Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Přestupková komise

28. 04. 2015 v 20:42Off-line Anonym
Cau, mam dotaz kdo s tímhle má zkušenosti, nedávno jsem napadl jednoho p**uše kvůli tomu že řezal holku, dostal naloženo že má zlámanej nos, kamerový záznam není, svědci max ta jeho přítelkyně.
Ten z****syn se ještě podal trest. ozn. na pol.ČR kde jsem byl předvolán k výpovědi, že si nejsem vědom přestupku blabla... Zhruba měsíc po tom mi přišel dopis na přestupkovou komisi tak se ptám co mám čekat atd... dík ;)
28. 04. 2015 v 21:23Off-line vegantronic  (38/186/77)
Dobrá zpráva je, že to policii vyhodnotila jako přestupek. Tozn. nebude tě čekat soud atd.. Na přestupkové komidy se tě budou ptát na to samé co na policii. Podáš vysvětlení. Na základě toho dostaneš nebo nedostaneš pokutu. To ti pak přijde dopis. S tvého popisku to pravděpodobně bude řešeno jako výtržnictví kde je nejvyšší hranice pokuty 5000kč.
28. 04. 2015 v 21:51Off-line Anonym
Ale když nemají žadný hmotný důkaz, jak mi dokážou vinu? nijak ne?
28. 04. 2015 v 22:10Off-line colombo  (102/192/90)
Vinu na základě případných svědeckých výpovědích. I pravomocné rozhodnutí o vině před přestupkovou komisí může mít pro tebe v budoucnu nepříznivý dopad např. při podání žádosti o vydání zbrojního průkazu (zejména u násilí), ale i při případných tvých dalších excesech ať už v přestupkovém nebo trestním řízení.
28. 04. 2015 v 22:24Off-line comrade  (39/195/102)
Vietnamci neprodávají zbraně aj bez průkazu?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
29. 04. 2015 v 15:56Off-line Anonym
Colombo: Max by mohla vypovídat jako svědkyně ta jeho "přítelkyně" ale co když si zavolám já jako svědky kámoše, kteří dosvědčí že jsem byl třeba na diskotéce na baru? Ani nemaj kamerový záznam, takže by to bylo tvrzení proti tvrzení ne? A platí se něco za přesupkovou komisi nebo ne? A do trest. rejstříku se to nepsie doufam.
29. 04. 2015 v 15:58Off-line colombo  (102/192/90)
Anonym: Zavolat si kámoše sice můžeš, ale jen blázen by křivě svědčil (i pro kamaráda) a riskoval by případné obvinění z křivé výpovědi.
29. 04. 2015 v 16:00Off-line Anonym
To mi je jasný, ale oni nemají jak dokázat že to je křivá výpověď, když nebude kamerový zaznam ne?
29. 04. 2015 v 16:02Off-line colombo  (102/192/90)
Anonym: Víš, mnoho lidí si myslelo, že to mají vymyšleno dokonale a ejhle... Dělej, jak myslíš, je to přeci jenom tvůj boj.
29. 04. 2015 v 16:55Off-line Anonym
Zkus poradit tady, nerad davam telefon díky:)
29. 04. 2015 v 17:03Off-line Anonym
Problem to neni, ale ted ji nemam kde koupit.. :)
29. 04. 2015 v 21:14Off-line colombo  (102/192/90)
Bych to nehrotil, nikoho jsi nezabil, dostaneš max pokutu, život půjde dál.
29. 04. 2015 v 21:22Off-line colombo  (102/192/90)
Akutol: protože o tom nic nevíš.
29. 04. 2015 v 22:12Off-line Anonym
Podal tr. oznameni a policie to vyhodnotila jako přestupek proti občanskému soužítí dle §49

Ja to nějak extra nehrotim, ale jen me zajima postup
30. 04. 2015 v 07:55Off-line rum  (29/177/89)
Jen vyslech ;-)
30. 04. 2015 v 10:40Off-line Anonym
To už jsem byl na pol. Čr před nekolika tydny, tak proč zas? :d
30. 04. 2015 v 13:54Off-line paul86  (103/-/-)
Policie vypracuje oznámeni o přestupku a předá je úřadu obce s rozšířenou působností. To je správní odbor městského úřadu nebo magistrátu příslušný k místu spáchání přestupku.
Je možné, že to správní orgán sám zahodí. Pokud je kvalita policií předložených důkazů tristní nebo je celé obvinění absolutně na vodě, nezabývají se tím. Úřad má 60 dnů na to, aby se oznámením začal zaobírat.

Někdy se vyplácí zjistit, co všechno vlastně mají. K tomu je fajn nahlédnout do spisu. Spis jsou zpravidla papírové desky se skromným obsahem. Na začátku řízení obsahuje vše, co správnímu orgánu poslali policajti: hlášení o přestupku a nějaké „důkazy“, třeba záznamy z kamer, lékařské zprávy atd. Účastník řízení má právo do spisu nahlížet, a to v libovolné fázi řízení, a má právo činit si výpisy a kopie. Kopie je mu za úhradu povinen pořídit správní orgán, ale fotky z mobilu docela vyhovují.

Praktický postup je takový, že zavoláme úředníka a sdělíme mu, že chceme nahlédnout do spisu. Této žádosti zpravidla vyhoví a dohodne se na termínu. Nahlížení do spisu upravuje § 38 správního řádu.

A nakonec: Přestupkové řízení je něco jako malý soud. Nelze popsat všechny alternativy, poskytnout tu nějaký obecný návod, jak na to. Neexistuje nějaký jeden konkrétní hint, kterým usmažíte správní orgán, k tomu je třeba skoro vždy série nějakých předem naplánovaných kroků. I advokáti si někdy berou jiné advokáty jako zmocněnce, protože nemají dostatečný skill v přestupkovém řízení a správním právu.
30. 04. 2015 v 13:58Off-line colombo  (102/192/90)
Paul86: Ještě bych tě doplnil o informaci, že zastupováním před komisí může pověřit kohokoliv nad 18 let, kdo má způsobilost k právním úkonům a nemusí mít právnické vzdělání.
30. 04. 2015 v 14:20Off-line paul86  (103/-/-)
Colombo: Bych to nehrotil, nikoho jsi nezabil, dostaneš max pokutu, život půjde dál.

Já bych to hrotil. Protože každý blb, co jim to položí bez boje, jim žene vodu na mlýn.
Nehledě k tomu, že když bude kopat, je dost slušná pravděpodobnost, že protistrana nazná, že je s ním víc problémů, než za kolik je placena, pomyslí si o p***li a nechá ho být.
Hodně sice záleží na okolnostech, ale ze svých osobních (pracovních) zkušeností můžu tvrdit, že ve velkých městech jako Praha, Brno, Ostrava se při sebemenším odporu věc odkládá, protože na přestupkovém toho mají tuny a bohatě jim stačí kasírovat případy, kde žádný odpor není.

A nezapomeň, že se chystá registr přestupků a každý k***tina, kterou provedeš, se s tebou potáhne po zbytek života a dle zákona schválnosti ti podrazí nohy v nejmíň vhodný okamžik.
30. 04. 2015 v 14:31Off-line colombo  (102/192/90)
Paul86: poslední tvůj odstavec již zmiňuji ve svém příspěvku viz.shora
30. 04. 2015 v 14:37Off-line paul86  (103/-/-)
Jinak vůbec nejlepší rada, kterou tazateli mohu poskytnout je, ať si zajde za právníkem. Je to rada knížecí, ale za tohoto stavu informovanosti je jediná nenapadnutelná.
Tazatel to řeší tady v poradně, což je stejný jako se zeptat kámošů v hospodě nebo nejbližšího nádražáka. Sice se mu nepochybně dostane spousty rad, ale pokud ta rada nezní "zajdi za advokátem", tak je bezpečnější se jimi neřídit.
30. 04. 2015 v 14:40Off-line colombo  (102/192/90)
Pokud má na právníka penízky...
30. 04. 2015 v 14:54Off-line paul86  (103/-/-)
Colombo:
No, sice by ho to stálo nějaký ten peníz, ale na druhou stranu, každý přestupek, co se mu objeví v registru, ho může ve finále stát mnohem více (notabene pokud dělá dle přezdívky někde vyhazovače na diskotéce, kde ta pravděpodobnost, že se to bude opakovat, je relativně velká). Chce to myslet trochu dopředu...
A mohl bych jmenovat x případů lidí, kteří kvůli 2-3 tisícům, co by je stál právník na začátku, přišli o statisíce nebo i miliony na konci. Jen kvůli tomu, že "si tu blbou smlouvu napíšou sami..." (samozřejmě to byly jiné situace, ne přestupková/trestní věc, ale princip je stejný)
30. 04. 2015 v 22:23Off-line tropikboy  (37/178/72)
Pokud bude napadení řešeno jako přestupek, pak jde o přestupek proti občanskému soužití podle § 49 odst. 1 písm. c) zákona č. 200/1990, za který lze uložit pokutu do 20.000 Kč. Pokud jsi dosud nebyl trestán ani řešen za přestupky, tak pokuta bude do 5.000 Kč. Další litr jsou náklady přestupkového řízení. Vedle toho zaplatíš zdravotní pojišťovně náklady na léčbu. A samozřejmě se poškozený může domáhat náhrady za ušlý výdělek a za újmu na zdraví.
01. 05. 2015 v 18:39Off-line Anonym
Dík za tolik odpovědí.. Ale podle mě nemá žádný důkazy, protože to bylo ve tmě a byla u toho pouze ta jeho holka.. Tak mě přeci nemůžou obvinit z nečeho jen na zaklade jednoho svedectvi (pokud nejaky vubec bude)
03. 05. 2015 v 15:15Off-line tribit  (58/185/90)
Je to zcela jednoduché, on má lékařskou zprávu a svědka. Jinak max. výše pokuty není 5.000,- ale 20.000,-Kč. Dále pozor na neomluvené nedostavení se k správnímu řízení, nebo jeho zdržování tam je pořádková pokuta do výše 50.000,- Doporučuji právního zástupce.
03. 05. 2015 v 15:35Off-line Betonica  (39/191/93)
Zalezi na tom, co je ucelem onoho spravniho rizeni. Z ceho se vlastne mas zpovidat. Neexistuji li svedci, pripadne takovi, jejich duveryhodnost muze byt zpochybnena, a nejsou li kamerove nebo jine zaznamy, tezko prokazat, ze jsi onoho napadeneho napadl umyslne, dokonce lze jen tezko prokazat, ze jsi ho vubec napadl. Timto smerem bych se ubiral a timto smerem bych chtel, aby me hajil advokat. Musi by ale jistota, ze zadne spolehlive dukazy nejsou, v pripade, ze by se nasly, situace by se vyrazne obratila ve tvuj neprospech...

A priste, jedna vec je pomoci divce, druha vec je nekomu zlomit nos. To jiste nebylo primerene...
03. 05. 2015 v 18:23Off-line tribit  (58/185/90)
Přítelkyně toho kluka není nedůvěryhodný svědek, zlomený nos, lékařská zpráva a svědek mluví sami za sebe. Není potřeba žádný kamerový záznam, potřeba je dobrý právník a bez něj ani slovo. Buď rád, že ten nos kvalifikovali pouze jako přestupek proti občanskému soužití, ale i to lze ve správním řízení překvalifikovat na trestný čin. Jinak projednává se z úřední povinnosti, tzn. již nelze v tvém případě řízení zastavit. Jak píši bez advokáta nikam nechoď.
04. 05. 2015 v 20:53Off-line tropikboy  (37/178/72)
Tribit: pokud jsi reagoval na můj příspěvek ohledně výše pokuty, 5.000 Kč jsem zmiňoval jako nejvyšší pokutu, kterou může v případě mnou uváděných podmínek očekávat, nikoli jako nejvyšší pokutu, která je zákonem stanovena (doporučuji přečíst ještě jednou) - nebo jsi snad názoru, že by dostal vyšší pokutu než 5.000 Kč?
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload