Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Důvěra ve vztahu

24. 02. 2014 v 17:57Off-line fogacer  (55/172/61)
Nakolik důvěřujete svému partnerovi , že ač jste ve všem spolu v pohodě tak oba máte právo na jistou volnost (nikoli nevěru). Dokážete pustit partnera do hospody s kamarády jež neznáte? Žárlite proto na něj? Jak daleko jste ochotni ve vztahu dojít aby jste oba měli jistou volnost jež vztahu neublíží? Pomáhá to naopak ucelovat vztah i po letech? nebo naopak jste toho názoru, že na každou zábavu můžete chodit jen spolu?
24. 02. 2014 v 18:07Off-line filip.2580  (54/174/73)
Já jsem ten žárlivější, ačkoliv jsem přesvědčen, že k tomu nemám důvod, takže když Tom chce jít s kámošem na pivo tak zrovna dneska šel, a klidně může jít sám...naopak já se považuji za neřízenou střelu a sám sobě věřím tak málo, že když chci jít s kámošem na pivo já, tak požádám Toma o doprovod...
24. 02. 2014 v 18:28Off-line fogacer  (55/172/61)
Důvěra=volnost. Pokud věříme klidně partnera pustíme na pivko nebo s kámošema. Já osobně jsem vždy držel se toho, že ač někoho miluji a do vztahu jsem dával vše, vždy jsem říkal, že "nikdo mne nesmí vlastnit". Zní to divně ale byla to věta jež měla ukázat, že určitá volnost není nad překážku a i žárlivost k ní patří. mně např. můj partner tajně občas sledoval když jsem jel na pivko s kámarády z práce. Ale byl tak nešikovný (můj partner), že jsem to vždy věděl. A nakonec on totéž činil také, ale zašel daleko... Přesto furt věřím, že pokud dáte partnerovi určitou volnost posílíte vztah. Ovšem musíte si věřit. A troška žárlivosti je na místě, je to známka toho, že ti na příteli záleží. Ale nesmí se to přehánět.
24. 02. 2014 v 18:37Off-line fogacer  (55/172/61)
Gumboy19: Protože jsme na tom podobně chápu to co píšeš. Volnost je pro důvěru potřebná, ale bohužel když už já nikam nemohl,můj partner vždy dělal okolky když jsem někam potřeboval aby mi pomohl s vozíkem tak nakonec té volnosti zneužil a vymlouval se na sport (přitom je nesportovní typ) nakonec jsem v nemocnici zjistil,že jeho volnost byla brána jinak a někoho si našel.

Já měl v nemocnici namále, dle lékařu mne zachránili doslova na poslední chvíli a on si užíval. takže po cca.18 letech vztah skončil. Dost mne to vzalo, a skončilo to rozvodem. Přesto furt tomu věřím (důvěra=volnost). Bohužel ani po 18-ti letech vztahu mne nenapadlo, že to skončí takhle. Ale je to dáno i tím, že s nemoci se cvše komplikuje.Přesto furt se snažím být nad věcí a věřím.

Jinak jsem rád za všechny komentáře, bál jsem se, aby to někdo nebral jinak než jsem myslel a nebo znevažoval. takže všem díky.
24. 02. 2014 v 21:44Off-line alundra  (34/182/133)
Nedoverujem nikomu. a nieje to len poza. skor diagnoza.
vzdy ked idem do rizika uvedomujem si ho a beriem situaciu lahostajne. nic v mojom konani nieje podporene skutocnou doverou.
je to zivot bez sklamani ale aj bez partnera.
24. 02. 2014 v 23:30Off-line radomir  (40/183/75)
Důvěra je hodně důležitá. Já jsem žárlivější, ale jak už s partnerem nějakou dobu jsme spolu, tak jsem hodně zmírnil. Nechci, aby se partner se mnou cítil, jako bych jej dusil... Je to o vzájemné toleranci :-).

Též je to o tom jak si jeden vážíme druhého. Člověku se mohou chvilkově pomátnout smysly, ale zase si člověk rozmyslí, zdali riskovat to co má za chvilku s někým, kdo si možná v hlavě neudřží ani jeho jméno...

Toho jsme si oba vědomi... A když jsme někde sami a někdy se ty smysly trochu pomátnou (ale pozor! Nikdy to nikam dál nezajde! Maximálně pusa a to ještě na tvář s větou sorry - mám přítele), tak si o tom řekneme. A já nemám sebemenší důvod mu nevěřit.

Důležité je mluvit, všímat si příadných změn v konverzaci...
25. 02. 2014 v 00:00Off-line johnj  (40/186/82)
V trvalém vztahu vyžaduju naprostou důvěru a větší dávku volnosti. Sám ji dokážu poskytnout, i když s určitým sebezapřením (přeci jenom občas zbytečně žárlím). Takže pivo s kamarády, párty s kamarády by nebyl problém.
25. 02. 2014 v 01:18Off-line Betonica  (39/191/93)
S důvěrou nemáme problém. Volnosti máme každý tolik, kolik potřebujeme. Brzy došlo na rozdílné záliby a pracovní rytmus. Takže časem se to mezi námi usadilo natolik, že když je partner celý víkend pryč, zařídím si svůj program. Pak jsme spolu, pak jsem třeba já služebně pryč. Na dovču jezdíme spolu, přátele máme jednak společné a taky každý své, z nichž ale velkou část vzájemně známe. Rodiče vídáme tak půl na půl společně a každý sám.

Máme pravidlo. Ať se děje cokoli, dáváme si vědět, kdo kde je a kdy přijde. Nechápejte to jako výslech nebo záplavu otázek. Prostě když jdu třeba do sauny s kolegou, tak doma řeknu: "Jdu s Michalem do sauny, pak skočíme na pivko. Chceš se potkat?" Hlavně ale opravdu jdu s kolegou do sauny a pak na pivo a nikam jinam :))

Kam bych až zašel? Náhodný poměr bych dovedl pochopit, trvalejší druhý vztah už ne. Jinak kamarádi, pivo, sauna, kino... To mi vůbec nevadí, protože jak jsem psal, vždycky vím, kam partner jde. Umím z toho času, kde jsem sám, vytěžit maximum pro sebe. Můžu si třeba číst nebo se vidět s přáteli.
25. 02. 2014 v 06:40Off-line fogacer  (55/172/61)
Jsem rád, že je to tolik komentářů a žádný není stejný. Základ je stejný: Důvěra=volnost. Každý na to máme svůj typ. Líbí se mi , že ač někteří píšete o jistém stupni žárlivosti chápete, že pokud by žárlivost měla vztah omezovat, je lepší respektovat rozdílnosti v osobnostech svého partnera a poskytnout mu volnost tak, aby se necítil jako v kleci. Asi nejlépe to shrnul "Betonica". A kupodivu musím uznat, že ve 29 letech či kolik mu je, je to dost vyzrálý názor. Ano někteří třeba by nesouhlasili s oním "náhodným stykem". Ale je to dáno důvěrou. To důležité je odlišit jen tím aby onen náhodný styk se neopakoval a důležité je rozlišit i to, že trvalejší vztah je opravdu to základní. Buduje se totiž pomalu a tak si můžeme vyjasnit jisté prio***y.

Líbí se mi i komentář o tom jak se člověk žárlivější ve vztahu "zklidnil". Když milujeme, žárlíme. Ale u některých je žárlivost bohužel tak vysoká, že to vztah zničí. Přesto je to dáno i tím jak dlouho kluk hledá svého přítele, jak dlouho jsou spolu a co je spojuje a jejich věk. Rozdílnost pracovního a volného času nám bohužel často nedává na výběr. Hlavní je to, že přes to, že dokážete dát svému partnerovi jistou volnost aby se necítil příliš svazován (z práce rovnou domů apod.) tak mu tím dáváte najevo, že mu věříte a chápete, že se chce potkávat s přáteli, mít své koníčky a zájmy apod. Víte, že to co miluje má u Vás doma. A mimochodem ještě jsem nepotkal pár jež by měl zcela totožné záliby. Jo párů jež už od počátků na sebe žárlí je dost. Někteří dlouho hledali, tak žárlivost= strach. Ale časem u mnoha žárlivost ustoupí a důvěra naopak více vztah ztmeluje. Problematičtější jsou vztahy u kluků kdy jeden z nich si myslí, že je lepší, chytřejší a tudíž má právo rozhodovat o tom kam se půjde a co se bude dělat. To jsou rovnou vztahy odsouzené k zániku. Uznávám, že v mnoha párech existuje vždy ten jeden jež je např. tahounem. To ale není totéž. Někdo má sebedůvěry dost a dokáže se s ní podělit a partnerovi pomoci, jiný jej tím svazuje k sobě a vztah je na ostří nože.

Důležité je také spolu dost mluvit a např. i pokecat o tom co kdo ten den dělal (nemyslím práci, i když i o té můžete bavit pokud chcete).Nemá smysl tlačit na pilu, ale někteří kluci rádi mluví o tom co se jim podařilo. Např. to že nesportujete nemá vliv na to nechat přítele aby vám řekl jaký měl skvělý sportovní výkon ten den apod.
A sportem samo nemyslím, jak ohebný je s někým jiným... Sorry to byla ironická poznámka.

Dobré je si předem říci, co budete dělat a kam máte v plánu zajít. Nikoli proto aby o vás měl partner přehled,ale je dobré alespoň mít přehled. Může někde upadnout a udělá si úraz, ujede mu vlak či autobus? vše je možné a proto ona důvěra ve vztahu. Vždy máte jasně daná pravidla a vzájemně se respektujete.

Je důležité věřit si, povídat si a hlavně mít dost času i na to být spolu i na to ponechat volný čas na záliby, zábavu apod. svému partnerovi a sobě. To není nedostatek důvěry či lásky ale její přesný opak.
06. 10. 2017 v 21:23Off-line BussterX  (103/130/150)
Do hajzlu to je přirovnání jak řemen :D ty voe kdybych byl tvůj chlap tak si založím odborovu organizaci v tom vztahu abych byl ze zákona chráněn, po prvním mým (teoretickým) zahnutí bys mě musel poslat písemnou důtku s výstrahou :D
06. 10. 2017 v 22:13Off-line misanek007  (24/-/-)
Kdybych nekdy nekoho mel, a zjistil ze me podvedl, tak by byl konec bez ohledu na cokoli dalsiho
06. 10. 2017 v 22:15Off-line misanek007  (24/-/-)
Uplne proste nasrat na nejaky partnersky liberalismus. Co jinyho netolerovat nez neveru?
06. 10. 2017 v 22:35Off-line Radax  (46/188/85)
Tady to vypadá jak v poradně pro ženy...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 10. 2017 v 00:10Off-line BussterX  (103/130/150)
Šak prey máme ženskey mozeq sem se tu dočet :D
07. 10. 2017 v 01:33Off-line BussterX  (103/130/150)
Jenže před 20ti lety sis moh vybírat, dneska seš stará paprika (jak já :D) a buď ber nebo nech :D
07. 10. 2017 v 01:55Off-line BussterX  (103/130/150)
Jasně, tak hodně štěstí při hledání, třeba se zadaří
07. 10. 2017 v 08:48On-line Richard33  (44/185/80)
BussterX: Dneska se vyplatí spíš nechávat... protože to jsou kolikrát tak vyvážený nabídky, že není možný do toho vůbec zkoušet jít :D
07. 10. 2017 v 09:39Off-line BussterX  (103/130/150)
Sranda eště ani nezačala... :D když se STčísloV dostane do varu, víš co bude? vařená paprika 8)
07. 10. 2017 v 09:56Off-line BussterX  (103/130/150)
Tady se nikdo nehádá, až se někdo hádat začně tak ho umlátíme mínuskama 8) btw fajt je mi šumák co si o mně myslí mladá generace, až mi mladá generace bude chtít přeblafnout bambulína tak mě možná bude zajímat co si o mě myslí 8)
07. 10. 2017 v 10:03Off-line BussterX  (103/130/150)
Sou v bloku páč mě nechcou přeblafnout -____-
07. 10. 2017 v 11:22Off-line BussterX  (103/130/150)
Kdo je v bloku? mauzoleum?
07. 10. 2017 v 11:26Off-line BussterX  (103/130/150)
Bez xichtu se užívá blbě:D koho si teda narval do bloku? :D
07. 10. 2017 v 11:46Off-line BussterX  (103/130/150)
Správně, skorodůchodci sou votravní, furt tahají nás ztepilé padesátníky do postele -_-
07. 10. 2017 v 13:09On-line i8051  (53/184/97)
Na takovou samozrejmost je nutny se ptat? :-)
07. 10. 2017 v 13:11On-line i8051  (53/184/97)
"Že musíš každý jeho nahlídnutí potvrdit" cozeee? :-)
07. 10. 2017 v 13:24On-line i8051  (53/184/97)
Co kde potvrzujes? Nejsi v jinym vesmiru? :-))
07. 10. 2017 v 14:21On-line i8051  (53/184/97)
"t63V (54/196/110) NOVÉ
Na náštěvě ti vyskočí bublina a ty jsi zvědavý, kdopak se na tebe přišel láskyplnně podívat, tak na ní musíš kliknout, aby zjsi jistil, kdo si tě přišel prohlídnout. Ko*va, je to tak těžký pochopit?"
-----------------
musis? fakt musis? nic nemusis, spis jen sam chces na to klikat :-) jinak za 10s sama zmizi nebo si je dokonce muzes uplne vypnout :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload