Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Výpověď z práce (z donucení)

08. 07. 2014 v 10:04Off-line Anonym
Ahoj, byl jsem zaměstnán v Bille. Byl jsem tam skoro 2roky. Ale včera pod nátlakem jsem byl donucen, k podepsání "dohody" A pod tím byl "dlužák" (uznání dluhu) na 2500,- byl překrytý a bylo mi řečeno že je to druhá část výpovědi. Nevím co mám dělat, není tu nějaký dobrý právník?
08. 07. 2014 v 10:32Off-line Anonym
To bohužel nemám, ale takhle postupně vyjebali z dálšíma 4
08. 07. 2014 v 10:38Off-line a.l.e.x  (34/185/74)
No pokud jsi podepsal ale dohodu o výpovědi tak jsi ještě nemohl podepsat uznání dluhu, protože pokud vím tak uznání dluhu nemůže být součástí žádné další listiny. Nevím zda se ti to kvůli 2500.- vyplatí ale zkus zajít za nějakým právníkem, v případě že by to v pořádku nebylo se na tom ještě ty můžeš zahojit.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 07. 2014 v 10:46Off-line Anonym
Ve výpovědi je napsáno že : Výpověď z pracovního poměru je platná ke dni 7.7.2014 Žádnej další důvod prostě není. Ještě uvažuju že zavolám na inspektorát práce
08. 07. 2014 v 10:50Off-line Vlado2  (61/180/80)
Pokud máš v dohodě uvedeno, že uznáváš dluh v uvedené výši dle přiložené specifikace, pak s tím už nic nenaděláš. Chápu, že 2.500,- Kč je nepříjemných, ale po tvém podpisu má každý pokus o nápravu jen minimální šanci uspět a hlavně tě bude stát daleko víc peněz. Můžeš být sebevíc naštvaný, ale uvědom si, že právníci Billy mají v oblasti pracovního práva značné zkušenosti a rozhodně nedělají takové chyby, které by bylo možné soudně napadnout.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
08. 07. 2014 v 10:59Off-line poklad  (29/177/69)
Nic takového jsi vůbec neměl podepisovat... Podpis znamená souhlas. Pokud by nátlak stupňovali, 158...
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
08. 07. 2014 v 11:27On-line januar1  (38/185/79)
Vlado2: Nesuhlasim s tebou. Ja pracujem pre medzinarodnu firmu z U.S.A. a musim povedat, ze niekedy porusuju zakony oni umyselne, lebo si myslia ze ludia nepoznaju zakony.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 07. 2014 v 12:52Off-line Vlado2  (61/180/80)
Pro Januar1: Nemíním polemizovat o praktikách amerických firem v Evropě. Jen bych si dovolil podotknout, že Billa je německá a má v ČR přes šest tisíc zaměstnanců. Za 22 let na našem trhu bych tedy předpokládal, že jejich "loučení" s nežádoucími zaměstnanci je právně neprůstřelné.
Máš jen jedinou jistotu: Případný právní spor rozhodně nebude ze strany mamutího kolosu veden zrovna v rukavičkách a tvoje náklady budou i v případě čistě hypotetického úspěchu násobně vyšší, než možný zisk.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 07. 2014 v 13:54On-line januar1  (38/185/79)
A myslis ze ine zahranicne firmy neporusuju zakony. Nie si v ére komunizmu. V tetjto dobe si firmy robia vlastne zakony a nie stat, zobuzd sa. Ja som si zvykol radsej precitat aku kolvek zmluvu pred podpisom, lebo dnes vas kazdy chce o****t a dokonca aj ked to je najlepsi kamarat.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
08. 07. 2014 v 15:20Off-line adam.dubsik  (36/200/100)
Milý zlatý, hlavně si přečti pracovní smlouvu a v ní odstavec o ukončení poměru, kdy je to možné a za jakých podmínek. Pokud tam nebude rozpor s tím, co je uvedený v dohodě o ukončení pracovního poměru, tak si ještě zkontroluj ten dodatek. Ono to klidně může být napsaný jen tím miniaturním písmem. Vše ale musí stát nad podpisem. Jakmile je něco pod podpisem, nemá to jakoukoliv váhu, je to neplatný. To ti řekne jakýkoliv právník.

A pro januar1, tak jsem makal v americký firmě na celkem vysokým postu (V Coca Cole a pozici sdělovat nebudu, mají mě ještě v dobré paměti.) a dopadlo to soudem, který jsem samozřejmě prohrál, ale od tý doby se k lidem chovají slušně. Máš pravdu v tom, že firmy si dělají svoje vlastní zákony, ale pokud sou špatné, někdo proti tomu musí jít. Každý má respektovat zvyky a právo v dané zemi. A je jedno jestli je z Německa nebo Marsu.
08. 07. 2014 v 17:21Off-line bennett  (36/184/95)
Nechápu to "nátlakem donucen k podepsání". To na tebe mířili pistolí nebo vyhrožovali, že ti sní babičku?
Všechno, co podepisuješ, si důkladně několikrát přečti. Pokud něčemu nerozumíš, zavolej někomu, kdo tomu rozumět bude. I kdybys tam měl sedět a koukat do těch papírů dvě hodiny, i kdybys jim měl říct, že si to vezmeš domů, s někým to prokonzultuješ, a přineseš druhý den.
Podepisuj jen pokud víš co děláš a pokud sis to přečetl celé. Pokud na tebe tlačí, říkají ti, že nemají čas, tak se prostě otočíš čelem ke dveřím, p***lí k offisu a půjdeš pryč, ať si to řeší jak chtějí.
Pokud jsi to podepsal, tak se s tím asi nic moc dělat nedá - ber to jako životní zkušenost a buď rád, že tě to tentokrát stálo jen nějaké dva tisíce. Spousta lidí takto naletí a přijde často o mnohem víc, protože prostě podepíšou něco, co pořádně nečetli nebo čemu nerozumí - typicky proto, aby už to měli za sebou a aby už měli pokoj.
08. 07. 2014 v 18:13Off-line colombo  (103/192/90)
Souhlasím s Vladem. Já pracuji ve firmě, která čítá 1650 zaměstnanců a ještě nikdo případnou soudní při se zaměstnavatelem nevyhrál.
08. 07. 2014 v 19:43Off-line Martens  (45/193/88)
Pokud si něco podepsal, tak je to v háji.... to by fakt musela být náhoda, že tam bude nějaká chyba.... jak říkali kluci výše, v takových velkých firmách to bude hodně dobře právně ošetřené, že nemáš prakticky šanci... zvlášť u českých soudů...
10. 07. 2014 v 10:45On-line igy  (38/173/81)
Jdi na policii a nahlaš podvod - lhali ti, nutili tě, zneužili situace, uvedli tě v omyl, ... Neměl jsi to podepsat, ale když už se stalo, nic jiného ti nezbývá. Ale i tak tomu moc šancí nedávej.
10. 07. 2014 v 10:57Off-line poklad  (29/177/69)
Vlado, Billa není německá, ale rakouská -_-
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 07. 2014 v 11:11Off-line nadrzeny-kluk  (35/-/-)
Nejsem si jistý, ale právník je myslím bezplatně k dispozici občanům na Úřadech práce (stačí se zeptat) a nebo pak různé i bezplatné (právní) poradny (stačí hledat).
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload