Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Dluh v knihovně

07. 10. 2015 v 17:33Off-line Anonym
Ahoj :D když jsem chodil do deváté třídy tak jsem si jednou půjčil v knihovně knížku, kterou jsem měl jako povinnou četbu na základní škole. Moje bývalá spolužačka mi tenkrát řekla, abych jí taky jednu, ze které měla mít referát, v té knihovně půjčil. Mohlo mě už tenkrát napadnout, že žádnou knížku číst nebude... Tak jsem jí to půjčil, ale do konce školního roku se neměla k tomu, aby mi ji donesla zpátky a já ji mohl vrátit... ona není přímo od nás a od té doby jsem jí viděl jen párkrát, ale nikdy mi to prostě nevrátila. Nevím, jestli ji ztratila, nebo co se s ní stalo... každopádně mně domů chodily každý měsíc upomínky, pak jak už přišla upomínka na nějakých 100 korun a já do knihovny nešel, tak chodit přestaly...
Měl jsem to řešit už v tu dobu, ale neřešil jsem to... vím, že je to moje chyba, že jsem to nijak nevyřešil, ale bývalá spolužačka mi nedonesla nikdy tu knížku, natož peníze...

4 roky jsem ji teď neviděl a 4 roky jsem taky nebyl v knihovně. Jenomže teď se blíží matu***a, já jsem ve čtvrťáku a měl bych ještě pár knížek přečíst. Nikdy mě nebavilo číst, ale poslední dobou jsem tomu přišel na chuť. Jsem na intru v úplně jiném městě i kraji než je ta knihovna, ve které mám ten dluh...
Myslíte, že se můžu zaregistrovat v jiné knihovně ve městě, kde jsem teď na škole bez toho, aby věděli, že někde dlužím prachy?
Nepište prosím, abych se zachoval jak chlap a šel to skoro po pěti letech někam zaplatit a vyrovnat... Nejdu.

Jen by mě prostě zajímalo, jestli jsou ty knihovny nějak spojené, jestli mají v nějaké evidenci třeba seznam dlužníků a že by mi nemuseli povolit registraci třeba v úplně jiné knihovně v jiném městě, jak by si k sobě zaregistrovali moje jméno a adresu.

DÍky.
07. 10. 2015 v 18:16Off-line ehrweis  (39/158/66)
V jiné knihovně nebudou vědět, že máš nějaký dluh vůči jiné knihovně. No a je zakázáno půjčovat knihy třetí osobě - což byla tvoje spolužačka na základce. Ale to si už určitě znovu netroufneš. Nestojí to potom za to. Během čtyř let absence v knihovně, tě pravděpodobně vyškrtly z registrovaných čtenářů. Takže stejně, kdyby jsi tam teď šel, tak ti nic nepůjčí, musel by jsi znovu zaplatit registrační poplatek, ale také tu pokutu. No a kdyby jsi řekl, že jsi ty knihy ztratil, tak bys pravděpodobně musels zaplatit škodu, která knihovně vznikla.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 10. 2015 v 18:28Off-line tropikboy  (37/178/72)
Dlužíš té knihovně jejich knihu. Jestli ta knihovna podá žalobu na vydání, připrav si 2000 za soudní poplatek a dalších 2000 za jejich advokáta. Víc tu psát nebudu, když máš potřebu se ptát bez uvedení profilu.
Souhlasím - 15   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 10. 2015 v 18:42Off-line Anonym
:D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 9  Nahlásit
07. 10. 2015 v 18:43Off-line Radek1951  (72/175/75)
V Ostravě je to tak, že registrace v jedné knihovně je platná ve všech knihovnách, které spadají do sítě městských knihoven. Navíc vše je propojeno přes počítačovou síť, takže jednou průkazkou se mohu přihlásit ve kterékoliv knihovně na území města a tam i zaplatit roční poplatek (200,- Kč) a půjčit si knížky. Tak je to v Ostravě, nevím jak jinde.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 10. 2015 v 19:07Off-line hkboy  (28/181/62)
:D :D užij si následky nezaplaceného dluhu
07. 10. 2015 v 20:49Off-line onlip  (61/180/84)
Myslím, že knihovny propojeny jsou, už proto, že využívám stejné vyhledávací stránky pro všechny v republice, a také proto, že využívám meziknihovních výpůjček.
V každém případě to řeš co nejdřív. Nejlépe knížku dostat od bývalé spolužačky, nebo ji sehnat přes antikvariát. Jinak počítej s náklady na kopírování a vazbu.
07. 10. 2015 v 20:58Off-line Toshiro  (23/190/80)
Být tebou tak to začnu co nejdřív řešit tu pokutu. To že nepřicházely upomínky neznamená, že se dluh nezvětšuje. Na rozdíl od pokuty za černou jízdu to asi knihovna nebude předávat nikam dál a exekutor na tebe nepůjde.
07. 10. 2015 v 21:04Off-line tropikboy  (37/178/72)
Na druhou stranu, před rokem jsem viděl žalobu od jedné velké knihovny v Praze na vrácení knihy a zaplacení různých poplatků a upomínek. Knihovna podávala žalobu sama a nebyla zastoupena advokátem. A předpokládám, že pokud nebude vydán rozsudek pro zmeškání a bude se provádět dokazování, tak knihovna neuspěje.

Nicméně anonymovi opravdu radit nebudu.
07. 10. 2015 v 23:01Off-line Centaur  (43/177/-)
Oni na tebe určitě nezapoměli. Zprvu píší a když delší dobu nereaguješ přestanou, ale pak se ozvou znova a to pak bude kolotoč
08. 10. 2015 v 23:32Off-line raop  (33/171/62)
Knihovny své databáze osobních údajů a vypůjčených knih zatím propojené nemají. Pokud to nejsou nějaké speciální nebo větší knihovny a nejedná se o vzácnější kousek, tak ani žalobu nepodávají, prostě se jim to jako nevýdělečné organizaci nevyplatí a knížku/y odepíšou ze svého fondu. Pokud to byla nějaká povinná četba, už si jí dávno nahradili sami - to si ostatně můžeš ověřit v jejich online katalogu.
21. 02. 2016 v 23:29Off-line Ziky  (27/186/80)
Aby ses nedivil, až ti jednou přijde předvolání a dluh naroste do částky, ze který se posadíš na zadek :D
22. 02. 2016 v 01:17Off-line shiroReloded  (30/178/85)
OFF TOPIC: on dneska (když si 99% knih můžete stáhnout z netu) existuje ještě někdo (s výjimkou totálních IT analfabetů) kdo chodí do knihovny?!
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
22. 02. 2016 v 10:49Off-line Pasivjirka  (60/179/63)
No,netýká se to zrovna knihovny. Synovec kdysi nezaplatil pokutu 500 kč měšťákům. Měl staveb.spoření a šel žádat o úvěr na stavbu. Poslali ho do háje,že má neuhrazený dluh. Takže klidně neplať. Dluh může s úroky naskákat do nezavratných částek. Oni tě asi k soudu nepředvolají. Jen ti příjde soudní příkaz k úhradě s tím,že pokud nezaplatíš,bude následovat exekuční příkaz. K tomu samozdřejmě patří zápis do registru dlužníku a pak jsi totalně vyřízený u všech bank. Mysli taky trochu do budoucna na důsledky.
22. 02. 2016 v 11:15Off-line Pasivjirka  (60/179/63)
Copak to je tak hrozná částka,zaplatit 100 kč? Já už bych to zaplatil jen z toho důvodu,že by mně asi netěšilo okrádat knihovnu,takže být vlastně zlodějem. A už i z toho důvodu,že nikdy nevíš,zda to ta knihovna nechá promlčet nebo dluh předá dalším institucím. Ty se vlastně tady chlubíš,že jsi zloděj.
22. 02. 2016 v 11:23Off-line Pasivjirka  (60/179/63)
Dá se to vlastně přirovnat k tomu,že si půjčíš od kámoše stovku a když tě bude upomínat,začneš se mu vyhýbat. To jsi hrdina.
22. 02. 2016 v 12:06Off-line colombo  (103/192/90)
Anonym: pokud jde o jakékoliv dluhy, dělat mrtvého brouka se nevyplácí, většinou se pak člověk nestačí divit, co se s ním děje za veletoče. Čím dříve to začne dlužník řešit, tím pro něj lépe.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload