Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Důvěra ve vztahu

24. 02. 2014 v 17:57On-line fogacer  (50/172/60)
Nakolik důvěřujete svému partnerovi , že ač jste ve všem spolu v pohodě tak oba máte právo na jistou volnost (nikoli nevěru). Dokážete pustit partnera do hospody s kamarády jež neznáte? Žárlite proto na něj? Jak daleko jste ochotni ve vztahu dojít aby jste oba měli jistou volnost jež vztahu neublíží? Pomáhá to naopak ucelovat vztah i po letech? nebo naopak jste toho názoru, že na každou zábavu můžete chodit jen spolu?

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
24. 02. 2014 v 18:07Off-line filip.2580  (49/174/73)
Já jsem ten žárlivější, ačkoliv jsem přesvědčen, že k tomu nemám důvod, takže když Tom chce jít s kámošem na pivo tak zrovna dneska šel, a klidně může jít sám...naopak já se považuji za neřízenou střelu a sám sobě věřím tak málo, že když chci jít s kámošem na pivo já, tak požádám Toma o doprovod...
24. 02. 2014 v 18:28On-line fogacer  (50/172/60)
Důvěra=volnost. Pokud věříme klidně partnera pustíme na pivko nebo s kámošema. Já osobně jsem vždy držel se toho, že ač někoho miluji a do vztahu jsem dával vše, vždy jsem říkal, že "nikdo mne nesmí vlastnit". Zní to divně ale byla to věta jež měla ukázat, že určitá volnost není nad překážku a i žárlivost k ní patří. mně např. můj partner tajně občas sledoval když jsem jel na pivko s kámarády z práce. Ale byl tak nešikovný (můj partner), že jsem to vždy věděl. A nakonec on totéž činil také, ale zašel daleko... Přesto furt věřím, že pokud dáte partnerovi určitou volnost posílíte vztah. Ovšem musíte si věřit. A troška žárlivosti je na místě, je to známka toho, že ti na příteli záleží. Ale nesmí se to přehánět.
24. 02. 2014 v 18:37On-line fogacer  (50/172/60)
Gumboy19: Protože jsme na tom podobně chápu to co píšeš. Volnost je pro důvěru potřebná, ale bohužel když už já nikam nemohl,můj partner vždy dělal okolky když jsem někam potřeboval aby mi pomohl s vozíkem tak nakonec té volnosti zneužil a vymlouval se na sport (přitom je nesportovní typ) nakonec jsem v nemocnici zjistil,že jeho volnost byla brána jinak a někoho si našel.

Já měl v nemocnici namále, dle lékařu mne zachránili doslova na poslední chvíli a on si užíval. takže po cca.18 letech vztah skončil. Dost mne to vzalo, a skončilo to rozvodem. Přesto furt tomu věřím (důvěra=volnost). Bohužel ani po 18-ti letech vztahu mne nenapadlo, že to skončí takhle. Ale je to dáno i tím, že s nemoci se cvše komplikuje.Přesto furt se snažím být nad věcí a věřím.

Jinak jsem rád za všechny komentáře, bál jsem se, aby to někdo nebral jinak než jsem myslel a nebo znevažoval. takže všem díky.
24. 02. 2014 v 21:44Off-line alundra  (30/182/133)
Nedoverujem nikomu. a nieje to len poza. skor diagnoza.
vzdy ked idem do rizika uvedomujem si ho a beriem situaciu lahostajne. nic v mojom konani nieje podporene skutocnou doverou.
je to zivot bez sklamani ale aj bez partnera.
24. 02. 2014 v 23:30Off-line radomir  (35/183/75)
Důvěra je hodně důležitá. Já jsem žárlivější, ale jak už s partnerem nějakou dobu jsme spolu, tak jsem hodně zmírnil. Nechci, aby se partner se mnou cítil, jako bych jej dusil... Je to o vzájemné toleranci :-).

Též je to o tom jak si jeden vážíme druhého. Člověku se mohou chvilkově pomátnout smysly, ale zase si člověk rozmyslí, zdali riskovat to co má za chvilku s někým, kdo si možná v hlavě neudřží ani jeho jméno...

Toho jsme si oba vědomi... A když jsme někde sami a někdy se ty smysly trochu pomátnou (ale pozor! Nikdy to nikam dál nezajde! Maximálně pusa a to ještě na tvář s větou sorry - mám přítele), tak si o tom řekneme. A já nemám sebemenší důvod mu nevěřit.

Důležité je mluvit, všímat si příadných změn v konverzaci...
25. 02. 2014 v 00:00Off-line johnj  (35/186/82)
V trvalém vztahu vyžaduju naprostou důvěru a větší dávku volnosti. Sám ji dokážu poskytnout, i když s určitým sebezapřením (přeci jenom občas zbytečně žárlím). Takže pivo s kamarády, párty s kamarády by nebyl problém.
25. 02. 2014 v 01:18Off-line Betonica  (34/-/-)
S důvěrou nemáme problém. Volnosti máme každý tolik, kolik potřebujeme. Brzy došlo na rozdílné záliby a pracovní rytmus. Takže časem se to mezi námi usadilo natolik, že když je partner celý víkend pryč, zařídím si svůj program. Pak jsme spolu, pak jsem třeba já služebně pryč. Na dovču jezdíme spolu, přátele máme jednak společné a taky každý své, z nichž ale velkou část vzájemně známe. Rodiče vídáme tak půl na půl společně a každý sám.

Máme pravidlo. Ať se děje cokoli, dáváme si vědět, kdo kde je a kdy přijde. Nechápejte to jako výslech nebo záplavu otázek. Prostě když jdu třeba do sauny s kolegou, tak doma řeknu: "Jdu s Michalem do sauny, pak skočíme na pivko. Chceš se potkat?" Hlavně ale opravdu jdu s kolegou do sauny a pak na pivo a nikam jinam :))

Kam bych až zašel? Náhodný poměr bych dovedl pochopit, trvalejší druhý vztah už ne. Jinak kamarádi, pivo, sauna, kino... To mi vůbec nevadí, protože jak jsem psal, vždycky vím, kam partner jde. Umím z toho času, kde jsem sám, vytěžit maximum pro sebe. Můžu si třeba číst nebo se vidět s přáteli.
25. 02. 2014 v 06:40On-line fogacer  (50/172/60)
Jsem rád, že je to tolik komentářů a žádný není stejný. Základ je stejný: Důvěra=volnost. Každý na to máme svůj typ. Líbí se mi , že ač někteří píšete o jistém stupni žárlivosti chápete, že pokud by žárlivost měla vztah omezovat, je lepší respektovat rozdílnosti v osobnostech svého partnera a poskytnout mu volnost tak, aby se necítil jako v kleci. Asi nejlépe to shrnul "Betonica". A kupodivu musím uznat, že ve 29 letech či kolik mu je, je to dost vyzrálý názor. Ano někteří třeba by nesouhlasili s oním "náhodným stykem". Ale je to dáno důvěrou. To důležité je odlišit jen tím aby onen náhodný styk se neopakoval a důležité je rozlišit i to, že trvalejší vztah je opravdu to základní. Buduje se totiž pomalu a tak si můžeme vyjasnit jisté priority.

Líbí se mi i komentář o tom jak se člověk žárlivější ve vztahu "zklidnil". Když milujeme, žárlíme. Ale u některých je žárlivost bohužel tak vysoká, že to vztah zničí. Přesto je to dáno i tím jak dlouho kluk hledá svého přítele, jak dlouho jsou spolu a co je spojuje a jejich věk. Rozdílnost pracovního a volného času nám bohužel často nedává na výběr. Hlavní je to, že přes to, že dokážete dát svému partnerovi jistou volnost aby se necítil příliš svazován (z práce rovnou domů apod.) tak mu tím dáváte najevo, že mu věříte a chápete, že se chce potkávat s přáteli, mít své koníčky a zájmy apod. Víte, že to co miluje má u Vás doma. A mimochodem ještě jsem nepotkal pár jež by měl zcela totožné záliby. Jo párů jež už od počátků na sebe žárlí je dost. Někteří dlouho hledali, tak žárlivost= strach. Ale časem u mnoha žárlivost ustoupí a důvěra naopak více vztah ztmeluje. Problematičtější jsou vztahy u kluků kdy jeden z nich si myslí, že je lepší, chytřejší a tudíž má právo rozhodovat o tom kam se půjde a co se bude dělat. To jsou rovnou vztahy odsouzené k zániku. Uznávám, že v mnoha párech existuje vždy ten jeden jež je např. tahounem. To ale není totéž. Někdo má sebedůvěry dost a dokáže se s ní podělit a partnerovi pomoci, jiný jej tím svazuje k sobě a vztah je na ostří nože.

Důležité je také spolu dost mluvit a např. i pokecat o tom co kdo ten den dělal (nemyslím práci, i když i o té můžete bavit pokud chcete).Nemá smysl tlačit na pilu, ale někteří kluci rádi mluví o tom co se jim podařilo. Např. to že nesportujete nemá vliv na to nechat přítele aby vám řekl jaký měl skvělý sportovní výkon ten den apod.
A sportem samo nemyslím, jak ohebný je s někým jiným... Sorry to byla ironická poznámka.

Dobré je si předem říci, co budete dělat a kam máte v plánu zajít. Nikoli proto aby o vás měl partner přehled,ale je dobré alespoň mít přehled. Může někde upadnout a udělá si úraz, ujede mu vlak či autobus? vše je možné a proto ona důvěra ve vztahu. Vždy máte jasně daná pravidla a vzájemně se respektujete.

Je důležité věřit si, povídat si a hlavně mít dost času i na to být spolu i na to ponechat volný čas na záliby, zábavu apod. svému partnerovi a sobě. To není nedostatek důvěry či lásky ale její přesný opak.
06. 10. 2017 v 20:57Off-line St63V  (55/-/-)
Když jsem pracoval u stroje a měl spolehlivého pomocníka, nemusel jsem ho hlídat, protože svou práci a vše okolo, včetně obsluhy stroje ( cca za 60 mil kč), zvládl na jedničku. To samé vyžaduju u partnera, pokud bude spolehlivý ve vztahu, bude vědět, co si může a co si nemůže dovolit, je mi šumák, kde a s kým bude.Pokud ovšem zklame, ( úlet), dostane padáka, nikdy bych mu už nevěřil, protože by se to jednoho dne mohlo opakovat.
06. 10. 2017 v 21:23Off-line BussterX  (98/130/150)
Do hajzlu to je přirovnání jak řemen :D ty voe kdybych byl tvůj chlap tak si založím odborovu organizaci v tom vztahu abych byl ze zákona chráněn, po prvním mým (teoretickým) zahnutí bys mě musel poslat písemnou důtku s výstrahou :D
06. 10. 2017 v 22:13On-line misanek007  (20/180/67)
Kdybych nekdy nekoho mel, a zjistil ze me podvedl, tak by byl konec bez ohledu na cokoli dalsiho
06. 10. 2017 v 22:15On-line misanek007  (20/180/67)
Uplne proste nasrat na nejaky partnersky liberalismus. Co jinyho netolerovat nez neveru?
06. 10. 2017 v 22:35Off-line Radax  (41/188/85)
Tady to vypadá jak v poradně pro ženy...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 10. 2017 v 00:10Off-line BussterX  (98/130/150)
Šak prey máme ženskey mozeq sem se tu dočet :D
07. 10. 2017 v 00:27Off-line St63V  (55/-/-)
BussterX, jo dostal i s okamžitou výpovědí, protože bys mohl ohrozit vztah a zdraví jak své, tak i mé. Ty bys snad za to své chování chtěl snad ještě metál s odstupným?!? Dnes je hošánku jiná doba, co se tolerovalo před 20 lety, tak se dnes prostě už tolerovat nedá, ať se ti to líbí, nebo ne. Prostě řečeno buď chci ferovej vztah, nebo ho nechci. Nic mezi tím se prostě tolerovat nedá a nemůže, jen kvůli tomu, že se to zrovna tobě a jiným hodí do krámu.
07. 10. 2017 v 01:33Off-line BussterX  (98/130/150)
Jenže před 20ti lety sis moh vybírat, dneska seš stará paprika (jak já :D) a buď ber nebo nech :D
07. 10. 2017 v 01:50Off-line St63V  (55/-/-)
Too máš pravdu, ale náhoda je vůl.
07. 10. 2017 v 01:55Off-line BussterX  (98/130/150)
Jasně, tak hodně štěstí při hledání, třeba se zadaří
07. 10. 2017 v 06:44Off-line St63V  (55/-/-)
Tys paprika už od narození, nevím, proč se tak blbě ptáš a jestli to myslíš škodolibě, tak mne po ránu nechtěj naštvat.
07. 10. 2017 v 08:48Off-line Richard33  (40/185/86)
BussterX: Dneska se vyplatí spíš nechávat... protože to jsou kolikrát tak vyvážený nabídky, že není možný do toho vůbec zkoušet jít :D
07. 10. 2017 v 09:06Off-line St63V  (55/-/-)
Kdybych si nedělal ze života srandu, tak bych byl už na práškách . . . . .nejsem !!
Humor beru, jako koření života, ale nesnáším rejpaly, kteří nepoznaj, kdy jakákoliv sranda končí.Reagoval jsem jen na ty úsměvy za tvou otázkou. Taky si rejpnu. Jekmile mne někdo dostane do ,,varu'', pak nemám slitování a vracím úder vždy, kdy to protivník nečeká. A je mi jedno, kdy ho vrátím, vždy čekám na vhodný okamžik k odplatě. Ale umím také tolerovat, na rozdíl od jiných.
07. 10. 2017 v 09:39Off-line BussterX  (98/130/150)
Sranda eště ani nezačala... :D když se STčísloV dostane do varu, víš co bude? vařená paprika 8)
07. 10. 2017 v 09:42Off-line St63V  (55/-/-)
Díky, asi je to tím že jsem pořád přetaženej z domova a stále se hádám s Aizhamrem.Matka za to nemůže. Neuvědomuje si ho, protože nebolí. Možná se časem přidám, možná taky ne, ale rozhodně mám za to, abychom se tu moc zbytečně nenapadali a navzájem se tu neponižovali před dalšíma návštěvníkama jakéhokoliv vlákna. To si můžem ujasnit i v soukromých zprávách, aniž, bychom tu ze sebe dělali stádo nevybouřenejch šašků pro pobavení jiných.Co si pak mladí o nás mohou myslet? To si můžeš domyslet už sám. A pokud se hádáte ze srandy, nic proti tomu nemám, protože ty hlášky mnohdy nemaj chybu. Takže předem díky za pěknou šou.
07. 10. 2017 v 09:48Off-line St63V  (55/-/-)
Teď jde o to jaká? Bílá, červená, budeš se muset trochu víc snažit a namáhat zakrnělé mozkové závity !!!
07. 10. 2017 v 09:56Off-line BussterX  (98/130/150)
Tady se nikdo nehádá, až se někdo hádat začně tak ho umlátíme mínuskama 8) btw fajt je mi šumák co si o mně myslí mladá generace, až mi mladá generace bude chtít přeblafnout bambulína tak mě možná bude zajímat co si o mě myslí 8)
07. 10. 2017 v 10:03Off-line BussterX  (98/130/150)
Sou v bloku páč mě nechcou přeblafnout -____-
07. 10. 2017 v 10:46Off-line St63V  (55/-/-)
Hm, tak to vám chlapci moc nezávidím, já sem ještě v plusku, pravda, stále na ocet, ale jsem relativně v pohodě. Bloky taky občas získávám jako bonus za svou snahu, ale co stím nadělám, že? A von se dycky někdo najde, kdo mi písne zpět. Jako teď se rozmýšlím nad jedním co by docela rád, jenomže to má háček ( je v 15 chlupatej jak medvěd a já zrovna na medvědy nejsem stavěnej). Tak vážím, jako váha pro a proti.
07. 10. 2017 v 11:21Off-line St63V  (55/-/-)
Rozhodnuto, nechtěl ukázat obličej, tak sem mu poslal papa.
07. 10. 2017 v 11:22Off-line BussterX  (98/130/150)
Kdo je v bloku? mauzoleum?
07. 10. 2017 v 11:25Off-line St63V  (55/-/-)
Nechci kluka, kterej si chce jen užít !!
07. 10. 2017 v 11:26Off-line BussterX  (98/130/150)
Bez xichtu se užívá blbě:D koho si teda narval do bloku? :D
07. 10. 2017 v 11:29Off-line St63V  (55/-/-)
Teď nikoho.jen sem se sním rozloučil. Bránu používám jen v krajním případě, je tam víc skorodůchodců, než mladejch (z mý strany).
07. 10. 2017 v 11:46Off-line BussterX  (98/130/150)
Správně, skorodůchodci sou votravní, furt tahají nás ztepilé padesátníky do postele -_-
07. 10. 2017 v 12:52Off-line St63V  (55/-/-)
Někteří jsou tak votravní, že si říkám, že tak d***lně nejsem votravnej ani já k těm mladejm klukům. Vono, když ti jeden vleze 10x na profil během dvou minut ( je to jako by tě prozváněl telefonem),tak to už je vo nervy. Napíšeš mu, že nemáš zájem a von ti tam začne znovu lejzt jak blbej, de automaticky do bloku. Mrzí mne, že i když je v bloku, tak na ten profil má stále přístup k nahlídnutí ( to bych taky bloknul), ať se mu to líbí nebo ne.Další věc co mi tu vadí je, že nevidíš ( přímo), zda jsi, č i nejsi v bloku. To by mohlo být ošetřeno obousměrnou špkou. Zelená by ukazovala, že můžeš komunikovat, červenà blok. Ono pořád lejzt do seznamu blokovanejch, zrovna není dobře ideální řešení, když si potřebuješ ověřit, zda je bloklej od tebe, či není.Při tom množství prolezlejch profilů si to stejně nikdo nepamatuje, kdy komu, či od koho dostal blokaci.
07. 10. 2017 v 13:09Off-line i8051  (48/184/97)
Na takovou samozrejmost je nutny se ptat? :-)
07. 10. 2017 v 13:10Off-line St63V  (55/-/-)
A když je v bloku, budeš neustále tolerovat, že ti leze na profil?!? Že musíš každý jeho nahlídnutí potvrdit.Je to defacto, stále otravování. Neřeknu, že při prohlížení jiných profilů občas klikneš na jeho profil, ale aby tě stále okukoval a tím tě dál provokoval.
07. 10. 2017 v 13:11Off-line i8051  (48/184/97)
"Že musíš každý jeho nahlídnutí potvrdit" cozeee? :-)
07. 10. 2017 v 13:13Off-line St63V  (55/-/-)
Když ti vyskočí bublina, tak je to co?
07. 10. 2017 v 13:24Off-line i8051  (48/184/97)
Co kde potvrzujes? Nejsi v jinym vesmiru? :-))
07. 10. 2017 v 13:28Off-line St63V  (55/-/-)
,,Checht, checht''
07. 10. 2017 v 13:35Off-line St63V  (55/-/-)
Na náštěvě ti vyskočí bublina a ty jsi zvědavý, kdopak se na tebe přišel láskyplnně podívat, tak na ní musíš kliknout, aby zjsi jistil, kdo si tě přišel prohlídnout. Ko*va, je to tak těžký pochopit?
07. 10. 2017 v 13:39Off-line St63V  (55/-/-)
Já to tušil, . . . . .ufoni lezou z postele!!
07. 10. 2017 v 13:51Off-line St63V  (55/-/-)
Vono, když je někdo zajímavej, nečekám a oslovím první, dokud je ještě nabuzenej. Buď dáme slovo, písnem, nebo jdu do bloku i já.Záleží na tom jak si sednem.
07. 10. 2017 v 14:21Off-line i8051  (48/184/97)
"t63V (54/196/110) NOVÉ
Na náštěvě ti vyskočí bublina a ty jsi zvědavý, kdopak se na tebe přišel láskyplnně podívat, tak na ní musíš kliknout, aby zjsi jistil, kdo si tě přišel prohlídnout. Ko*va, je to tak těžký pochopit?"
-----------------
musis? fakt musis? nic nemusis, spis jen sam chces na to klikat :-) jinak za 10s sama zmizi nebo si je dokonce muzes uplne vypnout :-)
07. 10. 2017 v 15:53Off-line St63V  (55/-/-)
Kujva, tak to nevim, copak sem jasnovidec?Vy tady smrdíte dýl, než já, každá rada dobrá, díky. Alepusinkutizatodávatnebudu !!!!
07. 10. 2017 v 16:00Off-line St63V  (55/-/-)
Jonap***lku
07. 10. 2017 v 16:05Off-line St63V  (55/-/-)
Jenaeenedavamdavamjentemcositozas*****i.
07. 10. 2017 v 16:37Off-line St63V  (55/-/-)
Tak si vem bejle !! Voe
07. 10. 2017 v 17:07Off-line St63V  (55/-/-)
Hlavnee, zee se mu libil, ten film.
07. 10. 2017 v 17:10Off-line St63V  (55/-/-)
Prej tam šel i beznohej.
07. 10. 2017 v 17:17Off-line St63V  (55/-/-)
No prej, kdyby měl silnější brejle, tak by možná slyšel, co tam říkaj.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2019 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload