Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Deprese

09. 09. 2014 v 20:28Off-line Anonym
Nedá se nějak vyléčit těžká deprese?Mám jí už 6 let a k tomu mám velkou trému,sociální fobii,před nedávnem jsem měl pásový opar,způsobený nervama.S depresema to začlo v osmé třídě"kdy jsem byl bohužel obětí šikany,posměchu,ponižování,pomlouvání,dodnes s toho mám trauma,později na střední škole jsem z důvodu zapadnutí do kolektivu,začal často kouřit,dokoce i marihuanu,přesto je to úplně to samý jak na základce.Z toho častého kouření cigaret se mi začlo špatně dýchat,kolikrát když chytnu trému nebo stres tak mám zvýšený krevní tlak,bije mi rychle srdce,hodně se potím,přesto se do kolektivu nehodim,skrývám svojí orientaci jak jen můžu.Na naší škole je to samej "tvrdák" a homofob.
Nemám na koho se obrátit.Přídu jsi každýmu cizí,odkopnutej,nebo jen jako vzduch,někdy jsi říkám jestli nejsem už po smrti a proto si tak připadám.
Asi vám budu připadat jako blázen/šílenec/dement/atd...ale věřte mi k psycholožce chodím pravidelně...
09. 09. 2014 v 20:38Off-line colombo  (102/192/90)
K psycholožce chodíš pravidelně a nepomáhá to ? Tak tady tě chytráci určitě vyléčí.
09. 09. 2014 v 20:42Off-line comrade  (39/195/102)
Když ti lidi nevyhovují, musíš se přeorientovat na zvířata.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 8  Nahlásit
09. 09. 2014 v 20:43Off-line WaFFik  (24/174/56)
Nepočítej tady, že dostaneš chytré rady ... jestli chodíš k psychologovi / psycholožce a ani ti ti nedokáží poradit, tak nevím, kdo by ti tady pomohl :))
A hlaně nepouívej antidepresiva (např. coaxil), kde jsou hodně negativní vedlejší účinky :)
09. 09. 2014 v 20:44Off-line Silurius  (33/190/110)
Anonyme, kdybys napsal zprávu ...
09. 09. 2014 v 20:49Off-line colombo  (102/192/90)
Anonym: Vidíš, už tě tu "léčí"... Kam se hrabe psycholog. :-)
09. 09. 2014 v 20:52Off-line comrade  (39/195/102)
Psycholozi tě nikdy nemůžou vyléčit, jsou horší než sama nemoc
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
09. 09. 2014 v 22:51Off-line johnj  (40/186/82)
Ty jsi prakticky úplně ztracený případ, když ti nepomohla ani psycholožka. A bezpochyby se snažila, ale úplně marně.
Nevím proč, ale tvůj příspěvek na mě působí, jako kdyby se ti dělo všechno špatné na světě a tys jen stál a nechal ty věci dít. Občas sis v zoufalství něco vybral, co by třeba mohlo to dění zmírnit, ale nakonec se to stejně nepovedlo.
Tak s tím začni něco dělat. Psycholožka tě může popostrčit, abys začal správně, nebo co nejméně špatně. Ale musíš chtít a jít si za tím. Stanov si drobné cíle, které se ti s největší pravděpodobností podaří splnit. Bude to zároveň motivace. Pocit úspěchu dělá divy. Buď víc sobec - zdravý sobec. Bude to trvat, bude to nepříjemné, bude to třeba i bolet. Když vydržíš, půjde to.
Ale to už jsi určitě od psycholožky slyšel několikrát...
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
10. 09. 2014 v 01:36Off-line mikhail  (26/180/80)
To jsou takový žvásty, že to svět neviděl. Deprese je nemoc, stejně jako třeba cukrovka. S tím se smiř. Nemá to nic společného s "depkou", kterou prožívá téměř každý občas, a díky které mají lidí pocit, že když jim za 2 dny bylo dobře, tak můžou dávat rady ostatním, že mají "jít do sebe" a podobný kecy, který člověku s klasickou depresí (ono to nejde ani vysvětlit těm, kteří to nezažijou; upřímně to člověk ani moc nechápe sám, když je mu zrovna dobře, i když to zažil) ubližujou (asi jako byste člověku s rakovinou řekli, ať neblbne a jde makat, že mu bude líp).

Budeš mít v životě fáze, kdy to bude stát za hovno, s myšlenkami, že nic nemá smysl, a pak fáze, kdy si budeš říkat, že je všechno OK. Doporučuji vyhledat normálního lékaře - psychiatra (bez objednání), který Ti udělá vyšetření a nasadí odpovídající léčbu (ať už farmakoterapii, nebo předepíše pravděpodobně kognitivně-behaviorální terapii, nebo kombinaci), pak je po delší době možné získávat a upravovat své životní návyky, aby ses cítil dobře. Pokud Ti Tvá psycholožka neumí pomoci, najdi si jinou, je jich dost.

Doporučuji si přečíst tohle: http://www.deprese.com/…_porucha.pdf
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
10. 09. 2014 v 01:42Off-line THX1188  (40/183/90)
No a je to :) Jsi vyléčenej poradnou .)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
10. 09. 2014 v 07:33Off-line galileolevi  (51/187/82)
To je hodně tíživá situace.
Zkus si najít nějakou zábavu. Zábavu, která ti prospěje. Říká se, že ve zdravém těle je zdraví duch. Najdi si nějaký sport. Cvičení, posilování, jízdu na kole, běhání... Prostě cokoliv, co tě bude bavit. Sedět na zadku a litovat se je to poslední, co ti prospěje.
Říkáš špatný krevní tlak, problémy s dýcháním, tlukot srdce ... Zase ti pomůže sport. Tělo je stroj a při zahálce chátrá.
Sociální fóbie. - Sport ti zformuje postavu a taky se prostě budeš cítit lépe a i se šikanou si snáz poradíš.
Já kouřím od 10 let. Dnes je mi 42 a v*****ím 30 denně (to je průser), ale před rokem jsem byl na spirometrii a doktorka mi nechtěla věřit věk.
Jak to tak po sobě čtu, tak to vypadá, že sport je všemocnej, ale ... ON JE VŠEMOCNEJ!
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 09. 2014 v 07:40Off-line galileolevi  (51/187/82)
Jo a ještě malá rada. Při jakémkoliv sportu se nepřetěžuj. Jednak si můžeš ublížit, ale hlavně by tě nebavilo dlouhodobě. Sportuj pro radost a ne pro výkon.
A ani nepotřebuješ platit drahou posilovnu, nebo kupovat drahé nářadí a činky. Úplně stačí jednoduché cviky. Dřepy, kliky ... To si najdeš na netu.
Tak ti držím palce. :)
10. 09. 2014 v 13:54Off-line u-fig  (34/174/98)
Ozvi se, uvidíš, že vše má řešení ;-)
10. 09. 2014 v 18:13Off-line Anonym
Antidepresiva jsem už bral,akorád po nich člověk blbe,to co jsem napsal je pravda,bohužel,každého věc,kdo tomu věří a kdo ne,jinak psycholožka mi už nabízela jestli nechci jet na několik týdnu někam se léčit,ale to jsem odmítnul z důvodů,připadal bych si ještě jako větší blázen + školu bych si pak musel znova dodělávat,možná že bych jí potom ani nedodělal + měli jsem finanční problémy,rodič mi před 2mi měsíci zemřel.
Takže nezapomente jsem zase spamovat blbosti,at si mám co číst :)),myšleno na "comrade" a spol.,bohužel jsou i tací,kteří si myslí že všechno jen simuluju.

Jinak posilka mě taky už napadla,dřív sem chvíli posiloval,ted bych mohl znovu,chci nějak vypadat,a taky chci přestat s kouřením,zase chci dýchat normálně,jen se obávám jestli to ještě vůbec je možné.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
10. 09. 2014 v 19:49Off-line galileolevi  (51/187/82)
Všechno je možný. Lidi se dostali až na Měsíc.
Dělat cokoliv, je lepší, než než myslet na kraviny. A kouření se neboj, to se poddá. :)
Nakonec jedna z nejhorších možností smrti je umřít zdravej. :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 09. 2014 v 21:15Off-line comrade  (39/195/102)
Ale to nejsou žádné blbosti, mě psychiatr ládoval lékama už když jsem chodil do školky. Jsem tehdy nemluvil vůbec s nikým cizím a až učitelka mě donutila aspoň odpovídat, když mě chtěla odvést k malošom. Pak se to zhoršilo ještě na střední, kdy jsem míval takové třepavé stavy, třeba při slově gay nebo když bzučelo v trolejbusu při zavírání dveří .... Párkrát jsem byl ještě u nějakých psychologů, ale samozřejmě, že s nima jsem se taky nechtěl moc bavit, hlavně se jich co nejdřív zbavit. Když jsem pak nastoupil do práce, tak ta třepavka postupně skoro zmizela, ale s nikým se nebavím (krom toho nejnutnějšího) až dodneška. Takže když můžu, tak trávím čas aspoň se psama.
10. 09. 2014 v 21:42Off-line s.david  (43/190/92)
Ahoj, deprese už zabila hodně lidí, ti co píší, že ti tady těžko pomůžem mají pravdu. Jediné s čím ti tady můžou kluci pomoct je to že si tu pokecáš, a někteří tě třeba popostrčí k tomu abys to zhačal razantně řešit. Z toho cos napsal by měl deprese ledas kdo. Mrzí mě cos musel prožít a prožíváš. Život není fér. Takových jako ty je hodně.ˇTy to musíš překonat a už jen to že si to tu začal řešit znamená, že víš včem máš problém, připouštíš si ho a to je dobrý začátek, ted je potřeba najít si smysl života, obklopit se tím co tě bavý, co máš rád a na čem ti záleží.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload