Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Je adopce řešení?

22. 03. 2014 v 18:19Off-line Anonym
Ahoj, už se zase omílá téma adopce dětí homosexuálními páry v ČR a já se ptám:
Bylo by to pro vás řešení?
Já bych asi nedokázal vychovávat cizí dítě, když už tak jedině moje.
A podotázka: chcete vůbec dítě?
(samozřejmě vím, že jsou lidi, co na obě otázky odpoví ano. Já sám jsem zastáncem adopcí děti gay-páry. Neptám se na to, zda-li si myslíte, že adopce je dobrá, ale jestli by ste ji vy vůbec chtěli využít)
22. 03. 2014 v 18:29Off-line wantedboy  (103/-/-)
Pokud nebudu mít vlastní děti, tak ano. Problém je v tom, že adopce je zakázaná pro registrované partnery, což je absurdní podle mého názoru.
22. 03. 2014 v 18:35Off-line Gliese581c  (39/176/78)
Ja bych ciziho haranta nechtel...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 8  Nahlásit
22. 03. 2014 v 18:37Off-line Anonym
To domink.art
1.)Registrovaný partnerství už je, ne?
2.)Mě, v téhle diskusi, zajímá spíš, to jestli by to pro diskutující(mj. tebe) bylo řešení, ejstli by toho využili
Tedy spíše taková lehce fylosofující debata o životních cílech, nikoliv politická debata
22. 03. 2014 v 18:42Off-line wantedboy  (103/-/-)
Máme zákon o registrovaném partnerství. Jinak si myslím, že život bez dětí není úplně naplněný, ale jsem v tomhle názoru v menšině, jak jsem zjistil.
22. 03. 2014 v 18:43Off-line wantedboy  (103/-/-)
Dominiku jednalo se o právě o možnosti uzavřít manželství (sňatek), RP už máme.
22. 03. 2014 v 18:46Off-line Anonym
To dominik.art
Navíc problém je tu v tom, že ve většině případů by se ta dobrovolnice chtěla podílet(celkem pochopitelně) na výchově dítěte, a to by vedlo ke komplikacím
22. 03. 2014 v 18:49Off-line wantedboy  (103/-/-)
Náhradní mateřství už taky existuje, konečně i v ČR. Dělalo se to určitě fakticky, nyní je i legislativní rámec.
22. 03. 2014 v 18:52Off-line wantedboy  (103/-/-)
Ano může to být problém, jak píšete kluci. Je to pak věc nedodržení smlouvy mezi náhradní matkou a dárcem spermatu, ale neřeší to nárok na dítě. u adopcí je zase faktický problém, protože se preferují klasické modely rodiny.
22. 03. 2014 v 18:52Off-line Anonym
To dominik.art
hmm, já bych se ženou vychovávat dítě nechtěl, to už bych rovnou mohl uzavířt heterosexuální manželství a předstírat, že jsem straight.
Navíc by to asi bylo těžký pro partnera, kdyby viděl, že dítě má oba dva rodiče a ani jedním z nich není on
22. 03. 2014 v 19:11Off-line wantedboy  (103/-/-)
Já nevím, ale znám spoustu hetero párů, kde vychovávají dítě jen jednoho z partnerů. Já osobně bych naopak raději vychovával dítě se ženou.
22. 03. 2014 v 19:13Off-line filip.2580  (54/174/73)
No v případě homosexuálního páru bude vždy minimálně pro jednoho z partnerů dítě cizí...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 03. 2014 v 19:30Off-line igni  (36/192/130)
Tak v kratkosti. reseni to je (i kdyz bych radeji taky svoje) a ano, chci deti.
22. 03. 2014 v 20:14Off-line fogacer  (55/172/61)
No být mladší a zdráv tak bych dítě bral. raději své,ženy mi nevadí tak i zplodit by nebyla potíž.Spíše jak je zde zmíněno zda by pak nebyl konflikt mezi partnery a matkou dítěte. Osobně bych ale bral i dítě do adopce či pěstounství kdyby to šlo a byl bych zdráv. Ale je fakt, že vlastní dítě je vlastní dítě. Ale cizí by mi nevadilo,pokud bych jej měl od malička a měl jistotu,že rodiče pozbyli rodinných práv abych je neměl občas u dveří.
22. 03. 2014 v 20:36Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Celý problém adopcí je špatně postaven. Pořád se řeší páry, blablabla... proč? Protože to je zažité. Spousta lidí (a některé gaye nevýjimaje) razí názor, že vychovávat má žena a muž. Tyhle prehistorické teorie už mi docela lezou krkem a jsou jen výplodem jakési konzervativnosti v nás. Jediným směrodatným k***ériem pro to, aby mohl člověk adoptovat dítě, je jeho schopnost se o dítě postarat, resp. obecně řečeno schopnost dítě vychovávat. Je přece úplně jedno, jestli je ten člověk muž nebo žena, černý nebo bílý, heterák nebo gay,.... a úplně stejně by mělo být irelevantní, jestli ten člověk žije s někým v páru a příp. s kým. Opět - mělo by se posuzovat, jestli se jedná o člověka slušného, psychicky zdravého, atd. A pokud s někým žije v domácnosti, tak by se měl pochopitelně posuzovat i ten.
Osobně po dětech netoužím. Pokud bych měl partnera, který by děti chtěl, budu ho v tom podporovat a uznáme-li, že výchovy jsme schopni, tak proč ne. Nejdřív je ale potřeba na takovou liberálnost připravit společnost. A to nebude dřív než tak za 10 let.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 03. 2014 v 20:44Off-line fogacer  (55/172/61)
No znám dva kluky co mají dokonce dvě děti, ale zatím jen jako pěstouni, adopce zatím není povolena. A i to pěstounství bylo pro ně dost složité.Spousta testů,pohovorů apod.Ale je to fajn pár a dětem to prospívá. Navíc se jednalo o děti doslova "nechtěné" což jim to usnadnilo, ale na druhou stranu jsou postižené a tudíž mnohem více práce. Ale jinak plně souhlasím s THOMSPRAG, tedy až na tu poslední větu.
22. 03. 2014 v 20:49Off-line wantedboy  (103/-/-)
Thompraq: je to samozřejmě věc tradičního pojetí rodiny. Nikdo netvrdí, že se o dítě nemůže často lépe postarat jednotlivec nebo gay pár, ale pokud bude "poptávka" převažovat nad "nabídkou" tj. bude na výběr více "rodičů" pro jedno dítě, tak upřímně nevidím jediný důvod, proč pro dítě nepreferovat tradiční model, který ať se nám to líbí nebo ne bude vždycky převažovat. samozřejmě spousta dětí dneska žije třeba jen s mamkou jako samoživitelkou nebo v jiných formách rodinného soužití, ale mluvím teď o adpčním procesu jako takovém tj. vybrat pro dítě to nejlepší v daném časovém okamžiku.
22. 03. 2014 v 20:57Off-line fogacer  (55/172/61)
Z opravdu vlastní zkušenosti vím, že dětí pro adopci je dost, ale samotný proces adopce je tak nesmyslně dlouhý, že děti vyrostou a to dost adoptivních rodičů odradí. Vím to neboť sám jsem si tím prošel jako dítě z Domova. Navíc do adopce může jen dítě buď se souhlasem soudu nebo pokud rodiče dítěte byli zbaveni rodičovských práv (což byl můj případ). Jinak vyloženě vybrat si určité dítě nelze.Tedy někdy ano ale to jde o souhru mezi domovem,sociálkou,soudem a rodiči.
22. 03. 2014 v 20:58Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Wantedboy: Na slovo "tradiční" už jsem docela alergickej. To je totiž přesně to, co brzdí jakýkoliv vývoj. A adopce dětí taky. Proto je potřeba tohle změnit. Máme 21. století, ne středověk. Spousta hetero párů se rozvádí a onen oblíbený tradiční model rodiny dneska funguje spíš jen v málo případech. Proto je nesmysl trvat na těchto "tradicích" a je potřeba posuzovat lidi podle jiných k***érií, jak jsem psal, a ne podle toho, jestli tvoří nějaký pár. Myslím, že dětí v ústavech je stále dost, spíš mám obavu, že není tolik lidí, kteří by prošli výběrem na vhodného rodiče.
22. 03. 2014 v 20:58Off-line fogacer  (55/172/61)
Jinak jen dovětek. Je 25 let po sametovce a co se týká svěření do adopce tak je to skoro stejný.Tedy co se týká postupu a práva.
22. 03. 2014 v 21:20Off-line wantedboy  (103/-/-)
ThomPrag: a jak mám jinak vyjádřit, že tím myslím něco, co je tu asi od 19. století? Středověk opravdu nemáme, protože to bychom žili v jakýchsi komunitách, kde se často ani nevědělo, kdo je otcem dětí (tím nemyslím šlechtické rodiny). Jiak ne každý "vývoj" je vždy k lepšímu. Pokud se rodina, kde vyhovávají dítě ti, kteří ho zplodili (když už teda ti vadí tradiční), obecně rozpadá, ještě to neznamená, že není ideálním řešením tam, kde je na výběr mezi těmito žadateli a někým, kdo žije single (byť i ten se může o dítě dobře starat). V ústavech je jich sice dost, ale ne všichni jsou vhodní k adopci a pořád je tu více zájemců než právně volných dětí.
22. 03. 2014 v 21:31Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Wantedboy: Ale ne, to je v pořádku, tak jsem to nemyslel. Mě nevadí, žes použil to slovo ve svém vyjádření, vadí mi používání a omílání pořád dokola v oblastech, kde to ten vývoj brzdí. Adopce do toho také spadají. To, že je tu něco od 19. století, neznamená, že je to i dnes, v 21. století, vhodné. Prostě doba je jiná a je potřeba přemýšlet jinak než v 19. století.
22. 03. 2014 v 21:34Off-line Anonym
Tohle téma, dle mého názoru pěkně, rozebírá tento článek http://lucan.blog.sme.sk/…-rodine.html
22. 03. 2014 v 22:15Off-line poklad  (29/177/69)
Řešení to není, ale je to takové to "aspoň něco"...
Osobně do budoucna spíše doufám, že využiju náhradní matku...
23. 03. 2014 v 08:20Off-line filip.2580  (54/174/73)
Upřímně řečeno, mám jistou zkušenost potvrzující to že dítě, hlavně mladšího věku potřebuje oba rodiče, tedy matku i otce....jinou věcí je, že pro dítě vyrůstající třeba v dětském domově je lepší variantou péče stejně pohlavního páru...Takže rodinu v tradičním pojetí, matka otec a dítě považuji pro výchovu dítěte doopravdy za nejlepší variantu, samozřejmě z pohledu nejlepšího zájmu dítěte a ten tu v první řadě jde. Považoval bych za sobecké mít dítě "jen" kvůli naplnění smyslu života...i když na druhou stranu vidím, že u mnoha kluků toto "naplnění" jaksi chybí ....
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 03. 2014 v 15:46Off-line fogacer  (55/172/61)
Filip2580: souhlasím. Ovšem ona je potíž, často ta rodina otec,matka nefunguje a proto pokud dotyčný prošel všemi pohovory,testy a byl opravdu fyzicky,morálně i materiálně dítěti poskytnout lásku a péči jež v domově nikdy neměl tak klidně ať jej vychovávají gay a lesbické páry.Ovšem jsem pro aby se to posuzovalo dost přísně (ne dogmaticky). Přeci jen ne všechny páry by byli ideální. A jinak tradiční rodina je čím dál méně. Často potkáváte svobodnou nebo rozvedenou matku jež děti miluje ale jaksi to ne vždy stíhá a nebo se chová nemorálně. Např.matka jež střídá partnery není dobrý vzor pro potomka.
24. 07. 2015 v 00:37Off-line JoeKind  (30/168/58)
Dalo by se to vyřešit tak, že by se gay pár domluvil s lesbickým párem a nechali by se oplodnit. Tím by se vyřešil problem T+T nebo M+M na cl***ic T+M.
24. 07. 2015 v 00:41Off-line JoeKind  (30/168/58)
Spolupráce musí být i při výchově dětí.
24. 07. 2015 v 15:03Off-line esthetique  (41/-/-)
Dítě si pořídím až na důchod, chlap má výhodu, že je plodnej až do smrti. a místo adopce si pořídím ukrajinku, která mi to za občanství donosí a porodí, takže nějakou adopci nemusím řešit. ale jsem pro, aby ta možnost byla
25. 07. 2015 v 13:18Off-line onlip  (61/180/84)
Pro mě už to není aktuální, starám se o vlastní děti a čekám na vnoučata.
Ale pokud komukoli pomůže převzít dítě a pomůže to tomu dítěti, těžko bych mohl nesouhlasit.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload