Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Závislost je dědičná?

04. 01. 2015 v 16:50Off-line Anonym
Ahoj, když jsem byl v bříšku mámy, brala heroin a to jako docela dost. Všude mi říkaj, že budu taky feťák, že je závislost dědičná, ale já nechci. A nejhorší na tom je, že čím víc to slyším tím větší mám chuť to doopravdy zkusit. Nechci ale fetovat! Jenže něco ve mně mi říká ať to zkusím a toho se bojím. Mám kluka, dělám školu co mně baví, nechci skončit jako máma! Zahodit všechno kvůli blbé droze. Kdyby mi to ostatní furt nervaly do hlavy tak by mně to možná ani nenapadlo (ve škole se učíme, že je závislost dědičná a že každé dítě bude feťák, i babička s dědou si to myslí a bohužel i já :( )Je to jak začarovaný kruh ze kterého prostě není úniku, možná bych to mohl zkusit, ale co když se stanu závislej? Babička by dalšího feťáka nestrpěla. Co myslíte jít do toho? Nebo je to jenom takové období?
04. 01. 2015 v 17:06Off-line vegantronic  (38/186/77)
Ne, určitě to nezkoušej... Nemusíš být feťák jen k tomu máš větší předpoklady tudíž se u tebe může objevit závislost rychleji. To je stejné jako u rodičů třeba z cukrovkou. Nemusíš ji mít pokud žiješ zdravě. Pokud možno, vyvaruj se obecně tomu prostředí. Klidně mi napiš a pokud si dobrý tak ti můžu zkusit se poohlídnout po stipendiu aby sis mohl zaplatit pronájem...
04. 01. 2015 v 17:15Off-line beem82  (42/152/59)
1. fáze je za tebou - pokud závislý nejsi doposud, tak nejsi. Nezačínej s tím, jen proto abyjsi potvrdil, že jsi. A ) je to blbost B) uživatel drog můžeš být stejně jako každý jiný, bez ohledu na minulost tvé matky.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 01. 2015 v 19:00Off-line qwert1  (33/180/74)
Dědičné předpoklady k závislosti jednoznačně máš. Kromě dědičných předpokladům k drogování je velmi důležitý faktor prostředí, ve kterém vyrůstáš (tzv. výchova). Současní biologové a etici nejsou schopni říci který vliv vývoj a chování jedince je silnější - jestli dědičnost nebo prostředí.

Některé nemoci mají silné genetické předpoklady - jedná se především o žloutenku, křečové žíly a podobně. V případě alkoholismu, drog, kouření cigaret, násilnosti, agresivita a podobných jevů je to spíš jen větší sklon. Vůbec to neznamená, že budeš feťák, jen si na to dávej větší pozor a věřím, že to zvládneš a nebudeš mít s tím problém.

To, že tě to láká bych připisoval spíš tom, že jsi ve věku kdy tzv. zakázané ovoce nejvíce chutná. Pro tebe jsou drogy ještě větší zakázané ovoce než pro tvé vrstevníky.

Znám hodně lidí, kteří byli podobně jako ty rodinou a okolím přehlíženi a od kterých se předpokládalo jen to nejhorší a přesto by spíš ostatním mohli být příkladem.

Držím palce!
04. 01. 2015 v 19:20Off-line densiel  (26/171/66)
Ten nade mnou nemá až tak pravdu, závislosti jsou opravdu dědičné, spíš je s prominutím demence cos napsal ty závislost na p**a se nedědí, zatím u drogově závislých se to opravdu v některých případech dědí...
04. 01. 2015 v 19:28Off-line qwert1  (33/180/74)
Ne každá závislost má genetické předpoklady. Případně nějaké chování může být geneticky spíše potlačeno nebo spíš podpořeno.

Nemluvil jsem o závislosti na péru (pochybuji, že by se nějaký podobný solidní výzkum dělal). Dával jsem jen příklady, které jsou objektivní a které jsou adekvátní k problémům tazatele.

Chtěl jsem mým příspěvkem jen říci, že k některým věcem máme geneticky větší předpoklady a k některým výrazně menší až zanedbatelné. Například u předpokladu k drogové závyslosti má větší předpoklad kluk bez žádných genetických předpokladů k drogování, který žije ve společnosti lidí, kde drogy vyskytují a konzumují než kluk, jehož maminka drogovala, ale on sám se drogám vyhýbá a nechce je brát. V případě drog je vůle jedince vyšší (pokud ta vůle je) než genetické předpoklady.
04. 01. 2015 v 19:32Off-line vegantronic  (38/186/77)
Kdyby měl závislost na drogách tak od narození. Nemůže se jen tak objevit po třeba 15 letech života bez požití drog. Ano. Když si šlukne tak může být třeba po první dávce ale jen tak ne.
04. 01. 2015 v 20:03Off-line h_onziik  (30/-/105)
Jakmile si to vezmeš, tak jenom naplníš přání tech pitomců který ti pořád do hlavy cpou že prostě budeš feťák. A já myslim, že takovou radost jim nechceš udělat
04. 01. 2015 v 21:02Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Podle mě by tam jisté předpoklady k dědičnosti být mohly. Využij tedy toho, že si to uvědomuješ a víš o tom, co to udělalo s tvou matkou. To si myslím, že je dostatečně odstrašující na to, abys to kdy vůbec zkusil. Musíš být ale silný, protože spousta lidí do toho spadne jenom proto, že je někdo ukecal a pak už se v tom vezli. Nevystavuj se zbytečně pokušení, cokoliv kolem drog, i těch "lehkých" rázně odmítej a kdyby bylo nejhůř a nemohls to už vydržet, obrať se radši včas na odborníky.
Takže NE, nezkoušej to!
04. 01. 2015 v 21:19Off-line MarryZauer  (26/178/75)
Preindispozice máš, ovšem zda závislost bude či nikoli o tom rozhoduješ sám, jen je zde pravděpodobné, že v případě braní návykové látky bude závislost o to silnější :(
04. 01. 2015 v 21:21Off-line Kubo789  (25/185/75)
Zavislost na heroine je znama tym ze je dedicna cize v podstate si bohuzial iz teraz zavislak... lenze nastastie tym ze si heroin este neskusil tak neni tak moc vyrazna takze ani to radsej neskusaj
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
04. 01. 2015 v 22:20Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Genetika v tom hraje roli, ale spíše v obecné rovině. Charakterové vlastnosti se dědí, takže můžeš zdědit například slabší vůli v odolávání takovým lákadlům, jako jsou drogy, alkohol a jiné závislosti.

Ale závislý nejsi, to bys musel brát. Pokud to tvoje máma brala v těhotenství, tak ses narodil závislý, ale s tím hned po porodu zdravotníci zametli. ;)

Spíše je na tobě dokázat všem okolo tebe, že nejsi jako tvoje máma. Je jen tvoje volba jak naložíš se svým životem.
04. 01. 2015 v 22:28Off-line BussterX  (103/130/150)
Můj otec měl velmi kladný vztah k alkoholu, v podstatě denně chlastal čili byl denně v lihu... já jsem žil v dospělosti 13 let s přítelem alkoholikem... i já mám velký problém s alkoholem, musím se přiznat že každý rok vyžeru flašku až dvě vaječného 12ti procentího likéru ... : / řekl bych že geneticky se závislost dědit nedá, dá se dědit jen fyzicky a to tak že děcko je po porodu závislé třeba na fetu který brala jeho máma v těhotentsví protože jako plod do sebe ty látky návykové čerpal, v postatě fetoval ještě než se narodil a hned po porodu s přerušením dávek nastanou abstinenční příznaky... ale geneticky e-e, ale dají se dědit volní vlastnosti... sklony a vůle... jak uvedl správně pan mladší kolega Jarod. :*
04. 01. 2015 v 22:46Off-line vegantronic  (38/186/77)
No v postatě jestlijeho máma brala tak je vyléčený feťák a jak známo tam je ta cesta zpět k závislosti mnohem rychlejší. Ale pokud se bude heroinu vyhýbat, nejlépe všem drogám, není se čeho obávat. Momentálně žadný absťák mít nemůže po tolika letech...
04. 01. 2015 v 22:56Off-line onlip  (60/180/84)
Pominu prvotní zátěž kojence, chápu její dosahy. Ale podle toho, co vím, se závislosti jakéhokoli typu často projevují přes jednu generaci, právě proto, že děti v první generaci její důsledky přímo vidí. Využij toho, že jsi v situaci, kdy se z toho cyklu můžeš vyvázat, dojít k lidem, kteří to skutečně nepotřebují - a své matce zpětně pomoct.
Čímž neříkám nic jiného než kluci předem mnou.
05. 01. 2015 v 23:54Off-line BMWfreak  (29/180/70)
Hele je to každého volba, bud chceš a nebo nechceš - a to si musíš uvědomit ještě než se do toho pustíš (protože je možné že už se s toho nevyhrabeš- po rodičích mužeš mít dědičné maximálně ty předpoklady že narkomanem zustaneš) dokud jsi to nezkusil tak bych to určitě nezkoušel.
Já to nezkoušel a práve z podobných důvodu si od fetu držím odstup, nikdy nezkusil a ani nehodlám. To že to je dedičné je blbost, je jen každého volba, a nekdo prostě nenajde vůli se z toho dostat, já neevím jestli tu vůli mám a proto se do toho ani nepouštím, protože bych fakt nechtěl dopadnout jako troska. A vypadát/chodit jak nějaká vyjetina. Ti lidi pak neví vůbec co dělají. Apon takove zkušenosti mám s fetkama a jejich jednáním..
16. 01. 2018 v 00:35Off-line ozvien  (73/-/-)
Jenom pro pobavení, pátrejte po kom jste zdědili homosexualitu. To by mne zajímalo kdo na to přijde.
16. 01. 2018 v 12:58Off-line Betonica  (39/191/93)
Tak je to uz par patku, co se panacek ptal. Snad si nedal :)
30. 07. 2018 v 09:19Off-line yperit  (91/186/68)
Oltik: geny nezměníš... přes hodinu jsem se o tom bavil se svým doktorem... když. Ti rodice v něčem lítali,budeš mít i Ty v pozdějším věku náchylnost k závislostem ( alkohol,cigarety,sex,drogy-vyber si) Ale není nikde řečeno,že v tom lítat budeš...jen sezmiusíš víc hlídat
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload