Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Umíte poskytnout první pomoc?

15. 03. 2014 v 17:43Off-line pawelll  (44/175/70)
Čau, setkávám se ze situací, že se lidé bojí poskytnout první pomoc - dopravní nehoda, epilepsie, zástava srdce. Nemyslím jen zavolat záchrannou službu. Jak jste na tom? Já osobně absolvuji pravidelná školení.
15. 03. 2014 v 17:55Off-line THX1188  (40/183/90)
Minulé léto jsem byl u nehody, kdy vlak zabil 13 letého kluka, urazil mu hlavu, byl na místě mrtvý. Byl jsem jediným cestující v tom vlaku, a protože mám taky první pomoc od červeného kříže, je mojí povinností ji poskytnout. Průvodčí a ani strojvedoucí nebyli schopni vylézt z vlaku, v jakém byli šoku. Běžel jsem k němu a viděl jsem, že je mrtvý, jen posmrtné křeče a byl vyzutý z bot....po výslechu policií vyšlo najevo, že se zabil sám....přesto byl obviněn strojvedoucí z nedbalosti...a tento čin zničil život několika lidem...považuji to za vrcholné sobectví...strojvedoucí, už nemůže vykonávat svoji práci, mě se o tom pořád zdá a o jeho rodinně ani mluvit nebudu...kdybych ho jen mohl zachránit, vše by bylo jinak...nemohl jsem...záchrana lidského života je jednou z nejdůležitějších věcí na světě a pokud lidé nejsou schopni ani se proškolit, pak se jich vždy ptám: Jak by bylo vám, kdyby vám někdo zachránil/nezachránil vaše dítě?
15. 03. 2014 v 20:34Off-line Ziky  (27/186/80)
Jedno je myslet si, že první pomoc dokážeme poskytnout, ale kdo ví, jak se za chováme, až ji někdo bude opravdu potřebovat..?? Osobně si myslím, že nějaké zkolabování a tak podobně bych zvládl, ale jakmile by je jednalo o nějaká otevřená poranění, krev, tak bych se zpanikařil a radši bych to přenechal někomu jinému..ale kdyby nebylo zbytí, pokusil bych se udělat první poslední :))
15. 03. 2014 v 20:50Off-line Gliese581c  (39/176/78)
Zvireci zivoty zachranuji kazdy den...tak cloveka bych snad zvladnul taky
15. 03. 2014 v 21:15Off-line neverici  (42/165/78)
Ziky je vidět, že si se ještě nedostal do situace kdy byla první pomoc zapotřebí. Je úplně jedno zdali jde o zkolabování, záchvat či nehodu. První pomoc se musí podat. Stačí zavolat záchranku a oni ti už poradí. A mimochodem dýchaní z úst do úst už není povinné jenom nepřímá masáž srdce.
16. 03. 2014 v 06:45Off-line fogacer  (55/172/61)
No mě se stalo již 3 x během jednoho roku, že mne milí spoluobčané s vozíkem doslova vyšoupli na silnici a vozík se se mnou převrátil. Nejsem sice paraplegik ale díky jen malé síle v rukách jsem nebyl schopen se na vozík sám dostat a lidé si klidně chodily dál. To beru jako vrchol sobectví, nemluvě o tom, že jsem byl dost odřenej díky kvalitě českých silnic. To je ale nic proti tomu když jsem chytil spastické křeče a nebyl jsem schopen vozíkem ani hnout, taktéž lidé chodily kolem a asi si mysleli , že jsem opilý a opět se jaksi nikdo nenašel kdo by mi pomohl. Jinak První pomoc si ještě pamatuji, ale mám v tom mezery. Díky tomu, že jsem ještě nedávno byl schopen řídit auto a jednou (to jsem měl ještě fr.hole) jsem byl nucen pomoc poskytnout při dopr.nehodě. A opět ostatní řidiči nerespektovali ani červený trojuhelník za mým vozem (klidně jej přejeli a jeli dál) ale málem mne samého přejeli a nikdo nezastavil,naopak zvýšili rychlost. Neochota a strach lidí kolem je někdy děsivá. Nějak je nezajímalo, že neposkytnutí První pomoci je trestný čin. Teď mám aspoň asistenční fenku jež by se přede mne postavila kdyby k něčemu došlo a štěkala by.Hold psovi lidé věnují pozornost lidem už méně. Osobně mám venku dost strach abych se nedostal do podobných potíží, díky liknavosti ostatních by to příště mohlo skončit hůř.
16. 03. 2014 v 06:54Off-line fogacer  (55/172/61)
Neverici: dýchání z úst do úst již není povinná? To nevím,takže jen kontrola zda není zapadlý jazyk? a provést nepřímou masáž srdce? A co když dotyčný nejeví známky dechu a nebo jen slabý? nejezdím jen asi 2 roky ale to jsem nevěděl? Hold člověk se furt učí. Tak proč je v lékarničce naustek a ten šátek či co na ústa postiženého? Či už také není,jak jsem psal 2 roky nejezdím.
16. 03. 2014 v 17:05Off-line fogacer  (55/172/61)
No tak to je sice dobré vědět, ale vzhledem k tomu jak dlouiho někdy záchrance trvá než přijede, bojím se, že např.nedostatek kyslíku v mozku může mít později vliv na toho zraněného. Jinak já tehdy na záchranku u nehody čekal skoro půl hodiny (myslím u té dopr.nehody). A to bylo na rychlostní silnici jež je nehodami pověstná.
16. 03. 2014 v 19:07Off-line onlip  (61/180/84)
Umím a dokážu. Jen mě vždycky zaskočí, že pokud je možná/potřebná manipulace a nemám pomocníka, 80 kg živé váhy zvládám i jako dospělý chlap bez pomoci dost těžce.
16. 03. 2014 v 19:51Off-line relov45  (103/-/-)
Gumboy- mozek bez kyslíku nevydrží ale v krvi je prý dostatek kyslíku tak na deset minut staci tedy jen masaž srdce aby krev cirkulovala :)
16. 03. 2014 v 19:52Off-line relov45  (103/-/-)
:)
16. 03. 2014 v 21:43Off-line Thim  (45/174/59)
Mozkové buňky začínají umírat cca po 5 minutách bez kyslíku. Ano v krvi je dost kyslíku - většinou na dobu než přijede záchranka, ale musí někdo stlačovat hrudník (tzv nepřímá masáž srdce), aby ta krev s kyslíkem cirkulovala stlačování se provádí frekvencí 100/min a do hloubky co to jde :-) . Záklon hlavy před zahájením oživování doporučuji (náhrada za tahání jazyka) - uvolní se dýchací cesty a pomůže to cca v 70% a dotyčný začne sám dýchat - pak nezbývá než čekat na záchranku. Jo a dýchat (zvláště laici) doopravdy nemusí - někdy ani nesmí např: u nehod, kdy je v dýchacích cestách krev - ji akorát zadýchnou do plic a ucpou je :-) - hooodně zjednodušeně řečeno.
16. 03. 2014 v 21:55Off-line Thim  (45/174/59)
Jsou i aplikace s první pomocí do MT i zdarma např:
apple:
https://itunes.apple.com/…vni-pomoc/id?…
a ten druhý:
https://play.google.com/…apps/details?…
16. 03. 2014 v 22:03Off-line klucinek  (33/176/75)
Jako elektrikář jsem na to školený, a jednou jsem to už využil sundávat člověka pod napětím. Po druhý jsem křísil chlapa na nádraží asi dostal infarkt, je to hrozná doba než dovalí sanitka a lidi choděj kolem bez povšimnutí.

Thim no k tomu co to jde :D bratr takto odprásk tu figurínu červenýmu kříži, zmáčknul plnou vahou jak radila paní a zaprštělo vní, vylezly nějaký hejblata a bylo :D
17. 03. 2014 v 21:54Off-line Thim  (45/174/59)
:-) Záleží na figuríně. Já jsem už taky jednu trochu pochroumal. Ale jsou to jen p**a (kovový, aby mě někdo nechytal za slovo) a únava materiálu. Nové krásné pevné p**o to spraví :D
18. 04. 2015 v 02:05Off-line MaXBauer  (30/-/-)
Kazdy rok delam kurz a mam certifikat
25. 03. 2022 v 16:17Off-line rozmrd  (17/-/-)
Tak něco málo snad umím, ale asi by to chtělo zlepšít.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload