Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

LGBT rodiče (Praha)

Onload
LGBT rodiče
Vodičkova 37, Praha

Celkové hodnocení

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zatím nikdo nehodnotil

Tvoje hodnocení

Přihlaš se a ohodnoť!

Informace o organizaci

Webové stránky určeny pro LGBT rodiče, kteří se chtějí kontaktovat, sdílet své radosti, strasti, předávat si užitečné tipy a kontakty, a také pro účastnice a účastníky projektu „Gay rights are human rights/Práva LGBT osob jsou lidskými právy“, který realizuje od srpna 2014 do dubna 2016 Prague Pride. 

Organizátoři vzkazují:

Vážení a milí současní a budoucí rodiče, chtěli bychom vám nabídnout účast v krátkém programu pro stávající a budoucí rodiče z řad LGBT komunity. Setkávat se budeme v uzavřené podpůrné rodičovské skupině v počtu max. 16 účastníků a účastnic, tj. 8 rodin.

Setkávat se budeme vždy v pondělí nebo v úterý (podle vašich preferencí) v kavárně Langhans v Praze 8, od 17 do 19 hodin. Začínáme 13. a 14. října 2014, uvidíme se celkem 8x (přesný harmonogram setkávání je na konci dopisu). Cyklus setkávání bude završen na začátku ledna společným víkendem pro vás a vaše děti.

Cílem podpůrných rodičovských skupin je vytvořit prostor pro sdílení unikátních zkušeností, pro předávání strategií a komunikačních technik ve směru například ke školským a zdravotnickým zařízením. Vzhledem k minoritní pozici, kterou LGBT rodiče ve společnosti zastávají, obvykle nelze tyto zkušenosti komunikovat v místech, kde se tak obvykle děje (mateřská centra, pískoviště, diskusní servery na rodičovská a dětská témata), jelikož je zde riziko, že tito rodiče budou z neformálních skupin vyloučeni, případně skrytě či otevřeně diskriminování a tímto budou sekundárně postiženy i jejich děti.

Součástí projektu (a částí některých skupin) je tzv. edukativní část, kde se účastníci a účastnice více ponoří do konkrétního tématu, problému, ke kterému bude přítomen odborník nebo odbornice, kteří se problematikou profesionálně zabývají. Předem máme připravená témata jako asistovaná reprodukce/náhradní mateřství, právní minimum, coming-out rodiny jako celku, postavení „sociálních“ rodičů, komunikace se školskými a zdravotnickými zařízeními, ale pokud v průběhu setkávání vyvstanou témata aktuálnější, jsme připraveni na ně reagovat. Součástí projektu bude i výzkum, jehož cílem je zformulovat hlavní problémy rodin s LGBT rodiči. 

Projekt obsahuje i hlídání dětí přímo v místě konání v dětském koutku odděleném od místnosti, kde se budeme setkávat. Hlídání zajišťují dvě prověřené profesionální chůvy. 

Projekt je organizován sdružením Prague Pride a je podpořen z Norských fondů, je tedy pro vás kromě spoluúčasti na financování závěrečného víkendu zdarma. Zdarma je i hlídání dětí v době setkání rodičovské skupiny. 

Máte-li zájem účastnit se projektu nebo víte o někom, kdo by měl zájem se účastnit, kontaktujte nás. 

Onload

Kontakt

Adresa: Vodičkova 37, Praha,

E-mail: magdalena@praguepride.com
Web:
Facebook:

Názory k organizaci

Přihlaš se a okomentuj organizaci. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
Onload
Onload
Copyright 2011–2017 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Vytvořili: Zdeněk Večeřa a  Michal Kutňák,  design: Lukáš Churý
Onload