Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Můžou mě vyhodit ze školy kvůli těláku?

11. 01. 2016 v 13:33Off-line Anonym
Zdravím, já jsem člověk, kterého tělák neoslovil, jinými slovy na něj nechodím. Je to spíše kvůli jednomu spolužákovi, co se mi vysmívá" ale to je jedno. Chci se zeptat, můžou mě ze střední vyhodit, když nechodím na tělák?

(já si myslím, že v klídku SÁM udělám opravky a čus)
11. 01. 2016 v 13:54Off-line colombo  (103/192/90)
Anonym: pokud na tělocvik nedocházíš, neplníš si své školní povinnosti a nemůžeš být tedy klasifikován. Mohlo by se i jednat o porušování učebních osnov z tvé strany. To samozřejmě může vést (v krajním případě) i k vyloučení ze studia.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
11. 01. 2016 v 13:55Off-line BussterX  (103/130/150)
Když začneš v životě před něčím utíkat, už budeš utíkat furt... chlap se staví k problému čelem, slaboch uteče.. obojí je relevantní strategie přežití, otázka je, jestli chceš být chlap nebo slaboch
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
11. 01. 2016 v 13:56Off-line papama  (54/182/90)
Takže: pokud nebudeš na tělák chodit, nebudeš klasifikován. Takže tě pak nečekají opravky, ale doplnění klasifikace (přezkoušení). Je to stejný, jako u jakýhokoliv jinýho předmětu. Pokud už tam nechceš fakt chodit, sežen si od doktora papír na osvobouení z TV (pokud máš známýho doktora). Pokud ne, tak tam chod!!!
11. 01. 2016 v 14:08Off-line honzak  (33/183/65)
Když si byl přijat na školu, tvoji zákonní zástupci podepsali souhlas s nějakými papíry. Jeden z nich je školní řád ;)
11. 01. 2016 v 14:35Off-line Michal77  (44/182/-)
Odhod kabelku a makej!Neboj,uces si po telaku zase spravis.
Souhlasím - 10   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
11. 01. 2016 v 14:44Off-line Vlado2  (61/180/80)
Pokud se ti povede naštvat vedení školy, začnou ti evidovat nepřítomnost na hodinách TV jako neomluvenou absenci (mohou i zpětně) a samozřejmě ti nebudou uznávat jakékoli omluvenky, které nebudou od lékaře.
V krajním případě riskuješ bleskově třídní důtku, při prvním opakování ředitelskou důtku + podmínečné vyloučení a při dalším opakování vyhazov. Navíc bych tě chtěl upozornit, že v případě téměř nulové docházky na vyučování v kterémkoli předmětu ti škola nemusí povolit doklasifikaci. Je tedy jen na tobě, jestli do takového rizika půjdeš.
11. 01. 2016 v 19:18Off-line V.I.P  (24/-/-)
Mám to stejný, taky propadám,mám už snad nejvíc ze třídy zameškáno :) ale je mi to fuk,vytrvalostní běh zvládám v perfektním čase, kliků udělám kolik mi učitelka řekne, a špl po tyči? Žádný problém :) prostě mě to přijde jako zbytečný předmět..Důvod proč tam nechodím, je že mě vůbec nebaví nějaký trapný fotbal a ostatní hry :D
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 01. 2016 v 22:06Off-line tomicek93  (30/-/-)
Pokud máš známého lékaře, co ti bez diskuze bouchne razítko na papír, tak se žádný vyhazov ze školy nekoná ;) celou střední školu jsem tělocvik odbýval a teď si to po práci vynahrazuju návštěvami akvaparků a tréninky MMA ;)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 01. 2016 v 23:42Off-line gin  (63/184/120)
Jak to napsal. Musíš mít papír od doktora. Pak dostaneš na vysvědčení známku z těláku "neklasifikován".
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
13. 01. 2016 v 10:06Off-line manicboyyy  (33/176/79)
Nenechávej to být, na výuku samo musíš chodit pokud nemáš papír od doktora. Řekni to doma at se to řeší. Všechno jde když se chce.
13. 01. 2016 v 20:48Off-line esthetique  (41/-/-)
To se možná zeptej na ředitelství školy, ne? každá škola to bude mít trošku jinak
28. 09. 2018 v 13:48Off-line MxP  (22/185/80)
Nemáš být lemra.. zvedni tu svojí teplou p***l a jdi si udělat docházku
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 09. 2018 v 22:50Off-line sir.cumus  (22/-/-)
Není to vůbec jednoduché, hodně záleží na vyučujícím. Asi takhle:

1) Když cvičit nebudeš (odmítneš to), tak tě vyučující může ignorovat, nebo ti dát za 5, v pololetí to nic neznamená. Na konci roku reparát. Je to asi jako kdybys při matematice odmítal plnit zadané úkoly (ve škole, domácí) - absenci ti za to nikdo napsat nemůže, když tam fyzicky jsi, nedostatečnou ano.
Někde mají stanoveno, že z hudební, výtvarné a tělesné výchovy nelze dostat horší známku než 4, v tom případě by ses 5 bát nemusel. Jestli u vás 5 z těchto předmětů dostat lze, mohl by si na tobě tělocvikář "smlsnout", dát ti nějakou drsnou opravnou zkoušku, ze které bys byl hodnocený nedostatečně a buď bys opakoval ročník, nebo by ti to opakování ročníku ani nemuseli povolit a mohl bys na škole "být ukončen".

Mimo nedostatečné ti hrozí kázeňské tresty za odmítnutí pokynů vyučujícího, protože to je v rozporu se školským zákonem, cituji § 22:
"Povinnosti žáků, studentů a zákonných zástupců dětí a nezletilých žáků
(1) Žáci a studenti jsou povinni (...) plnit pokyny pedagogických pracovníků škol a školských zařízení vydané v souladu s právními předpisy a školním nebo vnitřním řádem."

2) Nechozením bez řádné omluvy riskuješ neomluvené hodiny, na základě NO zhoršenou známku z chování a v krajním případě i vyloučení ze školy při jejich velkém počtu.

3) I když si vše řádně omluvíš a přesáhneš povolenou absenci, můžeš být neklasifikovaný. Při neklasifikaci musíš i v pololetí dělat doplňovací zkoušku, takže bys dělal dvě "větší" zkoušky.

Na tvém místě bych rozhodně nedělal 2), nejlépe mi vychází varianta 1) (jestli nemáte u vás možnost dostat za 5 z TV a jestli se dá domluvit s tělocvikářem), ale spíš bych poradil tam chodit a tvářit se, že něco děláš, když je to pro tebe tak nepřekonatelné.
29. 09. 2018 v 07:11Off-line Vlado2  (61/180/80)
Tak už mi tady chybí jen návod, jak se bez následků vyhnout výuce v češtině, matematice, angličtině, ...
A následně snad i návod, jak to udělat, abych v životě nemusel vykonávat vůbec žádnou nepříjemnou činnost a pokud možno nic, co (byť i jen zdálky) zavání prací.
29. 09. 2018 v 07:13Off-line Kunacek  (29/180/67)
Stačí se živit tělem. :-)
29. 09. 2018 v 08:24Off-line Vlado2  (61/180/80)
Kunaceku, nevím, nevím. Poslední čtvrtstoletí se mi nabídky zrovna nehrnou!
01. 10. 2018 v 09:26Off-line yperit  (91/186/68)
Me:můžou-měl jsem v TV snad 200 neomluvených hodin,tak mě nechtěli pustit do dalšího ročníku-musel jsem se naučit stát na hlavě,abych prošel a vydržet tak alespoň 6 sekund-to jsem splnil a postoupil jsem dál. Pak jsem si psal omluvenky dál s tím,že mám krámy a na to,že umím stojku mám papíry:)
06. 09. 2023 v 07:36Off-line Sephia  (43/195/107)
Nevím to zcela jistě, ale z předmětů co jsou "výchova" se prý nedalo propadnout. To ale asi neřešilo problém s nedocházením do školy. To řešilo to že když byl někdo dřevo, tak mu nedali za 5. Osobně jsem to vyzkoušené neměl. Navíc byla jiná doba a jiný přístup když jsem chodil do školy. Ale tělocvik jsem nenáviděl. A více méně jsem kvůli němu ukončil střední školu ve 3 ročníku. Poslední rok jsme měli učitele d***la, který nechal asi čtvrtku třídy dělat komisionálky z tělocviku, protože zameškali více než 20% docházky. Což byl problém protože jsme měli 7 dní praxi a 3 dny školu. Takže když byl člověk 2x po týdnu v roce nemocný, tak už přesáhnul limit.
06. 09. 2023 v 07:58Off-line Denis36  (60/-/-)
Teď po cca 7 letech po založení otázky se možná ulejvá ze zaměstnání, pokud ho už nevyhodili a nežije ze sociálních dávek.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload