Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Hádky mezi žákem a učitelem

19. 10. 2014 v 16:58Off-line Anonym
Ahojte, chtěl bych se na něco zeptat. Skoro každou hodinu se hádám s učitelem na matiku. (nejsem jedinej. je jich 4/10 - vím, směšný počet žáků v naší třídě na základce :D). Pokaždé do nás rejpe, že jsme dementi, nic neumíme a vždy si vybere mě, do kterýho si pořádně rejpne. Nejsem cholerik, pár minut to vydržím, ale, pak už ne a žačnu do něho dělat. Nakonec se při hodině hádáme (spolužáci stojí při mě). Vždycky mi řekne: "Kejvej dál, jak osel". Tím mě dostane a nevím, co mu na to mám odpovědět. Nevíte někdo, co mu na to mám říct? O.o Něco, co by mohlo pobavit ostatní, nebo ho brutálně setřít.

Nu, zatím jsem poznámku nedostal, a když to navrhoval třídní, vždy jsem to okecal. Řekl jsem, jak to bylo a vždy to prošlo. Fakt nejsem typ, který si od něho nechá srát na hlavu, nechat se urážet a ještě k tomu si nechat na sebe nadávat.

Nevíte tedy někdo, nějaký způsob, jak ho setřít a pobavit tím ostatní žáky?
Zítra, bych mu to rád vrátil :D

-> Prosím, d***lních komentářů se zdržte ^^ ;33
19. 10. 2014 v 17:08Off-line colombo  (103/192/90)
Snad nebude d***lní komentář ten, že se s učitelem nemáš co hádat. Až budeš jednou (snad) chodit do práce, se šéfem se pohádáš a..... poletíš. Je lepší naučit se při jednání s nadřízenými (auto***ou) držet jazyk za zuby již nyní - vyplatí se ti to (někdy i za cenu, že nebude mít pravdu). Sedí sem pravidlo "hlavou zeď neprorazíš".
Souhlasím - 15   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
19. 10. 2014 v 17:10Off-line Anonym
Nehádal bych se...
ale vem si, že do tebe 10 minut i dýl rejpe ohledně průměru, nadává ti a ty máš držet hubu? ... Snad mám právo vyjádřit svůj názor -.-
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
19. 10. 2014 v 17:30Off-line DAMNIT  (27/170/-)
"Kejvej dál, jak osel"?! Radši teď kejvat hlavou jako osel to časem zmizí, ale vy budete dokonce života sedět jako osel za katedrou.
Ale to by bylo na problém...
Zkus to diplomaticky a řekni mu, že jako tvá auto***a má být slušnější a nesnažit se ponižovat své žáky.
Souhlasím - 9   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 10. 2014 v 17:31Off-line colombo  (103/192/90)
Anonym: Máš právo, ovšem někdy to nese sebou neblahé následky, ale časem na to určitě přijdeš.
19. 10. 2014 v 17:32Off-line Anonym
DAMNIT: díky :D
Já vím, ale jako učitel nemá v popisu práce nadávat dětem :xx
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
19. 10. 2014 v 17:34Off-line johnj  (40/186/82)
Obávám se, colombo, že doba učitelských auto*** je už dávno pryč. To platilo ještě za mých školních let, kdy učitelé a rodiče byli naši společní nepřátelé. Dneska je úhlavní nepřítel učitel, proti kterému bojují rodiče společně se svými dětmi. Učitelé dětem nadávají, nic je nenaučí a navíc děti strašně přetěžují. Takže musí nebozí rodičové neustále volat do školy a přes školní rady zasahovat do výuky, aby toho nebylo na dnešní školáky moc.
A teď k věci...
Učitel by do vás neměl "šít" a vy byste se s ním neměli hádat. Učitel má být prostředníkem, parťákem v diskusi. Probíranou látku by vám měl vysvětlit, abyste ji pochopili, a měl by vám poradit, co dělat, když se pochopení nedostavuje. Měl by vás motivovat. Vy jako žáci byste neměli učitelům všechno bezhlavě věřit, měli byste o věcěch přemýšlet, ale hlavně pochybovat. Diskutujte s vyučujícím o svých pochybnostech. Proč? Je to pro něho signál, že vnímáte, že se snažíte a že do vás nemusí "šít".
Jak tedy na učitele? Znalostmi. Pokud ho chceš utřít, vezmi mu vítr z plachet. Dokaž, že umíš, že víš.
19. 10. 2014 v 18:13Off-line galileolevi  (51/187/82)
Slušně mu naznač, přiměřeně vašemu věkovému rozdílu a postavení, že pokud nic neumíš, je to především jeho chyba.
Pedagog, který se nedokáže postarat o skupinu deseti žáku, nemá ve školství co dělat.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 10. 2014 v 18:17Off-line ananas.cz  (25/-/-)
Já jsem měl na základce spolužáka, který když mu něco řekli učitelé, tak řekl: "To je proto, že jsem ČERNÝ". A vůbec černý nebyl :DDDDD
19. 10. 2014 v 18:31Off-line Titan24  (30/168/56)
Anonyme: A děti nemají v popisu práce být drzí k učitelům a tak vůbec. Čím ale nechci říct, že je to zrovna váš případ. Ale bych bych spokojenější, kdyby mohl mít učitel rákosku a mohl ji uplaťňovat při nekázni jako v Asii.

K tvému případu: Co když je tvůj učitel přesně ten případ, co si taky nenechá žáky srát na hlavu a bere celou věc s nadhledenm? Co bys dělal na jeho místě, kdyby tě někdo každej den z lavic prudil, že ho třeba tvůj výklad nezajímá, nebo proč to dělá, že mohl jít dělat lepší práci a tak...

Mimochodem, studuju na Pedagogické fakultě, takže jsem dá se říci budoucí učitel, takže mi celkem pomůže tvá odezva :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
19. 10. 2014 v 19:03Off-line tig20  (30/-/-)
Podle mě bude dement spíš ten učitel. Umí matiku, tak šel ji šel učit, ale nic praktického neumí. Tak je to z mého pohledu na 100% zš a 90% sš. Svou životní neschopnost si kompenzuje na žácích, přičemž ti dementní žáci budou později vydělávat mnohonásobek jeho platu.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
19. 10. 2014 v 19:13Off-line vegantronic  (38/186/77)
Tak ony jsou podle mě dvě roviny. Jedna. Nehádat se s učitelem - nadřízeným. Druhá, že pokud je to pravidelně a ten učitel si léčí nějaký mindrák a parvidelně ponižuje své žáky, tak by ve školství neměl co dělat. Jak má vypadat vztah učitel - žák upravuje školský zákon.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 10. 2014 v 19:14Off-line vegantronic  (38/186/77)
A třetí je jak tu bylo již naznačeno. To, že žák nic neumí je vinnou i učitele a jeho předchůdců. Takže se i on má prát kde udělal chybu, popřídě svých předchůdců co vás učili. :-)
19. 10. 2014 v 19:53Off-line ent  (50/183/100)
Dneska dělat učitele to je na metál. Nadpoloviční většina jsou rozmazlené,drzé a hloupé děcka. Rodiče to vůbec nevychovávají.
Předpokládám, že tento učitel se jen brání vaší neukázněnosti,tuposti a drzosti. Škoda. že už se nepoužívají fyzické tresty.
Mě stačilo co jsem viděl na učnáku. Ta zvěř dělala v hodinách větší binec než za nás se dělalo o přestávce. A to se naší třídě říkalo , že je nejhorší na učnáku. Osobně se před dnešníma kantorama hluboce skláním.
19. 10. 2014 v 19:54Off-line Magnbayo  (30/-/-)
Upřímně za sebe musím říct: Studuju Vošku se zaměřením na vzdělání pedagogů, a během studia jsem pochytil hodně, a hlavně to, že nikdo nemá právo tě hodnotit mimo svůj obor, a děsí mě čeho jsou dnešní učitelé schopni co se týče chování ke studentům. Pamatuj, nikdo tě za tvůj život nemá právo co urážet, a pokud vím tak pedagog, je vychovatel, a pokud se vychovatel neumí chovat, pak postrádá jeho zaměstnání smyslu. Tvůj případ není o auto***ě, ale o tom dát učiteli najevo, že neklesneš pod jeho úroveň jednání.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
19. 10. 2014 v 20:00Off-line honza20  (31/-/-)
No upřímně ať ti tady poradí kdokoli cokoli, tak prostě s učitelem tu hádku nemůžeš nikdy vyhrát. Nejlepší je prostě zatnout zuby a mlčet, vyhneš se spoustě problémům-znám to z vlastní zkušenosti:)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 10. 2014 v 20:52Off-line Vlado2  (61/180/80)
Několik staletí platilo, že pan farář, pan učitel a pan starosta mají vždycky pravdu. Přestože jejich vážnost dnes poněkud upadla, platí: ŠÉF MÁ VŽDYCKY PRAVDU.
Pokud nebudeš toto pravidlo respektovat, budeš velice často končit na ulici. Tam si klidně můžeš opakovat hraběcí rady o tom, že přece nikdo nemá právo tě urážet a ty máš právo vyjádřit svůj názor … A všichni ti, kteří tě poplácávali po zádech a hecovali, se budou za rohem jenom smát.
Uvědom si, že základní škola je jediná pozice tvého profesního života, odkud tě nemohou fyzicky vykopnout. Pokud tedy chceš vystudovat či se vyučit, získat slušné zaměstnání a nedělat celý život toho posledního poskoka, pak ti nezbývá než se s uvedenými fakty smířit a včas přestat vést předem prohrané boje.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 10. 2014 v 21:27Off-line marrinek  (27/206/109)
Další puberťák co se ohání tím, že má právo říct svúj názor...
Je to možná pravda, ale už je to tak častý, až je to trapný...
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
19. 10. 2014 v 21:50Off-line Magnbayo  (30/-/-)
Tady nejde jenom o tenhle případ, ale připadá mi že pedagogy, čili vychovatele, učitele, dělá čím dál víc lidí, kteří pro to prostě nemají buňky. Na světě jsou typy lidí ke kterým prostě nejde mít auto***u.
19. 10. 2014 v 21:50Off-line onlip  (61/180/84)
Když jsem měl kdysi pocit, že mě pronásleduje učitel chemie, řešil jsem to tím, že jsem četl kdeco, abych byl před ním. Možná jsem nebyl, ale ten pocit, že mě jen tak nedostane...
Matika, pro mě nádherná. Měl jsem dost podivného spolužáka, skoro neuměl mluvit, dnes je, myslím, profesorem na VŠE. Našemu matikáři nějak nevycházel jakýsi příklad. Kluk se zvedl, beze slova mu smazal řešení a napsal ho po svém. Pokud pamatuju, ten kantor mu tehdy vysmekl poklonu.
Nejde o to hádat se. Přít se můžeš, ale k tomu musíš vědět.
19. 10. 2014 v 21:58Off-line comrade  (39/195/102)
A nemáte to jedno, lidi celkově hloupnou.
19. 10. 2014 v 22:21Off-line 123456789987654321  (27/197/75)
Bych to natočil,at máš důkaz,a ukázal bych to na ředitelství.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
21. 10. 2014 v 14:20On-line igy  (38/173/81)
Nejlíp ho porazíš tak, že se tu látku naučíš, a pak mu suverénně řekneš, že to nebylo kvůli jeho snaze, ale žes to dokázal sám.
Ale deset žáků? Nadávání kvůli průměru? Tipuju zvláštní školu, nebo spíš praktickou, jak se jí tak politicky korektně říká. Takové učení v tvém případě nejspíš nepřipadá v úvahu, tak se uč to praktické - hádej se o svá práva, ať se v budoucnu umíš hádat o podporu.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 10. 2014 v 14:24Off-line colombo  (103/192/90)
Igy: Napsals to velmi přesně.
21. 10. 2014 v 15:05Off-line vegantronic  (38/186/77)
Deset dětí v třídě je naopak ideál. Kéž by to měliá všude. Podle poměrně slušné češtiny to speciálka nebude. :-)
21. 10. 2014 v 15:42Off-line Tommixqo  (29/170/70)
Treba na to ísť pokojne, racionálne, s argumentami – a tie si stále držať a obhajovať. A poprosím ostatných, aby neobhajovali neschopných učiteľov :P Vybudovať u žiakov rešpekt a aj ich niečo naučiť vôbec nie je ťažké. Stačí, len dodržiavať pár jednoduchých pravidiel komunikácie. To, že ich učiteľ neovláda, je len jeho chyba...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
21. 10. 2014 v 15:48Off-line colombo  (103/192/90)
Tommixqo: Aniž bych obhajoval neschopné učitele, na druhou stranu co si dnes žáci k učitelům dovolí, je nevídané a v minulosti se to nestávalo. Je snad normální, aby žák mnohdy dokonce fyzicky napadl kantora (ne se bránil, ale zaútočil). Já na místě kantora bych takového p******ta nejspíš přetrhl i za cenu opuštění zaměstnání a případné trestní odpovědnosti.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
21. 10. 2014 v 20:09Off-line Sonicboom  (61/173/-)
Me zarazi, jak tu nekteri stale opakuji, ze se neco driv nestavalo..Ze si zaci nedovolili, netroufli..nebo radoby rady mudrcu, ze sef ma vzdy pravdu..Prosim pekne, jak ucitel souvisi se sefem v praci?! Jak souvisi, ze driv si zaci neco nedovolili??
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
21. 10. 2014 v 20:11Off-line colombo  (103/192/90)
Sonicboom: Nechápeš asi více souvislostí. No, vzhledem k tvému věku a tím pádem životních zkušeností máš na to snad i právo.
21. 10. 2014 v 20:15Off-line Sonicboom  (61/173/-)
Myslel jsem, ze ty nejsi z tech, kteri se ohani vekem..
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
21. 10. 2014 v 20:16Off-line colombo  (103/192/90)
Sonicboom: Tak ses spletl.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload