Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Dárcovství krve - HIV test

01. 06. 2015 v 22:37Off-line Anonym
Mám otázku ohledně dárcovství krve/krevní plazmy. S přítelem už chceme ve vztahu spát bez kondomu, ale chceme si pro jistotu předtim udělat testy na HIV. Je mi trochu trapný jít přímo na nějaký HIV oddělení (pokud nezbyde jiná možnost tak hold pudu) a slyšel jsem, že při darování krve vám udělají testy na HIV a další nemoci. Jak to funguje, probíhá? Jak tak dlouho trvá než zjistim výsledky? Pošlou mi je nějak sami nebo jim o ně musim řikat? Nebo už je radši jednoduší zajít na nějaký to HIV oddělení? (pokud máte zkušenosti i z tohohle prostředí, tak prosim taky napište)
01. 06. 2015 v 22:53Off-line vegantronic  (38/186/77)
Tu odebranou krev samozřejmě otestují a nejen na HIV, aby se dál nešířili nemoci, ale rozhodně ti výsledky neoznámí. Když jdeš darovat, podepisuješ dotazníky kde se tě ptají na prodělané nemoci, rizikový styk atd. (na orientaci ne) a za případnou lež bys mohl být i trestně stíhán... Takže pokud chceš test na HIV, udělej si ho normálně. Jsou i střediska kde si ho lze udělat anonymně, ale anonymně ti řeknou jen výsledek, že nejsi nakazen. Kdyby si náhodou byl, tak se zákona od tebe musí chtít totožnost anonym neanonym. Ale pokud je to jen pro jistotu, tak není nic jednoduššího než navštívit nějaké helpcentrum, když víte, že na 99,99% bude výsledek negativní.
01. 06. 2015 v 23:04Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Tohle je naprostý nesmysl a zneužívání dárcovství, nedělejte to. Běžte normálně k doktorovi a nechte si udělat testy rovnou i na jiné choroby. Klidně řekněte, že jste měli rizikový sex - sice budete vypadat jako trubky, ale to vám může být jedno. Nakonec, prokazujete aspoň jistou dávku rozumu tím, že na ty testy jdete ;-) Vše platí pojišťovna, výsledek sdělí lékař, kterému je pošle laboratoř.
Nedoporučuju vyloženě AIDS centra, mohlo by to na vás působit dost depresivně. A jestli nechcete ani toho doktora, je tu nejsnažší možnost - kupte si testy v lékárně. Sice vás to bude stát peníze, ale nikam nemusíte, vše si vyřídíte doma a spolu, výsledek máte během 5 minut.
02. 06. 2015 v 10:55Off-line vegantronic  (38/186/77)
No... Radši k tomu lékaři... K -centra apod. mají vyjímku, protože by měli mít alespoň částečně zdravotnicky vzdělaný personál.

"Ministerstvo zdravotnictví důrazně upozorňuje, že testování HIV pozitivity je velice závažné a interpretace výsledků jakožto stanovení diagnózy může být provedeno výhradně kvalifikovaným lékařem. HIV test INSTI a ostatní testy určené pro testování HIV pozitivity nepatří do rukou laické veřejnosti."

http://www.hiv-testovani.cz/…i-testy.html
02. 06. 2015 v 10:57Off-line vegantronic  (38/186/77)
A jinak tady nalezneš seznam míst kde to provádí zdarma: http://www.hiv-testovani.cz
02. 06. 2015 v 19:47Off-line vegantronic  (38/186/77)
Nikdo myslím v tom textu neříká, že je lepší žádný test než z lékárny. Problém je, že lajk neumí správně zacházet s krví a díky tomu by jednak mohla hrozit nákaza dalších lidí, třeba krev by někde zůstala atd. a druhak krev má nějaká svá specifika. Ale ano, návštěva obvodního lékaře, kterékoliv laborky... Proč ne. Akorát to nebude anonymní.
02. 06. 2015 v 20:18Off-line vegantronic  (38/186/77)
A taky tam je, že jeho přesnost je cca 98%. To je míň jako 99,9% v laborkách nebo 99,5 v K-centrech.
02. 06. 2015 v 20:28Off-line vegantronic  (38/186/77)
To varování od ministerstva zdravotnictví fakt nebude pro p***l králíkům... Ministerstvo neziskovky nespravuje. A ano, nejpřesnější to bude vždy v sterilní prostředí, tedy laboratoř...

No a to tvoje, že odebrat krev si umí každý nebudu snad ani komentovat. To je taková ta typická poslední věta před smrtí jako "tu zatáčku určitě projedu bez přibrždění" nebo "to je určitě ta jedlá mochomurka".
02. 06. 2015 v 20:48Off-line vegantronic  (38/186/77)
Omg. Fakt kontrolovat nic nehodlám. Někdo tu zmínil domácí testy, já zmínil, že existuje varování ministerstva zdravotnictví před nimi a jak se Anonym zařídí je jeho věc. Maminka mi říkala, že nejvíc ztracenej čas je ten, co věnuješ blbům. Nazdar.
03. 06. 2015 v 12:13Off-line onlip  (61/180/84)
Nikdy bych do tohoto způsobu testování nešel, jako dárce si musím být absolutně jistý. Nevím, jak je to u firem, které platí, já chodím na bezplatný odběr. Prostě si zajdi na kontrolní odběr, o němž ti tu psali všichni výš. Udělá ho i každá hygienická stanice.
03. 07. 2016 v 17:49Off-line 22kluk22  (32/180/85)
Nahoře v pravo máš HELP CENTRA tak si tam zajdi.. Chodím do Olomouce stojí to 330,- a poprve jsem měl strach z prostředí, ale super přístup, diskretnost a nikdo to neřeší takže žádny strach.
04. 07. 2016 v 08:45Off-line honzak  (33/183/65)
Já byl v domě světla na florenci a jediný negativum byly moje myšlenky předtím, než jsem tam vlezl. V čekárně bylo postupně 6 lidí, jeden pěknej :3 , dvě lesbičky... Nejteplejší byl doktor se zdravotnim bratrem :D skoro jak Červenka xD žílička o.O
04. 07. 2016 v 10:25Off-line i8051  (53/184/97)
SZU v Praze do druhyho dne
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload