Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Pětka na vysvědčení...

29. 06. 2015 v 18:33Off-line Anonym
Ahoj... stalo se někdy někomu z vás, že vám to prostě v jednom předmětu uteklo? Přitom třeba nepatříte mezi ty, kteří na školu přímo kašlou...
Letos se mi poprvé přihodilo, že jsem absolutně nezvládl závěrečnou písemku z matiky a ty předchozí taky nestály za nic (4,5...). Nebudu se vymlouvat, že to není moje chyba, protože to moje chyba je... a měl jsem se pořádně připravit, protože snad vše se dá naučit. Jinak jsem nikdy neměl a nemám vůbec špatné známky ani žádné problémy, kromě matiky. Mám jen jednu trojku, jinak vesměs jedničky a dvojky a teď teda tu pětku z matiky. Průměr mám 1,7. Jsem na odborné škole, kde matika není až tak podstatná a máme jí 2 hodiny týdně... přitom ostatní předměty jsou na učení celkem záhul, ale zase je to takové jiné a snadnější na naučení než matika.
Nemluvě o motivaci, osobních problémech... ale to by bylo takové jako že se vymlouvám na svoji neschopnost...

Chtěl bych se zepat, jak zhruba probíhá ten reparát? Kdo je u toho přítomný a dělá se to písemně nebo třeba u tabule?
A berou potom někdy třeba ohledy při přijetí na výšku i známky z jednotlivých předmětů? Nebo pouze průměr za všechny předměty? Jsem ve třeťáku...
Nechci kvůli tomu věšet hlavu a zbytečně se zase stresovat, prostě si to přes prázdniny pořádně nastuduju, připravím se, a doma přežiju to zítřejší divadlo.
Pokud budu mít příští rok lepší známky, můžu počítat vůbec kvůli tomu s nějakou šancí dostat se někam dál? Byla by to podle mě škoda, vím, že jsem to letos fakt dost zkazil... sám jsem trochu mimo, že letos dělám reparát a přitom jsem měl dříve i vyznamenání... ale střední v mém oboru fakt není to, čím bych chtěl skončit...
29. 06. 2015 v 19:29Off-line onlip  (61/180/84)
Matika je nejhezčí disciplína, kterou znám. Nic na tom nezmění ani to, že mi matikářka natáhla takovou, že se mi protočila hlava kolem těla. Byla v právu. Podobně s chemií. Zní to divně, ale bez matiky a chemie se lingvistika dělat nedá.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 9  Nahlásit
29. 06. 2015 v 20:08Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Jak probíhá reparát může být ruzné škola od školy. Ale vesměs platí, že pokud si seženeš doučování (nejlépe od nějakého učitele), tak reparát je už formalitou, protože onen doučíjící dává většinou vědět tvé škole, že jsi na doučování chodil, což je pro tvoji školu ukazatel toho, že jsi měl zájem si známku opravit a věnoval jsi tomu čas.

A jinak matika je sranec!
Souhlasím - 9   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
29. 06. 2015 v 21:49Off-line Vlado2  (61/180/80)
Z toho, co jsi napsal, nějak nevím, jestli sis chtěl jenom postěžovat nebo jestli chceš pomoc. Ale pomáhat anonymovi se dá dost těžko.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 06. 2015 v 22:25Off-line Anonym
Vlado2: To, na co jsem se ptal je v tom textu napsané.. Litovat mě nemusíš, děkuji. :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 06. 2015 v 22:27Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Prosím, ani neuvažuj o vysoké škole.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 10  Nahlásit
29. 06. 2015 v 22:39Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Akutol: Člověk s 5 z matiky nemá co dělat na vysoké škole. Zvládnout matiku patří k jakési všeobecné způsobilosti, nehledě na obor studia.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 13  Nahlásit
29. 06. 2015 v 22:56Off-line Anonym
Je pravda, co říkáš.
Můžu si za to sám a posral jsem si to sám.. každopádně mám celý rok před sebou a kvůli jednomu takovému úletu se nevzdám všeho. Nebýt té pětky, známky mám úplně v pohodě a patřil bych i mezi ty úspěšnější.
Bude to vypadat, že se vymlouvám.. ale nevidím velký rozdíl v tom, kdo co umí, když má někdo za 3 a druhý za 5 se třemi známkami za pololetí. To je ale právě ono - naučit se to.. rozhodně se kvůli tomu nepovažuju za úplně neschopného..
29. 06. 2015 v 23:55Off-line vegantronic  (38/186/77)
Pokud se budeš věnovat oboru, kterému se věnuje škola a máš jinak průměr 1,7 tak nebude u přijímaček až takový problém. U přijímaček to funguje tak, že prospěch ve škole tvoří jen určitou část a když zvládneš bravurně přijímací test...

Jak chodí reparát se zeptej spíš ve škole. Každá to má trochu jinak...
30. 06. 2015 v 00:03Off-line Anonym
Vegantronic: Jj. :) Jinak dík za koment. Jen jsem se ptal, protože ty podmínky se dovím zítra, tak jsem chtěl něco zjistit předem.. :)
30. 06. 2015 v 00:08Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Matika je prostě sračka a člověk, který má předpoklady být naprosto dokonalý a těžce nahraditelný zaměstnanec v nějakém humanitním oboru, kde matiku nikdy nevyužije, tak se jím nestane, protože nějaký mentál na ministerstvu si usmyslel, že matematika musí být povinně zvládnutým předmětem na všech školách a na všech oborech. Přitom každému "normálnímu" člověku stačí umět násobilku a trojčlenku a spočítá si téměř všechno, s čím se běžně v životě setkává.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
30. 06. 2015 v 00:14Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Slovíčkaření. Prostě jsem to myslel tak, že člověk s talentem na určitý obor bude mít k němu cestu zavřenou, protože bude muset zvládat složitou vysokoškolskou matematiku.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 06. 2015 v 00:22Off-line vegantronic  (38/186/77)
To, že někomu nejde nějaký obor neznamená, že v jiném nemůže být génius. Třeba Albert Einstein udělal přijímačky na VŠ až na podruhé, protože mu zas nešli "všeobecné" znalosti.
30. 06. 2015 v 00:24Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
To je stejný princip ale. I na SŠ se učí matematika, která nemusí být, a pro většinu občanů ani není, v běžném životě potřebná.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 06. 2015 v 00:24Off-line vegantronic  (38/186/77)
A co z matematiky na SŠ použije běžný člověk v životě?
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 06. 2015 v 00:29Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Sčítání, odčítání, násobení, dělení, trojčlenka, převody jednotek... to jsou všechno obchodní počty, které se učí na základce a je to vesměs taky to jediné z matematiky co většina lidí bude kdy potřebovat.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 06. 2015 v 00:31Off-line vegantronic  (38/186/77)
Jednoduchou rovnici taky, sinus, cosinus dejme tomu... (když se třeba ztratíš v přírodě a znáš jen polohu kde si a potřebuješ vědět úhel kudy se vydat) Ale to jsme furt na základce. :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
30. 06. 2015 v 07:39Off-line misane  (84/-/-)
Ahoj, také sdílím názor, že na VŠ prostě nepatří lidi, kteří neuspěli v matematice. Nechápu, jak si mohl mít za 5. Pokud bys byl inteligentní od přírody, tak by jsi nikdy neměl takovou špatnou známkou. Momentálně studuji gymnázium, které je daleko náročnější než Tvá škola, tak zůstaň trochu při zemi.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 10  Nahlásit
30. 06. 2015 v 09:09Off-line Horac  (23/185/73)
I když si myslím, že vysokoškolák by měl zvládat matematiku na úrovni SŠ, rozhodně bych z jednoho reparátu nedělal definitivní závěry o úrovni inteligence. Matematika vyžaduje kromě inteligence ještě další, specifickou schopnost. Znám i kluka, co na SŠ z matematiky propadal a nyní je na Přírodovědecké fakultě na učitelství matematiky. Jsou lidé, kteří nemají např. pohybové nadání od přírody, ale díky úsilí mohou dělat nějaký sport závodně. Na porozumění předmětu se kromě vlohy podílí i míra úsilí a ta se zdá být z Tvého projevu příkladná. Reparát rozhodně nevylučuje Tvoje další studium, stejně jako ho nevylučuje jedna nezdařená přijímací zkouška. Jediné, co to v tuto chvíli znamená, je (jak říkal můj učitel na SŠ), že se budeš chodit o prázdninách koupat s matematikou.
30. 06. 2015 v 13:30Off-line galileolevi  (51/187/82)
Jsi prostě šlendryán a rady zde nepomohou. Měl jsi 10 měsíců na to, abys zvládl 3 koule a k opravkám nemusel. Šprtáš, tak si to vyžer! :D
05. 07. 2015 v 11:20Off-line Betonica  (39/191/93)
Taky se mi to stalo. Uplne stejna situace. Od shora dolu jednicky, dvojky. Z matiky pet... Reparat je o tom dni. Co predvedes, by melo byt ohodnoceno. Nic predtim by nemelo hrat roli. Obvykle dostanes dva priklady z dvou ruznych oblasti, ktere jste za pololeti probrali. Hodnoceni byva obvykle bohuzel dost osobni. Takze jestli mas povest dobreho/normalniho studenta, nechaji Te to udelat. V opacnem pripade se hodne ale hodne uc!
05. 07. 2015 v 11:41Off-line Betonica  (39/191/93)
@dsiv: Tak je pravda, že 2 měsíce na jeden předmět je v klidu... Na vysoké budeš mít třeba 5 zkoušek a daleko míň času... Nedej bože u toho chodit do práce nebo mít rodinu :) A matika byla nakonec jedna z těch lehčích...
06. 07. 2015 v 16:57Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Matematika je přírodní věda tak jako chemie, fyzika a biologie. Je kolem nás, člověk ji nevymyslel, ale objevil. V mozku existuje pro matematiku vlastní centrum a je v úzkém kontaktu s vnímáním prostoru. Matematika totiž je nauka o prostoru, všechno se odehrává v prostoru (a čase). Snad vše co se v matice odehrává se dá vyjádřit i prostorově, tedy náčrtem / rýsováním.
Takže abych to nějak uzavřel, matiku se učíme, abychom rozšiřovali svoje vnímání, rozvíjeli myšlení a logické dovednosti, učili se hledat ve věcech analogii.
To jak se učí na našich středních školách je nešťastné. Zapojujeme při tom mozková centra spíše pro jazyk, než pro prostor, takže to učení se jí se míjí účinkem, pak to spousta lidí nechápe a matika je démon.
Takže mi dejte mínusek kolik chcete, ale já si stojím za tím, co jsem napsal výše. ;)
06. 07. 2015 v 20:27Off-line pranker  (34/175/61)
Ja si tiež myslím že kto na SŠ nezvládne matiku, tak smola a VŠ je pápá.... nie každý potrebuje matiku v živote a nie každý bude matematický génius a kludne môže byť v živote úspešný, ale na VŠ dnes chodí každý d***l a zvládnuť stredoškolské učivo tak, aby som neprepadol (už to je samo o sebe dosť nízky nárok - neprepadnúť :D) je predpoklad na trochu používania mozgu... wtf ja som sa na gympli skoro nikdy nemusel učiť a horšie ako 2 som z ničoho nemal...a každý predmet má niečo do seba, ako ked tu bola téma o literatúre, matika učí rozvíjaniu istého zmýšľania, história inému, jazyky inému, literatúra inému...aspoň základné znalosti z každého sú predpokladom na to, že človek môže ist na VŠ
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
07. 07. 2015 v 17:21Off-line Betonica  (39/191/93)
@dsiv: Tak zrovna derivace jsou docela uzitecny, treba v ekonomii nebo farmakologii. :)
10. 07. 2015 v 08:33Off-line iceman93  (103/230/150)
Moc nechápu, když máš odbornou školu, tak možná je ta matu***a velmi dobrá, dokonce skvělá. Vysokou musíš i udělat a získat titul a věř mi, že třeba znám skladníky z Globusu s Bc. a ta mzda je stejně průměrná, jako u těch se střední školou. Škoda, že se nejenom ty, ale i ostatní teenageři štítíte práce. Já jsem v ní naprosto spokojen a to jsem nebyl hloupý, na ZŠ tři trojky, na učňáku samé jedničky a na nástavbě jen dvě dvojky a matu***u jsem zvládl luxusně...Vysokou si dodělám, ale přeci jen, určitě jen dálkovou formou a ani nemám ten pocit, že já bych mohl být třeba Ing. nebo Judr. či dokonce Mudr., to jsou ty tituly které společně se šikovností absolventa mohou opravdu velmi dobře vynášet. Žiji totiž v reálném světě. Myslím, že i ta pětka není nijak fantastická, přeci jen od únoru bylo tolik času si ty známky zajistit, já v ní také relativně plaval, ale vždy jsem se před písemkou prostě naučil fest a bylo to v pohodě. Rozhodně je ale dobře, že si uvědomuješ chybu a chceš ji napravit, takže věřím, že to zvládneš a uvidíš, jak to půjde dál, na matu***u máš rozhodně. S tou VŠ to vidím podobně jako JarodShadowsong, promiň, však nám třeba ještě ukázeš :-).
10. 07. 2015 v 13:05Off-line colombo  (103/192/90)
Anonym to koukám bere "s nadhledem", tak se mu v jeho stylu pokusím i odpovědět: I lidé s pětkama jsou třeba, kdo jiný by pak dělal ty nejhorší, nekvalifikované a velmi špatně placené práce ?
10. 07. 2015 v 13:38Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Colombo: Jenže vtipné je, že dneska ty nejhorší, nekvalifikované a velmi špatně placené práce dělají i lidi s vysokou. :-P Prostě o známkách a nějakých titulech to dneska není. Každá dobrá práce se drží kamarádíčkům a vesměs všechna ostatní, která se někomu nabízí či přímo vnucuje někde v inzerci, na pracáku, je podřadná a blbá, kterou nikdo dělat nechce. Proto se taky taková práce nabízí, dobrá by se nanabízela.
10. 07. 2015 v 13:49Off-line colombo  (103/192/90)
Lukino: ale ten s pětkama ani nemá na výběr. Takhle bych to nebagatelizoval.
10. 07. 2015 v 13:51Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Tak pětka nic neznamená. To bys nesměl udělat reparát. Pakliže ho ale udělá, koho bude kdy zajímat, že měl nějakou pětku?
10. 07. 2015 v 13:52Off-line colombo  (103/192/90)
Když udělá, pak jistě...
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload