Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Pro grafiky a ty co tvoří

22. 12. 2012 v 13:44Off-line Anonym
Ahoj už 4 rokem dělám grafiku (samouk ) . Začal sem se učit photoshop v poslední době jsem začal grafiku zkoušet i v Gimpu. Zajímalo by mě zda někdo dělá webovou grafiku jako já nebo se o to snaží a v jakém programu ji vytváří ? Webovou grafiku jsem začal vybavovat v Photoshopu ovšem pak jsem zjistil že kvalitní grafika se dá udělat i v gimpu. Také by mě zajímala jedna věc. Asi na třech gay serverech jsem našel chat a pár dobrých funkcí které nabízí Blueboard , se správcovstvím + blokem IP , s předáváním správce apod. Pokud by se tady našel webový grafik mohl by mi poradit zda se dá chat vytvořit v Photoshopu ? Slyšel že ano ale jak na to ? Také sem četl, že verze Cs6 nabízí skvělé funkce pro fotoprezentace formou fotogalerií ... byl by tady nějaký zkušenější grafik ? Díky kluci.
22. 12. 2012 v 16:04Off-line nakluky.cz
V grafickém editoru (Gimp, Photoshop, Paint Shop Pro atd.) uděláš jen grafiku pro chat, nic víc. Funkčnost musíš zajistit skriptovacím jazykem na straně serveru (PHP, ASP, Python, Ruby, Java atd.).
22. 12. 2012 v 17:05Off-line Richard33  (44/185/80)
To co hledáš je spíš programátor, ne grafik.

O PHP, HTML, Javascriptu, AJAXu (což už teda není jazyk, ale způsob předávání dat mezi uživatelem a serverem) a MySQL můžu něco málo popovídat soukromě :-).
22. 12. 2012 v 23:31Off-line sadake  (31/186/75)
No naučiť sa pracovať tak napr s PHP nieje až taký problém
23. 12. 2012 v 14:51Off-line Anonym
Jo to sem slyšel že je treba umět PHP ale vygoogloval sem si před časem nějakou diskusi, kde říkali, že kostra chatu se dá nějak už vytvářet v photoshopu myslím v té nejnovější verzi a že HTML to generuje také. Už v tom v tom začínám dělat fotogalerku a vypadá to docela luxusně a HTML kod se jen vloží na web. Do pozadí se dá vložit i fotografie prostě mega možností jen bych spíš potřeboval poradit jak na to, respektivě nějaký tutoriál bych uvítal. Ve Photoshopu umím docela obstojně takže si tam dokážu vytvořit už spousta věcí dokonce jedny gay stránky si u mě nechali udělat logo. Ono už tyhle věci jako HTML apod už generují některý grafické programy sami takže už to vlastně pracuje za vás. Jen vědět jak na to.
23. 12. 2012 v 15:05Off-line Anonym
Jinak já programátor nejsem o to mi nějak nejde , zajímá mě hodně grafika ta mě zajímá především. Akorád sem zauvažoval že bych mohl dát na své stránky chat , původně sem ho měl od Blueboard a není to nejhorší používá ho hodně webů jen mě napadlo si ho udělat vlastnoručně a to prej ten Photoshop už by měl nabízet tak já vám nevím :-) Fotogalerie už to generuje krásně.Nejedná o profi chat na to, už asi ta znalost PHP nutná je ovšem Photoshop má umět generovat chat, kde funguje správcovství , možnost vkládání avatarů, registrace , prostě bomba pro amaterské weby.
23. 12. 2012 v 16:31Off-line Johnny  (27/-/-)
V Photoshopu vytvoříš jedině design, který pak na web stejně musíš překódovat v CSS, samotný chat pak musíš udělat v HTML a PHP - což už vyžaduje znalost programování.
23. 12. 2012 v 16:44Off-line Anonym
Tak design to umělo ted už to umí i jiný věci stačí juknout na youtub. Mám to vyzkoušený , Fotogalerie to dělá a generuje naprosto supr pro weby
23. 12. 2012 v 20:19Off-line nakluky.cz
Fotogalerie (taková, jakou ty myslíš) je ale pouze statický obsah, tj. vytvoří se HTML+CSS, do toho se naskládají fotky a celé se to poté nahraje na server. Tím to končí.

Jenže chat vyžaduje interakci s uživatelem, což samotné HTML neumí (jeho účel je jiný). Zprávu od klienta musíš přijmout na serveru, zpracovat a poskytnout ji ostatním klientům, do toho správa uživatelů, práv atd. Na to už opravdu potřebuješ nějaký serverový základ (PHP atd.).
23. 12. 2012 v 20:33Off-line Anonym
No ano je to statické ale určitě jsou lepší a kreativnější než nabízej jiné webhostingy . Ty maj ten fotobox nebo light-box a to nevypadá zrovna moc pěkně . On i ten chat je statický od Photoshopu, ale zase to splní učel po kterém se dost často lidi poptávaj na internetu. HTML generátor ted frčí je to vše v jednom takže to usnadní mnoha práce s tím. Vím, že Photoshop se dál a dál vyvíjí a to co sem slyšel čím vším má přijít v budoucnosti pak to bude paráda pro všechny amatérské i profi weby. Ted sem viděl i nějaký Z-xchat a to je také na bázi HTML kodu ale to mají jen Američani a koukal sem i španělé a to vypadá taky moc dobře. Sem se to moc nerozšířilo. Ovšem Photoshop tohle jak říkáte statické má také splnovat , ošem je to náročnějí práce .
23. 12. 2012 v 20:36Off-line Anonym
Já bych prostě rád kdyby tady někdo znal Photoshop od základu do konce , abych věděl jak na to.
23. 12. 2012 v 20:38Off-line nakluky.cz
Jen abychom si rozuměli, s čistým HTML kódem chat udělat nelze. Opravdu :)
23. 12. 2012 v 20:45Off-line Richard33  (44/185/80)
No HTML5 umí samo o sobě udělat cca 5MB databázi :-D, ale to ještě skoro nikdo z mého okolí programovat neumí :-)
23. 12. 2012 v 20:45Off-line Anonym
Ale ano dá stačí zapátrat na Googlu. Nedávno sem hledal tvorbu právě té galerie, kterou sem nakonec teda udělal sám pro tu srrandu a věřte že HTML kody se už získají na takové věci. Ale já stejně říkám, že to není profi je to na uživatelské urovni tyhle chaty a galerky, takže na blogy a obyčejné stránky, kde chtějí mít lepší chat, je to nadstandart. Mi co děláme tyto obyčejné weby a neumíme tyhle jazyky PHP a HTML je to fakt užitečný. Já nechci propagovat generátory já se v programátorství nezvyznám, ale jako pro grafika je to pro mě šance když vidím, jak by se to mohlo vytvořit a dizajnově to zpracovat podle svého.
23. 12. 2012 v 20:46Off-line nakluky.cz
Richard33: Jenže chat obvykle není postaven na lokálním počítači :) Aby plnil účel chatu, musí se k němu připojit alespoň dva lidé, a na to je i HTML5 s lokálním úložištěm krátké :)
23. 12. 2012 v 20:51Off-line Anonym
Já Vám to věřím ale nevěřím že se to nedá vyřešit i jinak. Vždyt Blueborad má slušné chaty od těch jednoduchých až po ty náročnější takže proč by to nešlo zkratkou jako to dělaj právě oni .
23. 12. 2012 v 20:53Off-line Richard33  (44/185/80)
Nakluky.cz: Vím, nenapadá mě cesta jak to udělat. Musí to posílat data na server (i kdyby to měl být jen textový soubor a ne už databáze).
23. 12. 2012 v 21:03Off-line Richard33  (44/185/80)
Všechno se dá impelementovat špatně a dobře. PHP není vyjímka. Já v tom plavu 5 let a pořád se mám hodně co učit :-)
23. 12. 2012 v 21:05Off-line Richard33  (44/185/80)
... a před tím 2 roky v ASP plus MS SQL, ale tam byl tehdy problém i nakreslit graf (bez vlastního dll-ka) :-D
23. 12. 2012 v 21:11Off-line Richard33  (44/185/80)
Musíš ukecat nějakého známého, jestli by to "za hubičku" neudělal. Dodáš jen design z photoshopu (to umíš zdá se už teď) a on už se postará o zbytek :-D
23. 12. 2012 v 21:13Off-line Anonym
No jinak to nepude ale to sem musí nějakej pěknej a sexi grafik napsat :)
23. 12. 2012 v 21:42Off-line Richard33  (44/185/80)
Programátor ty grafiku :-D :-P
24. 12. 2012 v 13:33Off-line Anonym
Jistě :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload