviště VŠB, ale to bych v Mostě moc nedoporučoval.
03. 02. 2014 v 17:30Off-line onlip  (61/180/84)
Je hezké, že se o svého otce staráš a bojíš, ale je dospělý, nemáš vůči němu výchovnou odpovědnost, rozvíjej vlastní život. Podívej se, jestli ti dá dojezdová vzdálenost do Prahy na ubytovací stipendium (čím dál, tím líp), musí to mít na webu. Můžeš se podívat i na Brno, tam na ubytovací stipendium dosáhneš určitě. To budou pro tebe další peníze navíc. Kromě toho možná dosáhneš na sociální stipendium, všechno si to můžeš ověřit na studijním oddělení školy, na kterou zamíříš, nebo si pročti stipendijní řády fakult, o které se zajímáš, všechno to tam je, jsou na webu dostupné. Za 4,5 tis. v Praze při troše skromnosti přežiješ. Já si navíc vždycky v průběhu studia přivydělával brigádami.
Rodinné peníze můžeš spravovat i z místa studia. Třeba to bude pro tvého otce i výzva, aby se srovnal. Pokud ne, pořád je tu možnost zbavení svéprávnosti, kdyby jeho excesy byly nepřijatelné.
04. 02. 2014 v 08:38Off-line Radek1951  (72/175/75)
Z Mostu do Ústí nad Labem není zas tak daleko na dojíždění. A pokud jde o tvoji starost o tátu, ta je chvályhodná, ale pokud by ti měla zkomplikovat nebo dokonce zničit tvoji budoucnost, tak si myslím, že není na místě.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 02. 2014 v 09:36Off-line igni  (36/192/130)
Nejsi rodic, ale jeho dite, nemas zadnou povinnost se o nej starat. Najdi si v Praze brigadu, zazadej o socialni stypendium a di studovat do Prahy. A ano, Shiro ma pravdu, VSE je proste nejlepsi verejna skola ekonomickeho smeru v republice (i kdyz ma lepsi a horsi fakulty). Mimochodem ta nejlepsi fakulta (a je to i nejlepsi ekonomicka fakulta v CR (aspon jeste v roce 2012 byla) je fakulta Managmentu, ktera je v Jindrichove Hradci ;) .
A pokud tatu nechces nechat samotneho, tak se prihlas na dalkove, ve vysledku je diplom stejne jenom papir, nic vic ;)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
04. 02. 2014 v 16:14Off-line manicboyyy  (33/176/79)
Jdi do Prahy. Najdeš tam spousta kámošů, zažiješ srandu na koleji, a můžeš tam sehnat práci. A kdyby si nechtěl do Prahy, tak pojd do Olomouce, je to krásný město.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 01. 2016 v 17:42Off-line NOFear  (30/-/71)
V Mostě je VOŠ i ten obor
12. 01. 2016 v 12:11Off-line sexikluk1405  (33/185/98)
V Ol dostane ubytovací stipko 100% + i nějaké peníze navíc podle toho co budeš studovat
12. 01. 2016 v 23:46Off-line FrancoXPERIA  (37/171/78)
Asi jste to nepochopili, prostě nechce otce nechat ve štychu a pokud má ještě nezletilé bráchy, tak nechce, aby skončili v děcáku. Nevím jak jste na tom finančně, u prezenčního studia máš nárok na sociální a ubytovací stipendium. To sociální je nutné vyběhat na dávkách sociální podpory na městském úřadě. Pokud berete příspěvek na bydlení, tak dostaneš i stipendium, jen nesmíš zapomínat každý semestr dodat nový formulář potvrzený školou. Praha je možná, ale bydlení něco stojí, ubytovací a sociální stípko ti každopádně kompletní náklady neuhradí.

Jen tak jedna zajímavost, i dítě má vyživovací povinnost. Pokud je zletilé a výdělečně činné, rodič se nachází v hmotné nouzi, kdy musí žádat o dávky státní sociální podpory, tak může dojít k přezkoumání příjmů ostatní členů rodiny - dětí a pokud mají ti dostatečně vysokou mzdu, může jim být stanoveno výživné - defacto alimenty pro rodiče... ;-)
13. 01. 2016 v 01:06Off-line DjLuko1996  (27/175/-)
Ja som na mojej vyske spokojny no ale napisal si to v tom spravnom case ked mame skuskove :D :D
13. 01. 2016 v 02:15Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Jsem zvědavý, kdo tady bude makat rukama a vytvářet hodnoty, když se dneska každý cpe na VŠ, aby mohl být intelektuálem a nemusel sáhnout na práci. Tahle nastupující mladá generace dopadne v brzké budoucnosti hodně bídně. Checht. :-P
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
13. 01. 2016 v 18:14Off-line FrancoXPERIA  (37/171/78)
Až budou firmy ty, kteří utvářejí hodnoty a jsou potřeba, pořádně platit, pak to budou lidi chodit dělat. Sorry, ale třeba kamioňák s šílenou zodpovědností má při tuzemských jízdách plat směšnej. To samé průměrný truhlář, pokud nezdědí již vybavenou dílnu. Dnes je IN sednout si za přepážku, rvát lidem úvěry a kasírovat marže :-)
22. 01. 2016 v 13:23Off-line DjLuko1996  (27/175/-)
Ano darmo dnes je to tak uz ked vidim ako male baby chodia po nakupnych centrach jak keby neboli ihriska .... tak mam toho dost a ano kazdy si predstavuje kopu penazi za sedenie v teplej kancelarii z Iphonom v ruke , no neviem kam ten svet speje !
07. 02. 2016 v 02:07Off-line Betonica  (39/191/93)
Chodil jsem do práce a u toho i do školy. Všecko jsem dělal po víkendech, po nocích, na zkoušky si bral volno nebo měnil směny. Ústí není z Mostu tak daleko, to se v klidu dá. UJEP jako škola ale nemá dobrej zvuk... UK určitě lepší.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload