Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Čtvrtá sexuální orientace

22. 02. 2014 v 21:18Off-line Etinek  (34/133/133)
Ahoj,
jaký máte názor na asexualitu? Je to nemoc, způsob života nebo vedle heterosexuality, homosexuality, bisexuality další regulérní sexuální orientace?
Jaké si myslíte, že je to žít bez sexuální touhy?
Podle některých odhadů tvoří 3% světové populace.

Znáte někoho takového nebo je tady někdo asexuál?
22. 02. 2014 v 21:38Off-line igni  (36/192/130)
Znam jednoho asexuala osobne, neni to nemoc, neni to porucha. oni proste nemaji chut na sex, nic jim to nerika, nebavi je to a hlavne, vubec po tom netouzi. a je to proste neormalni. a orientace to neni, protoze asexualove sou jak bi, tak gay, tak hetero, to nesouvisi s orientaci ;)
Souhlasím - 21   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
22. 02. 2014 v 21:43Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Záleží na definici.

Asexuality (or nonsexuality) is the lack of sexual attraction to anyone or low or absent interest in sexual activity. It may be considered the lack of a sexual orientation, or one of the four variations thereof, alongside heterosexuality, homosexuality, and bisexuality. A study in 2004 placed the prevalence of asexuality at 1%.

http://en.wikipedia.org/wiki/Asexuality
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
22. 02. 2014 v 21:51Off-line t-jiand  (26/-/-)
Znám jednoho kamaráda, co je asexuál. Je v pohodě, milý, přítelský, klidný... :)
22. 02. 2014 v 21:51Off-line t-jiand  (26/-/-)
A alespoň má člověk jistotu, že myslí i něčím jiným, než jen tím dole ;)
Souhlasím - 14   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 02. 2014 v 21:59Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Kámoš je takový. Asexualita není druh orientace. Asexuálové jen k životu nepotřebují sex. Jinak je ale přitahují, ať už muži nebo ženy. Je to zvláštní, ale třeba vyhonění je pro ně jen jakési "plivnutí" a zbytečně ztracený čas, který by mohli věnovat užitečnější činnosti. Bohužel, je to pro ně spíše prokletí, protože i přesto by měli rádi někoho po svém boku, jenže je jich tak málo, že najít si někoho podobného má minimální šanci.
Souhlasím - 11   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 02. 2014 v 22:08Off-line physikus1210  (25/-/-)
To jsou chudáci O:) ale je to jejich volba, stejně jako naše
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 25  Nahlásit
22. 02. 2014 v 22:10Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Physikus1210: Ne, není to jejich volba, mají to prostě v sobě a nemyslím si, že by s tím šlo něco udělat.
22. 02. 2014 v 22:16Off-line physikus1210  (25/-/-)
ThomPrag: Určitě ses taky někdy snažil být heterák...Jak víš, nejde s tím nic dělat :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
22. 02. 2014 v 22:27Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Physikus1210: Tak to jsem se fakt nikdy nesnažil!!! Ano, změnit sexuální orientaci nejde. Asexualitu lze možná zmírnit - asexuál nevyžaduje sex, ale neznamená to, že nevyžaduje kontakt vůbec. Může mít rád mazlení nebo líbání.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
22. 02. 2014 v 22:28Off-line Etinek  (34/133/133)
Díky za názory. Trochu jsem si o tom přečetl pár článků a zkušeností a asi nejlépe napsané jsem to našel na cs wiki
http://cs.wikipedia.org/wiki/Asexualita
podle toho co jsem se dočetl tak to rozhodně není jejich volba jak píše physikus1210, pokud si někdo zvolí život bez sexu tak se jedná o sex. abstinenci ne o asexualitu a souhlas ThomPrag.
Podle té definice asexuálové postrádají jakoukoliv orientaci, tj. nepřitahují je muži, ženy, zvířata prostě nic, jen mají touhu po genitálním uspokojení bez jakýchkoliv představ
Asexuálové se samozřejmě zamilovat můžou, ale tato láska je jen čistě duševní povahy
A jelikož se jedná o vrozenou věc tak bych asexualitu uznal jako sex. orientaci, protože se rozhodně nejedná o životní volbu ani nemoc či poruchu.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 02. 2014 v 23:03Off-line bennett  (36/184/95)
Já nevím, jestli jsem si už tak zvyknul na to, nikoho nemít, anebo jestli jsem asexuál. Líbí se mi kluci a nějakého bych chtěl najít, protože být sám je nuda, ale že bych k životu potřeboval sex, to fakt ne.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
23. 02. 2014 v 05:23Off-line Tsumorashi  (103/-/-)
Bennett: Máš to podobné jako já, navíc do svých 23 letech jsem nechtěl vůbec nic, ani partnera ani sex a popravdě i řeči o sexu a vidět někoho s partnerem pro mě bylo zbytečné, neviděl jsem v tom smysl.
23. 02. 2014 v 06:55Off-line SinnerX  (33/183/84)
Neznám nikoho takového, nebo to aspoň o nikom nevím. co ale vím, je to, že jim chvílemi docela závidím - tolik volného času, který můžou strávit smysluplným způsobem :DDD
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 02. 2014 v 08:52Off-line Matthewko  (27/182/85)
No tak asexual sa može človek stať po zlej sexuálnej skúsenosti napr. a je jedno či bol predtým gay,bi, hetero
23. 02. 2014 v 08:53Off-line Tsumorashi  (103/-/-)
Matthewko: To si myslím že né, ano může k tomu cítit odpor či nechutenství ale přál by si s někým být což není asexuál.
23. 02. 2014 v 08:56Off-line Matthewko  (27/182/85)
Asexuál si tiež praje s niekym byť , teda mať životného partnera len s ním nechce sexovať
23. 02. 2014 v 09:25Off-line Tom.KK  (30/175/59)
Sexuální orientace je o sexuální přitažlivosti - tu asexuál nemá. Asexualita tedy NENÍ sexuální orientací.
23. 02. 2014 v 13:45Off-line LostHere  (36/180/65)
Asexualita je regulérna sexuálna orientácia. Stretol som sa s asexuálmi, ktorí nikdy nemali žiadny sex napriek tomu, že platonicky sa zamilovať mohli, asexuálov, ktorí mali radi napríklad len maznanie/túlenie/bozkávanie, ale žiaden iný druh sexuálnej činnosti, ľudí, čo len chceli s niekým bývať, niektorí boli sexuálni len preto, že ich partner do toho tlačil....A keď si to tak vezmeš, asexuáli sme počas nášho života v rôznych etapách všetci :)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
23. 02. 2014 v 23:47Off-line alundra  (34/182/133)
Myslim ze je to bud nedostatok prilezitosti alebo uz skutocne choroba sposobena hormonalnou poruchov alebo funkcnym poskodenim casti mozgu. ak sa tak niekto len dobrovolne rozhodol tak to musi byt svaty clovek, teda ak to zvlada.
24. 02. 2014 v 01:35Off-line Betonica  (39/191/93)
Je asi treba vysvetlit si, co je sexualni orientace. Pak muzem probrat asexualitu a dalsi veci.

Podle WHO je sexualni orientace: Sexual orientation is an enduring pattern of emotional, romantic, sexual attraction to the opposite sex, the same sex, both, or neither."

Tedy se jedna o trvaly vzorec emocni, romanticke nebo sexualni atrakce k osobam opacneho, stejneho pohlavi, obou pohlavi nebo k zadnemu z nich.

Asexualita tedy zcela jiste orientaci je.

Pro vetsi zamotani pridavam: http://cs.wikipedia.org/…Pansexualita
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
24. 02. 2014 v 15:22Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Betonica:

Souhlasím, naprosto zásadní je definice toho co je "sexuální orientace" a potom můžeme diskutovat.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 03. 2014 v 23:17Off-line Sabbath  (34/-/-)
Existuji sexualove a asexualove, asexualita je vyclenena ze sexuality a tvori samostatnou skutecnost s tim, ze se povetsinou rozclenuje heteroromantiky, biromantiky, homoromantiky a aromantiky, zamerne nerikame heterosexual atd. protoze oznaceni ...sexual je zavadejici
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
05. 03. 2014 v 12:07Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Takže:
1) oficiálně je asexuálů 3%, neoficiálně, stejně jako homosexuálů 10%
2) asexualita se dělí na 2 typy, přirovnal bych to k autu bez benzínu (má orientaci, ale né sex. touhu), nebo benzínu bez auta (má sex. touhu, ale né orientaci, takže jim stačí masturbovat na uvolnění takového toho vnitřního tlaku, ale nic je nepřitahuje, ani nevzrušuje)
3) jak napsal Sabbath sex. orientace se vlastně větví úplně stejně, jenom na jedné straně jsou sexuálové a na druhé asexuálové
05. 03. 2014 v 12:08Off-line Ligerisek  (36/172/62)
A stejně jako je homo znakem duha, nebo růžová barva, tak asexuálové mají čený presten na místě snubáku
05. 03. 2014 v 17:33Off-line Sabbath  (34/-/-)
Mame i vlajku, ma 4 barvy cernou, sedou, bilou a fialovou ta je mimochodem i oficialni barvou komunity
27. 06. 2014 v 16:00Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Mě vždycky uplně zabije jak Ligerisek přijde s nějakou "podpultovou" naprosto ověřenou a pravdivou informací. :D
27. 06. 2014 v 21:56Off-line Charles2300  (32/183/85)
Jezis zas ty vysoky cisla 3%, jo? :-D To je mozna vice jak Gayů, delate si p***l? Nebo jo :-D
To uz by mela byt davno asex. seznamka :-)
28. 06. 2014 v 07:32Off-line trajda  (31/172/83)
Podle Gregory House neexistují asexuálové. Buďto ty lidi lžou svému okolí, lžou samy sobě nebo s nimi není něco v pořádku a to "něco" je buď léčitelné nebo nevyléčitelné. Mně se ta idea líbí, protože dokud neuvidím, pravděpodobně neuvěřím, že něco takového existuje.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
28. 06. 2014 v 08:51Off-line ztracen  (40/183/83)
To je blbost. Asexualia nemůže být orientace.
Příklad: Alkoholismus je akákoliv forma pravidelného požívání alkoholu. Tedy i jednou týdně, pakliže je v tom pravidelnost se jedná o alkoholismus. Dělí se nějaké tři základní typy alkoholiků. Ten nejtěžší je v"v lihu" od časných ranních hodin.
Teď otázka. Napadne někoho ptát se abstinenta, zda pije jednou týdně, nebo je namol každé ráno? Logicky abstinent není alkoholik a tedy nespadá do dělení dle závažnosti.
A teĎ převedeme alkoholismus jako chtíč po volume na sexualitu, jako chtíč po tělesném kontaktu či vykonání potřeby.

Pak je zřejmé, že asexuál není pohlaví. Prostě je to stav mysli.

Osobně, jsem workholik a když pracuji, nepotřebuji jídlo sex ani alkohol. Ale když mám trochu volna dělám večírek stylu sex drogy a rocknroll :-P
28. 06. 2014 v 16:55Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Tolik odborníků najednou... :D
Asexualita je sexuální orientací - viz. jak psal Betonica.
Zvířátka jsou sice ovládána hormonálně, ale u člověka je to ještě trochu jinak. Spousta dějů je řízena především mozkem, nikoli hormony a proto i libido má původ v mozku, člověk má ze všech tvorů nejvíce vyvinutou mozkovou kůru. Hormony například neovlivní a nevysvětlí různé lidské fetiše. Hypersexuální jedinci mohou mít hladiny hormonů v pořádku, ale naprosto neustále touží po pohlavním styku a je jim jedno jestli je to chlap nebo ženská, oni se potřebují s někým uspokojit - a tohle chování má centrální původ.
Asexuální lidé se prostě narodili s méně aktivními sexuálními centry v mozku a nemají potřebu sexu. Dokonce je jim to nepříjemné, ačkoli neměli nikdy žádný negativní sexuální zážitek (znásilnění například). Jsou schopni se zamilovat (jejich láska má poněkud platonický charakter) a nerozlišují do jakého pohlaví. Důležitá je pro ně většinou fyzická atraktivita a vzájemné porozumění. Hlavně - stejně jako homosexualita to NENÍ nemoc a léčit se to nedá.
koblizek: To co píšeš bohužel vyloženě není pravda. Mužům pohlavní aktivita téměř neklesá a jsou schopni plodit v podstatě až do smrti. A ženám po menopauze také sexuální aktivita neklesá a to hned ze dvou důvodů: po útlumu funkce vaječníku se stále vytváří pohlavní hormony v nadledvinách a důvod společný pro obě pohlavní je ten, že potřeba sexu má také centrální původ.
Zdroj:
Přehled lékařské fyziologie, W. F. Ganong, str. 263, případně knihy s psychiatrickou tématikou.
(Osobně považuji za vhodné užit alespoň Google, není-li k dispozici tištěná literatura, než se pokoušet o různé "logické" závěry.)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 06. 2014 v 17:28Off-line johnj  (40/186/82)
"...člověk má ze všech tvorů nejvíce vyvinutou mozkovou kůru."

Tak to by mě zajímalo, kterého živočišného druhu jsou 2/3 zdejších uživatelů...
28. 06. 2014 v 18:09Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Koblizek: A z jakého zdroje čerpáš, že to můžeš tak skálopevně tvrdit?
Co jsem napsal o libidu mám podložené uvedenou knihou. Jelikož je to odborná lékařská literatura, tak tomu i docela věřím a další diskuze nemá smysl pokud mi i ty nedoložíš relevantní zdroj.
28. 06. 2014 v 18:40Off-line johnj  (40/186/82)
A těch blbečků, co jim na to vždycky skočí... :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 06. 2014 v 17:39Off-line Ligerisek  (36/172/62)
JarodShadowsong: A co je divnýho na tom, že o tom něco vim?! Na konci dubna su poznal asex. holku a ta byla překvapená, jakto, že toho o tom tolko vim, že většina lidí ani neví, že něco takovýho jako asexualita existuje...
18. 07. 2014 v 02:59Off-line Betonica  (39/191/93)
Tak to pardon. Sexualni orientaci je vic. WHO definuje sex. orientaci takto:

Sexualni orientace je nemenny a trvaly vzorec chovani, pri kterem je jedinec schopen navazovat emocionalniho nebo sexualniho vztahu s osobami stejneho, opacneho, obou nebo zadneho z pohlavi.

Z toho vyplyva, ze asexualita je sexualni orientaci stejne jako pansexualita.
14. 01. 2018 v 21:51Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Koukám že spousta normálních teploušu toho ví o asexualite víc než já poloviční asexuál, když mi dávají Nesouhlasím...
14. 01. 2018 v 22:47Off-line esthetique  (40/-/-)
V patek jsem poslouchal Seana Monkcreifa na NEWTALKu.IE, mel tam rozhovor s americankou, kterra se uz od puberty zamilovavala pouze do veci...
mela vztah s osciloskopem, s multimetrem (merak proudu a napeti) a momentalne se hodla provdat za Tetris. bude si i prebirat prijmeni Tetris(ova)... kdyz se ji zeptal, jestli ji nevadi,ze uz to asi nekdo udelal, takodpovedela, ze ji to neva, ze ona i Tetris jsou POLY, tedy maji vicenasobne vztahy, vcetne manzelstvi
nekecam!!
takze moznosti je spousta....
16. 01. 2018 v 00:49Off-line Kokot2222  (22/-/-)
Jak buzny můžou soudit jinou orientaci přitom sami v tom případě nejsou v pořádku
16. 01. 2018 v 01:32Off-line BussterX  (103/130/150)
"Asexualita je jako každá jiná identita, v jádru je to jen slovo, které lidé používají, aby popsali sami sebe."
The Asexual Visibility and Education Network
16. 01. 2018 v 09:55Off-line BussterX  (103/130/150)
Právěže že může :D nastuduj si to, je to zajímavý čtivo :D
16. 01. 2018 v 10:24Off-line i8051  (53/184/97)
Tak Estetiku, mas pravdu .. aj se nedavno taky zamiloval do ctyrkanalovyho Keysighta 3024 .. a uz ho mam doma :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload