Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Maturita 2015: Kdy a z čeho maturujete?

17. 05. 2015 v 20:01Off-line Anonym
Tak co kdy a z čeho maturujete? Já maturuji ve středu odpoledne z čj, zemák, zsv a aj a už teď sem vystresovanej... Si tak říkám, že mě gympl nic nenaučil.
17. 05. 2015 v 20:05Off-line Kaeltin  (28/183/96)
Ja v utorok :D slovenčina, angličtina, ekonomika :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 05. 2015 v 20:42Off-line Anonym
Takhle jednoduchý???? :D ekonomii mám taky v zsv :D plus tam mám psychologii,sociologii,politologii,právo a filosofii :D :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 05. 2015 v 20:55Off-line BennyD  (26/-/-)
Sice maturuju až za rok, ale taky čeština, anglina, zeměpis a ještě dějepis. Nechápu, jak se někdo může dobrovolně pustit do ZSV, to se nedá naučit! :D Každopádně hodně štěstí ;)
17. 05. 2015 v 20:58Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Ať Vám to pořádně osolí, alespoň se budoucí maturanti budou bát jít na střední a raději budou chodit na učňáky, což je jedině dobře. :-P
17. 05. 2015 v 21:09Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
A nedávejte mi mínuska, vy pubertlíny. Na učňáky s vámi. :-P
17. 05. 2015 v 21:18Off-line PetrEM  (30/182/75)
21m: Souhlasím s tebou.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 05. 2015 v 21:19Off-line BennyD  (26/-/-)
Mínuska tu dostáváme všichni :D :D :D A ZSV je nejtěžší předmět na matu***u :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 05. 2015 v 21:42Off-line PetrEM  (30/182/75)
Přesně tak. Tohle mě nejvíc štve na těch státních matu***ách.Já jsem ji sice udělal úplně s přehledem ,ale zaráží mě, že je to stejné jak pro SOŠ a gymnázia, kde je diametrální rozdíl v učivu a neprobírá se tam všechno do hloubky ,tak jako tomu je na gymplech.
17. 05. 2015 v 22:37Off-line Anonym
Já si nemůžu stěžovat co jsem si vybral k mau***ě. :) ZSV mě baví až teda na tu filodofii. :D Učit se x jmen a každej di vymyslel něco jinýho. :D :D Jinak je pravda, že státní maru***y nejsou tak těžké. Profilová část už, ale o něco težší je. :D
17. 05. 2015 v 23:33Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Máro: Jenže s vystudovaným gymplem je člověk NIC, zatímco s vystudovanou střední školou na nějaké zaměření je MNOHEM atraktivnější na trhu práce. Gympl budu vždy považovat za přeceňovaný nesmysl. :-P Prostě se počítá s tím, že jako gymplák půjdeš na VŠ, jenže člověk nikdy neví, co a jak bude, co ho potká.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 05. 2015 v 23:37Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Viz dodatek výše: "Prostě se počítá s tím, že jako gymplák půjdeš na VŠ, jenže člověk nikdy neví, co a jak bude, co ho potká."

Na tu VŠ můžeš jít i s normální střední a budeš mít jistotu, že když se něco podělá, tak máš v ruce nějaký papír, se kterým se někam dostaneš. Tenhle pocit ale jako gymplák mít nebudeš. :-P
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 05. 2015 v 23:44Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Protože máš ošklivou gramatiku. Dokud ji nezlepšíš, nikdy nebudeš nejlepší. :-P
18. 05. 2015 v 00:06Off-line jj217  (29/188/113)
A ještě jedno sladké tajemství: pokud někdy dojdeš k přesvědčení, že jsi konečně nejlepší, je to skoro i důkaz toho, že nejseš.

Btw, tvrzení, že s gymplem je člověk víc připravený na vysokou, nemusí být nutně pravda - třeba právě na základě toho, že když to není zrovna nějaká pochybná škola, člověk se musí se učit docela podrobně hromadu pro něj, respektive pro jeho přípravu na VŠ, pokud třeba už od druháku ví, co přesně chce dělat, naprosto zbytečných předmětů - a kvůli tomu nemá třeba tolik času na přípravu k přijímačkám.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
18. 05. 2015 v 00:10Off-line iceman93  (103/230/150)
Ty školy nejsou nekvalitní, já totiž do jedné takové, která má relativně velkou neúspěšnost chodil a učitelé byli naprosto fantastičtí. Angličtinu nás učil borec, který byl v Anglii několik let a bylo to super, celkově mi jednička unikla o 8 desetin bodu. Jako škoda, ale i tak dobré. Z ČJ jsem měl trojku jen proto, že jsem měl málo bodů ze slohovky, když jsem si vybral líčení. Problém byla matematika, 4 lidi byli k ní připuštěni, 3 neudělali, takže 75% neúspěšnost a to se plus mínus opakovalo v každé matu***ní třídě, angličtinu třeba udělal každý, ale matematiku ani ne polovina. Učitelé nás varovali každý den, ale bohužel oni neposlouchali a viděli jen to, že se matika skládá jen z jedné zkoušky. Pro ty, co jsou na gymnáziích je státní matu***a poddimenzovaná, jestli chcou někdy diplom, tak by to měli dávat úplně v klidu a s velkou rezervou.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
18. 05. 2015 v 01:21Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Absolvent odborné střední školy, který chce pokračovat na vysokou, musí pokračovat jedině v příbuzném oboru. Na oborech, kde se dělají přijímačky, se orientují dle osnov gymplů. Takže lidi ze SOŠ musí opravdu hodně máknout, aby dohnali to, na co gympláci jsou celou dobu připravováni. A ano u gympláků se ani nečeká, že by skončili matu***ou. Stát se to samozřejmě může, ale zase díky širokému rozhledu gymplák nemá problém dohnat něco odborného. V dnešní době je naprosto snadné udělat si rekvalifikaci. Další věc je, že na gymplech bývá zpravidla vyšší úroveň cizích jazyků a matematiky oproti odborným školám.
Kamarád na VŠCHT říkal, že kdo neměl gympl, tak už tam nestuduje. Stejně tak ČVUT - kdo nemá gympl, většinou vyletí na matice. Já jsem na medicíně a neznám nikoho, kdo by neměl gympl.
18. 05. 2015 v 01:33Off-line jj217  (29/188/113)
U medicíny je to určitě pochopitelné, když si vezmu, jak podrobně jsme dělali biologii, fyziku a chemii, zatímco na SOŠ u nás to bylo maximálně jeden rok. U matiky je jeden problém - sice se dělá na vyšší úrovni než na SOŠ, ale u matu***y to zase tak nepomáhá, tam je právě spíš potřeba mít nějaký zdravý rozum a umět logicky uvažovat než umět derivace a tak.

Já osobně jsem třeba na dvou filologických oborech, konkrétně u anglistiky na FF UK člověku u přijímaček ale gympl moc k ničemu není, protože nic z toho, co se po nás chtělo, jsme na gymplu nedělali (protože ve čtvrťáku bylo stále překvapivě dost lidí, kteří nedali dohromady anglickou větu, takže s nějakou podrobnější znalosti literatury, schopností rozebrat báseň v angličtině nebo anglickou lingvistickou terminologií by si nikdo asi úplně vyrukovat nedovolil) - a jsou tady i lidi, kteří na gympl nechodili a na začátku to pro ně docela výhoda, třeba kamarádka z obchodky na tu vysokou šla s mnohem lepší znalostí angličtiny i literatury třeba jen na základě toho, že se ještě dva týdny před matu***ou nemusela učit na megatesty z předmětů, ze kterých třeba ani nikdo nematuroval.

Chci tím říct - nedá se to úplně zobecnit, záleží na oboru vysoké. A pokud jde o ty státní matu***y, tam se taky nedá úplně jednoznačně říct, že by měli gympláci jednoznačně vyhráno, právě to, že se na gymplech dělají věci "na vyšší úrovni", je celkem dvousečná zbraň - divili byste se, kolik lidí mělo u nás v ročníku se státní matikou (i češtinou) docela problémy. Další věc je taky mimochodem to, že u ústní češtiny, ale hlavně u slohovek byli naši učitelé mnohem přísnější, takže zatímco půlka maturantů vedle na obchodce ze slohovky měla třicet bodů z třiceti, u nás měli ti nejlepší kolem dvaceti šesti.
18. 05. 2015 v 09:48Off-line tomxD  (28/-/-)
Stačí si sednout na p***l s dobrou literaturou :-) a motivace dělá divy ;-) ...
18. 05. 2015 v 10:06Off-line iceman93  (103/230/150)
To je alibismus, rekvalifikaci si může udělat každý, ale přece to pro někoho kdo celé mládí studuje musí být málo. Tu odbornost třeba v 25 letech je těžké dohnat, je to něco jiného než když začneš v 15 letech. Člověk již není tak tvárný a gymnazisté nikdy nepatřili k úplně praktickým lidem, co já je tak znám. Že studuješ medicínu z gymnázia se očekává a já také neslyšel o nikom, kdo by byl na medicíně z jiné školy. Podle věku jsi ve 3. ročníku, ještě tě čekají další 3 roky a doktorát a potom ještě musíš získat atestaci. Ještě tě toho čeká opravdu mnoho. Doktory potřebujeme, tak snad se ti to podaří.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
14. 07. 2016 v 13:21Off-line skinny  (35/130/150)
Jejda, já četl "Kdy masturbujete?" :D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload