Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Nesmíření se

02. 08. 2014 v 03:29Off-line Anonym
Když slyším jak některým heter.jedincům trvá dlouho než poznají mezi svýma 96% toho pravého nebo pravou,a my si máme mezi sebou vybrat z méně než 4%, je mi z toho hrozně. Postupem času cítím, jak velký handicap homosexualita je. Dříve bylo smíření se s orientací, nyní procházím životní etapou kdy mi svá homosexualita leze krkem, měl to někdo také tak? Závist je špatná věc, vím...ale já to heterákům závidím. Měnil bych s nimi hned...
02. 08. 2014 v 07:36Off-line marrinek  (27/206/109)
A ty procentuální statistiky jsi vzal kde?. Myslím, že homosexualita je více než čtyřprocentní...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 08. 2014 v 08:25Off-line johnj  (40/186/82)
Na světě je přibližně 7,25 miliard lidí. Takže si můžeš teoreticky vybírat mezi 29 miliony lidmi (dle tvých 4 %). To ti nestačí?
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
02. 08. 2014 v 09:11Off-line Vlado2  (61/180/80)
Marrineku, ta čísla samozřejmě nejsou statistickými údaji, ale pouze vycházejí z Gaussovy křivky (pravděpodobnost jevu). Je ti snad jasné, že statistický rozbor dostatečně velkého a reprezentativního vzorku nelze provést, protože se ti nikdy nepodaří zajistit dostatečný počet "zaručeně pravdomluvných" jedinců. Tudíž ona 4% pro nás matematicky slouží jako základ.
Teď to zjednoduším: Ani 10% (některými autory odhadovaná horní hranice) by nás nevytrhlo, protože rozhodující pro další výpočet je selekce. Věk, vzhled, vzdělání a desítky dalších "nepřekročitelných" k***érií omezují náš výběr daleko podstatněji a zároveň i nás stejnou měrou diskvalifikují z pohledu ostatních. U klávesnice počítače téměř každý programově hledá oboustranně zcela kompatibilní ideál, kdy všechny naše požadavky mají stejnou váhu. No a z toho celkem logicky plyne, že pravděpodobnost nalezení protějšku (samozřejmě virtuálního) se limitně blíží nule.
Závěr? Přestat teoretizovat, zvednout p***l a jít mezi lidi! V reálu je totiž většina námi stanovených "počítačových" k***érií naprosto nepodstatná, protože setkání se skutečnými lidmi na nás působí docela jinak, než prohlížení jejich virtuálních obrazů.
02. 08. 2014 v 11:04Off-line klucinek  (33/176/75)
Já si myslím že skutečná hranice je dokonce nad 10% homosexuální populace (možná by jsme se divili), bisexuálů (je jedno kam příslušících jestli spíše do homo nebo hetero skupiny) bych si troufl že může být i klidně 25 - 35%. A jedinců co měli homosexuální styk bych kldině typnul i víc jak 60%.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
02. 08. 2014 v 13:35Off-line Charles2300  (32/183/85)
Do 4% jsou zahrnuty i lesby, ale rika se, ze jich je mene jak gay, 2.5% gayů a 1.5% lesbicek + moderni trend bisexul, jako jsem treba jjááááááááá :-D
I kdyby to bylo 10% tak nas to moc nevytrhne, klucinku kazdej 4 ba dokonce 3 by byl homosexual, to fakt ne no :-DDDDD Tak ja myslel, ze by se to dalo spocitat kolik je tady profilu vuci pocet obyv. v ČR dneska ma 98% jedinců pocitac a myslim si ,ze min 70% tu ma profil. :-)
02. 08. 2014 v 14:41Off-line sexybo  (26/178/67)
4 % jsou jen přiznaní podle mě je jich tak 15 - 20 %
02. 08. 2014 v 15:06Off-line adam.dubsik  (36/200/100)
Cituji jeden článek z iDnes.cz: "...první velkou sociosexuologickou studií byl Kinseyho report, kde zjištěná čísla byla jedna z nejvyšších. Odtud pocházejí ona známá čtyři procenta, protože takový je podle Kinseyho podíl osob, jež jsou celoživotně a exkluzivně homosexuálně orientovány. V Evropě však ještě dříve prováděl zjištění německý sexuolog Magnus Hirschfeld, který se přikláněl k tomu, že výlučně homosexuálně orientováno je jeden a půl procenta a třikrát více jich projevuje erotický zájem o obě pohlaví."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/…_archiv.aspx?…

Česká čísla
Dle několika posledních českých reprezentativních studií, které se pravidelně opakují v pětiletých intervalech, se za homosexuály považovalo 0,3-0,9 procenta mužů a 0,3-0,6 procenta žen. Svou orientací si nebylo jisto 1,4-2,2 procenta mužů a 2,0-3,1 procenta žen. Mírný nárůst homosexuálně orientovaných osob ve studii z roku 2003 si vysvětlujeme větší ochotou přiznat svou sexuální orientaci vzhledem k liberálnějšímu společenskému prostředí a zároveň méně časté nejistotě v sexuální orientaci.
Procento mužů, kteří připustili homosexuální zkušenost, se pohybovalo v uvedených studiích mezi 3,4 a 6,2 procenta. Během let stoupal podíl těch, kteří homosexuální zkušenost připustili opakovaně (od 1,1 procenta v roce 1993 do 2,5 procenta v roce 2003). Šest promile respondentů uvedlo v posledním průzkumu, že žije v homosexuálním vztahu. V poslední studii byla navíc položena otázka, zda se považují za bisexuální. Kladně odpovědělo 12,5 procenta mužů.
Procento žen, které uvedly, že měly homosexuální zkušenost, se pohybovalo od 2,6 do 6,0 procent. Přitom stoupal podíl žen, které měly jednorázovou i opakovanou zkušenost. Jedno promile žen žilo v době dotazování v lesbickém vztahu. Necelá desetina žen se považovala v roce 2003 za bisexuální.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/…_archiv.aspx?…
02. 08. 2014 v 15:58Off-line Vlado2  (61/180/80)
Pro dmk: Práce Lukáše Pastorka, na kterou odkazuješ, je matematicky nenapadnutelná. Leč přepoklady, ze kterých vycházel, jsou napadnutelné poměrně snadno. Trošičku mi to připomíná řešení parametrické rovnice začátečníky, kteří si pro zjednodušení místo parametrů dosadili konkrétní hodnoty, byť nejméně nepravděpodobné. Raději bych se tedy držel prací Alfreda Kinseye a Kurta Freunda.
02. 08. 2014 v 16:23Off-line Vlado2  (61/180/80)
Pro Adam.dubsik: Magnus Hirschfeld, kterého zmiňuješ, prováděl první pokusy o kvantifikaci tohoto jevu bezprostředně na počátku minulého století a lze předpokládat, že postoj obyvatelstva k homosexualitě spolu s vírou je výrazně stlačily směrem dolů. Ona "Česká čísla", která uvádíš, bych bral silně s rezervou, neboť jsem několikrát přišel do styku s oněmi "reprezentativními" studiemi, resp. s jejich polovzdělanými tvůrci.
02. 08. 2014 v 16:28Off-line adam.dubsik  (36/200/100)
A co Kinseyho report, ten nezmiňuješ...
Já jsem zkopíroval článek, který mě zaujal a který je podle mě faktický. Můžou tam být určité neshody, ale tak hluboko do toho nevidím, takže nevím.
02. 08. 2014 v 16:46Off-line Vlado2  (61/180/80)
Alfreda Kinseye jsem zmínil v poslední větě pro dmk. Právě on a Kurt Freund se drželi oněch 4% - matematicky vycházeli z Gausse. A ta čísla, která uvedla iDnes jsou alespoň u Magnuse Hirchsfelda opravdu chybná. Obávám se, že pan redaktor blbě přepsal něčí rukopis a nic víc jej nezajímalo. No a co se týče "reprezentativních" studií, tak dokud nevím, jak byly pokládány otázky, jak byl vybírán reprezentativní vzorek + co a proč bylo ze získaných dat vyvozováno, tak jsem opatrný.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload