Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Brýle

22. 09. 2014 v 16:30Off-line Anonym
Ahoj, kamarád se rozhodl že začne nosit dioptrické brýle i když je nepotřebuje myslíte že se jeho zrak muže poškodit na tolik že je opravdu nakonec bude potřebovat?
22. 09. 2014 v 16:47Off-line honzaxD  (27/-/-)
Pokuď má oči v pořádku tak si myslím že jeho zrak se může zhoršit
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 09. 2014 v 17:32Off-line onlip  (61/180/84)
Pro milovníky brýlí jsou i brýle s nedioptrickými skly.
Nevím, co to je "nepotřebuje", nevím, jestli mluvíme o dálkových nebo blízkových.
S dálkovými to mám tak, že bych je měl mít, mám je, ale nenosím, takže možná nepotřebuji. Beru si je, když se nepohybuju, v divadle, v kině, jinak s nimi brkám, jsem zmatený. Vše je dáno tím, že mám jedno oko na dálku dobré a druhé ne, jsem na to zvyklý, běžně všechno odkoukám tím dobrým, perspektivu je ještě to horší schopno mi dodat. V nouzi špatné oko zakryju a zase vidím. Optik tohle všechno ví, a právě proto, aby mi nebylo z dálkových brýlí na zvracení, musí mi přidávat dioptrie i na dobré oko... Laicky jsem tuhle kapitolu uzavřel tím, že oči musí trénovat, nějak se domluvit, a že jim pomůžu nenošením brýlí.
Nablízko je to složitější, jde o to, co se čte a na jakou vzdálenost, knížka nebo display, takže mám dvoje solidní brýle od očaře a další troje, kterým se musím případně přizpůsobit já.
22. 09. 2014 v 17:50Off-line bennett  (36/184/95)
Neřešil bych to. Pokud brýle nosí dobrovolně, tak mu na obličeji zjevně nevadí, navíc spousta lidí s brýlemi vypadá líp. :-)
Jestli má malé dioptrie, tak se mu stejně časem zhorší - brýle nebrýle. Brýle to můžou jen urychlit, anebo bude mít místo 3 dioptrií 4 a to je pak úplně jedno, protože brýle nebo operaci bude potřebovat tak jako tak.
22. 09. 2014 v 23:26Off-line Anonym
Onlip "nepotřebuje" znamená že vidí dokonale i bez brýlí
23. 09. 2014 v 00:12Off-line onlip  (61/180/84)
Nepřeháněj, neřekl jsem, že kdokoli, natož já, vidíme dokonale. Za mě bylo řečeno, že si poradím. Nevím, co tvůj kluk nebo kdo z vás co řeší, ale nech ho dejchat.
30. 03. 2024 v 18:23Off-line Andyfm  (35/185/90)
Vacsie dioptrie do dialky znasate hned bez problemov alebo si tiez dlhsie navykate? Lebo som netusil, ze o 0,5 a 0,75 viac to bude taky "hlavy moták" :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
30. 03. 2024 v 20:44Off-line Andyfm  (35/185/90)
A novy okuliarnik tu nie je ziaden, ze by napisal?:)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload