Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Nový notebook

28. 10. 2015 v 09:20Off-line Mio6602  (103/-/-)
Rád bych oslovil s dotazem IT nadšence. V průběhu následujících cca dvou měsíců bych rád pořídil nový notes, tak brouzdám v nabídkách a tak trochu jsem nerozhodný. Základní požadavky, které mám a které mi nerozmlouvejte, jsou:
1) Velký displej nad 17" (má sloužit spíše jako přenosný stolní počítač)
2) OS win10 OEM (žádné osmičky, které si mohu zdarma upragovat)
3) Žádný šrot, železo trochu výkonnostně na úrovni
4) ACER (není nezbytná podmínka, ale pokud možno)

Při brouzdání jsem se prozatím pozastavil nad tímto https://www.alza.cz/…d3028711.htm?…, ale rád přivítám relevantní připomínky a návrhy těch, co tématu trošku hoví.
28. 10. 2015 v 09:47Off-line Mio6602  (103/-/-)
Tak pro doplnění: Hry nejsou prio***ou, ale spíše editory pro vektorovou grafiku, zpracování videa atd. Kancelářské programy asi rozvádět nebudu, ty nejsou proti tomu tak náročné. S tím samozřejmě souvisí dostatečná operační paměť a grafika, neboť nemám nervy čekat při přepínání oken jednotlivých aplikací, než se stroj vzpamatuje.
28. 10. 2015 v 10:33Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Acer :-) ....ale dobrá, nebudu rozmlouvat ;-)
Rozhodně bych volil jiný HDD. Tyhlety hybridy jsou kravina. Navíc ceny SSD disků už dost klesly. Takže jako hlavní HDD bych volil 256 GB SSD a k tomu externí (nebo jestli lze nějak interně) 1 TB klasický HDD.
S těmi Windows 10....když chceš být betatester Microsoftu, je to tvoje volba. Já bych zůstal i Win 7.
28. 10. 2015 v 12:01Off-line Mio6602  (103/-/-)
ThomPrag: Pokud jde o mě, já bych zůstal raději u XP, ale tudy do budoucna cesta nevede. Sedmičky OK, ale těm bude taky zvonit brzo hrana a k osmičkám mám averzi.
Acer sice není nezlomná podmínka, jen že jsem doposud měl vždy tuto značku, tak je logické, že při dalším výběru ji budu malinko upřednostňovat.
Na těmi disky ještě popátrám co s tím.
Dík za připomínky.
05. 11. 2015 v 05:17Off-line Betonica  (39/191/93)
Promin, ale IT nadsenec ti neporadi, protoze nechces rozmluvit ACER a 17 palcu na notebooku.

Spolecnost ACER navzdory svym reklamam a dalsim trikum nevyrabi notebooky. Ty jejich pokusy a omyly, kterymi zavaluji trh, bych nenazval notebookem. Acer se stale nenaucil vyrobit odolne viko displaye, ucinne chlazeni (HP je na tom jeste hur) a tak daaale.

Notebook nevybirej jen podle HW parametru, ty totiz budou v dane kategorii +/- stejne. Vybirej podle ucelu pouziti, zaruky, prislusenstvi.

Za me jednoznacne notebooky Lenovo a DELL. Oba vyrobci nabizeji solidni zarucni podminky, DELL ma navic next-business-day servis, tedy do pristiho pracovniho dne bud opravi zavadu na miste nebo resi problem vymenou kus za kus, bravo. Lenovo naproti tomu vyrabi ve sve rade T super odolne stroje, ktere vydrzi (skoro) vsechno.

http://notebooky.heureka.cz/…specifikace/#…
http://notebooky.heureka.cz/…-80fg00cack/

Windows 10 bych zatim obloukem obesel. Design sice dobry, ale chyb je v nich jak maku. Jednoznacne lepsi volba je WIN 8 a downgrade na WIN 7 PRO, ty jsou stabilni a bez chyb, navic smiruji uzivatele podstatne mene nez WIN 8 a WIN 10. Navic desitky casto nevysvetlitelne konci v modre smrti s totalne rozbityma registrama...
05. 11. 2015 v 05:45Off-line Mio6602  (103/-/-)
Betonika: Děkuji za názor. Acer mi leží v hlavě spíš jen proto, že jsem doposud tuto značku měl, nicméně beru v potaz tvé připomínky. Win7 bude asi správná volba, to už jsem tu rozebral i s jiným klukem v soukromé diskuzi.
Jen nerozumím tomu, co máš proti 17 palcovému displeji? Má to být spíše přenosný stolní počítač. Doma mám samozřejmě klasický s velkým monitorem, ale pokud pracuji s grafikou mimo domov, hledám samozřejmě kompromis a proto volím takto velký displej. Větší hmotnost a spotřebu zase tak moc řešit nemusím.
05. 11. 2015 v 05:53Off-line Betonica  (39/191/93)
Mio6602: Souhlasim, ze velikost notebooku zavisi na ucelu jeho pouziti. Ja treba notebook pouzivam k praci denne, prenasim ho ze schuzky na schuzku, z domu do prace, ... Potrebuju vykonny a zaroven skladny pocitac. Chapu ale, ze nekdo ma notebook na prilezitostne prenaseni, takze mu vetsi nevadi.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload