Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Kouření

02. 11. 2013 v 20:34Off-line Anonym
Kouřim téměř měsíc, skoro každej den vykouřim 1 krabičku a ted se mi blbě dýchá, někdy mě sem tam pálí pod hrudníkem, pod žebrama, myslíte že mužu mít rakovinu? Nebo stalo se někomu z vás že ste kouřil chvíli moc cigaret deně a potom měli takové problémy?
02. 11. 2013 v 20:45Off-line numberfour  (26/187/-)
Můžu se zeptat, aneukamenuj mě dík, co z toho máš?
Souhlasím - 12   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
02. 11. 2013 v 20:49Off-line igni  (36/192/130)
Tak to koureni trochu omez, nic vic, dej si treba pul krabicky, nebo jeste min, prejdi na slabsi cigarety a tak. obcas se to stane, kdyz to clovek prehani. A to horsi dychani, to je normalni, proste mame z*****y plice ;)
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 11. 2013 v 21:14Off-line Charles2300  (32/183/85)
Numberfour
Co z toho mas, ze zeres? houno :-D To je to samé...
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 10  Nahlásit
02. 11. 2013 v 21:23Off-line numberfour  (26/187/-)
Tak z jídla máš energi a z tý pak prakticky všechno, respektive pohyb atd.
02. 11. 2013 v 22:13Off-line Anonym
Já sem pár dní kouřil Red white a viceroyky a ted kouřim jenom Route 66 100 ksvky,takže mi nic nemusí být?Měl bych teda začít kouřit slabší cigarety,jaký třeba?A to blbý dýchání se dá nějak vyléčit?
02. 11. 2013 v 22:34Off-line okeyy  (26/176/70)
Nekuř a rozhodně se ti začne dýchat líp ;)
02. 11. 2013 v 22:39Off-line igni  (36/192/130)
Kur min, slabsi cigarety, treba lehky LM. a dychani je s tim samozrejme spojeny. a pokud mas jeste napriklad astma (ktere se ti mohlo i kvuli tomu koureni projevitú, tak to dychani je problem a mel bys prestat kou*** uplne, maximalni si zapalit jednou za cas ;)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 11. 2013 v 22:48Off-line filip.2580  (54/174/73)
Já kouřil rovných 28 let, taky krabičku denně, a asi nejlepší rada co můžu dát je přestat
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 11. 2013 v 23:16Off-line J20  (31/184/90)
Nevím jak můžeš začínat teď. Cigarety, které se dají kouřit stojí od 72,- a výš. Je to kravina přestaň s tím okamžitě kvůli dýchání, kvůli zubům, kvůli asocializaci protože smrdíš jak prase. Já občas kouřím, tak vím o čem mluvím kámo.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
03. 11. 2013 v 06:33Off-line filip.2580  (54/174/73)
To Kevis:
Každopádně je určitě lepší nekouřit, do toho nekuřáka, se to vrací v některých směrech docela rychle, jediné co jde pomalu to je riziko rakoviny to se dostává do normálu po nějakých 15 letech. Jinak pokud někdo kouří měsíc, tak to ještě není ani kuřák, spíš takový zkoušeč, to ještě nemá ani na plicích nějakou tu vrstvu asfaltu (dehet), když přestane tak se to kyslíkem za měsíc v pohodě vymele jako naše nově opravená silnice, tam ani moc velká zdravotní rizika nejsou. Pokud si to chce pořádně užít, tak to chce ze začátku doopravdy tu krabičku denně minimálně a kouřit alespoň 10 let. Teprve potom až s tím sekne, tak si může vychutnat ten pocit jaké je to nekouřit. Jinak mně třeba po dvou letech nekouření ani nevadí pasivní kouření , jako nemusím zahulenou putiku to ne , ale když vedle někoho kdo kouřím stojím tak mně to dokonce i voní, ale do huby bych to fakt už nevzal.
03. 11. 2013 v 07:47On-line Richard33  (44/185/80)
Čím více se člověk choulí včel, tím víc se za ním sypou :-D

(Když kouříš, tak se ti bude blbě dýchat. Když si vypíchneš oko, tak neuvidíš...)
03. 11. 2013 v 14:33Off-line Anonym
"shiro" přesně kvůli takovým nepřejícím lidém jako jsi ty kouřim.
03. 11. 2013 v 14:43On-line Richard33  (44/185/80)
Anonym: A to takhle přestat, ... kvůli sobě :)
04. 11. 2013 v 17:24Off-line Anonym
Se žádným klukem se nelíbám,nemám s kým.
04. 11. 2013 v 23:27Off-line J20  (31/184/90)
Ze začátku jsem vykouřil i krabičku a překonával bolest i při hnisavé angíně. Kouřil jsem i tak, ale jeden den mě asi hodinu strašně bolelo na hrudníku a myslel jsem, že je se mnou konec. Skoro vůbec jsem nemohl dýchat. Po té hodině to začalo pozvolna ustupovat, ale uvědomil jsem si, že to je opravdu špatné tak jsem s tím skončil a dnes jen málo kouřím a klidně i 3 týdny vydržím bez cigára a úplně v klidu.
05. 11. 2013 v 06:39Off-line Radek1951  (72/175/75)
Nevím kolik ti je, ale jsi asi ještě dost mladý, proto ne tak závislý na nikotinu, abys s tím mohl přestat od minuty. Vím o čem mluvím, kouřím už od svých 15-ti a dnes je mi přes 62. Už s tím nemíním nic dělat, zkoušel jsem to, ale reakce těla byla zlá, začalo mi být špatně, motala se mi hlava, hnusný kašel s vykašláváním zelenohnědého hlenu a tak protivného chlapa rodina ještě nezažila. Tak jsem si řekl, že už mi to nestojí za to, kouřím svých asi 35 ks denně a kvůli pěněz si je balím, krabička vyde tak na 35 - 40 korun. Občas si zajedu do Polska (do Těšína) a to vyjde ještě levněji, pochopitelně když potřebuje žena nakoupit nějaké zásoby a věci do domácnosti, jinak by ten cenový efekt "sežrala" doprava.
Přestaň kouřit a uleví se ti, ještě máš čas!!! A chce to najednou, postupné omezování většinou nevede k ničemu.
P.S. A nemysli si, že řešením je elektronická cigareta. Ta ti přestat kouřit nepomůže, spíše naopak
05. 11. 2013 v 19:47Off-line filip.2580  (54/174/73)
To Radek1951, nechci moralizovat, ale to co popisuješ jsou jen běžné abstinenční příznaky které časem odezní, hlen to jen řasinky. které každým cigárem umrtvuješ na teď nevím z hlavy kolik hodin se probouzí a začínají dělat svoji práci, nervozita prostý absťák co odezní. Má to fakt cenu v každém věku, já jsem to na penězích nějak nepocítil, ty utratím v poho jinde, ale po zdravotní stránce je ten rozdíl fakta mazec, a to stačí obyč. rýma a kašel....
05. 11. 2013 v 20:23Off-line klucinek  (33/176/75)
Tak proč to děláš když se ti následky nelíběj...miluju lidi co do sebe zyčnou prát tydle hajzly a pak se klepou strachy jestli jim náhodou něco není...znáš následky? Znáš, tak z čeho máš strach...z rakoviny? Ale nepovidej, ty nevíš že z kouření je rakovina?
06. 11. 2013 v 07:04Off-line Radek1951  (72/175/75)
Filip.2580 : já ti rozumím a souhlasím se vším, co tady říkáš. Vím, že to není jen otázka peněz. Jenže s kouřením jsou spojeny další návyky:
- rád chodím do hospody na pivko a pokec s chlapama. Máme svoji partu, ostatní respektují, že jsme zvyklí sedět u "našeho" stolu a šikovné servírky Míša a Katka se ani neptají, co si dáme, prostě to vědí. Takže pivínko, chipsy a pochopitelně cigareta, kouříme všichni. A řeči o všeličems a pak člověk ani nezaregistruje, kolik jich vyhulil.
- chodím venčit psíka a to jsou za tu hodinku nejmíň tři, doma totiž nekouřím od doby, co jsme měli malé děti, ty vyrostly, ale už jsem to nechal tak, žena nekouří a i ten byt nemusí smrdět. Naštěstí máme balkón, jenže v zimě to jsou fakt kuřácké rychlovky.
- mám rád kávu, černou "turka", ne ty patoky bez "gruntu", co jsou dneska moderní. No ke kávě přijde automaticky chuť na cigaretu, to už trvá roky, zvyk z práce. Dneska už se v kanclu kouřit nesmí, takže po kávičce ven před barák, na rychlovku
Je toho prostě mnohem víc, co se postupem let spojilo s cigaretou, s kouřením. Takže problém přestat kouřit je současně spojen s naprostou změnou zažitých zvyklostí, snad alespoň zpočátku. Přestat chodit na pokec s kamarády u piva, zrušit pití černé kávy a hlavně co do pusy místo cigarety. A omezit jídlo nebo změnit složení jídelníčku, obvykle ten, kdo přestane kouřit začne přibírat na váze.
Nechci se tímto vymlouvat, jenom říct, že si uvědomuju škodlivost svého zlozvyku, ale taky, že jsem si vědom toho, co by asi muselo následovat s rozhodnutím přestat kouřit a do toho se mi nějak nechce. Jestliže člověk kouří 47 roků, tak přestat je mnohem složitější. Proto tady říkám všem náctiletým - nezačínejte s tím, fakt ta frajeřina nakonec nestojí za to, co vás může čekat později. A pokud kouříte, skončete s tím hned dokud to není ještě takový problém. Vím o čem mluvím.
06. 11. 2013 v 07:55Off-line J20  (31/184/90)
Je pravda, že když jsem s tím přestával respektive výrazně to omezil do hospody na pivo jsem nechodil protože tam se v*****í 10 cigaret ani nevíte jak :-). Kávu ani jiné kofeinové věci nepiju. Naposledy v květnu, když jsem se učil na matu***u jsem pil jednu kávu večer a to mě udrželo čilým. Teď ovšem kvůli bělení zubů které mě čeká v lednu piju jen vodu, ale zase si dám občas citrusové plody, takže to vlastně ničí sklovinu taky... :-D. Myslím, že pro tebe anonyme je hlavním důvodem proč nekouřit samozřejmě mimo smradu taky zažloutnutí nehtů a hlavně zubů, což není úplně cool :-). Ztráta chutě na jazyku je taky docela špatnou věcí u kuřáckého návyku ;-). Vykašlávání hlenů taky není úplně super.
06. 11. 2013 v 16:38Off-line Michal5  (26/184/-)
Já kouřím, a nevadí mě to :D
06. 11. 2013 v 17:28Off-line klucinek  (33/176/75)
Já nevím, ale pro mě je dát pusu klukovi co kouří asi jako volizovat popelník....
06. 11. 2013 v 17:30Off-line igni  (36/192/130)
Klucinek: zalezi samozrejme na dohode, na tom, jak moc kouri a kdy. Ono totiz ne vsichni kuraci kouri jak fabriky jednu za druhou ;)
06. 11. 2013 v 19:29Off-line filip.2580  (54/174/73)
To Radek
Orosený pivo mám před sebou
Psy má taky, venčí je děti nebo jdou na zahradu sami
Turka jsem měl jako náhražku když jsem přestal kouřit, a přišla chuť na cigaretu
Jinak další mojí berličkou po 28 letech kouření krabičky denně byl každý den litr čerstvého mléka ze začátku dva
Něco jsem přibral díky tomu mléku později jsem skoro vše shodil tak jsem + 4 Kg
ale jinak u mně to bylo hodně o štěstí, že se mi to povedlo na poprvé, sám jsem nedoufal
06. 11. 2013 v 19:42Off-line filip.2580  (54/174/73)
To Radek
jsem zapomněl na to nejdůležitější...
Nevím proč ale myslím si, že zrovna ty na to v pohodě máš přestat.. Dobrý no koukám že tady nejdou smajlíci, takže úsměv..
28. 02. 2015 v 17:57Off-line Levent  (102/180/75)
Mě pomohla odnaučil se kouřit el cigareta, měsíc jsem ji používal a přestal jsem a už nekouřím přes tři roky a cítím se dobře.
28. 02. 2015 v 20:00Off-line esthetique  (41/-/-)
Kouřit č***ky je mnohem zdravější, zkus třeba to
02. 03. 2015 v 14:55Off-line Julcin.drak  (30/175/70)
Začni kouřit méně silnější cigarety, začni postupně snižovat dávky a pokus se postupně přesat kouřit úplně ...
Sám sem kuřák,takže bych neměl takto radit,ale pokud máš už tyhle,řekl bych docela vážné zdrav. problémy tak s tím zkus něco dělat ...
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload