Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Zákaz kouření v restauracích

03. 06. 2015 v 19:06Off-line sirEragon  (58/182/82)
Co si o tom myslíte?
03. 06. 2015 v 19:11Off-line Johnys  (27/184/69)
Že by si měl každý živnostník vlastnící restauraci sám rozhodovat o tom, jestli se tam bude kouřit, nebo ne. A když je to kuřácká restaurace, tak ať tam nekuřáci nechodí a naopak. Ale pokud stát přikáže, že všechny restaurace musí být nekuřácké, toho podnikatele to jedině poškodí. Lidé tam nebudou vysedávat tak často a dlouho, a klesnou zisky :) Zákaz kouření na veřejných místech je něco jiného. Ale ta restaurace někomu patří, a pouze majitel by měl mít právo rozhodovat o tom, jestli si zapálí, nebo ne.
Souhlasím - 11   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
03. 06. 2015 v 19:23Off-line THX1188  (40/183/90)
Já dokáži pochopit, že se EU a tedy potažmo i my se snažíme omezit kuřácké prostory, v podstatě souhlasím s příspěvkem výše. Co nechápu je zákaz i elektronických cigaret, kterou hojně používám, který u nás vejde v platnost v lednu a postaven stejně jako u cigaret, byť se jedná o "páru" u el. cig. Nebudu ji moci kouřit nikde, ani v restauraci, ani na veř. prostorách...a to mi vadí. Holt se smířím s tím, že jako příjemce nikotinu, v jakékoliv formě budu out...jednou možná přestanu...
03. 06. 2015 v 19:31Off-line vegantronic  (38/186/77)
Souhlas se státem. Tam kde majitel nedokáže oddělit nekuřácké a kuřácké prostory by se kouřit nemělo. Kuřáci maj právo si zakouřit vemku. Tam tím nikoho neobtěžují. Jinak mimořádný souhlas s THX1188, že elektronické cigarety zdaleka tolik nesmrdí a tudíž i mě jako nekuřákovi tolik neva. Ty bych klidně nechal kdekoliv.
03. 06. 2015 v 19:43Off-line Pasivjirka  (60/179/63)
Vegantronic: Jenže stát nerozhodl o rozdělení kuřáckých a nekuřáckých prostorech. Oni chtějí v restauracích zakázat kouření úplně,zrušit prodej cigaret v automatech a nařídit jedno nealko levnější než pivo. Ale kompenzovat ztráty majitelům nechtějí. Tohle je zásah státu do podníkání.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2015 v 19:46Off-line Titan24  (30/168/56)
Že je to správné. Majitel taky nemůže ve svém lokále prodávat nebo tolerovat užívání drog, takže tento návrh podporuji. V žádné jiné zemi to tak neřešili jako tady. Prostě si na to zvykli a přizpůsobili se, udělejme to i my
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
03. 06. 2015 v 19:53Off-line vegantronic  (38/186/77)
Pasivjirka: Protože evidentně to oddělování nefunguje. Stačí se podívat do nějaké restaurace jak je tam začouzeno... Když nebude úplný zákaz, tak se to bude obcházet. Podlě mě se tím naopak zlepší prostředí v restauracích a tudíž ochota tam zůstat na další než na jídlo a jeno pivo...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
03. 06. 2015 v 19:54Off-line vegantronic  (38/186/77)
Zásah do podnikání by mohl být i zákaz podávání chlastu maldistvím, zákaz prodeje drg atd..
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
03. 06. 2015 v 19:54Off-line Vlado2  (61/180/80)
Titane24 ty mlč! Prosím všechny, aby si přečetli tvůj blog Vivat protikuřáckému zákonu - Lukáš Tomášek (blog.idnes.cz) a udělali si o tobě obrázek sami!
Pokud zákon projde parlamentem, jsou důsledky jasné:
• V žádné, dodnes kuřácké restauraci, se nezvednou tržby – naopak.
• Některé vesnické hospody zavřou a současná klientela bude chlastat i v mrazech na hřišti.
• Spousta vesnických hospodských přestane oficiálně podnikat (odvádět daně) a začne „soukromě“ hostit své přátele a známé z okolí.
• Typické pivnice se spoustou pravidelných štamgastů (bez turistů) se změní na soukromé kluby, kam neznámí lidé nebudou mít přístup.
• Ostatní podniky zdraží, aby jim při úbytku klientů neklesl zisk a aby se jim vrátily investice na stavební oddělení prostorů pro kuřáky a nekuřáky.
• Kolem přeživších hospod bude poněkud rušněji, neboť zbylí kuřáci budou postávat s půlitrem (a cigaretou) každou chvíli před vchodem.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2015 v 19:56Off-line NoeleA  (26/175/60)
Řekl bych že státu je hovno do toho co si podnikatel dělá ve svých prostorech. Nechápu jak to ti dementi mohli vubec navrhnout :D lidi si kupujou cigara drahy jako krava, pomalu 100 ,- za krabicku, a jeste mu jí zakázej si v******t v restauraci? :D okey ale to už nejsme v demokracii :D ..... :D a jestli nejakymu nekurakovi vadi ze dejcha kour :D vzkazal bych mu, aby se neposral :D všude možně jsou miliony nekuřáckejch podniků, a jestli se mu nelíbí že vedle něj sedí kuřák a kouří, tak ať neleze do kuřáckýho podniku :D that's all :D
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
03. 06. 2015 v 19:58Off-line vegantronic  (38/186/77)
Ty jako sedmnáctiletý by si neměl mít cigarety vůbec, takže si ještě rok počkej jo. :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2015 v 20:00Off-line NoeleA  (26/175/60)
Vlez mi na záda :D .... je kazdyho vec jestli kouri nebo chlasta a od kolika :D a jako zasah do podnikani se povazovat zakaz prodeje cigaret a alkoholu mladším 18 let opravdu neda :D protože to je něco co se vztahuje na všechny prodejny a celkově je to v občanském zákoníku, ale o tom že se v restauraci nesmí kouřit :D zkártka nesmysl, těším se na demonstraci :) a určitě se jí účastním
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
03. 06. 2015 v 20:01Off-line Titan24  (30/168/56)
No, ale jak to má udělat člověk, který se kamarádí i s kuřáky? Má odmítat s nimi chodit na pivo, protože ví, že tam budou hulit? Má se z něj stát asociál, protože na druhém nepoznáš jestli je kuřák, nebo ne?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
03. 06. 2015 v 20:02Off-line NoeleA  (26/175/60)
Tak to bud zkousne a nebo si má hledat kamarády nekuřáky ne? :D když má někoho rád tak ty cigára překousne
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
03. 06. 2015 v 20:03Off-line vegantronic  (38/186/77)
Jo. Až se tu bude fetovat běžně v jedenácti jako ve slamech v Jižní Americe, to bude paráda. Vždyť každej si může dělat co chce. :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2015 v 20:04Off-line vegantronic  (38/186/77)
Když má někdo někoho rád, neznamená to, že si kvůli němu bude huntovat plíce.
03. 06. 2015 v 20:06Off-line NoeleA  (26/175/60)
:D ježiš ty děláš jak kdybysme byli nějakej zaostalej stát :D ..... :D tak má těm kamarádům říct, že mu to vadí a jestli by vydrželi v jeho blízkosti a v době co s ním tráví čas nekouřit :D a když to ten kuřák podstoupí tak ok, a když to nepodstoupí a ten nekuřák s ním přesto bude chodit na pivo nebo nekam :D je to jeho vlastní rozhodnutí, nemyslíš?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
03. 06. 2015 v 20:06Off-line Vlado2  (61/180/80)
Vegantronicu, ty tady hovoříš o nutnosti dodržování zákonů. Souhlasím. Ale v žádném případě se nedomnívám, že připravený paskvil povede k něčemu dobrému.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
03. 06. 2015 v 20:07Off-line THX1188  (40/183/90)
A zas mela....jste fakt buzny...
03. 06. 2015 v 20:10Off-line Radek1951  (72/175/75)
Plně souhlasím s tím, co napsal Vlado2. A taky by mne zajímalo, zda se zákaz kouření bude týkat i majitele hospody. Ten je přeci ve svém, tak co mu má kdo co zakazovat kouření "doma".
03. 06. 2015 v 20:10Off-line vegantronic  (38/186/77)
Vlado: přinejmenším to povede k tomu, že rodiny budou moct vzít do restaurace bez problémů i děti, protože se nebudou obávat, že tam bude zahuleno...
03. 06. 2015 v 20:14Off-line NoeleA  (26/175/60)
Vegantronic: kdyz muzou v televizi vysilat díl Výměny manželek, kdy oba rodiče kouřej v místnosti metr na metr a 1 a půl roční holčička trpí akutní bronchitidou plic, kouřit nepřestanou :D neřikej že by rodiče nemohli vzít děti na oběd nebo večeři do restaurace kde se kouří, a ten kouř je tam v daleko menším měřítku, navíc tam musí být větráno nebo ventilováno (ikdyž někdy není, ale to je věc majitele a dodržování řádu...) .... řešíte tu blbosti :D spíš bysme měli vymyslet jak to vládě zarazit :D když ani ten dement Zeman to nevetuje
03. 06. 2015 v 20:14Off-line Michalel  (36/178/88)
Nemám rád zbytečné zákazy a příkazy, a to jsem nekuřák. Majitel hospody a pravidelní hosté si volí, jestli bude kuřácká, a já, když tam vlezu jednou nebo dvakrát za život, buď budu se zakouřeností počítat nebo půjdu jinam a není problém. Militantní nekuřáci (i kuřáci) a naši zahovnodárci by si měli uvědomit, že zákazy jsou od toho, aby se obcházely a porušovaly a za jeden původní problém vznikne 1000 dalších.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2015 v 20:15Off-line vegantronic  (38/186/77)
Doma v nebytových prostorech? No nevím jak by to vysvětloval, že bydlí v prostorech, které nejsou určený k bydlení... To, že nějaký Vietnamci občas i ve večerkách a asiafoodech bydlí je jedna věc, ale ty se určitě s tím smíří. :-)
03. 06. 2015 v 20:17Off-line vegantronic  (38/186/77)
NoeleA: nijak jim to nezarazíš. Pokud budou mít většinou v parlamentu, tak se můžeš třeba postavit na hlavu... :-)
03. 06. 2015 v 20:20Off-line NoeleA  (26/175/60)
Myslím že hromadná demonstrace by alespon donutila k tomu aby se ti k****ni zamysleli :D ale to by na ní muselo bejt aspon 500 000 lidí né li víc :D a né 30 000 jako posledně na hejtování Zemana
03. 06. 2015 v 20:20Off-line Vlado2  (61/180/80)
Vegantronicu, Vietnamce bych vynechal. Ale ty si vážně myslíš, že rodina s dětmi bude toužit po návštěvě podniku, před kterým se potuluje několik kuřáků s půlitry?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2015 v 20:27Off-line Titan24  (30/168/56)
Podle průzkumů je většina lidí pro zpřísnění legislativy a nevadil by jim zákaz kouření ve stravovacích zařízeních
03. 06. 2015 v 20:56Off-line Radek1951  (72/175/75)
Titan24 : vůbec nic nemám proti tomu, že se nebude smět kouřit ve STRAVOVACÍCH zařízeních, to bylo ostatně řešeno už dávno za minulého režimu tím, že se v restauracích nekouřilo v době podávání oběda, většinou mezi 10:00 až 14:00 hodin. Ale proč by se nemělo kouřit v hospodě, kde se nepodává jídlo, to fakt nechápu.
Já chodím na pivo a pokec do obyčejné pivnice, mám tam kamarády, dáme pivko, někdy i štamprli, pokecáme, pokouříme u toho. Nevaří se tam, nanejvýš si dáte nějaký brambůrky, oříšky nebo na chuť utopence, zavináče nebo tvarůžky. Je tam fajn a majitel ji má na dveřích označenou, jako kuřáckou, takže každý nekuřák je informován již při vstupu a může si rozmyslet, zda tam zajde nebo ne, ostatně asi 10 minut vedle je další hospoda, kde se vaří a je celá nekuřácká.
Navíc v naší hospodě kouří i majitel a personál.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2015 v 21:04Off-line esthetique  (41/-/-)
Už aby to bylo. JAKO OBVYKLE JSTE 20(-40) LET ZA OPICEMA. a teď klidně do mě, vy co se bez smradu v ruce celí klepete nervama, ha h ah ah ha
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
03. 06. 2015 v 21:22Off-line Radek1951  (72/175/75)
Esthetique : 20 (-40) let za opicema mi přpadá, že jsi ty. Já si moc dobře pamatuju dobu (26 let zpátky), kdy pánové, co byli u moci rozhodovali, co je a co není dobře pro všechny ostatní. Dost mne překvapuje, že takto uvažuje i dnešní mladý člověk. Trochu tolerance chlapče by neškodilo, nech ostatním prostor svobodně o sobě rozhodnout.
K tématu - prostě mít možnost se rozhodnout, jsem kuřák,tak půjdu do kuřácké restaurace, jsem nekuřák, tak půjdu do nekuřácké restaurace. Když jako kuřák zajdu do nekuřácké restaurace, tak tam kouřit nebudu a když jako nekuřák zajdu do kuřácké restaurace, tak nebudu mít blbé pindy.
Je to prostě jednoduché.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2015 v 21:39Off-line Titan24  (30/168/56)
Ale jako stravovací zařízení se myslí lokál, kde se podává jídlo a pití. I v sebemenší knajpě vám prodají brambůrky, tyčinky, nebo si obědnáte párek, nebo utopence, to snad nejsou jídla?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
03. 06. 2015 v 21:42Off-line Pasivjirka  (60/179/63)
Víš,tyčinky či brambůrky jsou sice jídla,ale spíš je na povzbuzení k pití.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2015 v 21:44Off-line gin  (63/184/120)
Tam kam chodím, tak uvažuje, že hospodu zavře kvůli povinné registrační pokladně a teď ještě toto. Nevím, jak by pak na šichtě vydržel, když sám kouří jako nezbedný kamna. I takto hosti ubývají, že lidi mají čím dál tím méně peněz. U mne je to jasné, ač jsem sám nekuřák, tak se proti tomuto nesmyslnému protikuřáckému džihádu, který v posledních letech opanoval Evropu, připojovat nemíním.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
03. 06. 2015 v 21:45Off-line Radek1951  (72/175/75)
Do stravovacího zařízení se chodím najíst, do hospody jdu na pivo a pokec a jestli si dám utopence nebo brambůrky, to je vedlejší. Nejdu tam kvůli tomu, abych se najedl, ale proto abych pokecal a vypil pár piv.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2015 v 21:50Off-line Titan24  (30/168/56)
V některých podnicích naopak návštěvnost vzrostla, hlavně rodiny s dětmi ji zvedly. A v některých to odsouhlasili dobrovolně štamgasti v anketě
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2015 v 21:51Off-line Pasivjirka  (60/179/63)
Ale prostě dle mně by nebyl problém udělat hospody,kde se akorát tak pije,kuřácké a nekuřácké,ať si host vybere,kam chce jít. A věř,že třeba v Ostravě,kam chodím na pivo,tak odhadem 80% hostů kouří. A teď si vem,kdysi při regulaci hazardu tam zrušili hrací automaty. Ubylo hostů,pokles tržeb. Nyní jim to chtějí ještě zhoršit. Budiž,budou chodit kouřit ven,na tramv.zastávku,která je přímo u hospody. Co to znamená pro servírku? Aby každého takového zkasírovala,aby ji nezdrhl bez placení,jak se to tak i tak stává. Protože vše,co nezaplatí host,zaplatí servírka ze svého. Po směně ji totiž musí souhlasit tržba s pokladnou.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2015 v 22:00Off-line Pasivjirka  (60/179/63)
Ano,to je ono. Zakázat kouření v hospodách proto,aby se děti mohly kochat pohledem na opilce,místo aby vyrazili do přírody.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2015 v 22:05Off-line Radek1951  (72/175/75)
Pasivjirka : je zbytečné diskutovat s lidmi, jako jsou Titan24 nebo Esthetique. Oni jsou prostě přesvědčeni, že vědí nejlíp, co je dobré pro ostatní. Nejsou schopni pochopit tak prostou věc, jako je to aby si každý vybral sám, co mu vyhovuje nejlíp.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2015 v 22:09Off-line vegantronic  (38/186/77)
No. Takže v Evropě to vypadá takto: http://img.ct24.cz/…6/583507.png To opravdu chcete, abychom byli jediní v civilizované Evropě neregulující kouření v restauracích?
03. 06. 2015 v 22:17Off-line Radek1951  (72/175/75)
Vegantronic : a co když to mnozí z nás chtějí? Kde máš dáno, že vše co je v Evropě je dobré? Jsme v Česku a snad můžeme mít i jiná pravidla, než zbytek Evropy! Proč ne?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
03. 06. 2015 v 22:22Off-line Radek1951  (72/175/75)
A navíc, u nás je přece kouření v restauracích regulováno, dokonce zákonem. Existuje povinnost majitele zařízení označit už na vstupu, zda je kuřácké nebo nekuřácké. Pokud je pro obojí, musí být prostory pro kuřáky stavebně odděleny od prostor pro nekuřáky.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2015 v 22:40Off-line Johnys  (27/184/69)
Se bavíme hlavně o restauracích či stravovacích zařízeních, ale mě by taky zajímalo, jak k tomu přijdou provozovatelé tvz. čajoven? Kde vodní dýmka tvoří značnou část tržeb a je jedním z důvodů, proč tam lidé chodí. Mimo přípravu čaje a dýmek se ale ve většině čajoven připravuje také občerstvení -placky, rýže,.. apod. Tudíž se taky jedná o restauraci. Nemyslíte, že je zákaz kouření tak trochu připraví o klienty? Pochybuju že budou mít nějakou výjimku.
03. 06. 2015 v 22:46Off-line esthetique  (41/-/-)
Radek1951: tvoje komoušské názory už známe aneb co se za 40 let do toho mozku nalilo nejde jen tak za 25let vymejt, že?!?
víš ty jeden huliči PROČ VŠUDE PO SVĚTĚ ZAKAZUJÍ KOUŘENÍ v restauracích a na VEŘEJNÝCH MÍSTECH?!??!?!?!?!?!?!?
není to jak ty se CHYTRÁCKY A SEBESTŘEDNĚ DOMNÍVÁŠ PROTO, ŽE CHCE NĚKDO SMRADLAVÝM HULIČŮM NAŘIZOVAT, JESTLI SI MAJ NEBO NEMAJ NIČIT ZDRAVÍ. ne.
JE TO KVŮLI OCHRANĚ ZDRAVÍ ZAMĚSTNANCŮ!!!! tvoji námitku: kdo nechce ať v kuřácký resturaci pingla nedělá hned vracím ostrým RETURNEM na tvoji půlku kurtu.... TVŮJ ARGUMENT JE ASI JAKO BY SI PRACOVNÍK RECRUITMENT AGENTURY PŘED POHOVOREM S ROMSKÝM UCHAZEČEM NATÁHL NA RUKÁV ČERVENOU PÁSKU S HÁKOVÝM KŘÍŽEM A PAK SE NA ROMA USMÁL A POZVAL HO DÁL NA POHOVOR.... ve stejný situaci je pingl-nekuřák, který jde v současné době žádat o práci v huličské restauraci. má na výběr VLASTNÍ ZDRAVÍ nebo PRACÁK!!!! a teď huliči raď

představ si, CIVILIZOVANÉ ZEMĚ CHRÁNÍ ZDRAVÍ TĚCH PRACOVNÍKŮ I PROTI JEJICH VŮLI (a s nimi i 2/3 NEKUŘÁKŮ, TEDY NEKUŘÁCKÉ VĚTŠINY!!!!)

v česku bohužel doteď měla navrch kuřácká lobby v čele se smradlavým huličem prezidentem.... proč?!? protože v česku máte KUREVSKY NÍZKÉ PLATY!!!! nechápeš?!??!? pro pomalejší z nás vysvětlím:
celý VYSPĚLÝ SVĚT UŽ SI DÁVNO SPOČÍTAL, ŽE CO STÁT VYBERE NA DANÍCH Z CIGARET JE DESETINA!!!! TOHO, CO STOJÍ LÉČBA KUŘÁKŮ A I PASIVNÍCH KUŘÁKŮ (tedy kuřáků proti své vůli)!!! A PROTO VYSPĚLÉ A CIVILIZOVANÉ ZEMĚ PROSTĚ NECHTĚJ PRODĚLÁVAT PRACHY.... PROTOŽE V KONEČNÉM DŮSLEDKU TU FINANČNÍ ZTRÁTU VŽDY NAKONEC ZAPLATÍ STÁT, TEDY VLÁDA, Z PENĚZ DAňOVÝCH POPLATNÍKŮ, KTEŘÍ JSOU ZE 2/3 NEKUŘÁCI A NENECHAJ SI SVOJE DANĚ!!! ROZ**DAT NA LÉČBU KUŘÁKŮ!!!
UŽ TO CHÁPEŠ?!??!?
ANEB JAK BY ŘEK Z**D KLAUS: o peníze jde až v první řadě. to bys moh chápat, když se tak rád srovnávaš s tím, co bylo za komančů, ty pravicový bojovníku za svobodu (kouření), ha ha ha ha!!!!!
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
03. 06. 2015 v 22:52Off-line esthetique  (41/-/-)
PS: pojď mě kouřit. ha ha ha ha ha ha ha
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
03. 06. 2015 v 23:27Off-line gin  (63/184/120)
No. Takže v Evropě to vypadá takto: http://img.ct24.cz/…6/583507.png To opravdu chcete, abychom byli jediní v civilizované Evropě neregulující kouření v restauracích?
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Nenech se vysmát. Ta Evropa se záplavou uprchlíků jejichž příchod obhajuješ je civilizovaná čím dál tím méně. Dělám téměř 20 let v Německu, takže vím, o čem mluvím.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2015 v 23:28Off-line Radek1951  (72/175/75)
Esthetique : to, co uvádíš, je nesmysl. K ochraně zdraví zaměstnanců - v naší hospodě kouří i majitel a servírky. Když zrovna neroznáší pivo, tak si zapálí cigaretu a přijde na pokec se štamgasty. Mám kamaráda, který dělá v nekuřácké restauraci a jak má chvilku, tak si zajde ven zakouřit. Pingl-nekuřák nemusí na pracák, jsou i nekuřácké restaurace a je jich čím dál víc.
2/3 nekuřáků, tedy nekuřácká většina má možnost si zajít do nekuřácké restaurace, nemusí se vystavovat nebezpečí pasivního kouření. jak už jsem tu psal, u nás je od naší hospody nekuřácká restaurace 10 minut.
Co stojí léčba kuřáků - určitě nemalé peníze, ale to lze přeci řešit i jinak, třeba úpravou zdravotního pojištění a úhradových vyhlášek za léčení. Nevím, proč by se otázky zdraví měly řešit přes hospody. A navíc, spousta lidí má zdravotní problémy, jejich léčení taky není zdarma a přitom v životě nekouřili. Můj otec zemřel na rakovinu v 65 letech a celý život nekouřil.
Jinak se trochu zklidni, začínají ti pracovat nervy a to není dobré, zkus si zapálit cigaretu, třeba tě to uklidní.
PS : tebe určitě kouřit nepůjdu, nejsi můj typ.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 06. 2015 v 00:09Off-line sirEragon  (58/182/82)
No koukam že se to pěkně rozjelo. Prosím Vás nepobite se chtěl jsem názor na danou věc. Ale i tak díky moc za názory.
04. 06. 2015 v 00:12Off-line Pasivjirka  (60/179/63)
Do civilizované Evropy mají naší občané moc daleko. Jen se podívejte,jak vypadají ulice a dopr.prostředky po těch tzv.civilizovaných Češích. Žvýkačky,kde se jen podíváte,posmrkané kapesníky,odpadky kdekoliv odhozené.
04. 06. 2015 v 00:15Off-line sirEragon  (58/182/82)
Pasivjirka - prosím reakci na danou věc a to kouření v restauracích. Panjatno?
04. 06. 2015 v 00:19Off-line Pasivjirka  (60/179/63)
SirEragon: ale jo,to prostě byla reakce na civilizovanou Evropu.
04. 06. 2015 v 00:43Off-line Pasivjirka  (60/179/63)
Jedním z názorů je,že by rodiny s dětmi neměly v hospodě dýchat kouř cigaret. Ale promiňte,něco už pamatuju a tak vím,že by mé rodiče nikdy nenapadlo mně tahat do hospody a jako děti jsme vyráželi do přírody,kina nebo kulturní památky. Ale ne do supermarketů nebo hospod,jako v současnosti.
04. 06. 2015 v 02:32Off-line kloudik  (38/182/80)
Nechtělo se mi to všechno číst tak se omlouvám jestli budu po někom papouškovat. osobně su dost silnej kuřák,ale dost často chodím do nekuřácké hospody a vůbec mi nevadí jít si po každým pivu (než natočí další) zapálit ven a nadýchat se čerstvýho vzduchu. že by tam měli menší tržby je blbost,naopak díky návštěvám ženských s děckama který kupují drahý kraviny vydělává víc než předchozí hospoda kuřácká. na druhou stranu je ale věc majitele v jakým duchu chce tu hospodu nebo restauraci vést a když chce kuřáckou tak nekuřáci mají vždycky možnost jít do nekuřácké kterých je dost takže je to taková diskriminace kuřáků a naše demokracie se pomalu mění v diktaturu.
shrnutí: v tomhle budeme vždycky rozdělení na tři tábory
1-zastánce
2-odpůrce
3-takoví jako su já kterým je to tam kde záda ztrácejí své dobré jméno.
nakonec se ale všichni víceméně podřídíme nařízení vlády takže dohady sou zbytečný
04. 06. 2015 v 03:37Off-line Pasivjirka  (60/179/63)
Pohostinství je od slova pohostit. Takže,aby se člověk cítil dobře a ne,aby byl omezovaný,jako doma.
04. 06. 2015 v 10:48Off-line km891996  (26/175/63)
Je to super zákon a mel tu byt už dávno. Já osobně kuřáky nesnasim,jelikož smrdi a zakuruji tím hnusem cele okoli. Když se jde člověk pobavit do klubu,tak se vrátí a smrdi jako popelník....
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
04. 06. 2015 v 14:53Off-line Emousek_emo  (27/175/70)
Jestli to vejde v platnost, je to jeden z nejhorších zákonů,který vůbec kdy mohl platit ..
Já jsem teda spíše příležitostný kuřák,ale jde o princip. Jde o to,že spousta podnikatelů zkrachuje a bude na tom finančně hodně zle a to už ty darmožrouty co mají statisicové platy,to už je nezajímá!

Co se týče vesnických hospod, tak tam to je katastrofa, zákaz kouření v takovém podniku, to znamená jednoduše jeho zánik ...
V hospodách či podnicích, kde se vaří, bych zavedl zákaz kouření mezi 11:30-14:00 hod...
A co se týče tyických restaurací, tak ty bych rozdělil na prostory kuřácké a nekuřácké.

A naprosto nesnáším keci nekuřáků,jak je to strašné sedět v zakouřeném podniku - když ti to vadí, tak tam k***a nelez, nikdo Vás nenutí,chodit do kuřáckých prostor, každý ať si vyhledá co mu vhodno jest ..
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
04. 06. 2015 v 15:16Off-line Titan24  (30/168/56)
Jestli by měli zkrachovat kvůli cigaretám, tak mají asi špatný podnikatelský plán, neumí se přizpůsobit a zkrachovat zaslouží. Když nechtějí zkrachovat, zaměří se na klientelu, která jim přinese více peněz, jak logické
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 06. 2015 v 15:20Off-line Pasivjirka  (60/179/63)
Tam,kde se vaří,bych nezaváděl žádný čas od do. Lidé chodí na jídlo v různou dobu. Takže ty bych udělal nekuřácké. A ostatní bych nechal na majiteli,jakou chce mít klientelu.
04. 06. 2015 v 22:06Off-line Radek1951  (72/175/75)
Titan24 : typický pohled městského kluka. Můžeš mi nastítnit, jaký podnikatelský plán může mít hostinský na vesnici, která má třeba 500 obyvatel? Jakou bys mu asi doporučil klientelu?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
04. 06. 2015 v 22:25Off-line Titan24  (30/168/56)
Tak nikdo ty lidi na vesnici nenutí kouřit. Navíc mnoho mladých rodin se nově stěhuje z měst do vesnic, kde si pořizují děti, takže na takové se majitel může zaměřit.
04. 06. 2015 v 23:05Off-line kloudik  (38/182/80)
Bydlím na vesnici která má 200 obyvatel,máme nekuřáckou hospodu a docela prosperuje.jít si zapálit ven nikoho nezabije,člověk nesmrdí kouřem a díky lenosti i míň v*****í takže ano,nekuřácká hospoda na vesnici fungovat može.
05. 06. 2015 v 09:17Off-line Vlado2  (61/180/80)
Nikdo nezpochybňuje, že v některých lokalitách ve zcela specifických podmínkách nemohou fungovat výlučně nekuřácké podniky. Bavíme se ale obecně.
Jen dva státy EU si dovolily uveřejnit alespoň části statistických údajů, které zákaz kouření moc neopěvují – týká se důsledků v následujících 12 kalendářních měsících:
• V UK došlo k zániku deseti tisíc veřejných podniků (většina z nich přeměněna na soukromé kluby, přesný počet není uváděn).
• V Belgickém království, jehož struktura i počet obyvatel je podobný ČR, došlo k poklesu návštěvnosti „hospod“ o cca 30% a tržby poklesly o cca 20%. K ekonomickému zlepšení se nehlásil nikdo.
Jistě, UK nelze úplně porovnávat s ČR. Ale Belgii ano! Samozřejmě, že čísla jsou jen průměrem; někdo nebyl postižen vůbec, druhý fatálně. Ale uvědomte si, prosím, že pokles tržby o jednu pětinu znamená pro menší podniky ztrátu rentability a nutnost ukončení činnosti. Pro ty větší pak minimálně vynucené omezení počtu zaměstnanců.
Potom se nedivme, že u všech postižených (podnikatelů, propuštěných zaměstnanců i omezovaných zákazníků) zbytečně stoupá permanentní nasranost.
A odvolávat se na to, že většině obyvatel zákaz kouření v hospodách nevadí? To je klasická ukázka mystifikace; pokud dotaz přeformulujete a pokud se budete ptát pouze těch, kterých se to nějakým způsobem týká, dostanete výsledek přesně opačný.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 06. 2015 v 17:24Off-line BussterX  (103/130/150)
Eště teda by mohla EU zakázat dealerům distrubuovat drogy mladistvým před školama když už se teda řeší zákaz kouření v hospodě : )) a taky by se mohlo zakázat jezdit do autoservisu všem jiným vozidlům než elektromobilům, aby tam probůh automechanici nemuseli čuchat zplodiny... a taky by se eště v hospodě mohlo zakázat konzumovat alkoholický nápoje, aby pak ožralí hosté neobtěžovali servírky... zakážem Fšechno a hned bude líp na světě
05. 06. 2015 v 17:25Off-line fifotronic  (33/188/92)
Bez vyhrad pro zakaz. Kdo chce kazit zdravi sobe a predevsim ostatnim, at si zridi kurarnu.
05. 06. 2015 v 17:26Off-line BussterX  (103/130/150)
To ať si rozhodnou majitel hospody laskavě jakou tam chce mít klientelu a host do jaké hospody půjde, do toho nemá nikdo co kecat
05. 06. 2015 v 17:37Off-line km891996  (26/175/63)
Tak bude víc lidi dělat party doma :-D
05. 06. 2015 v 17:51Off-line BussterX  (103/130/150)
To budou majitelé hospod rádi : ))
06. 06. 2015 v 23:00Off-line tom85  (39/180/78)
Pochopitelně to šlo řešit i jinak (zvýšení ceny, atd.). Nicméně pro majitele hospod to je asi nejmenší zlo. Pokud někdo doteď přemýšlel o tom, že se v jeho podniku koužit nebude, vždy musel počítat s tím, že kuřáci půjdou do hospody, kde se kouřit může - tahle možnost teď existovat nebude.
06. 06. 2015 v 23:39Off-line BussterX  (103/130/150)
Ale bude existovat možnost že se lidi fakt už jednou naserou a začnou volit silně protievropský strany, začíná tu bejt víc zákazů než za z******ýho bolševika
07. 06. 2015 v 00:39Off-line buttch  (28/-/-)
Já sem vášnivej kuřák a přesto sem pro. Nevim jestli je tam nějaká výjimka pro podniky (pajzly), kde se nejí, ale jsou tam jen alko/nealko nápoje, kde by se kouřit mohlo. Jestli tam ta výjimka není, tak je to neuvěřitelná sračka.
Bohužel by mě nepřekvapilo, kdyby se nesmělo kouřit i v těhdle pajzlech, protože lidi, co vytvářej zákony žijou uplně v jinym světe a o tom, jak to funguje v praxi mezi "obyčejnejma lidma" nemaj nejmenšího tucha.
07. 06. 2015 v 01:14Off-line BussterX  (103/130/150)
Nekuřák si spokojeně sežere stejk z šílené krávy v nekuřáscké restauraci a nasedne do svýho smradlavýho auta jehož výfukový smrady já jako chodec musím čuchat... navrhuji zákaz osobních automobilů
07. 06. 2015 v 01:24Off-line esthetique  (41/-/-)
Co na to Zlata, co Zlata, co Zlata... a co Radek. Radek Jooooooohn!!!!!
Radek. opět jsi nám tady krásně předvedl svoje maloměšťácký bolševický kouření. pardon, myšlení:
"ale já CHCI ve SVÝ HOSPODĚ mít možnost hulit, protože číšník a servírka v NAŠÍ HOSPODĚ stejně hulej, tak co?"
opravdu D***LNÍ, KOMOUŠSKÉ, MALOMĚŠŤÁCKÉ MYŠLENÍ. ze zkušenosti v NAŠÍ HOSPODĚ odvozovat normy pro celek.... trochu to připomíná p******ty, co byli proti reg. partnerství s tím, že gayové o to stejně nestojí, jsou promiskuitní atd...... kravina. ikdyby byl JEN JEDEN PÁR, KTERÝ O TO STOJÍ, v rámci rovnoprávnosti prostě musí mít tu možnost....
a já ti na to ZNOVU ŘÍKÁM, ŽE ZÁKAZ KOUŘENÍ například v Irsku je (i) z toho důvodu, aby se chránilo zdraví TĚCH zaměstnanců, kteří nekouří, kouřit nechtějí a to ani pasivně. rozumíš tomu?!? ten zákon chrání 2/3 VĚTŠINU proti 1/3 MENŠINĚ SMRADLAVÝCH PRASAT jako jseš ty. to, že ty si to neuvědomuješ nebo NECHCEŠ UVĚDOMIT ještě z tvýho smradlavýho zlozvyku PRO MĚ NEDĚLÁ VOŇAVOU ZÁLEŽITOST ani bůhvíco úžasného pro moje zdraví....
mám kamaráda číšníka, který je právě v té situaci, že je nekuřák a jeho zmr@d šéf ho nutí dělat v zahuleným pajzlu (krom toho, že už asi 5 let neměl dovolenou, protože šéf si není schopnej, rozuměj ochotnej najít náhradu)

takže proto všechny civilizované země zavádějí tento zákaz a to VE VŠECH VEŘEJNÝCH PROSTORÁCH (PŘIPOUŠTÍM ŽE ŘEŠIT ZÁKONEM POUZE HOSPODY BYLO KRAJNĚ NEŠŤASTNÉ ŘEŠENÍ)
pokud jde o náklady na léčení, všude ve světě jsou lékaři patřičně ohodnoceni, pouze v blbým česku doteď dřou za pakatel (a jednou za pár let vyhrožujou, že odejdou) a proto se to doteď vyplácelo....
tvůj argument: ale můj otec nekouřil a stejně ...bla, bla, bla je stejně blbej jako malý Pepík ve 2. třídě, když ho paní učitelka chytne, že házel gumou a on začne: ale Frantík házel taky.... je to TRAPNÉ, INFANTILNÍ, UBOHÉ

navíc třeba v tom Irsku každá hospoda, bar, klub, gay sauna má prostor který je zastřešený, ale jinak otevřený (vzadu do dvora, předzahrádku atd. -dokonce jsou vytápěné) kam si kdokoliv může jít bánět jak chce, ale BEZ TOHO,ABY OBTĚŽOVAL NEKUŘÁCKOU VĚTŠINU.... a argument pánů podnikatelů, že jim klesnou tržby je peachovina...já sám a spousta jiných začalo v Irsku chodit do hospod a barů právě až po zákazu kouření, protože mě tam nikdo neobtěžuje svým smradlavým zlozvykem...a světe div se, bylo to tak prozatím všude, kde to zavedli....holt páni hospodští se budou muset naučit PODNIKAT, do teď jen TOČILI to blbé pivo....
07. 06. 2015 v 01:29Off-line BussterX  (103/130/150)
Smrdí ti z vejfuku, odpal z mé chodecké společnosti smrdutý řidiči :P
07. 06. 2015 v 01:30Off-line esthetique  (41/-/-)
Titan24: ano, je krásné někoho blokovat a pak do diskuze napsat o jeho názoru: s tímhle názorem souhlasím....
OPRAVDU VRCHOL POKRYTECTVÍ, KTERÉ UŽ JSEM TADY (i) Titanovi VYČETL
další diskutér NA ÚROVNI, který se asi nad svým "POČTEM SOUHLASŮ" každý večer vystříká jako BussterX a proto musí polovinu webu blokovat, aby mu náhodou nekleslo libido...PAN DISKUTÉR, ha ha ha ha
07. 06. 2015 v 01:33Off-line BussterX  (103/130/150)
No tím jak já píšu a co píšu mám plusek opravdu poskrovnu, ale i***uje mně když napíšu větu typu "dobrý den vespolek" a dostanu k ní mínusko jen proto že mě někdo nemusí ... : ))
07. 06. 2015 v 01:36Off-line esthetique  (41/-/-)
Radek1951: tebou bych se kouřit nenechal (to byla jen ironie), kuřáci obecně nejsou můj typ, v tvým případě by navíc hrozilo, že mi na penisu zůstane viset některý z tvejch zkaženejch zubů nebo rovnou část zubní protézy, ha ha ha ha ha
07. 06. 2015 v 01:38Off-line buttch  (28/-/-)
Je zas pravda, že starat se o tyhle "malý ryby" je tak trochu o ničem.
Celý životní prostředí je dneska už skoro toxický, továrny vypouštěj spokojeně tolik sajrajtu, ale co na tom, když můžem zakázat kouřit :D
07. 06. 2015 v 01:40Off-line BussterX  (103/130/150)
Estetičko to se učíte v Irsku - perle západní civilizace, argumentovat osobním atakem bez toho že bys předložil fotodokumentaci Radkovi huby plné protéz? : ))
07. 06. 2015 v 01:45Off-line buttch  (28/-/-)
Já vám do toho nechci vstupovat, ale nejste oba dost staří na to, aby ste se tu jak dva malí Jardové handrkovali? :D
07. 06. 2015 v 01:46Off-line BussterX  (103/130/150)
Buttch: no a co jako, nás to baví :P žárlíš že si tě málo všímám jo? : )))))
07. 06. 2015 v 01:48Off-line buttch  (28/-/-)
Ale ne, v pořádku. :) Chápu, že starší lidi maj občas problém korigovat svoje chování. :D
07. 06. 2015 v 01:49Off-line BussterX  (103/130/150)
Ty si rači zkoriguj údaje v profilu :P
07. 06. 2015 v 01:50Off-line buttch  (28/-/-)
Já myslim že sou v pořádku.
07. 06. 2015 v 01:52Off-line BussterX  (103/130/150)
Tak mám asi nap**u monitor, mně se tam nezobrazuje váha výška a fotka u tebe O_o
07. 06. 2015 v 01:57Off-line buttch  (28/-/-)
Možná proto, že tu nehledam nikoho, komu by byla tahle informace nějak užitečná. Stejně tak nepíšu, že můj nejoblíbenější je růžovej Kleenex se štěňátkem na obalu, protože nehledam utírače zadku.
07. 06. 2015 v 01:58Off-line BussterX  (103/130/150)
Já nejsu utírač zadku,takže mně můžeš poslat foto p**a neprodleně :* dělám si katalog víš.....
07. 06. 2015 v 02:00Off-line buttch  (28/-/-)
Mah :3 :D :D Taky mam takovej katalog
I když sem ho poslal už mnoha lidem, tak nějak v tebe nemam důvěru čeče. :D
07. 06. 2015 v 02:01Off-line BussterX  (103/130/150)
A to děláš moooc dobře že ji nemáš :*
07. 06. 2015 v 10:52Off-line kloudik  (38/182/80)
Estetique: jakou mensinu ten zakon ma chranit? Cisnik nekurak stejne jako zakaznici nekuraci maj chodit do nekurackych hospod a nam smradlavym prasatom nechte ty kuracke. Cos psal o svojim kamaradovi je nanejvys trapne. Zamestnavatel mu tu dovolenku MUSI umoznit a jestli si neumi dupnout nebo dela nacerno je to jen jeho neschopnost vinu za to nenesou kuraci
07. 06. 2015 v 12:51Off-line esthetique  (41/-/-)
Kloudík: řešit by se měla VEŘEJNĚ PŘÍSTUPNÁ MÍSTA, NE HOSPODY SAMOSTATNĚ. V TOM JEDINÉM JE TEN ZÁKON ŠPATNĚ. pokud se někdo rozhodne vést hospodu jako SOUKROMÝ KLUB!!! ať si ho klidně udělá kuřácký a ať se tam hulí jak chce. ale musí lidi kontrolovat na vstupu pokud jde o členství. a lidi kteří si nehodlaj ničit zdraví se DOBROVOLNĚ nestanou členy. byla jim dána možnost volby. pokud jsem řidič kamiónu a v určitou dobu MUSÍM (KVŮLI POVINNÉ PAUZE DANÉ MI ZÁKONEM) někde zastavit a chci se naobědvat, CHCI ABYCH MĚL ZARUČENO, ŽE SE NAOBĚDVÁM BEZ CIGARETOVÉHO KOUŘE, CO MI NĚKDO BAFÁ DO XICHTU, JE TO JASNÉ, MAGORE?!?
TAK TO FUNGUJE V CELÝM CIVILIZOVANÝM SVĚTĚ!!!

CHRÁNIT ZDRAVÍ VĚTŠINY PROTI ZLOZVYKU MENŠINY JE NANEJVÝŠ TRAPNÉ?!?
tak to asi žiješ na jiné planetě a v jiným století, trapáku....
07. 06. 2015 v 15:33Off-line BussterX  (103/130/150)
Esťa: nauč se kouřit něco jinýho než p**a v každým městě kterým projíždíš, vzhledem k tvé promiskuitě kterou tady netajíš jsou cigarety zdravější :P
07. 06. 2015 v 23:10Off-line kloudik  (38/182/80)
Estetiku líbí se mi jak všechny urážíš když nevíš kudy kam. zůstaň si v tom svým civilizovaným světě a nám sem už nelez tím získáš poděkování většiny.
11. 06. 2015 v 17:30Off-line esthetique  (41/-/-)
Kloudíku, líbí se mi jak když ti dojdou argumenty, začínáš řešit adresu pobytu.. připomínáš vládu ČSSD a uvažované sledování občanů pomocí obnoveného institutu PŘECHODNÉHO POBYTU.... my bychom ale upřednostnili si d tebe přečíst, PROČ JE DOBRÉ, aby smradlavá menšina měla právo NIČIT ZDRAVÍ NEKUŘÁCKÉ VĚTŠINĚ. ten VĚCNÝ argument bychom opravdu rádi slyšeli od tebe.....
12. 06. 2015 v 07:23Off-line kloudik  (38/182/80)
My vám něco ničíme? nekuřáckých restaurací je hromada. za to,že chodíte do kuřáckých my nemožem.je to jen o lenosti udělat pár kroků navíc. to je asi všechno
12. 06. 2015 v 19:31Off-line esthetique  (41/-/-)
Ne, naposled: zákazy kouření na VEŘEJNÝCH MÍSTECH jsou V ZÁJMU OCHRANY ZDRAVÍ VĚTŠINOVÉ SPOLEČNOSTI. mám dvě vejšky a nechápu, co na tom může být nejasného.... považuje většinová společnost adopci dětí homosexuály za správnou? NE. PROTO JEŠTĚ NENÍ ZAVEDENA... možná huličů bude jednoho dne více (pochybuju při známých důsledcích kouření na plodnost a erekci) A Z KOUŘENÍ SE STANE VĚTŠINOVÁ ZÁLEŽITOST A NA NEKUŘÁKY BUDE KOUKÁNO JAKO NE DIVNÉ. PROZATÍM TOMU TAK NENÍ..... je to přesně naopak.
k tomu přistupuje argument OCHRANY ZDRAVÍ ZAMĚSTNANCŮ... I PROTI JEJICH VŮLI .... i kdyby pingl-nekuřák nakrásně řek: já tendle zahulenej pajzl miluju natolik, že tady chci makat kouř nekouř tak VĚTŠINOVÁ SPOLEČNOST, KTERÁ MU Z DANÍ PŘISPÍVÁ NA LÉČBU NEMOCÍ SPOJENÝCH S KOUŘENÍM (protože co si platí sám na zdravotní dani, v česku eufemisticky nazývané POJIŠTĚNÍM nestačí) MU ZE SVÝCH DANÍ NA TOTO ZBYTEČNÉ LÉČENÍ PŘISPÍVAT NECHCE, CHCE ABY BYL ZDRAVEJ!!!! JASNÉ?!?!??!?
takže jediná možnost jak provozovat čistě kuřáckou restauraci je jako soukromý klub za podmínky, že tam nebude nikdo pracovat, tedy ani majitel...
apropó na analogickém principu fungují (hetero)bordely v Německu. majitelé účtují vstupné jak prostitutkám tak klientům a nikdo nemůže říct, že zprostředkovávají sex. ne, vedou klub a účtujou vstupné. všem stejně. co si pak dotyční dělají a pokojích je jejich věc. v prostorách, které nejsou společné by se tam teoreticku mohlo hulit. a nejen cigarety, ha ha ha ha
jinak všude na Západě (nebo aspoň v Irsku) zákon umožňuje krytý přístřešek, předzahrádku se stříškou a podobně, kde to LUFTUJE A KDE SE SMÍ KOUŘIT (případně jsou i vytápěné s plynovýma lampama)... je to jen na majitelích hospod aby se kopli do zadku a toto svým KUŘÁCKÝM HOSTŮM POSKYTLI....
něco stále nejasné?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 06. 2015 v 19:34Off-line THX1188  (40/183/90)
Esťo: o tvém neustále předkládaném vzdělání důvodně pochybuji. Dělá ti problémy se správně vyjadřovat i v rodném jazyce.
14. 06. 2015 v 16:47Off-line esthetique  (41/-/-)
THX: tys nám tady chyběl
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload