Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Vyhozené koleno

01. 02. 2015 v 23:05Off-line Ing  (26/188/70)
Zdravím,

20. 1. jsem si při lyžařském výcviku vyhodil koleno ( chyba na straně areálu sjezdovek, na které jsem následně mohl požadovat odškodnění, za neupravený sníh a puštěná děla v provozu ). Byl jsem odvezen do nemocnice v Českém Krumlově, tam mi koleno nahodili a zatáhly, řekli mi, že je asi prasklý meniskus, nedokázali to zjistit z RTG. Rodiče pro mě druhý den jeli a 26. 1. jsem musel jimi být odvezen na urgentní příjem do nemocnice Jihlava - kvůli velkým bolestem. Tam mi dali ortézu a bolesti furt trvají. Jsem objednaný na magnetickou rezonanci a daný doktor si myslí že má prasklý vnitřní meniskus. Jelikož bude asi následná operace, nevíte prosím jak dlouho co bude trvat? Nemáte někdo s tím zkušenosti a jak jste na tom s kolenem teď? Mě bolesti stále přetrvávají a musím čekat do půlky března na magnet. Někdy jsem rád že si vůbec dojdu na záchod. Díky moc...
01. 02. 2015 v 23:10Off-line forever.together  (27/180/85)
Ja neviem ale držím palce nech ťa to tak už nebolí neviem si predstaviť čo cítiš :/
01. 02. 2015 v 23:11Off-line Ing  (26/188/70)
Je to šílený... Nejhorší věc je že, já se sám neobleču, zesleču se, ale to mi trvá někdy i 10 min. Nic si nedonesu... šílený :( Vůbec s nohou nehýbu a furt to bolí.
01. 02. 2015 v 23:15Off-line forever.together  (27/180/85)
Pojebaný system toto prečo musíš tak dlho čakať , dufám že ti zmenia termín na na nejaky kratší dátum :( , chuda fakt si to neviem predstaviť :(
01. 02. 2015 v 23:16Off-line Sonicboom  (61/173/-)
Hned zacatek me nadzvedl..Proc bys nekoho zaloval, kdyz si za to muzes sam..Vytriskat penize od nekoho za svoji blbost??

K tomu kolenu, tohle jsem nemel..Mel sem uraz na chrupavce, kazdopadne si zapamatuj tohle!!:: Pokud budes mit bolest jinou nez z kolene, bude se ti zdat, ze te napr. boli lytko, stehno od ortezy, bude to bolet, jako kdybys to mel otlaceny, tak na nic necekej, zustan v klidu a jed l, co nejryhleji do nemocnice!! Nenech se odbyt a at ti udelaji vysetreni, zda tam nemas srazeniny! Nikdy jsem nemel problem s krvi, ale mel sem ortezu a udelala se mi v noze srazenina a tak se utrhla..Problem,jak...Dej si na to pozor..Nestrasim te..
01. 02. 2015 v 23:24Off-line Ing  (26/188/70)
F:Také nevím proč musím tak dlouho čekat, hlavně jsem na matu***ním oboru a nemohu si dovolit zameškat, ale teď už je mi to vlastně i jedno, jestli to letos dám nebo ne, hlavně že budu mít koleno v cajku, horší to bude vysvětlovat rodičům, že jsem to nezvládl se stihnout doučit... ://

S:Já si za to nemohl sám :) Oni tam měli neupravený sníh nafoukaný, nikde mě neupozornili, že tam budou kopečky sněhu, na které ani neuvidím, kvůli puštěným dělům. Jinak díky za radu.
01. 02. 2015 v 23:27Off-line forever.together  (27/180/85)
Neboj to zvládneš myslím keď máš meno Ing si asi na nejakej odbornej škole a tam to nieje ťažké sa doučiť poprípade máš nejakých spolužiakov čo ti pomôžu :) , sám som robil 5 spolužiakom protokoli :D , ale kašlať na školu hlavne nech máš to koleno zdravšie :)
01. 02. 2015 v 23:29Off-line Ing  (26/188/70)
Ing jsem dostal po bratrovi jako přezdívku. Začali mi říkat malej inženýrek jde :D A pak uź jen inžo, inžo :D
01. 02. 2015 v 23:30Off-line forever.together  (27/180/85)
:D čo inžinier hneď doktorát nie ? :D
01. 02. 2015 v 23:35Off-line Ing  (26/188/70)
!!! :D :D Co doktorát, JUDr. rovnou ne? :D :D :D
01. 02. 2015 v 23:37Off-line forever.together  (27/180/85)
Radšej študovať celý život a mať všetky tituly to by bolo meno xD
01. 02. 2015 v 23:43Off-line Ing  (26/188/70)
Mě teď zajímá jen to v****aný koleno, kdo s tím má zkuśenosti ;) Protože ta bolest je fakt nesnesitelná a žŕat 5-6 prášků denně, si myslím že taky není nejlepśí...
02. 02. 2015 v 08:26Off-line galileolevi  (51/187/82)
Manželka si na konci února 2014 přetrhla křížový vaz a poškodila meniskus v zahraničí, tak ji tam neoperovali a doma už musela čekat, až ustoupí otok. Tak ji operovali až na konci března 2014. Po zahojení chodila na rehabilitace a v září 2014 už jsme chodili plavat a bruslit. A teď v lednu už normálně lyžovala.
Ale nemusela na vyndavání šroubů, protože ji dali nějaké vstřebávací. Tebe se asi šrouby netýkají.
Jinak nevím, co má povrch sjezdovky a sněžné dělo společného s tím, že jsi nemehlo. :D
02. 02. 2015 v 11:10Off-line atrey1  (33/173/74)
Taky mám novej křížak dneska se tam ty vydáváci šrouby nedáváj davaj tam titanovy a už to tam zůstane navždy :p doktor mi říkal že až nebudu mít peníze mam prodat koleno :D ze ten titan je celkem drahé .j:D
02. 02. 2015 v 11:46Off-line galileolevi  (51/187/82)
Atrey1
Právě že dnes, respektive loni, už dělají nějaké, co se vstřebají, takže v sobě nemáš ani titan a můžeš do bezpečnostního rámu. :)
V Berouně to loni zkoušeli, jako novinku, pokud mě správně informovali.
02. 02. 2015 v 16:23Off-line Ing  (26/188/70)
G: díky za radu, ale zkus si jet na SNB po upraveným svahu a pak vjet v plný rychlosti do neupravený části sjezdovky, kde je nafoukanej sníh...
02. 02. 2015 v 17:26Off-line galileolevi  (51/187/82)
Ing: I když nejezdím na SNB (to je jek sbor národní bezpečnosti) , tak vím, že musím koukat kam jedu a umět zastavit. Jinak nemusím ublížit jen sobě, ale i někomu jinému. Jo kámo, větru, sněhu neporučíš. :D
02. 02. 2015 v 17:27Off-line Titan24  (30/168/56)
Nejlepší je nelyžovat :) Já si třebas nikdy nic nezlomil, ani nepřetrhl :) I když je fakt, že i tak (kvůli něčemu jinýmu) jsem strávil půlku dětství ve špitále, takže ještě abych měl něco zlomeného...to by bylo jen a jen navíc. :D
Spíš bych ingovi radil nepřeceňovat se a nedělat frajera :)
Víme jak dopadl Schumacher
02. 02. 2015 v 17:40Off-line Ing  (26/188/70)
Jak to chceš zastavit, když sníh je stejný jak upravený, tak nafoukaný? To poznám 5m od toho, když mi ještě fouká do xichtu dělo. Vy jste všichni chytří jak ... ale pomalu nikdo v těchto podmínkách nejel...
02. 02. 2015 v 19:09Off-line mikhail  (26/180/80)
Tohle by měl poznat zkušený ortoped ohybem kolene. Pokud je prasklý meniskus, tak se asi artroskopii nevyhneš, protože budou muset udělat shaving toho menisku (nebo ho přišít, ale to se nemusí chytit) a poškozené chrupavky, aby ty odtržené části nelezly do kloubu a neznemožňovaly pohyb. Ale není to nutné vždy a nezjistíš to, dokud do toho kloubu nekouknou kamerou. Magnetická rezonance je v tomhle taky hůře vypovídající.

Pokud sis neudělal nešťastnou triádu (LCM - postranní vaz, LCA - křížák a meniskus), tak se s operací většinou chvíli čeká (týdny) - indikuje se ortéza, klid, ledovat pro snížení otoku a čeká se, jak to bude vypadat. Jeden z důvodů čekání je, že pokud máš prasklý LCA, tak se to pak udělá všechno v jedné operaci s plastikou. Jinak musíš na operace dvě. Jedna čištění a šití, pak nabrat sílu ve svalech (ideálně měsíce rehabilitace po hypotrofii svalů) a celé kolečko znovu kvůli plastice. Najednou se to hned nedělá, protože po plastice je dobré od druhého dne cvičit, aby se ta náhrada rozhýbala.

Prvních 6 týdnů od úrazu je nahovno - ortéza i na noc, berle/hole, nohu jenom pokládat na zem. Pak se to začne většinou rychle zlepšovat - začíná se s cílenou rehabilitací.
02. 02. 2015 v 19:42Off-line galileolevi  (51/187/82)
Ing: To je snadné, jedu jen tak rychle, na co stačím. Hele, můžeš mě poučovat v gramatice, v matematice, v chemii, ale ve sportování ne.
A už vůbec mi nevyprávěj o sjezdovkách. Prostě jsi se přecenil, tak to neházej na údržbu. :D
Jedeš jako cvok a nevidíš? No to je geniální.
Takovej akrobat srazit mou dceru na sjezdovce, tak koleno, je jeho nejmenší problém.
02. 02. 2015 v 21:58Off-line esthetique  (41/-/-)
Po "tak koleno" není čárka. "TAK KOLENO" samo o sobě není ani část souvětí ani nic neznamená... je to podmínkové/příčinné souvětí aneb "když srazí, bude mít víc než jen problém s kolenem"
takže tak
HA HA HA HA
02. 02. 2015 v 22:44Off-line Ing  (26/188/70)
M: Díky
G: Nekomentuj to, nevíš jak se co stalo. Dementní narážky miluju, lidí co tam nikdy nebyli.
E: ty jsi mi tu fakt chyběl... -_-
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 02. 2015 v 23:42Off-line galileolevi  (51/187/82)
Ing: Já tam nebyl, ale vím, že pokud nejezdím zbrkle, pak zastavím v čas. Na problém s kolenem jsem odpověděl nejlépe, jak jsem uměl a poznámkou o zbrklosti, nebo o rychlosti, jsem chtěl říct, že bezpečnost nepatří jen na silnici.
Věř mi, že toho mám nalyžováno opravdu hodně a vím o čem mluvím.

esthetique: A ty, nezaměstnaný pobírači dávek v nouzi ... mě to připadá, že sedíš u PC místo toho, aby sis hledal práci a přestal vyžírat Irskou pokladnu. Aby se ti nestalo, že tě deportují zpět, jako to udělali s Romy tam od Vás a z Kanady.
Děkuji, že se staráš o mé doučování mateřského jazyka, ale to je marné. Já už se to ve svém věku nedoučím. Radši se věnuj bytnému. Pěkně mu ho přeblafni, abys neskončil na ulici.
Uvědom si, že máš sice možná pěknou, ale úplně holou p***l.
A to je ve tvém věku určitě větší ostuda, než čárka ve větě navíc. :D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 02. 2015 v 23:45Off-line Ing  (26/188/70)
G: :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Mno co se týče kolene. Ano máš pravdu, ale jak jsem psal jel jsem kolem děl, cirka 10 děl za sebou foukalo, nevěděl jsem že tam v těch místech kde pojedu do pravá dál od děla že tam bude více sněhu, bylo vidět. Velmi málo, uznávám, letěli jsme jako dobytci, ale to nemění nic na tom, že ta sjezdovka má být upravená pro účel aby byla sjízdná a né kde je nafoukáno od dělá že jedeš a zapíchneš se a zrotuješ si koleno a následně je vyhozený s poraněným meniskem. :)
02. 02. 2015 v 23:49Off-line forever.together  (27/180/85)
Galileolevi kvôli tomu E bod pre teba asi s doma nudí a musí vždy písať p**oviny :)
02. 02. 2015 v 23:53Off-line Ing  (26/188/70)
Ano Dádo, vždy jen píše sračky. Začíná mi pít nervy jako Ligerisek nebo Ligrisek, nebo jak se to koště jmenuje... :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
02. 02. 2015 v 23:54Off-line forever.together  (27/180/85)
To je pravda :) tiež dement sa musia jeble ukazovať :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 02. 2015 v 23:58Off-line Ing  (26/188/70)
Jinak, jen tak pro info o koleni. Dneska jsme byl na kontrole. Za 14 dní na kontrolu znova. těch 14 dní - 7 dní ortéza, 7 dní rehabilitovat. Poté na kontrole, buď to se bude čekat ještě mésíc na magnet, nebo rovnou operace. Meniskus je rozdrcený nebo uštiplý "asi" jak řekl MUDr. Michek.... -_-
02. 02. 2015 v 23:59Off-line galileolevi  (51/187/82)
Když sněží, nebo je puštěné dělo, je technicky vyloučeno, aby byla sjezdovka upravena. Rolba by musela permanentně kličkovat mezi lyžaři.
A taky je pochopitelné, že v zimě, jalo ta letošní, musí vlekaři využít každý den, kdy mohou zasněžovat.
Na jedněch závodech, to ti mohlo být tak 9-10 let, se jeden účastník s rolbou potkal, tedy jen zavadil. Nebyl to hezký pohled, i když v televizi neukázali detail. Ten člověk se prostě roztrhl v tříslech. Než v tom pádu zastavil, vykrvácel.
Ta krvavá stopa byla strašlivá.
Vzpomínám si na to opravdu matně, ale rolba na plné sjezdovce není to pravé.
Tak se brzy uzdrav.
03. 02. 2015 v 00:03Off-line Ing  (26/188/70)
Jasně já to chápu, ale myslím že v daném areálu bylo na dané sjezdovce sněhu až moc, tedy pokud to nedělají, jako ti b***i tady na Vysočině že nafoukají hromady sněhu ze všech dél a pak to rozhrnují. Díky ;)
03. 02. 2015 v 00:09Off-line galileolevi  (51/187/82)
Ing: Mimochodem, nemehlo nejsi sám. Taky jsem si jednou natáhl kolenní vaz. Ale nenapadlo by mě tvrdit, že to byla vina sjezdovky. :)
03. 02. 2015 v 00:19Off-line galileolevi  (51/187/82)
Ing: No, to se tak ale obyčejně dělá, že se to fouká na hromadu, a večer, když jsou lidi pryč, se to upraví. Jinak by museli foukat po celé sjezdovce a nebylo by vidět nikde.
A že je sněhu dost? Ty víš, kolik centimetrů, při kolika stupních utaje a kolik dní vlekaři potřebují jezdit, aby se jim pokryli náklady?
Já znám pár vlekařů ve Vysokém nad Jizerou, protože tam s manželkou jezdím od 15 let. Není to vždycky tak skvělé ***o.
03. 02. 2015 v 00:25Off-line Ing  (26/188/70)
Mno všude co jsem zatím jezdil, tak měli děla všude podél sjezdovky, jen vysočina 5 děl proti sobě a mega kopu a už si to jedou :D :D :D Nevím a vřele je mi to u p***le, kolik snéhu utaje za 0,0001 s nebo za hodinu :D Je mi fuk co jim to pokryje nebo nepokryje. Nebudeme se o tom dál bavit, řeśíme už blbosti :P
03. 02. 2015 v 00:32Off-line galileolevi  (51/187/82)
Ing: To je fakt, Ale co tady řešit? Japonského novináře už zachránit nemůžeme. NASA pokud vím, má trochu jiné starosti, a pytláky v Keni nezastavíme. Tak rozvíjím debatu, když zrovna nechodí nakupovat zákazníci. :)
03. 02. 2015 v 00:34Off-line Ing  (26/188/70)
:))))))))))))))) Islám, názor? Chceš tady ty k***y? :D
03. 02. 2015 v 00:40Off-line galileolevi  (51/187/82)
Ing: Tak tohle už se někde probíralo a odpovím totéž, co tam. Žádná víra není špatná. Zkurvené je každé náboženství a výklad písma. Islám, křesťanství, Budhizmus, Hinduismus a já nevím, jaké jsou všechny víry, ale v podstatě kážou totéž. Lásku k člověku. No a co z toho člověk udělal? Křižácké výpravy, džihád ...
03. 02. 2015 v 02:20Off-line Titan24  (30/168/56)
Ale zas bych neříkal, že křesťanství, nebo judaismus jsou zkurvené., Nebo buddhismus, což je více filosofie života než náboženství. Křesťanství má v základech učení o odpuštění, lásce k bližnímu a tak. Tam je velký rozdíl oproti islámu a tak ;)
03. 02. 2015 v 15:05On-line pajasb  (27/200/85)
No myslím že vina bude na nemocnici v Č Krumlově páč tahle nemocnice je nejhorší v Jižních Čechách!!!
03. 02. 2015 v 21:40Off-line esthetique  (41/-/-)
Galileolevi: představ si PODNIKATELSKÁ SOCKO, co neplatí daně, sociální ani zdravotní a bude se jednou chtít SE MNOU DĚLIT O DŮCHOD!!!:
podporu pobírám v česku a ta almužna, co se tady vyplácí, nestačí ani na žrádlo. a kde jsou moje koníčky, posilka, kredit, internet, nájem?!?
takže v klidu, já žiju se SVÝCH úspor, pouze PODNIKATELSKÉ SOCKY JAKO TY žijou z výdajových paušálů a fixlování na daních....
to, že já ze svých daní v Irsku dotuju kurevsky drahé české dálnice, zatímco ty nedotuješ VŮBEC NIC, to už jsem probíral jinde...
03. 02. 2015 v 21:42Off-line Ing  (26/188/70)
Estete, tak když je tady všechno na p**u, proč tu oxiduješ? Zbal si ty svoje saky paky a pal do p**e.
03. 02. 2015 v 21:43Off-line esthetique  (41/-/-)
Galileolevi: překvapuje mě, jak někdo tvýho ražení A TVÝCH ZNALOSTÍ ČEŠTINY MOH VŮBEC UDĚLAT MATU***U... asi za úplatu jako všechno v tvým životě/z*****ým česku
HA HA HA HA
03. 02. 2015 v 21:44Off-line esthetique  (41/-/-)
Ing: hulváte, k***y asi obsluhuješ sám
až budu chtít, odjedu, tomu věř
03. 02. 2015 v 21:45Off-line Ing  (26/188/70)
Hele d***le, nemáš co na práci? Nespamuj mi moje téma, nebo začnu nahlašovat. Tvoje d***lní komentáře nevadí jen mně, ale mnohem více lidem. Stejnek d***l jak ten ligrisek nebo jak se to koště jmenuje. Takže, nepiš mi tady.
03. 02. 2015 v 22:00Off-line galileolevi  (51/187/82)
Esthetique: Výdajové paušály, jsou omezeny obratem. Já jsem ze zákona povinen platit DPH, tudíž se mě paušály netýkají a jako plátce DPH, jsem pravidelně zván ke kontrolám.
Od normálního, slušného člověka, by mě takové nařčení uráželo, ale od kloučka, který si neví rady sám se sebou, se mě to nějak nedotýká.
Taky si laskavě uvědom, bohatý nezaměstnaný, že dávka sociální nouze ti nemá krýt koníčky, jako výlety do Londýna, po kterých se týden neposadíš, tak korzuješ po fitku, které taky něco stojí.
Jinak se dost opakuješ.
Takže, i když jsi vulgární, mohl bys zkusit ty své vulgarismy vložit do nového kontextu. Takhle to vypadá, že máš v hlavě jen nemnoho myšlenek, které neumíš rozvíjet. A to je trochu trapné, vzhledem ke vzdělání, kterým se kasáš.
03. 02. 2015 v 22:08Off-line galileolevi  (51/187/82)
Esthetique (31/-/-)
Galileolevi: překvapuje mě ....

Mě kámo na tomhle světě překvapuje pořád něco.
Třeba ty jsi nebezpečný přírodní fenomén, jehož existence mi byla doposud utajena. No ale co už s tím nadělám. Musím se smířit.
Den si tebou kazit nenechám a zlobit se s tebou taky nebudu. :)
03. 02. 2015 v 22:23Off-line galileolevi  (51/187/82)
Esthetique: Teď mě to trklo. Takových koníčků a žiješ z české podpory v Irsku?
Teď už mi jsou jasné, ty tvé výlety za sexem do Londýna. :D
04. 02. 2015 v 12:04Off-line galileolevi  (51/187/82)
Esthetique: další věc, kterou si protiřečíš.
Psal jsi, že v Irsku jsi 10 let. Tedy od jednadvaceti. To jsi toho na daních v ČR moc neodvedl. Co bys chtěl pobírat. Buď rád, za velkorysé minimum.
Dál tvrdíš, že platíš daně v Irsku, ale tam jsi nezaměstnaný, takže se neboj, že se z tvých daní dotují naše dálnice.
A pak zase tvrdíš, že z Irska platíš daně v Čechách. To je trochu absurdní.
Tady vidím pouze dvě možnosti.
Buď jsi notorický lhář, nebo trpíš schizofrenií a měl bys vyhledat pomoc. Ale v obou případech mi je tě líto.
04. 02. 2015 v 14:01Off-line onlip  (61/180/84)
Galileolevi: Já čtu, ty lyžuješ. Toho si cením, protože to neumím. První skyje jsem měl na základce, kvůli kursu jsem si přebrousil ty po ségře, skluznici natřel barvou, která se tehdy pro tenhle účel prodávala, samozřejmě byly bez hran. Měly vázání kandahár, pro běh se jednoduše vypnuly zadní úchyty.
Jako vodáci, pokud zamrzla řeka, jsme zimu trávili na běžkách, to mi nevadilo, uběhám cokoli, ale problém (aspoň pro mě) byl, když jsem měl na běžkách sjet závěrečnou část po sjezdovce. Pamatuju na sjezdovku v Deštném, zhruba v 16, tam jsem uřídil první tři oblouky, pak se to vymklo mé kontrole, stala se ze mě neřízená střela. Znovu můžu děkovat pánubohu, že se nikomu jinému nic nestalo. Obecně takové situace uzavírám tím, že já jsem d***l, já neumím.
Tvé slovo NEMEHLO je přesné, rozesmálo mě, a pro úvodní situaci sedí. I pro mě tehdy.
04. 02. 2015 v 14:12Off-line galileolevi  (51/187/82)
Onlip: Zvláštní. Někde jsem tu psal, že jsem začal lyžovat v patnácti. Tenkrát jsem byl poprvé se svou budoucí ženou na chalupě s jejími rodiči. Já lyže neměl, tak mi tchán půjčil své běžky, ale šli jsme na sjezdovku na Šachty. Myslím, že není větší legrace, než hoblovat sjezdovku na běžkách.
Nedá se popisovat, to se musí zažít. :D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload