Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Jsou podle Vás bratři Mašínové vrazi nebo hrdinové?

25. 04. 2015 v 04:17Off-line Anonym (:p)
Jsou podle Vás bratři Mašínové vrazi nebo hrdinové?

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
25. 04. 2015 v 07:22Off-line vegantronic  (31/186/77)
Jednoznačně vrazi. Zavraždili neozbrojené lidi. K takovým činnům není žádné ospravedlnění.
Souhlasím - 14   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 04. 2015 v 08:02Off-line Radek1951  (65/175/75)
Jsou to jednoznačně vrazi. Zabíjeli nevinné a bezmocné!
Souhlasím - 13   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 04. 2015 v 09:26Off-line Anonym (:p)
Já teda nevím ...
Jen se ptám ...
Ve škole nás učí,že jsou to hrdinové :) že cela rodina Mašínů jsou největší Češi posledních dvou set let. Protože dokázali sami sebe zvednout a bojovat proti systému na který ostatní akorát nadávali,ale nic pro jeho změnu neudělali... a že je škoda,že je takových lidí hodně málo ...
Na druhou stranu doma mi říkají,že jsou to jen obyčejní vrazi,kteří pro svou svobodu vraždili nevinné lidi a že jediným hrdinem v pravém slova smyslu byl jejich otec ....
Tak já nevím, zajímalo by mne, kde je pravda ...
25. 04. 2015 v 10:06Off-line manager52  (55/182/-)
Jednoznačně jsou to vrazi a ti co je vyznamenávají a vyzdvihují jako hrdiny by měli být zavřeni. To nebyli žádní hrdinové a nebojovali proti tehdejšímu režimu, ti prachsprostě zabili aby se dostali ke zbraním a prostříleli se na západ. Jsou to zločinci a nic jiného.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 04. 2015 v 10:19Off-line Anonym (:p)
To jsou teda zajímavé názory ...
25. 04. 2015 v 10:39Off-line Anonym (:p)
Uzvazne: Jo,to máš pravdu,ale musím si dávat pozor na pusu...kdybych ve škole řekl,že to byli vrazi tak skončím s 5 jak hrom :)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 04. 2015 v 11:46Off-line vegantronic  (31/186/77)
Bratři Mašínové byli roku 1945 vyznaménání za „osobní statečnost v době války“. Ctirad Mašín po roce 1948, když studoval na vysoké škole, absolvoval záškodnický kurs, organizovaný Svazem brannosti a SČM.

První větší akce skupiny, na které bratry Mašíny doprovázel Milan Paumer, se odehrála v Chlumci nad Cidlinou 13. září 1951. Skupina přepadla zdejší služebnu Sboru národní bezpečnosti (SNB). Bratři měli dva plány, nakonec byl zvolen Josefův, a to příslušníka zlikvidovat železnou tyčí. Ctirad rozbíjí nečekaně zezadu Kašíkovi, který byl s největší pravděpodobností neozbrojen, hlavu ocelovou tyčí. Příslušník SNB ale stále žil. Ctirad proto přidává ještě pět nebo šest ran. Smrtící útok dokonává jeho bratr dvěma výstřely z pistole. zastřelený Kašík byl v hledáčku StB. Jako bývalý člen lidové strany a poté sociální demokracie. A jako hluboce věřící měl u kolegů přezdívku Kudrnatý Ježíšek.

Ctirad Mašín ani rok a půl před smrtí nepochyboval, dokonce otevřeně mluvil o cíleném zabíjení. „To, jak se píše, že jsme chtěli zbraně a nikomu nic neudělat, tak to je hloupost. Tohle jsou všechno darebáci. Na co potřebujeme zbraně? Ty jsou od toho, aby se s nima stříleli lidi, tak můžeme začít hned s těma, komu ty zbraně bereme,“ komentoval Mašín přepadení v Chlumci v rozhovoru se svým přítelem, který zveřejnil server iDnes.cz.

Také Paumer, který zemřel loni, nelitoval obětí, které za jejich skupinou zůstaly.
Ctirad měl už 13. září 1951 v hlavě plán, jak se s esenbákem nejlépe „vypořádat“. Jeho slovy okecat, odzbrojit, svázat, uspat chloroformem a oddělat. Co nebylo uskutečněno poprvé, přišlo na řadu vzápětí.

Krveprolití totiž neskončilo. Následoval čin, který je dodnes nejvíce pro svou brutalitu odsuzován. Čelákovice, 28. září 1951. V ukradené sanitce, jejíž posádka skončila přivázaná a omámená chloroformem v lese, přijíždí Ctirad společně s Paumerem a Janatou. Nic netušící mladý strážmistr SNB Jaroslav Honzátko ( 28) je pod záminkou nehody vylákán ze služebny. Na místě vyfabulované nehody je spoután a odvezen sanitkou zpět.

Na služebně vypuká krvavá řež. Honzátko, který má těhotnou ženu a malého syna, je s rukama svázanýma za zády Ctiradem omámen chloroformem. To však Mašínovi nestačí. Bere do rukou skautskou dýku. Honzátkovi, ač je zcela neschopen jakékoliv obrany, nemilosrdně podřezává krk.

2. srpna 1952 zastavili Josef Mašín a Václav Švéda ve stejnokrojích Lidových milicí ve Hedvikově na Kutnohorsku vůz se čtyřmi zaměstnanci společnosti Kovolis, v němž byly převáženy mzdy pro zaměstnance (884 239 korun). Při potyčce byl zabit účetní Josef Rošický. Rošický byl údajně členem KSČ, což dokládá protokol policie z místa činu. Údajní svědci však tvrdí, že Rošický členem strany nebyl, funkcím se vyhýbal a v době před únorovým komunistickým převratem prý dokonce patřil k blízkým spolupracovníkům tehdejších majitelů závodu. Došlo prý patrně k záměně s milicionářem Rosickým.

Josef Mašín vždy tvrdil, že Rošický zemřel při vzájemné potyčce. Dokumentarista Kačor ale odkazuje na jinou verzi. Lékařská pitevní zpráva hovoří o zásahu dvěma výstřely, jeden z nich byl přitom veden z větší vzdálenosti.

Ukradené peníze měly být použity na osvobození Ctirada, který skončil ve vězení. To ale nebylo nutné, protože na svobodu byl propuštěn na amnestii. Ukradené statisíce tak byly využity jinak. Podle Kačora byly prohýřeny a ani jedna koruna nešla na odbojovou činnost. Hovoří se o nákupu motocyklů, kožených bot, módního oblečení nebo rozkládacího gauče.

7. září 1953 zapálili Ctirad Mašín a Václav Švéda v okolí Pivína několik stohů slámy, což zdůvodnili tím, že chtějí oslabit násilnou kolektivizaci. Při potyčce s místními dobrovolnými hasiči postřelil Mašín Jána Leciána a způsobil mu závažné poranění hrudníku a pravého oka.

V říjnu 1953 se pětičlenná skupinka rozhodla opustit Československo a přejít do západního Berlína. V noci z 3. na 4. října překročili hranice Československa. Na území NDR byla skupina odhalena a pronásledována příslušníky bezpečnostních sil. Celkem bylo proti pěti odbojářům mobilizováno 20 000 příslušníků Volkspolizei a Sovětské armády. Ve stanici Uckro byli při pokusu o zatčení skupiny zastřeleni komisaři Volkspolizei Hermann Grumini a Martin Lehmann, další policista byl těžce zraněn. Potom byli při obkličování u Waldowa zastřeleni příslušníci Volkspolizei Herbert Hoffmann (31) a Heinz Sunkel (23).

Během ilegálních akcí skupiny na území ČSR a posléze při odchodu skupiny do Německa bylo zabito celkem sedm osob na straně protivníků skupiny. V Československu byly v souvislosti s činy skupiny odsouzeny a popraveny tři osoby. Ve věznici zemřela čtvrtá. Samotní Mašínové měli pod vlivem komunistické propagandy představu, že existuje v ČSR více odbojových skupin (Heliodor Píka, Milada Horáková), ale ve skutečnosti tito lidé byli pouze obětí režimu a pokud se nějaké protikomunistické akce skutečně odehrály, nebyly patrně nijak organizované.
25. 04. 2015 v 12:39Off-line onlip  (54/182/72)
Vím, jak hrůzný režim to byl. Ale stejně jsou pro mě vrazi. Nebojovali za demokracii, prostě utekli.
Jak psal uzvazne, ano, děda měl větší historickou zkušenost, komáři ho jako prvorepublikového vojáka dohnali k nejnižší profesi. Neutekl. Rozhodně se nepodvolil. Pro mě byl a dodnes je velkou autoritou.
Pokud tě ve škole někdo nutí zaujímat jediné možné stanovisko, musí to být značně neujasněná, zakomplexovaná osobnost. Jak psáno jinde, s názorem jsem se ani za komárů netajil, ale mí profesoři byli tak dobří, že to v sobě přefiltrovali, neposílali hlášení. Malému omezení jsem byl vystaven, když jsme se rozhodli udělat na škole Mikuláše. Klasická trojice. Ředitel si nás předvolal, bylo jasné, že se bojí víc než my. Otevřeně řekl, že do hodiny o tom budou vědět na okresním výboru KSČ. Nezničil nás. O trochu později se zabil sám.
25. 04. 2015 v 12:42Off-line colombo  (96/192/90)
Anonym: Ve škole vám mohou říkat, co chtějí, i dnes může být historie vykládána dle politické objednávky. Dle známých faktů jsou to jednoznačně vrazi.
25. 04. 2015 v 12:45Off-line Anonym (:p)
Vegatronic: Kdybych to co jsi napsal,řekl profesorovi na gymnáziu,řekl by,že tehdejší režim byl daleko horší a padli sta tisíce nevinných obětí ...a že jejich oběti padly proto aby v tomto státe zavládla demokracie a že jen díky velikánům a statečným hrdinům jako jsou bratři Mašínové jsme dnes demokratickým státem, protože se nebáli a protože bojovali ...
A co mi přijde nejhorší ?
Jak mám věřiti rodičům,že to bylo tak,když ve škole nás to učí přesně naopak a dokonce i učebnici dějepisu schválené ministerstvem školství stojí že bratří Mašínové jsou hrdinové komunistické doby....
Je to knížka z roku 2008 ...
25. 04. 2015 v 15:26Off-line Radek1951  (65/175/75)
Anonym (:p) Ptáš se, jak máš věřit rodičům, když vás ve škole učí něco jiného? Zkus položit otázku opačně : jak mám věřit tomu, co nás učí ve škole, když rodiče tvrdí něco jiného? A radím ti, věř rodičům, ti to s tebou myslí dobře.
25. 04. 2015 v 15:42Off-line Dejvidek  (26/176/77)
Je to dost složité říct jestli byli vrazi,nebo hrdinové ...
Myslím,že je hloupost že vás učitel rozdává 5 za to,že máte třeba jiný názor,než on a než se píše v učebnicích ...
Ne vždy to,co je v knížce musí být i pravda:)
Ale rozhodně je ani já nenazývám vrahy,protože jejich oběti v porovnáním s obětmi doby jsou téměř nulové a navíc dělali něco,čímž nakonec zachránili nás všechny...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
25. 04. 2015 v 15:50Off-line comrade  (32/195/102)
Koho by tak asi mohli vyznamenávat ti, kteří vyžírají republiku 26 a zřejmě i víc let. Jedině zase kriminálníky.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 04. 2015 v 15:51On-line BussterX  (96/130/150)
Ani vrazi ani hrdinové, byli to chlapi kteří byli od dětství vychovávaní k tomu že nejcennějším statkem je svoboda a demokracie. Když se moci ve státě uchopili komunisti a nastolili diktaturu proletariátu pod vedením KSČ (jejich vlastní bolševická terminologie) rozhodli se Mašínové přesně ve shodě s tím čemu věřili a v čem byli vychovaní zahájit boj proti diktatuře. V podstatě se ocitli v roli parašutistů - diverzantů v hlubokém týlu nepřítele. Je nesporným faktem, že každý policista, každý člověk kterýmu komunistický režim svěřil zbraň byl jejich nepřítel a služebníkem diktatury, včetně pokladníka s pistolí. Z toho pohledu i každý dělník (proletář) který v padesátých letech pracoval ve fabrice roztáčel kola socializmu.... (opět bolševická terminilogie) ... Když bude působit skupina parašutistů v týlu nepřítele, každej zapálenej stoh, každej zabitej dělník kterej maká v nepřátelské fabrice, to všechno vnese zmatek a strach na nepřátelské území... ke své činnosti potřebují diverzanti pokud působí v utajení finance a zbraně... proto si je opatřují... Mašínové nekradli někde v soukromé vile, brali státní peníze, a stát řídili komunisti... Takto je třeba se na to dívat, ne jen vypočítavat "nevinné" oběti... právě ta mlčící "nevinná" většina držela ten bolševickej režim u moci... Bezesporu byli Mašínové odvážní chlapi, a když se kácí les, lítají třísky.. berte to tak že oni byli ve válce na území nepřítele... takhle přesně to cítili... BTW Mašínové i Paumer pak v emigraci dál vedli svůj boj, byli v ozbrojených silách spojených států a bojovali v indočíně proti komunistům. Tady asi 8 metrů od mýho PC visí na chodbě nástěnka,chodím kolem ní i furt, je na ní už několik let vyvěšený úmrtní list pana Milana Paumera... Organizace pro kterou dělám měla k němu kladný vztah a on k ní..

Tady si přečtěte, jak pokračoval život Mašínů a pana Paumera v US army když opustili bolševický Československo - http://www.ustrcr.cz/…/100-117.pdf
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
25. 04. 2015 v 16:21Off-line Titan24  (23/170/-)
Učitel dějepisu, který žákům nutí své názory na historii, je špatný učitel a neměl by vůbec učit.
25. 04. 2015 v 16:23Off-line onlip  (54/182/72)
Ležáky mám v hluboké paměti. Nevím, jestli je cokoli srovnatelné. V každém případě musel mít mlynář a další, znalí situace, takovou odvahu, že ji těžko překonat.
25. 04. 2015 v 16:26Off-line Anonym (:p)
Titan24: On nám nenutím jen své názory,ale přesně to,co je v učebnici ...
25. 04. 2015 v 16:28Off-line colombo  (96/192/90)
Učitel prostě musí "jít s dobou", nic jiného mu nezbývá (pokud chce učit).
25. 04. 2015 v 16:29On-line BussterX  (96/130/150)
@Titan: asi by měl učitel vyložit látku a oficiální výklad který je v učebnici a založit debatu, měl by dát prostor i jiným názorům než je v učebnici, protože v učebnici je oficiální ideologie se kterou se nemusí každý ztotožnit, je na učiteli aby vysvětlil PROČ je to správně ten oficiální text... Ale těžko může dát jedničku žákovi za to že řekne že mašínové byli vrazi když jsou nositeli státního vyznamenání a oficiální text praví něco jiného... pro vyjádření svýho odlišnýho názoru by měl žák - student dostat prostor v debatě, ale ne každej učitel je Amos Komenský a má na to čas a chuť, bohužel známkována je znalost toho co je v učebnici a to by měl student mít na paměti...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 04. 2015 v 17:08On-line BussterX  (96/130/150)
Pánové za komunistů v předmětu občanská nauka jsme se učili sračky ze kterých jsme byli známkovaní, deska se žáci učí v dějepise mnohé, co z jejich pohledu můžou být taky sračky... jenže za komunistů třeba v roce 88 kdybych řek, že se v občanské nauce děti učí sračky tak mně konunisti zavřou nebo minimálně zmastí pendrekem a udělají zápis v posudku kádrovém... dneska si můžete klidně a SVOBODNĚ říct, že se děcka učí sračky... a to je to, za co bojovali bratři Mašínové a Milan Paumer, čest jejich památce
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 04. 2015 v 19:32Off-line vegantronic  (31/186/77)
Pokud boj za demokracii vypadá tak, že umlátíš tyčí neozbrojeného policistu nebo dýkou podřežu svázaného polistu tak potěš p***l. Tyhle metody přesně dnes používaj islamistický fundamentalističtí teroristi a podobní šmejdi... Takže jejich chování by se v klidu šlo nazvat terorismem. Byly to extremisti.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 04. 2015 v 19:38On-line BussterX  (96/130/150)
Byli to vojáci v týlu nepřítele... z tvýho úhlu pohledu byli britští commandos zbabělci vegane, že? Mno, to nemá cenu vás přesvědčovat, máte nárok na svoje vidění věcí, já svoje řekl o kus výše k tomuto.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 04. 2015 v 19:43Off-line vegantronic  (31/186/77)
Pokud vím tak komanda se soustředili na nacistické vojáky, esesáky, gestapáky atd. a ne na lidi převážející peníze nebo řadové neozbrojené policisty.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 04. 2015 v 19:52On-line BussterX  (96/130/150)
Vegane, každej řadovej policista dostal svou zbraň od komunistů a byl jimi placen a v jejich službách (a každej policajt byl v KSČ defakto povinně od určité doby) i kdyby třeba jen řídil dopravu na křižovatce, pomáhal udržovat u moci bolševiky tím že dbal na pořádek v jejich zločineckým systému... co by se asi stalo, kdybys řekl před dopravákem "sp**ení zasraní komunisti"?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 04. 2015 v 19:58Off-line vegantronic  (31/186/77)
Busstere. Řeč tu je o 50. letech kdy KSČ nepovyházela všechny četníky z první republiky. Hlavně na malinké služebny byli převedeni politicky nepohodlní lidé.
25. 04. 2015 v 20:06On-line BussterX  (96/130/150)
Komunisti vyhlásili po únoru 48 válku vlastnímu národu v rámci třídní nenávisti, a byla to válka totální, Mašínové odpověděli stejně... komunistickej režim zavíral do lágrů a ničil kariéry a rodiny lidem, kteří ve válce bojovali na západní frontě, komunistickej režim zabavoval majetky a znárodńoval firmy, obral farmáře o jejich půdu kde celé generace dřeli a založil JZD - násilná kolektiviziace, komunisti špiclovali a zavírali občany vlastní země za politickej názor... komunisti první se postavili proti lidem vlastní země ve jménu ideologie, Mašínové prostě vstoupili do totální války proti systému ale tu válku začali komunisti... celej zbytek národa držel tlamu a časem vstupovali lidi do KSČ aby získali lepší místo v pořadníku na byt a do ROH aby dostali poukaz na rekreaci, celej národ se nechal zkorumpovat a teď ještě kydá na Mašíny sračky protože je vidí optikou ovcí které se měli v komunistické ohradě dobře... víc už k tomu asi nebudu nic říkat, je to zbytečný, lidská hloupost se nedá léčit ani přesvědčit argumenty nicméně máte na to nárok, vivat demokracie : )
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
25. 04. 2015 v 20:14Off-line megatron  (25/189/80)
Pravdu se jednou dozví jiná generace.... tedko je to brzo protože by se to nehodilo někomu do krámu.....
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 04. 2015 v 20:17Off-line comrade  (32/195/102)
Busster potřebuje mínusy. Každý ví, že Mašíni zabíjeli spořádané občany Československa. Že si nešli pro zbraně a peníze k estébákom .... aha to by došli k Bussterovi domů a zabili by mu tatu, takže by se ani nenarodil. :)
25. 04. 2015 v 20:20On-line BussterX  (96/130/150)
Megatron: jo jiná generace se dozví tu tvou pravdu kterou máš asi na mysli až tady zas budou u moci komunisti, protože pravda není nikdy jen jedna, pravd je několik a záleží na tom z jakýho úhlu pohledu se člověk dívá... zprava vypadají věci jinak než zleva a podle toho se mění pravda
25. 04. 2015 v 20:21On-line BussterX  (96/130/150)
Comrade: v tý době už tata nebyl myslím estébák, to už dřel v dolech v Ostravě : ))
25. 04. 2015 v 20:25Off-line comrade  (32/195/102)
Busster: Šak oni utěkali už v padesátých létech, ne? To eště nemohl být v dolech, když ti stihl dát po hubě za ten vtip o komunistech.
25. 04. 2015 v 20:26On-line BussterX  (96/130/150)
Comrade: blbče v tý době sem eště nebyl na světě když byl v Ostravě, zas tak starej nejsu : ))) měl mně až ve dvaačtyřiceti letech, asi odkládal soulož se ženou co nejdýl to šlo : ))
25. 04. 2015 v 20:30Off-line comrade  (32/195/102)
Busster: A to ho ještě pustili, v takovém zločinném režimu měl dostat doživotí. Tak on ti dal po hubě až už nebyl estébák? Asi už tam podruhé nechtěl. :)
25. 04. 2015 v 20:33On-line BussterX  (96/130/150)
Comrade: bál se, bál se jak sviňa, komunistů, asi věděl proč, znal to zevnitř... proto mně seřezal když jsem přitáhl domů vtip o konunistech ze školy... taková to byla doba, to nikdy nezapoměńte, když se rodiče bojí před vlastními dětmi říct co si fakt myslí a mají strach že děcka něco řeknou ve škole a zničí tím rodinu, a když se rodiče snaží ten svůj strach přenést na děcko, aby se bálo těch co jsou u moci a neříkalo věci nahlas... s***ě sviňský komunistický
25. 04. 2015 v 21:35Off-line manicboyyy  (29/175/75)
Jsou to vrazi i hrdinové současně
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 04. 2015 v 21:46Off-line onlip  (54/182/72)
Colombo, Anonym (:p): nemusí. Nikdy jsem neučil podle knížek, je mi dost jedno, co v nich je, píšu si vlastní - a stejně vždycky nechávám lidem prostor pro vlastní názor. Jak psáno jinde, i za totálu byli kantoři, se kterými bylo možno mluvit otevřeně, kterým jsem mohl oponovat, to oni chudáci byli v nebezpečí.
25. 04. 2015 v 22:37On-line BussterX  (96/130/150)
Manicboyyy: no i tak se to dá říct tak jak jsi to vyjádřil, v podstatě je to lepší formulace než to co jsem napsal já kousek nad tebou: "Ani vrazi ani hrdinové," ale ten zbytek co jsem napsal, ten tam pasuje :" byli to chlapi kteří byli od dětství vychovávaní k tomu že nejcennějším statkem je svoboda a demokracie"
25. 04. 2015 v 22:40Off-line esthetique  (34/-/-)
Těch lidí tady, co je považuje JEDNOZNAČNĚ za vrahy, to je neskutečné...
napřed vám tam 40let srali na hlavy bolševici, teď už ČTVRTSTOLETÍ MODROS***Ě A ARCITUNELÁŘI a někteří jedinci toho ještě furt nemaj dost a rádi by si DÁL NECHALI SRÁT NA HLAVU. dnes jsem z kamionu vyhodil 20 nelegálních utečenců, co se snažili dostat přes kanál do UK. přijela naprosto IMPOTENTNÍ FRANCOUZSKÁ POLICIE, PUSTILA JE, ZAPSALA SI JEJICH POČET....
a to bylo všechno!!!! a já jim říkám: to je jasný TRESSPASING, oni bez mého vědomí vnikli do mého kamiónu, K***A DĚLEJTE NĚCO!!! a oni, my nic dělat nemůžeme, oni nemaj doklady, nemůžem je legitimovat
a já: bejt to v USA tak je všechny postřílím a není soud ve vesmíru (a v jurisdikci USA, ha ha ha ha), který by mě na to odsoudil....
jen krčili rameny
většina tady, co má Mašíny za vrahy, mi připomíná tyhle frantícké policejní impotenty....
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
25. 04. 2015 v 22:44On-line BussterX  (96/130/150)
Estetik: no policajt může dělat těžko něco víc než co mu umožňuje bezzubej zákon aniž by se tím sám nedostal do konfliktu s jiným zákonem, a zákony píšou impotentní politikařící chytrolíni... jinak souhlasím s tebou beze zbytku
25. 04. 2015 v 22:51On-line BussterX  (96/130/150)
Svoboda není něco co je samozřejmé nebo něco co je dané jednou provždy, vždycky tady bude někdo kdo nás o tu svobodu bude chtít připravit ve jménu jím prosazovaných ideálů a vidění světa, dokud se nenaučíme že svobodu je třeba bránit se zbraní v ruce tvrdě a bezohledně, budeme pořád něčí otroci... když ke mně do bytu veleze banda násilníků a zabydlí se mně v obýváku, soused kterej jim bude nosit jídlo a živit je místo toho aby mi je pomohl vyhnat je mým nepřítelem úplně stejně jako ta banda.
25. 04. 2015 v 22:56On-line Lukino_Luk  (28/185/72)
A už bych se hádal, ale dneska jsem nějaký pomlácený, tak máte štěstí. Doufám, že do zítra tohle téma zapadne, abych se nemusel vracet. :-P
25. 04. 2015 v 23:15On-line BussterX  (96/130/150)
Luk: neva, pohádáme se v pedofilech nebo v marečkovi, to se nám osvědčilo : ))
26. 04. 2015 v 08:59Off-line Radek1951  (65/175/75)
Víte, nemohu souhlasit s tím, co tady píše BussterX. Jeho názor, že to byli bojovníci a svobodu a demokracii je scestný. Jako skuteční bojovníci za svobodu by šli po větších rybách, než jsou řadoví policisté. Skutečný hrdina by šel po Gottwaldovi a ostatních pohlavárech režimu. Tihle zvolili terorismus, zabíjení těch nejobyčejnějších, zapalování stohů slámy, tak, jako to dělají teroristé i dneska.
Co takhle srovnat je s parašutisty, kteří zabili Heidricha? To byli hrdinové.
Bratři Mašínové jsou jen ubozí vrazi a teroristé.
26. 04. 2015 v 09:57Off-line galileolevi  (44/187/82)
Chtěli jít za svobodou a někdo jim bránil.
Postavil bych otázku jinak.
Má člověk právo na svobodu a smí své právo hájit?
Já bych řekl, že ano!
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 04. 2015 v 09:59Off-line galileolevi  (44/187/82)
Radek1951: Bylo i několik hrdinů, kteří chtěli zabít Hitlera a válka stejně trvala 6 let. :)
26. 04. 2015 v 11:21On-line BussterX  (96/130/150)
Nebyli to nevinní, myslíš že pokladníka kterýmu bolševici svěřili zbraň dělal v padesátých letech někdo jinej než komunistickej patolízal? žádní nevinní, aji ten z******j dělník kterej plnil normu na 125% pro komunisty by zasloužil zastřelit notabene jestli byl v ROH nebo LM : ))
26. 04. 2015 v 11:45On-line BussterX  (96/130/150)
Jste směšní, na jedné straně máte plnou hubu demokracie když je kluk ve škole známkován ze znalosti látky která je v učebnici a na druhou stranu odsuzujete ilegální antikomunistickou bojůvku škodící bolševickýmu totalitnímu systému se zbraní v ruce... BTW zdůraňuju to, že když se tato skupinka prostřílela na svobodu poté co pochopila že u nás není žádný protikomunistický odboj ale že jsou tady sami, tak nezůstali sedět na zadku ale vstoupili do US Army a ve jménu svých ideálů bojovali v americké armádě proti komunistům v Indočíně, šli do války a bojovali v ní v US Army proti bolševikům, chápete to?... toto ukáže i b***i že jim nešlo apriori o to dostat se na západ ale o to aktivně bojovat proti komunistům... těžko může ovce pochopit mentalitu vlka, že...
26. 04. 2015 v 11:55On-line BussterX  (96/130/150)
Uzvazne: jak jistě chápeš, mluvil jsem o mentalitě Mašínů a pana Paumera a byl to příměr ... na jedné straně vy, muži středního věku zvyklí přijímat kompromisy a zvažovat řešení vyrostlí v blahobytu a svobodě, na druhé straně tehdy mladí Mašínové vychovaní za války v rodině důstojníka a hrdiny odboje proti nacistům kteří prostě věděli že je nacistická diktatura vystřídaná diktaturou jinou, a tak jak partyzáni za války popravovali spolupracovníky a přisluhovače němců potažmo nacistů, tak oni zacházeli se spolupracovníky totality rudé.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 04. 2015 v 11:58On-line BussterX  (96/130/150)
A tím jsi chtěl říct co jako ? o_O
26. 04. 2015 v 13:02On-line BussterX  (96/130/150)
Uzvazne: jak toto souvisí s bojem Mašínů a pana Paumera proti bolševické diktatuře , drahý kolego? : )) BW ten "dopis" na nějž link jsem sem dal s tím souvisí velmi :P
26. 04. 2015 v 13:08On-line BussterX  (96/130/150)
Uzvazne: si gay? ano, jsi... já taky... jsi můj teplý kolega? ano, jsi, pane koplego:P jakej boj za svobodu? omfg jakej boj za svobodu kruci, nikdy nebyla euroatlantická civilizace svobodnější než je teď... chceš srovnávat levičácký aktivisty vystupující s transparenty proti eu a globalizaci a kdoví proti čemu ještě s protikomunistickým odbojem omfg? : ))
26. 04. 2015 v 13:22On-line BussterX  (96/130/150)
Ty si levičák že?
26. 04. 2015 v 13:26On-line BussterX  (96/130/150)
Uzvazne: duchaplná odpověď na mou otázku, mám-li kontrovat : ) jde o to, že já se na věci dívám z prava, a ty zřejmě z leva, proto jsem se ptal jsi-li levičák, je-li to tak, nemůžeme se nikdy shodnout
26. 04. 2015 v 13:36On-line BussterX  (96/130/150)
Uzvazne: dost alibistické, čekal jsem podobnou nicneříkající "vychytralou" odpověď... nicméně se svojí zdviženou hlavou hledíš přes levé rameno řekl bych...
26. 04. 2015 v 13:36On-line BussterX  (96/130/150)
26. 04. 2015 v 13:49On-line BussterX  (96/130/150)
Uzvazne: dívej, německo rozpoutalo druhou světovou válku a uvrhlo svět do pekla a vyhladilo miliony židů a dalších "méněcenných", zapálilo celej svět válečným požárem... když skončila válka, USA neopakovaly chybu s uvalením válečných reparací tak jako se to stalo po první světové, neboť právě bída způsobená těmi reparacemi byla jedním z faktorů které pomohly Hitlerovi dostat se k moci... naopak nasypaly do Německa - tedy do té části která byla v jejich okupační zóně hromady peněz a materiálu - Marshallův plán... samozřejmě že potřebovali záruku, že německo které rozpoutalo 2 světové války defakto zůstane pod americkým vlivem, stejně tak jako sovětský svaz diktoval celé východní evropě její zahraniční politiku a i ekonomická a hospodářská rozhodnutí.... nevím co tě na tom KA tak udivuje....
26. 04. 2015 v 14:01On-line BussterX  (96/130/150)
Uzvazne: tak jako kdo o věcech přemýšlí tak musel tušit že něco takovýho existuje... a kdoví jaké KA poutají českou republiku ke spojeným státům.... nedělejme si iluze... jenže svoboda občanů existuje, za komunistů to bylo trošku víc osekané, že.... to, že byla smlouva KA zveřejněna po odtajnění znamená to, že je tu opravdu jistá svoboda, ne? : )

minichodem v 90 letech chtěla Česká republika prodat masivní zakázku radiolokátorů Tamara jisté zemi, intervenovalo velvyslanectví spojených států v ČR a Česko tu zakázku neuskutečnilo, couvlo z toho... a spojené státy pak té jisté zemi dodaly svoje pasivní radiolokátory....
26. 04. 2015 v 14:44Off-line Ligerisek  (29/172/70)
Jako to bylo v tej písničce?: "K nohám ti dám mrtvý rudý, nebo se vůbec nerátím...", nebo "Mrtvej komunista, dobrej komunista."
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 04. 2015 v 14:48On-line BussterX  (96/130/150)
Tak pánové, a kdo se hlásí dobrovolně vrhnout se s granátem v zubech pod pásy putinovskýho tanku na ukrajině? pojmenujem po vás ulici im memoriam... pokud se přihlásí deviant inteligentní_lvíček, pojmenujem po něm školku... : ))
26. 04. 2015 v 14:55On-line BussterX  (96/130/150)
Dombas - Rusko = Sudetenland - GrossDeutschland
26. 04. 2015 v 14:57On-line BussterX  (96/130/150)
Uzvazne... LOL ... na Napolu jsem sem sám dával už několikrát odkaz, miluju ten film už dlouho... zejména toho jednoho herce který hrál i v trilogii Unsere Mutter, Unsere Vater
26. 04. 2015 v 15:04On-line BussterX  (96/130/150)
Uzvazne: я не знаю, але ви мені це говорите, так? :P hele německy jsem se učil sedum let jako dítě kromně ruštiny ale jsa barbarem hodlám na českým serveru komunikovat česky :P jo kdyžtak to nervi do tlumočníka z ruštiny, je to ukrajinsky : ))
26. 04. 2015 v 15:10Off-line Ligerisek  (29/172/70)
Může mi někdo vysvětlit, proč vyšichni dycky stojej a čuměj jak banda i***tů a když už se někdo iniciativní ukáže, tak místo toho, aby ten granát co nejrychlejc sebral a zahodil, tak ho zalehne?!?!
26. 04. 2015 v 15:20On-line BussterX  (96/130/150)
Ligeris: protože chcou filmaři ukázat ideál sebeobětování a hrdinství a vypadá to efektně, kdyby to bylo ve filmu John Rambo tak Honza Rambousek granát uchopí ručně jsa svlečen do půli pasu a na sto metrů ho hodí do nepřátelskýho vrtulníku který nasledně po výbuchu spadne na nepřátelský generální štáb... záleží dycky co je to za film, puso... btw tys tady chyběl v této debatě : ))

https://www.youtube.com/watch?…
26. 04. 2015 v 19:22Off-line esthetique  (34/-/-)
Radek1951: TY JSI MAGOR PŘECE!!! jak seš starej, tak seš blbej.
komunismem vymytej mozek do takový míry, že pojem svoboda pohybu mu neříká zhola nic... MĚLI PŘI ÚTĚKU ZASTŘELIT I TEBE A MOŽNÁ BY KOMUNISMUS V ČESKU PADNUL O PÁR MINUT DŘÍV A BYLO BY TO TAK DOBŘE.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
26. 04. 2015 v 19:34On-line BussterX  (96/130/150)
Šak tady za konunistů byla svoboda pohybu - z domu do práce, z práce na schůzi, ze schůze do hospody, z hospody domů, o víkendu na chatu nebo na akci Z : )) BTW asi před 4 roky ( !!!!) mně zastavil cca ve 2 ráno když jsem bydlel trvale v Brně policajt kousek od gaybaru Kings (teda Depo, Kings je starší název) a velice ho zajímalo co dělám tak strašně daleko od místa bydliště, to jsem bydlel ve čtvrti vzdálené asi 15 minut šalinou (tramvajkou) od toho místa... guma zelená vymatlaná, furt se mně vyptával jak to že jsu někde jinde než bydlím ve 2 ráno a na moje vysvětlení že jsem byl v baru ho zajímalo proč nechodím do baru někde blíž k místu mého bydliště... tak mně to pobavilo a zároveń připomnělo komunistickej režim že jsem na toho mladýho fízlíka byl velmi kousavý : )) někdo má prostě potřebu lidi buzerovat, omezovat, kontrolovat a šmírovat jakmile k tomu dostane pravomoc
26. 04. 2015 v 23:36Off-line Sonicboom  (54/173/-)
BussterX: Kdyz kluk napise tramvajka, tak mu padam do internetove naruce..Jinak do naruce :))
27. 04. 2015 v 03:36On-line BussterX  (96/130/150)
Sonicboom: jj, tramvajka je hezký slovo, hezčí než šalina nebo šmirgl : )
27. 04. 2015 v 13:11Off-line Radek1951  (65/175/75)
To Esthetique: tvůj příspěvek o mně je typická ukázka toho, že když dojdou argumenty, nastupuje hrubost a urážky. Navíc mimo zadané téma. Otázka zněla, zda bratři Mašínové byli hrdinové nebo vrazi. Podle mne to byli vrazi a ani ty s tím nic nenaděláš.
A k tomu vymytí mozku - narodil jsem se v roce 1951 do lidově demokratické republiky, prožil jsem i republiku socialistickou, ale opravdu si nepamatuji, že by tato republika byla někdy komunistickou. Komunismus tady opravdu nikdy nebyl, maximálně socialismus to dokonce i v bývalém SSSR.
Takže zkus trochu přemýšlet, třeba o tom, zda tím magorem nejsi náhodou ty?
27. 04. 2015 v 13:41On-line BussterX  (96/130/150)
Radku, vládla tady cca 40 let KOMUNISTICKÁ strana Československa... slovo komunistická měla přímo v názvu a ideály komunismu se zaštiťovala a hlásala je, a komunismus byl to k čemu chtěla směřovat, socializmus je přechodové období na cestě ke komunismu pokud si pamatuju dobře ty sračky co nám lili do hlavy ve škole, když někdo řekne že máš mozek vymytej komunismem, myslí tím asi to, že jsi ovlivněn a formován tím totalitním režimem pod vedením KSČ...... nebudu říkat že máš mozek vymytý komunisnem ani socializmem, jsou lidi kteří totalitu nezažili nebo ji zažili jen jako děcka malý, a stejně mají na Mašíny stejnej pohled jako ty.... je to o osobnosti a vnímání světa a hodnot, vidíš prostě věci jinak než já nebo estetik a akcentuješ jiný aspekty v té jejich činnosti protikomunistické, já prostě tvrdím že z pohledu Mašínů je policajt nebo pošťák ve službě totality její součástí (a fakt je jedno že jeden z těch policajtů v bolševickým žoldu chodí soukromně do kostelíčka, o to větší je to sračka že věřící slouží ideologickým ateistům a strůjcům zla).. jo jasně, kdyby se pokusili zabít Gottwalda, to by byl čin kterej by se nedal zpochybnit, to že začali odspoda opatřováním zbraní a financí aby umožnili fungování ilegální buňky o které předpokládali že se početně rozroste o další bojovníky a zabíjeli při tom tvrdě a bezohledně poskoky režimu už se tak lehce akceptovat nedá... to dokáže akceptovat jen člověk který nemá rád kompromisy čili je to o osobnosti a charakteru, ne jen o tom jestli je někdo levičák nebo pravičák nebo liberál takže nemá cenu ti chtít vnutit můj názor, celou dobu jsem jen předkládal svoje argumenty proti těm vašim oponentním... máš svůj názor a já ti ho neberu pokud tě moje argumenty nepřesvedčily, já tu psal kousek výš názory svoje, a kdo ještě nemá jasno a bude chtít, může si srovnat názory obou stran a udělat si názor vlastní, o tom je debata
27. 04. 2015 v 14:28On-line Lukino_Luk  (28/185/72)
Busster: Ačkoli nesouhlasím, tak souhlasím. :-)
27. 04. 2015 v 14:44Off-line Sonicboom  (54/173/-)
Pro mě to byli vrazi..Zavraždit bezbranného člověka.. Jinak k těm posledním příspěvkům, největším neštěstím je, jak tu KSČ změnila myšlení lidí, natolik, že nedokážou pochopit, že vše, co měli za komunismu bylo dražší jak nyní nebo bylo na dluh, o životní úrovni nemluvit...Vemte si, kolik lidí si myslí, jak na tom byla ekonomika dobře a že to rozkradli nějácí Klausové..Nevim, jestli je to ubohost lidí, nebo práce režimu..možná obojí?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
27. 04. 2015 v 14:47On-line BussterX  (96/130/150)
Luk: dík, asi chápu : )
27. 04. 2015 v 14:52On-line Lukino_Luk  (28/185/72)
Sonic: Jako je pravda, že například elektrospotřebiče byly, ve srovnání v poměru cena výrobku a plat, dražší než dnes. Jenomže už si málo kdo, kteří toto tvrdí, neuvědomují, či snad nechtějí uvědomit, že telka koupená za komančů funguje lidem ještě dnes, zatímco ta dnešní spotřební elektronika je strašně nekvalitní (chápej netrvanlivá), že jsi rád, když se dožije konce záruky. Když si tohle člověk uvědomí, dojde k závěru, že za komančů byla minimálně ta elektrotechnika kvalitnější a trvanlivější = ve výsledku levnější. :-P
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
27. 04. 2015 v 14:55On-line BussterX  (96/130/150)
Pánové, řeč je o etice, ne o ekonomice : )
27. 04. 2015 v 15:07On-line BussterX  (96/130/150)
ETIKA BOJE - na tento boj je nutno aplikovat takové zákony, které platí pro válku. Třídní boj byl v jejich očích obdobou občanské války, poněvadž jejím cílem je přemoci nepřítele. Jsou v něm proto dovoleny všechny prostředky ke zničení jeho síly, vyjma těch, které jsou považovány za zvláště nehumánní. Je tudíž dovoleno klamat nepřítele, zničit jeho majetek a všechny prostředky jeho odporu, pošpinit jeho dobré jméno, způsobit falešnými pověstmi rozkol v jeho řadách a dokonce ho i zabít.

KAREL MARX

http://www.sds.cz/…/dm/dm01.htm
27. 04. 2015 v 15:10On-line Lukino_Luk  (28/185/72)
No dobře, ale je nutné to tu připomenout, protože ač nejsem komunistický fanda, nemám rád, když se všude úmyslně zapomíná i na to dobré, co ta doba měla a jen se připomíná to špatné. Mimo jiné jsme tu měli suprovou kvalitu sportu (umělo se pracovat s mládeží), která šla po revoluci řádně do perdele, viz fotbal a hokej. To samé kultura. Uřvaní umělci chtěli svobodu, aby nemuseli točit jen ideologické filmy, tak ji dostali a výsledek? Točí se jedna odporná srágora za druhou, takže se z dobré české kinematografie stal odpad s velkým O. Stejně tak dabing, kdy v dobách dávno minulých měl úroveň, zatímco dnes jsou dialogy odříkávané strašně plitce a hloupě. Podporovali se učňovské obory, lidé dostávali firemní byty...

Teď máme svobodu, jenže v Čechách dostal pojem svoboda význam v podobě ojebávání lidí, které je podporované zákony. A když někdo naivní, nebo chcete-li hloupí, je ojebáván, tak se z pravé strany argumentuje tím, že je to chyba ojebávaného, že se nemá dát. Ale takhle to fungovat nesmí. A to je ta etika, Busstere. :-)
27. 04. 2015 v 15:12On-line BussterX  (96/130/150)
A debata o mašínech a etice boje je v řiti : )
27. 04. 2015 v 15:39On-line Lukino_Luk  (28/185/72)
Checht, však ono to spolu souvisí. Z toho mého výplodu mělo vyznít to, že se Mašíni MOŽNÁ zasloužili o svobodu, což je sice chvályhodné, avšak Čecháčkové si ji vyložili a zneužili po svém. :-P
27. 04. 2015 v 15:51On-line Lukino_Luk  (28/185/72)
Jeden takový příklad té naší svobody.

Sousedi dělají bordel v bytě nademnou. Dupou, furt něčím mlátí... prostě se díky nim nedá v mém bytě normálně fungovat. Když je jdu požádat o ztišení, pošlou mě do p***le, že si ve svém bytě budou dělat co chtějí. Úřady nepomohou, protože přeci není po desáté hodině a myslí si, že člověk klid ve dne nepotřebuje, tedy mě pošlou do p***le. Z toho tedy vyplývá, že obtěžující soused může svobodně dělat bordel a omezovat druhé, zatímco ten hodný a ohleduplný se může jen svobodně nechat obtěžovat nebo se svobodně, ačkoli nedobrovolně, odstěhovat. A takhle to tady chodí prakticky všude a ve všem. Dobrák narazí na svini a sviňě těží z jeho svobody, aby ji měla ještě větší.¨
Mělo by však platit, že svoboda každého končí tam, kde začíná svoboda jiného. Teprve potom tady bude opravdová svoboda a ne ten bordel, jaký je tu teď.
27. 04. 2015 v 16:07On-line BussterX  (96/130/150)
Luk: no kouzlo je že se můžeš klidně sebrat a odejít legálně a svobodně do Polynézie nebo na Madagaskar nebo na Aljašku hledat lepší sousedy a nikdo ti to nezakáže tady u nás, a nemusíš odejít ilegálně a na hranicích tě nezastřelí kluk dvacetiletej kterýho komunisti odvedli do armády a vysvětlili mu že přes hranice zdrhají zaprodanci imperialismu, gauneři a špioni : )) a klidně si můžeš založit soukromou firmu a vydělat kapitál na cestu :* : )) lidi jsou různí a sousedi který popisuješ jsou asociální hovada, ty jsou všude a za každýho režimu

P.S.: za komunistů bys šel na národní výbor nebo bys napsal anonymní udání tamtéž, že tvý sousedi poslouchají závadnou západní hudbu a vykládají si vtipy proti komunistům a vedou hlučný a zhýralý život nehodný socialistického člověka a mají buržoazní manýry, a už by měli flek v posudku a už by je soudruzi řešili... nebyla by to krása? :*
27. 04. 2015 v 16:22Off-line Sonicboom  (54/173/-)
Lukino Luk: Ja nevím, asi mám štěstí, ale měl sem vícero mobilu, nejstarší, co mám doma, nechal jsem si ho je z roku 2005 a světe div se funguje!Co teprv televize, ta funguje 12 let, tedy je pravda, že jsem ji nedavno zapojil a fungovala, byt koukam na jinou..pokrok nezastavíš..Ono se dobře říká, když se něco rozbije, že dřív věci vydržely, možná jo, možná ne..Jenom o věcech, co fungují, tak se lidé nebaví..ne tak často..Vem si auta, kdoby dneska chtěl, krom fandů, atmosféru?..Nikdo by si ji nekoupil..

Napsal jsi: "Teď máme svobodu, jenže v Čechách dostal pojem svoboda význam v podobě ojebávání lidí,"
Kdepak, to ojebavání tu vzniklo právě za komačů, stejně jako všichni Mrázkové, Krejčířové apod..
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
27. 04. 2015 v 16:24On-line BussterX  (96/130/150)
Sonic: jj, to si myslím taky, těch 40 let socializmu a přetvářky a korumpování se na nás podepsalo strašně, a předtím německá okupace... jako národu nám to zlomilo vaz
27. 04. 2015 v 16:30On-line Lukino_Luk  (28/185/72)
No jasně, že by tohle bylo třeba i za komančů, ale dal jsem to prostě jako příklad toho, že i když je tady svoboda, tak stejně není v tom pravém slova smyslu pro všechny, protože tady vždycky někdo z láskou a chutí rád parazituje na svobodě toho druhého.

Nebo druhý příklad - Šmejdi
Šmejdi využili svobodu k tomu, aby svými manipulátorskými manýry vymejvali mozky důchodcům a pod pohrůžkou agresivní nadřazenosti jim svobodně prodali předražené krámy. Důchodci je nekoupili svobodně, nebo respektive koupili, ale jejich svobodné myšlení bylo ovládáno s***ěmi. Co z toho vyplývá? Že Svobodný šmejd je svobodně okradl a svobodně si za jejich peníze jeden na HAwai. Zatímco důchodce si může jen svobodně dřepět doma, protože na Hawai už nemá peníze.

Přesně tohle se v jiném smyslu dělo za komančů. Okrádali lidi a brali jim majetky. Teď se ale dělá skoro to samé, akorát se to dělá svobodně.


Takže ano, máme svobodu, můžeme cestovat, můžeme studovat, ale zároveň se mi nelíbí, že se tu může i svobodně krást a ojebávat a zákony to vesměs neřeší. A když někdo navrhne opatření (omezení), viz šmejdi, hned se tu poplašeně vykřikují hesla jako omezování svobody, totalitní praktiky apod.
27. 04. 2015 v 16:32On-line Lukino_Luk  (28/185/72)
Sonic: To je jistě pravda, tak právě proto ale neříkejme, že tu máme svobodu v pravém slova smyslu. Nemáme! Mají ji jen někteří.
27. 04. 2015 v 16:37On-line BussterX  (96/130/150)
Luku, holt když je důchodce pitcha a nechá se oškubat tak je to jeho problém, pokud je senilní tak by na něj měla dát pozor jeho děcka... jestli důchodce usoudí že potřebuje nutně papiňák z nerezu za 68 tisíc tak se rozhodl sám, a pokud ho k tomu rozhodnutí přiměl dáreček ta 50 korun a večeře zadarmo tak je prostě hloupý... od čeho má děti aby za něj řešili žaloby a reklamace a trochu na něj dohlídli... upe náhodou jsem kdysi pracoval v budově kde měla mimo jiných i taková kastrolová firma (btw patřila rodičům jedné popové rychlokvašky) sídlo a viděl jsem že když tam někdy vlítli děcka těch důchodců zejména když byly vzdělaní a měli určité postavení tak se docela děly zajímavý věci : ))
27. 04. 2015 v 16:43On-line Lukino_Luk  (28/185/72)
Ale to je právě ono. Když je někdo, kdo není finančně gramotný nebo odolný vůči tlakům z venčí a neodolá šmejdovi, který má psychologický kurz na manipulaci, je spoustou Čechů takový člověk považován za někoho, kdo si ojeb zasloužil. Tahle pokřivená morálka se mi prostě nelíbí a nemělo by to tady takhle fungovat.

Prostě se mi nelíbí česká svoboda, která v sobě obsahuje tahle svinstva. Pakliže je obsahuje každá svoboda v každé zemi, tak se mi asi zkrátka nelíbí vůbec význam slova SVOBODA. Asi půjdu bydlet na opuštěný ostrov, který nespadá pod žádnou zemi a jako Columbus žít dle svým vlastních ideálů a pravidel. :-P
27. 04. 2015 v 16:50On-line BussterX  (96/130/150)
Luk: finančně gramotný? na to abych věděl že papiňák za 70 tisíc prostě nechcu a že když mně prodejce dá zadarmo večeři tak to dělá aby mně oblbnul nemusím být finančně gramotný, stačí nebýt hloupý... z tohoto pohledu ano, hlupákům se žije lépe v totalitě... debata o etice guerillového boje proti totalitě se zvrhla v debatu o etice podnikání
27. 04. 2015 v 16:53On-line BussterX  (96/130/150)
Luk: P.S.: Columbus byl poddaným a ve službách království jehož jménem činil objevy nových území vhodných ke kolonizaci : )) Možná jsi měl na mysli Robinsona Crusoe s jeho hulibrkem Pátkem : ))
27. 04. 2015 v 16:58On-line Lukino_Luk  (28/185/72)
Chytrost vs chytrost. Někdo je chytrý, že ví jak oblbnout někoho méně chytřejšího (nevím, jak nazvat tuhle inteligenci), ale potom jsou i jiné chytrosti, jako třeba sociální inteligence nebo empatická inteligence. A mě se nelíbí, že první případ inteligence má v tomto státě mnohem silnější "slovo" než ty ostatní, které se považují za slabost. :-P

P.S.: Ano, Crusoe, jsem si popletl jména.:-)
27. 04. 2015 v 17:06On-line BussterX  (96/130/150)
Luk: a proto aby hlupáci nenaletěli chytrákům bylo špatně bojovat proti komunistické totalitě nebo co tím vlastně chceš říct? za komunistů chytráci vstupovali do KSČ, papouškovali fráze kterým se v duchu smáli a udávali spousedy kteří byli natolik hloupí že říkali co si myslí doopravdy... ti stejní chytráci po "sametu" v roce 89 začali jako první podnikat a odírat lidi a vykořisťovat svý zaměstnance protože měli kontakty, styky a informace získané za komunistů když byli u koryt a plavali s proudem, toto byla podnikatelská elita 90ých let a nedělám si iluze že je to jiné teď, je ještě brzo
27. 04. 2015 v 17:22On-line Lukino_Luk  (28/185/72)
No však jo, s tímhle s vámi souhlasím. Proto taky říkám, že tu není taková svoboda, jakou bych si jí představoval, že ji v tom pravém slova smyslu mají ti, mimo jiné, o kterých jsi psal. :-P
27. 04. 2015 v 17:31On-line BussterX  (96/130/150)
Luku mně se tu nelíbí spoustu věcí, a spoustu toho jak se námi zvolení politici chovají a co dělají, a jaké přijímají zákony a jaké prostředí vytvářejí, nejsem žádnej modroptáčník nekritickej, máloco se mi tu líbí v tom jak to tu vypadá a funguje... dívej, nadával jsi na svoje hulvátské sousedy... hele a podívej se CO sedí na hradě a jak TO mluví do rozhlasu, jako neotesaný prase, to taky vytváří atmosféru ve společnosti... jedno k druhýmu, ale zvolili si to lidi svobodně, žádný volební divadlo jak za komunistů v době socializmu
27. 04. 2015 v 18:26Off-line Sonicboom  (54/173/-)
Lukino Luk: Jasne, je tu hodne veci, co se mi nelibej, ale furt to beru vsema deseti proti totalite..O to jde a jde o to, jak totalita nektere lidi poznamenala..Jasny byla tu lepsi vychova sportovcu, ale toho co bylo spatne resp. toho se takrikajic proziralo bylo mnohem vic..
Přihlaš se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2017 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Vytvořili: Zdeněk Večeřa a  Michal Kutňák,  design: Lukáš Churý
Onload