Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Vrozená homosexualita

04. 06. 2015 v 10:52Off-line Anonym
Nějak se mi pořád nechce věřit tvrzení,že je homosexualita vrozená.Mám na to svůj názor a sice ten,že si myslím že homosexualita se tak nějak "vyvíjí"od dětství.A po poznatcích a zkušenostech z reálnýho života začínám čím dál tím víc nabývat dojmu,že většina ( včetně mě ) homosexuálů pochází z ne uplně dobře fungujících,nebo neúplných (rozvedených) rodin (manželství)Máte na to někdo podobný názor?
04. 06. 2015 v 10:54Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Může být vrozená, může být i získaná během dětství , když se ti stane nějaká traumatická událost.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 12  Nahlásit
04. 06. 2015 v 11:15Off-line Bluefox  (37/198/93)
A nebo jsou homosexuálové z rozvrácených rodin častěji schopni svou homosexualitu přiznat (ve smyslu že daný jedinec není masírovaný od dětství pohledem na maminku a tatínka jako na jediný fungující svazek dvou osob).
Souhlasím - 11   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
04. 06. 2015 v 11:55Off-line ceky  (31/180/70)
Ja mam skvělou rodinu, milující, lepší snad mít nemohu a v dětství mi fakt nic nechybělo, takže tím to asi fakt nebude ! ;-) Chování lidí je od dětství utvářené společností, říká se tomu proces socializace, na člověka má vliv skupina, kamaradi, rodina, atd. ,ale sexuální orientace s tím nemá nic spolecneho výjimka jsou vězni, kteří se kvůli podmínkám chovají jinak, ale jejich orientaci to stejně nezmění.
Souhlasím - 12   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 06. 2015 v 12:09Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Mulit: Protože na každého ty stejné události působí jinak. Jeden se z nich sesype, jiného posílí. Jeden z nich brečí, druhý si z nich dělá srandu. Asi takhle bych ti odpověděl. Samozřejmě ty ses už tak mohl narodit, takže to nemusí být tvůj případ, ale já jsem zcela přesvědčen o tom, že homosexualita je nejen vrozená, ale i získaná v dětství, kdy se člověk teprve ještě "formuje" a jakákoli negativní událost, kterou prožije, ho může ovlivnit a poznamenat, což se může mimo jiné provevit třeba i v sexuální orientaci.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 06. 2015 v 13:04Off-line BussterX  (103/130/150)
Jestli to spíš nebude tím, že přibývá rozvrácených a nefungujících a neúplných rodin a gayové mají prostě větší šanci se svým příchodem na tento svět trefit právě do takové rodiny...

"Jedním z rysů demografického vývoje populace České republiky po roce 1989
je zvyšující se počet a podíl dětí narozených mimo manželství. V roce 1990 se narodilo mimo manželství 11 tisíc dětí, tj. 8,6 % všech narozených dětí, v roce 2007 pak téměř 40 tisíc, tj. 34,5 % všech dětí.
....počet dětí narozených v manželství se významně snížil (ze 120 tisíc na
začátku 90. let na 75 tisíc v roce 2007). Intenzita plodnosti nevdaných žen se naopak zvýšila.
...Ročně dojde k rozpadu kolem 20 tisíc rodin s nezletilými dětmi,
rozvodem je tak každý rok „zasaženo“ a o úplnou rodinu přijde kolem třiceti tisíc nezletilých dětí (27,5 tisíc v roce 2007). "

http://praha.vupsv.cz/…t/vz_296.pdf
04. 06. 2015 v 19:33Off-line Anonym
BussterX,já už taky nepatřím mezi nejmladší ročníky,takže jsem v prostředí rodiny vyrůstal ještě v dobách,kdy tolik manželství nerozvádělo,ale moc ideální soužití mých rodičů to teda zrovna nebylo.(přesto spolu vydrželi do dnes) Jako dítě jsem býval svědkem velice nepěkných hádek a byly chvíle,kdy jsem se otce i bál.Dnes už máme mezi sebou vztah v pohodě i rodiče mezi sebou.Navíc jsem byl jednou jako dítě tak trochu sex.zneužit-úplně cizím chlapem.Mě to jenom tak přišlo,že většina kluků se kterýma jsem se setkal právě taky neměla rodiče v ideálním vztahu,ale je fakt,že ti kluci vždy byly o dost mladší než já,takže asi i na tom tvým tvrzení něco pravdy bude.
mulit-a jaký je mezi tebou a bratrem věkový rozdíl?Já mám totiž bratra skoro o 10 let mladšího a to už moji rodiče byli trochu klidnější,takže to možná tolik nevnímal.
04. 06. 2015 v 19:39Off-line BussterX  (103/130/150)
„Jsou dva druhy homosexuálů - je homosexualita vrozená a homosexualita získaná. Podceňujete vliv prostředí, ten je strašně důležitý. Homosexualitu praktikuje i obrovská spousta heterosexuálů"

Hm... tak toto jsou slova Klausovi hlásné trouby Petra Hájka blahé paměti, proč mám dojem že v této debatě cítím jeho vliv? : ))

http://www.parlamentnilisty.cz/…smeje-204991
04. 06. 2015 v 21:55Off-line manicboyyy  (33/176/79)
Napiš mi sz
04. 06. 2015 v 22:15Off-line jj217  (29/188/113)
Kdysi jsem o tom čet několik anglicky psaných knih, všechny se tak nějak shodovaly na tom, že je orientace vrozená, ale vlivy v rodině a podobně ji určitě taky dovytvářejí. Je to docela zajímavé - nějaká žlázka v mozku se například údajně u gayů podobá víc tomu, jak ji mají heterosexuální ženy než heterosexuální muži a tak dále a tak dále; nic takového českého, co by bylo opravdu vědecké, jsem ale snad ještě nepotkal.
04. 06. 2015 v 22:19Off-line BussterX  (103/130/150)
Samozřejmě že každýho utváří vliv rodiny, a asi záleží na tom jestli gay vyroste v tolerantní liberální rodině normálně fungující, v rodině asociálů nebo v rodině silně věřících svědků jehovových... gayem je od narození, ale to JAKÝM je gayem (i člověkem) a jak se se svou orientací vypořádá je určeno prostředím
04. 06. 2015 v 22:48Off-line ovoxo  (31/-/-)
Souhlasím s tim, že je vrozená. Sám to pozoruju na sobe od narození. Uz od mala sem byl jinší. Vic sem si hrál treba s panenkama a mel zájmy spíš holčičí. Postupem času sem si to zacal uvedomovat a od 13 sem smireny, ze sem gay. Mám 23 a tepr pred dvouma měsíci sem to rekl. Každopádně rodinu mám úplnou a perfektní. Takze je to vrozený.
04. 06. 2015 v 22:50Off-line ceky  (31/180/70)
BussterX: jo tak s tím zase souhlasím, že to jakým gayem ten člověk je, vychází z prostředí, ve kterém žije, atd.
04. 06. 2015 v 22:52Off-line BussterX  (103/130/150)
Mě panenky nebavily, rád jsem si hrával na vojáčky... a na doktory, od asi 5ti let jsem vyšetřoval chlapečky přesně jak jsem odkoukal od doktora kterej mi léčil zánět močové trubice, ordinoval jsem pod pohovkou v kuchyni a klientela byla hojná : ))
04. 06. 2015 v 23:15Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Komu se nechce číst celý text - homosexualita JE vrozená. V momentu narození se s tím už nic dělat nedá. Kdo mi to nevěří, nechť se začte níže. Na konci jsou uvedeny zdroje.

Výňatek ze seminární práce kterou jsem psal na téma "Faktory ovlivňující sexuální orientaci při vývoji mozku":

Vývoj sexuálního chování. Během nitroděložního období se lidský mozek vyvíjí v mužském směru za přítomnosti testosteronu, nebo v ženském směru právě za absence testosteronu. Během této doby je „naprogramována“ pohlavní identita (zda se osoba cítí být mužem či ženou), sexuální orientace a další mužské či ženské vzorce chování. Diferenciace pohlavních orgánů se odehrává v průběhu prvních dvou měsíců těhotenství, zatímco sexuální diferenciace mozku probíhá až ve druhé polovině těhotenství. Proto je tedy možné tyto dva procesy ovlivňovat nezávisle na sobě, což může vést k homosexuálnímu či transsexuálnímu chování u dospělých jedinců. Bylo také zjištěno, že mozkové struktury se svou stavbou a funkcí liší na základě pohlaví a sexuální orientace. Podle srovnávacích analýz mají heterosexuální ženy a homosexuální muži větší commissura anterior než heterosexuální muži, což svědčí o pohlavních rozdílech v kognitivních schopnostech. Dále mají gayové a heterosexuální ženy symetrické hemisféry a z jejich levé amygdaly jdou spoje především do pravé amygdaly a gyrus cinguli, zatímco heterosexuální muži mají dominantní pravou amygdalu, která vysílá spoje do caudata, putemenu a prefrontálního cortexu, a společně s homosexuálními ženami mají větší objem hmoty v pravé hemisféře. Homosexuální muži mají také 2x větší nucleus suprachiasmaticus oproti mužům heterosexuálním. Nucleus preopticus medialis je u mužů 2,5x větší a obsahuje 2,2x více buněk. Za mužské sexuální chování odpovídá nucleus preopticus anterior hypothalami, zatímco ženské sexuální chování ovládá nucleus ventromedialis hypothalami.

Zdroje:
SWAAB, D.F. Sexual differentiation of the brain and behavior. Best Practice & Research Clinical Endocrinology & Metabolism, Sep 2007, 431-444.
SWAAB, D.F.; GARCIA-FALGUERAS, A. Sexual differentiation of the human brain in relation to gender identity and sexual orientation. Functional Neurology, 2009, Vol. 24, 17-28.
DÖRNER, G., GÖTZ, F., et al. Genetic and Epigenetic Effects on Sexual Brain Organization Mediated by Sex Hormones. Neuroendocrinology letters, Dec 2001, 403-410.
04. 06. 2015 v 23:34Off-line BussterX  (103/130/150)
Jarod: to se dá najít na netu šecko, na to člověk nepotřebuje studovat na medicinmana... :P jenže je obecným trendem a to nejen tady si udělat názor na základě nějakého svého pocitu a ten pak dále šířit po netu, nikdo se neobtěžuje si zjistit jestli ten názor který si utvořil vůbec odpovídá realitě... ala "já si prostě myslím, že se gayem stáváme a ne rodíme.".. oni se nebudou namáhat si zjišťovat fakta ale ty se namáhej jim dokázat že nemají pravdu : ))
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
04. 06. 2015 v 23:35Off-line ceky  (31/180/70)
Já tomu věřím, že je vrozená, je to tak prostě
04. 06. 2015 v 23:36Off-line BussterX  (103/130/150)
Ceky to je opravdu hezké, že věříš vědecky doloženým faktům :*
05. 06. 2015 v 01:13Off-line sirEragon  (58/182/82)
Vrozená, nevrozena? A ted babo raď.
05. 06. 2015 v 01:17Off-line BussterX  (103/130/150)
Je slunce koule nebo krychle? já myslím že krychle... a teď babo raď...
05. 06. 2015 v 01:18Off-line sirEragon  (58/182/82)
BusterX - jako, že ještě nechrapes?
05. 06. 2015 v 01:19Off-line BussterX  (103/130/150)
Co? šak su tady skoro denně do rána : ))
05. 06. 2015 v 01:20Off-line sirEragon  (58/182/82)
No já ti to nevycitam.
05. 06. 2015 v 01:22Off-line BussterX  (103/130/150)
Ptal ses jaktože nespím, proč se ptáš dneska, proč ne třeba před půl rokem nebo před měsícem? znamená to snad, že sis mně tu v noci nikdy nevšiml nebo to znamená, že ty jsi tu v noci poprvé? : ))
05. 06. 2015 v 01:27Off-line sirEragon  (58/182/82)
Já nejsem noční pták. Já si zachvily jdu lehnout a budu rozjimat. A jestli jsem si tě nevšiml před půl rokem nebo měsícem? To není správnéj dotaz.
05. 06. 2015 v 01:31Off-line BussterX  (103/130/150)
Mno... dycky mě pobaví jak se mně nějakej sváteční ponocovatel ptá jaktože nespím... : )) to bych se mněl ptát spíš já tebe, ale je mi to šumák proč nespíš : ))
05. 06. 2015 v 01:46Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Proč nespíte? Furt tu spamujete! :-P
05. 06. 2015 v 01:48Off-line BussterX  (103/130/150)
Děkujeme za podnětný názor v debatě... další prosím...
05. 06. 2015 v 22:52Off-line Anonym
Ovoxo já sem myslím žádné dívčí zájmy v dětství neměl a řekl bych že tak do 13 let jsem měl "zájem"výhradně o holky-tak jako BussterX "vyšetřoval"kluky,tak já jsem "vyšetřoval holky,kluci mě ničím nepřitahovali-to se nějak zlomilo až v pubertě a i po ní jsem se dokázal zamilovat do holky (přestože jsme spolu nikdy nespali) ač sexuálně mě už přitahovali (vzrušovali)víc kluci-a ne nebyla to přetvářka a ne necítím se být bisexuálem.
05. 06. 2015 v 23:05Off-line BussterX  (103/130/150)
Klidně se ciť čím uznáš za vhodné, se schovaným xichtem a identitou se budu cítit klidně aji Napoleonem když to na mě přijde : ))
06. 06. 2015 v 00:29Off-line Bahutom  (35/173/60)
Podle mě to tedy vrozené je. Vzpomínám si, že už ve školce mě více přitahovali kluci a to jsem ještě v 17 ti vubec nevěděl co jsem zač. Myslím že je to stejný jako s barvama, chutěma atd. Někdo má rád prostě jahody a narodil se s touhle chutí, nebo se vyvinula později ? Vono těžko říct no ale já mám jahody rád už od malička :D
07. 06. 2015 v 01:55Off-line esthetique  (41/-/-)
Čistě statisticky/vědecky: není tomu tak.... je to opravdu "hluboce vrozená" záležitost související spíše s úrovní některých hormonů v ranných fázích vývoje než s tím, co se děje po narození....
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
09. 06. 2015 v 08:34Off-line Anonym
Lidi (manicboyyy),když tady napíšete: "napiš mi" tak by to chtělo trochu upřesnit,koho tím vlastně oslovujete-pokud se k tématu už vyjádřilo vícero uživatelů ;-)
09. 06. 2015 v 10:21Off-line onlip  (61/180/84)
Za sebe nedokážu/nechci odpovědět jednoznačně, ani nemyslím, že by některý z odborných názorů, kt. znám, byl nezpochybnitelný. Samozřejmě jsem taky dumal, jestli jsem se tomu někde nepřiučil (ve smyslu ,neaktivoval dispozici´) - už prát se s klukama ve školce bylo pro mě zážitkem (což by, jak píše Bahutom, mohlo nahrávat vrozenosti, ale právě tak aktivování dispozice - zažil jsem při tom první orgasmus, tehdy samozřejmě nasucho). Svému otci to za vinu nedávám, ačkoli ke klukovství mě nikdy nevychovával; ale ani jeho ne - a on teplý není. Největší vliv na mě měl děda z matčiny strany, voják, sám bez otce od šesti let kvůli válce - a taky teplý nebyl. Matka vyrostla v bezdotykové rodině, v tom duchu vedla i nás. Je dost možné, že jde o soubor vlivů, což se uvádí nejčastěji. Přeloženo: prd o tom víme. Proto mě zajímá, co říkají zoologové, etologové - proč se sblíží dva labuťáci - a na celý život, jak je u labutí obvyklé. Těch dokladů z přírody je dnes popsáno kvantum, zaplaťpámbů.
09. 06. 2015 v 13:06Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Onlip: Myslím, že ti umím odpovědět hned na 2 věci.

1) V současné době se ví, že mužská homosexualita je i částečně geneticky podložená. Existuje vztah mezi mužskou homosexualitou (co je zajímavé, u žen to tak není) a genem Xq28. Jak již název napovídá, gen se nachází na chromozomu X a ten můžeme zdědit jen a pouze od matky, takže je naprosto vyloučeno, aby homosexuální muž, měl-li by děti, předal svůj "homosexuální gen" synovi. Navíc jsou muži, kteří si svou orientaci přiznali později a mají heterosexuální potomky.
Určité predispozice k homosexualitě se tedy předávají pouze po mateřské linii a to je také důvodem pro to, proč je homosexualita v populaci stabilní.

2) Pakliže tvrdíš, že jsi jako malý měl nedostatek doteků od matky a stejně tak to měla ona, možná můžeš být rád, že se tona tobě výrazněji neprojevilo. Nedostatek kontaktu s matkou v raném věku je pro dítě velmi deprimující a působí dost negativně na duševní vývoj dítěte.
09. 06. 2015 v 14:36Off-line BussterX  (103/130/150)
Jarode kdysi jsem čet, že se homosexualita dědí ne po otcovské linii, ale po linii mateřské přesně jak píšeš, a čet jsem že to má svůj smysl ten gen - u žen zvyšuje plodnost a u mužů způsobuje homosexualitu, čili když je ten gen předán dceři je to superplodná samička, když se předá synovi je to gay... v tomo článku je to taky, je to zajímavej paradox ten gen

http://ona.idnes.cz/…/zdravi.aspx?…
09. 06. 2015 v 17:40Off-line onlip  (61/180/84)
JarodShadowsong: Děkuju. Věřím, že to pomůže i zdejším klukům, kteří se hledají. Můj syn je skutečně hetero, dcera taky.
09. 06. 2015 v 18:36Off-line BussterX  (103/130/150)
Takže za a) příroda z nějakého důvodu chce aby se rodili gayové a deficit jejich potomstva nahrazuje zvýšenou plodností některých samiček nebo za b) příroda chce aby některé samičky byly plodnější a nadprodukci potomstva těchto samiček vyvažuje rozením samečků kteří o rozmnožování nemají zájem... proč tomu tak je nechť si zjistí vědátoři když je to baví :) přírodě se občas povede zmetek, třeba že se narodí děcko bez nohy, ale když se odnepaměti soustavně rodí nemalé procento gayů tak to nejspíš má nějaký smysl v rámci druhu... to že si někteří gayové uvědomí že jsou gayi až v dospělosti není tím, že by se z nich gayové v dospělosti stali, ale spíš je to daný vlivem prostředí svázaným konvencemi kde vyrůstali nebo tak něco...
09. 06. 2015 v 23:42Off-line BussterX  (103/130/150)
Napadlo mě teď něco co navazuje na můj předešlý příspěvek - co když jsou gayové nějaká bezpečnostní pojistka přírody... v malé smečce hominidů (ne, nemám na mysli homouše :DD ) kteří nedávno slezli ze stromu a právě učinili převratný vynález klacku jako zbraně, by homosexualita zabránila totálnímu vymlácení samců v tlupě v boje o samičky... prostě zatímco se dospělí a dospívající samečci řezali o samičky, pra - gay by neměl zájem dospívajícího samečka umlátit klackem ale naopak by ho chránil páč by k němu cítil náklonnost, tím by se umenšovala agresivita v pra - tlupě a zabránilo by se tomu že by se všichni samci umlátili navzájem a furt by zbejval nějakej přeživší samec který by omladinu mohl učit lovit atd... ... je to krkolomná teorie a není dotažená, je to jen nástin, ale takhle nějak by to mohlo bejt, toto by mohl bejt důvod přírody proč se rodí gayové... hm... Nobelovku mi nechte v redakci tohoto serveru kdyžtak : ))
09. 06. 2015 v 23:58Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
No nevím, Busstere. Myslím si, že by hetero sameček nechtěl riskovat a vzal by mě kyjem po hlavě taky, aby neměl důvod žárlit. :-)
10. 06. 2015 v 00:04Off-line BussterX  (103/130/150)
Dost pochybuju že by pradávný pra - hetero sameček plýtval energií na někoho kdo mu nejenže nebude konkurovat v boji o samičky ale ještě mu dokonce ochotně v*****í pérko když na něj žádná samička nezbyde, to by byl sám proti sobě : ))
10. 06. 2015 v 00:10Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Myslíš, že pradávní pra samečkové a samečky kouřili pérka? Já se obávám, že u nich se dalo za úspěch považovat už jen to, že dokázali najít vaginu samičky. :-)
10. 06. 2015 v 00:14Off-line BussterX  (103/130/150)
Díra jako díra a nebuď hnidopich, víš dobře jak sem to myslel :P
10. 06. 2015 v 19:58Off-line Mr.Anonym  (27/-/60)
Blbost, řada homosexuálů vyrostla v naprosto stabilních rodinách (já jsem příkladem). Neexistují výzkumy, které by tohle podporovaly. Nicméně tvrzení, že homosexualita není úplně 100 % dána pouze geneticky, je dosti pravděpodobné - jsou známy případy jednovaječných dvojčat, kdy jedno bylo homosexuální a druhé heterosexuální (čili pokud by platilo 100 % geneticky vrozené, musela by mít obě stejnou sex. orientaci). Předpokládá se, že se jedná o kombinaci různých vlivů - genetické, vrozené (hormonální prostředí dělohy), sociální a individuálně-psychologické. Např. Daryl J. Bem a doktor Bailey z Cornellovy univerzity jsou přesvědčeni o existenci důkazů pro to, že genetické a dědičné vlivy dají základ určitému temperamentu dítěte a homosexualitě jako takové (zatím se bavíme o dispozici) - to způsobí, že určité aktivity jej budou bavit více či méně a to vyvolá tzv. genderový nesoulad rolí (např. tito kluci si v dětství hrají spíše s holčičkami aj.). To vyvolá vědomé či podvědomé (častěji) pocity odlišnosti od vrstevníků a později v období sexuálního vývoje se tato aktivace odlišnosti transformuje v erotickou přitažlivost stejným pohlavím.
Teorií je více, nicméně tahle je zatím nejpravděpodobnější, leč bohužel poměrně málo známá (a vcelku složitá).
A pozor - sociálně podmíněný v žádném případě neznamená vědomě ovlivnitelný výchovou či dítětem samotným - ani změnitelný.
11. 06. 2015 v 02:03Off-line BussterX  (103/130/150)
Od malička jsem si hrál na vojáčky a v podstatě si na ně hraju celej život, na kompu pařím témeř výhradně střílečky, jsem bordelář a voňavku nebo gel na vlasy bych na sebe nikdy nedal, to klišé že gay = hry s panenkama a na princezny a zájem o módu a dbaní o svůj zevnějšek a účesy je taky pěkně zcestný...
11. 06. 2015 v 02:31Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Tak si nahraj Call of duty 2 a můžeš pařit přes jeden server semnou. :-D
11. 06. 2015 v 02:50Off-line BussterX  (103/130/150)
Luku COD mně moc nebaví, kdysi jsem hrával Céesko ale to mě taky už nebaví, miluju z her FarCry3 a Sniper Elite, a ze simulÁtorů Iron Front Liberation, IL 2 1946, Rise of Flight, ...
11. 06. 2015 v 19:41Off-line Mr.Anonym  (27/-/60)
BussterX: Nesoulad genderových rolí není jen o hraní si s panenkami, je to mnohem složitější záležitost, která u řady jedinců může být v dětství podvědomá, později se už nemusí ani projevovat. Proto říkám, že ta teorie je dosti složitá.
11. 06. 2015 v 19:44Off-line BussterX  (103/130/150)
A pro takové tu máme panáčka Kena... X_X
17. 04. 2018 v 19:11Off-line Danik.miluji.kluky  (26/168/69)
Jako homosexualita muze byt vrozena, vsak i ziskana ze zivota, treba z rozvedenych rodin, jako jsem ja nebo jen nejakou vaznou udalosti
17. 04. 2018 v 19:33Off-line BussterX  (103/130/150)
Gratuluji všem kteří homosexualitu získali během života a nemají ji vrozenou, protože to znamená že homosexualita těchto bazerantů je léčitelná... přeji mnoho úspěchů v léčbě... vhodný léčebný postup by mohla být psychoterapie nebo vroucná modlitba ovšem nejprve bych doporučil zrušit profil na gayseznamce 8)
17. 04. 2018 v 19:37Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Teória zlého detstva či traumy je ešte väčšia blbosť ako vrodenosť a "uvedomenie sa"
17. 04. 2018 v 19:38Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Kráčam si len tak po ulici a "auuaaa! dpč, ja som gay! čo teraz?! musím sa rýchlo schovať.. ale čoby, idem do najbližšieho gay klubu a pojebem tam všetko čo sa hýbe juhuúúú!" akože.. :D :D
17. 04. 2018 v 19:39Off-line BussterX  (103/130/150)
Jono, ale je to oblíbená teorie homofobů kterou podporují svoji žvásty o tom, že když člověk chce tak přestane bejt bazerant, je tím zaplavenej interfernet :D :D
17. 04. 2018 v 19:41Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Tak samozrejme každý sa môže rozhodnúť pojebať babu a mať s ňou dieťa, aj gay je plnohodnotný chlap (až na totálne zženštilé fajnovky čo si nemôžu zničiť nechtíky) ale rozhodne nezažije to čo s chlapom
18. 04. 2018 v 00:05Off-line ozvien  (73/-/-)
Asi se můj názor nebude líbit, podle mne je nám před narozením nasazena na hlavu kukla nebo jak to nazvat, kde je určeno jakou fascinací budeme posedlí. Je to jenom v mentální úrovni, fascinace může mít jakoukoli podobu. Je na nás, jaký postoj zaujmeme k naší fascinaci. Pokud se této fascinace zbavíme považuje ji za omyl, máme před sebou prázdno které by mělo být něčím vyplněno.
18. 04. 2018 v 18:42Off-line Betonica  (39/191/93)
Slysel jsem cosi o hormonech, ktere pusobi v lune matky na budouciho muzskeho potomka. Slysel jsem take od geneticke podminenosti, o attachment theory, o teorii spiknuti... A vite co? Vsechno jsou to teorie, ktere muzou a nemusi platit. Jedno je ale jiste. Homosexualove existuji, tak proc nad tim dumat. Resi snad nekdo, proc ma nekdo modry oci nebo cerny vlasy?
19. 04. 2018 v 18:45Off-line i8051  (53/184/97)
STV - brambory, hrusky ... :o)
19. 04. 2018 v 18:55Off-line gin  (63/184/120)
Bahutom (29/173/60)
Podle mě to tedy vrozené je. Vzpomínám si, že už ve školce mě více přitahovali kluci a to jsem ještě v 17 ti vubec nevěděl co jsem zač. Myslím že je to stejný jako s barvama, chutěma atd. Někdo má rád prostě jahody a narodil se s touhle chutí, nebo se vyvinula později ? Vono těžko říct no ale já mám jahody rád už od malička :D.
............................................................................................................

Bratranec se tak jevil odmala, v rané pubertě mě hodně otravoval, jenže v polovině puberty ho to zničeho nic přešlo a zcela otočil. Dokonce se stal tatínkem už ve svých šestnácti letech.
19. 04. 2018 v 18:57Off-line Betonica  (39/191/93)
Gin: To stale neznamena, ze neni gay...
19. 04. 2018 v 19:07Off-line gin  (63/184/120)
Nikdy se už pak tak nejevil. Pouze do poloviny puberty.
19. 04. 2018 v 19:18Off-line gin  (63/184/120)
Pamatuju si, že psychiatr MUDr Zdeněk Bašný starší chtěl gaye zavírat do vězení ještě po plyšáku. Na stránkách jednoho čísla časopisu Reflex na počátku devadesátých let tvrdě obhajoval svůj názor. Oponoval mu tam jiný psychiatr, MUDr Jarolímek.
20. 04. 2018 v 06:02Off-line gin  (63/184/120)
Napsal jsem to i jinam a tam byly tyto reakce:

19.4.2018 20:39 - A jak jako?

Jak chtěl vyhledávat homosexuály? Jak by to jako zjišťoval? Pohmatem? Koukáním do očí? Prohlížením konečníku, zda tam není zapomenutý robertek? Jak konkrétně zjišťoval sexuální orientaci lidí? Nebo chodil s mikrofonem a kamerou po ulici a ptal se lidí, s kým spí?

reagovat
19.4.2018 20:42 - Nebo snad

MUDr Zdeněk Bašný přivedl svoji manželku, tu svlékl a komu se s ní nepostavil, toho označil za homosexuálního a navrhl ho zavřít do šatlavy?
20. 04. 2018 v 15:55Off-line gin  (63/184/120)
Strýčkové Pedo ji prý také mají vrozenou.
23. 04. 2018 v 13:49Off-line Amo  (22/170/52)
Jestli to spíš nebude tím, že málokdo měl ideální dětství. Každou druhou rodinu poznamená rozvod, alkohol, násilí nebo nějaká závislost, každé druhé děcko poznamená šikana nebo kyberšikana... takže není divu, že se mezi lidmi najde spousta těch, kteří si v dětství prožili něco, co je nějak "poznamenalo", a to i mezi těmi lidmi, co jsou teplí... Jen v běžném reálném životě se o tom hůř mluví, takže je pravděpodobnější, že ti o svém blbém dětství řekne kámoš ze seznamky na chatu nebo teplý kámoš v reálu, protože se potřebuje vykecat, než nějaký běžný heterák v práci nebo škole. Obecně si myslím, že kdyby se udělal nějaký výzkum, tak by rozvedené, rozvrácené, neúplné rodiny či špatné situace v dětství byly ve víceméně stejném množství jak u hetero, tak i u homo lidí.

Jinak bych příliš nedoporučoval nějaké zkoumání toho, kde kdo k orientaci přišel. Ono je lepší se smířit se současným stavem, než probírat minulost a snažit se najít, kde došlo k nějaké "chybě", která tu orientaci způsobit měla. Podle mě to akorát povede k tomu, že ten člověk bude právě svou orientaci vnímat jen jako nějakou chybu v systému a nebude schopný se s ní vnitřně srovnat.
23. 04. 2018 v 15:26Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Ale hovno už s tým ráčte prestať s tým zlým detstvom, hej od toho že mal niekto zlé detstvo nemá žiadnu traumu akurát bude chcieť jebať s mužmi, hej, 4 ročné decko však že? Najväčšie prípady bláznov a šialencov a stavil by som sa že žiadny z nich nemá v liečebnom či vyšetrovnom protokole "od 23.5.2011 (deň keď mu preplo) zmenil orientáciu". Ľudia čo sa fakt psychicky zrútili taktiež nemali príznaky homosexuality. Toto keď niekto povie tak OK ale keď tento postoj zastávajú samotný homosexuáli tak to potom už je fakt dementné.
23. 04. 2018 v 17:32Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Škoda slov, pretože človek nie je zviera a nepotrebuje "prírodou" regulovať žiadne napätie a keď už tak, malo by to význam v minulosti a nie v dnešnej civilizovanej dobe.
03. 06. 2018 v 16:17Off-line joey321  (22/-/-)
Ja som vrodený si myslím :) homosexualita môže byť vrodená alebo keď sa niečo stane v rodine tak to človeka ovplyvni a začne rozmýšlať inak ako hetero chalan :) to je celé
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
03. 06. 2018 v 16:34Off-line BussterX  (103/130/150)
"23. 04. 2018 v 16:25Off-line Radox (22/189/80) NOVÉ
Videl som aj dve muchy sa páriť, a boli obaja samci. Asi to mali vrodené."

to byli dva mušáci, kteří pocházeli z ne zcela dobře fungujících rozvrácených rodin (např. mama jednoho z nich si vypěstovala silnou závislost na pivu a utopila se v podnapilém stavu v poloprázdné flašce, tata se přilepil na mucholapku když chtěl oprcat dříve již tam přilepenou sexy masařku)... homosexualitu oba mušáci nemají vrozenou ale vznikla později vlivem traumatizujícíh zážitků z dětství... o tom snad nikdo nepochybuje
03. 06. 2018 v 18:33Off-line Bahutom  (35/173/60)
U mě vrozená prostě nebyla.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 06. 2018 v 19:45Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Nebudem sa vyjadrovať ku všetkému. Len k poslednej steveho správe smerujúcej mne. Homosexualita sa nemerá u jedinca v percentách, nikto nie je "teplejší" či "väčší buzerant". Buď je alebo nie je, prípadne bisexuál (tu tiež buď je alebo nie je) ostatné je vec konkrétneho jedinca ako sa k tomu stavia, je to však celé pod jeho kontrolou.
03. 06. 2018 v 19:45Off-line Gimme  (24/180/61)
Wow upřímně jsem nečetl ty hrozný slohy ale ten příspěvek mně uráží... moje rodina je fungující
03. 06. 2018 v 19:49Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Mňa by skôr zaujímalo kto prišiel s tou traumov a ešte k tomu v rodine.. Tolko traum a toľko zmien u ľudí, ale stavil by som sa o dom že ešte nikdy nebolo v žiadnom lekárskom zázname z psychiatrie kde sa títo ľudia liečili žeby sa stal niekto gayom.. :-D Najlepší sú ľudia ktorí tvrdia že je to vrodené alebo získané traumou. Už tu si protirečia.
03. 06. 2018 v 19:49Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
A fakt "originálny gayovia" čo sú gaymi fakt že môžme hovoriť od narodenia, tak ako nech mi niekto vysvetlí akú traumu môže mať 2 ročné dieťa. Však bežne si takéto deti ani nepamätajú smrť rodičov a sú bezproblémovo adoptovateľné.
03. 06. 2018 v 20:56Off-line Monogatari  (43/195/80)
Džejms vám to vysvětlí https://youtu.be/5tV8hmpUS6k
04. 06. 2018 v 23:35Off-line Alda29  (36/192/90)
Já si myslím, že zrovna tak, jak je vrozená heterosexualita, tak je prostě vrozená homosexualita. Mně se kluci líbili od malička, odjakživa, jak se říká. Akorát tenkrát jsem samozřejmě nevěděl a nechápal, že je to něco "nenormálního" a jak že to vlastně na světě funguje. Pak když už jsem věděl, stejně jsem to moc neřešil, říkal jsem si, že na tyhle věci jsem ještě malý, že až až bude ten správný čas, bude všechno jinak. Jenže nebude, teď to vím na 100 % a vzal jsem to tak, jak to je.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload