Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Varlata u kořene penisu, nebo spuštěná dolů?

10. 08. 2014 v 22:39Off-line Anonym
Chtěl jsem se zeptat, mám varlata dole, a u většiny kluků co znám, tak je mají hned u kořene penisu, není to nějaký problém, nebo je to úplně normální? Děkuji
10. 08. 2014 v 22:59Off-line Richard33  (44/185/80)
Je to normální, dokonce je každý i jinak vysoko. A před výstřikem obě stoupají nahoru. Není vyjímka, že se schovají až do těla :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 08. 2014 v 22:59Off-line cervix  (36/174/72)
Délka (prověšenost) šourku s varlaty souvisí s teplotou prostředí. Jelikož spermie pro svůj správný vývoj potřebují nižší teplotu, než je teplota těla, reguluje šourek přiblížením či oddálením varlat od těla jejich teplotu na optimum. Jinak řečeno - při vyšší teplotě je šourek prověšený dále od kořene penisu, a v chladnu se přitáhne k tělu. Tak asi tak, no....
10. 08. 2014 v 23:01Off-line cervix  (36/174/72)
Jo - viz Richard - má pravdu, levé bývá níže než pravé. Prej je to proto, aby o sebe koule při pohybu nemlátily :-D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 08. 2014 v 04:22Off-line somerone  (36/180/80)
Když je máš od těla dál, máš větší plodnost a taky menší riziko rakoviny ;)
Tak to mám i já :)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 8  Nahlásit
11. 08. 2014 v 10:03Off-line Kaeltin  (28/183/96)
Somerone: to kto ti takúto blbosť nakecal ? :DDDD
Souhlasím - 17   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 08. 2014 v 10:10Off-line Relostyt  (102/-/-)
Kaeltin: není to blbost, sice to takto nenajdeš v lékařských pracích ale je tomu tak.

Já bohužel jelikož zatím ještě trpím oboustranou varicocele 3 třídy tak jsem už neplodnej :/.
Bohužel to právě díky varicocele je šourek stále ve větší teplotě tedy nonstop svěšený a i kdybych ho měl až ke kotníkům tak mi to prdlajs pomůže :D.
11. 08. 2014 v 10:11Off-line Keriim  (63/187/95)
Funguje penis, stříká - tak to neřeš :-))
11. 08. 2014 v 10:53Off-line Doc  (33/-/-)
@Relostyt
Varikokéla (zbytnění plexus pampiniformis) není přímou příčinou neplodnosti. Vyskytuje se zhruba až u 20 % mužské populace, pouze u části však způsobuje problémy s plodností. Proto se ustupuje od dříve doporučované strategie "operovat každou varikokélu", dnes se operuje pouze ta, která výrazně snižuje plodnost nebo způsobuje bolesti. Pravostranná varikokéla je poměrně vzácnou, navíc ještě v kombinaci s levostrannou (ta je nejběžnější). Mohlo by se zdát, že s rostoucí závažností (I., II. a III. stupeň) roste i míra vlivu na plodnost. Opak je pravdou, varikokély (můžete s klidem psát i českou variantu, latinskou podobu "varicocoele" v mnoha urologických publikacích a článcích nenajdete) menšího nižšího stupně snižují plodnost o mnoho více, než je tomu u G3 varikokél. Pokud muž nekouří, nepije excesivně alkohol a relativně zdravě žije, tak by se do normospermiogramu mohl vejít i s varikokélou. Pokud není přítomna nekrozoospermie či azoospermie, tak s pokrokem v oblasti IVF je možné téměř vše. Alespoň jedna "super" spermie se vždy najde, v mnoha případech je však problém i u ženy.

Jinak relaxace či stah musculus cremaster nemá vliv na incidenci nádorů varlat.
11. 08. 2014 v 11:34Off-line somerone  (36/180/80)
Pan Doc-tor promluvil :) na každém šprochu, pravdy trochu... já to přečetl někde v poradně, jak se ptají lidé doktorů... hlavně to s tou rakovinou je minimálně pravda... a s plodností, logicky, když jsou varlata dál od těla...?
11. 08. 2014 v 11:48Off-line Doc  (33/-/-)
Ta plodnost je celkem ošemetná, neboť je ovlivňována mnoha aspekty. Bylo zjištěno, že i když jsou varlata přes den udržována ve vyšší teplotě, tak klíčové jsou "chladné" epizody (např. chladnější sprcha). Krabička cigaret denně je horší než 10 varikokél. Když jsou varlata dále od těla, tak spermio(histo- a cyto-)geneze probíhají při vhodné teplotě, neblahý vliv okolí / stravy / závislostí však neodfiltruje. Zvýšenou incidenci germinálních nádorů (seminom, nádor ze žloutkového váčku = yolk sac tumour, embryonální karcinom, choriokarcinom, teratom, smíšené germinální nádory) pozorujeme pouze při retenci varlete v břišní dutině (tedy při jednostranném či oboustranném kryptorchismu; zajímavé je, že při jednostranném kryptorchismu najdeme regresivní změny i ve "zdravém" varleti druhostranném).
11. 08. 2014 v 12:16Off-line Relostyt  (102/-/-)
Doc: Je hezké že jsi mi to popsal ovšem já dávno o tom vím více než bych potřeboval protože jsem byl i na sono scrota.
Levá strana 2-3 stupeň a pravá 1-2 stupeň.
Přesně vím jak na tom jse ma přesně vím že je to na operaci teď jen dohodnout kde.
+ podle testů neplodný jsem takže hezký výčet ze zdravotního článku ovšem je to jen článek nikoliv realita.
11. 08. 2014 v 12:40Off-line Doc  (33/-/-)
Z jakého zdravotního článku? Pokud je nějaký v mé hlavě, tak je to možné. K***érie WHO se za poslední roky změnila, místo "neplodný" bych upřednostnil termín "muž se sníženou plodností".
11. 08. 2014 v 14:24Off-line Anonym
Oboustranou varicocele, jestly tomu dobře rozumim tak se projevuje tim že jsou varlata skoro pořát dole ?
11. 08. 2014 v 14:26Off-line Doc  (33/-/-)
To byste musel cítit "žížaly" (k těm se němdy přirovnávají rozšířené a dilatované žíly varlete) v obou polovinách šourku.
11. 08. 2014 v 14:28Off-line Relostyt  (102/-/-)
Anonym (Roman): nene špatně jsi to pochopil projevuje se to jinak ale má to za následek že máš stále takovej vytahanej pytel, jakby od 70 letého dědka.
Je to způsobeno tím že že je tma stále velká teplota a tělo chce ten pytel dát níže pro ochlazení ale ono to je prd platné protože ty žíly což jsou ty varicocele stále mají teplotu těla a oteplují vajca.
Takže ve výsledku máš teplá vejce :DDDD
11. 08. 2014 v 14:31Off-line Anonym
Jak myslíte cítit žížaly? jako nahmatat nebo jak myslíte ? Děkuji
11. 08. 2014 v 14:34Off-line Relostyt  (102/-/-)
Anonym (Roman): No varicocele poznáš tak že když stojíš tak si prohmatáš šourek. Jakmile tam nahmatáš krom varlat takové jakoby klubko žížal (velikostně to tak vypadá), je to rosolovitý útvar, prostě klubko žil.
11. 08. 2014 v 14:36Off-line Doc  (33/-/-)
Ano, varikokéla je ve většině případů hmatná. Neinformovaný muž se může leknout rakoviny. Jinak plexus pampiniformis a tepny varlete jsou uspořádány do protiproudového multiplikačního systému (analogie se systémem cév a tubulů v ledvině, cév v noze ptáků atd.), takže teplota varlete není rovna teplotě jádra ani u varikokély.
22. 09. 2020 v 05:34Off-line Kamilo1  (46/182/-)
Každý to máme jinak mě se líbí varlata když visí dolu krásne sexy není to nic nenormalniho já mám pravý opak
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 09. 2020 v 16:52Off-line cervix  (36/174/72)
Pokazde je vzhled jiny,a to je na tom to pekne. Zeny to maji v rozkroku porad stejne, nuda.
11. 11. 2021 v 21:59Off-line akzuls  (70/182/90)
Mám radši, když visí. Lépe se s nimi hraje.
11. 11. 2021 v 22:10Off-line Charles2300  (32/183/85)
Ja nemam zadny, takze mam v pici
12. 11. 2021 v 11:56Off-line Peta80  (43/187/-)
Chlap, co má koule na to přiznat, že koule nemá. Počkat... kruci... jsem z toho volaký zmetený... :D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload