Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Kam investovat?

18. 01. 2016 v 22:23Off-line Anonym (David)
Zdravím,

máte peníze, kam by jste je investovali, aby Vám vynesli peníze zpět a byli velmi dobře přístupné? Nemyslím tím stavební spoření u kterého je lhůta čekání 3 měsíce, navíc už jich mám nastavených 7 a už nikoho z rodiny nemám, kam bych mohl investovat... Navíc v posledních letech, je to strašně nevýnosný byznys... Upsat se bance na 10let, to je moc dlouhá doba. Koupě bytu, jeden byt už pronajímám a další zatím nechci... Myslíte že by vynášela investice zlata? Nevyzná se tu někdo ve zlatě? Dále, myslíte že by vynášela investice do karosářských oprav, myslím tím, leštění laků, vytahování důlků, leštění světlometů + oprava autoskel... Celkově je to investice vcelku malá, je to v přepočtu asi 100 000,- a moc by mě zajímal názor, kam by jste investovali peníze a nebo zda by jste do něčeho takového šli. Děkuji... :)

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
18. 01. 2016 v 22:24Off-line dsiv  (19/176/70)
Zhruba čtyři články na hlavní stránce řikají, že do prezervativů.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 01. 2016 v 22:28Off-line Anonym (David)
Dsiv-zasmál jsem :D Ale asi možná jo... :D
18. 01. 2016 v 22:31Off-line sport98  (19/183/63)
Nevím, ekonomika je předmět, kterýmu nerozumím a nikdy nebudu. Ani mě nebaví. Ale vím, že můj strýc kdysi něco takovýho s tou opravou důlků plánoval a jenom se pak zadlužil. :D
18. 01. 2016 v 22:36Off-line Anonym (David)
V poslední době se prostě ničím jiným neřídím....

Můžeš vyprodukovat milión výmluv a nebo milión eur :)

Buď to dotáhni do konce a nebo ani nezačínej...

Chyba tě může stát milión, ale lekce, kterou se naučíš, ti vydělá miliardu...
18. 01. 2016 v 22:37Off-line awenIII  (95/-/-)
To je složité, čím vyšší výnos, tím vyšší riziko a nižší likvidita, s tím se nedá nic dělat, pokud někomu peníze dáš, aby investoval za tebe, likvidita i riziko zůstanou, ale zisk se sníží o marži zprostředkovatele... pokud to myslíš opravdu vážně, doporučuju bud tu další nemovitost(úrokové sazby hypoték jdou na velmi rozumné úrovni, brzy budou stoupat, a jelikož lidé chtějí bydlet vždy, zvýší se tím poptávka po pronájmech), což je extrémně nelikvidní, ale jistá investice s celkem jistým výnosem, a nebo komodity-akcie, likvidita vysoká, ale rizikovější, nevíc to musíš sledovat a zajímat se o to, tedy i investice časová... pokud nedostaneš nějakej geniální podnikatelskej nápad, tak jsou tohle asi dvě nejschůdnější možnosti, i když samosebou je i mnoho jiných...
18. 01. 2016 v 22:39Off-line sport98  (19/183/63)
K***aaaa já bych nemohl být podnikatel. :D
18. 01. 2016 v 22:43Off-line Anonym (David)
AwenIII-Ekonomice jako takové docela vládnu... Akcie a cenné papíry, jsem vlastnil a rok zpět je prodal... Akcie a cenné papíry - nevyplácí se investovat, firma, nebo prostě kam se tyto peníze investují mohou ze dne na den krachnout... Už se mi to stalo s akciemi u nějaké telefonní společnosti, u které šli akcie nahoru a najednou bum, pád... a nic z toho pomalu nebylo, nebo pražská betonárka, veškeré cenné papíry, za desítky tisíc, jsou v háji... Prostě tyto věci potřebují obrovské množství času a jelikož jsem mladej, tak toho času moc nemám :) :) Risk je všude a jak se říká "Risk, je zisk" Zase si říkám, peněz není nikdy dost a dokážeš si za ně dnes koupit už pomalu i to zdraví... a tak si zase říkám "Nebuď takový jako všichni... Buď takový jako ještě nikdo!!
18. 01. 2016 v 22:52Off-line awenIII  (95/-/-)
Tak jistě, že to vyžaduje čas... ale to i podnikání... pokud se tomu nechceš věnoval, chceš, aby to vydělávalo, a abys nemusel platit někomu jinému, zbývají jedině nemovitosti... nic jiného mě nenapadá...
18. 01. 2016 v 22:53Off-line Anonym (David)
Přemýšlel jsem o dividendových akciích... Nejlépe o americké akcie. Jejich cena navíc dlouhodobě roste s inflací, stejně tak i nájemné a dividendy... Nebo koupit akcie nějaké z velkých automobilek... Né VW, jelikož to brutálně padlo dolů, kvůli problémům s emisemi :) To se tu nikdo nevyzná trochu více než já prosím?
18. 01. 2016 v 23:59Off-line awenIII  (95/-/-)
Holt to není forum pro investiční makléře, ale pro gaye :D :D :D a nevím, u těch akcií větších společností je to už podobný jako u nemovitostí, moc se ti s jejich cenou hýbat nebude, dividendy někdy dostaneš, někdy ne, a v různé výši... naopak právě vw je ted celkem zajimavé co se spekulací týče... cena je nízko, ale pokud nebudou další problémy, tak pravděpodobně půjde zas nahoru, i když pozvolna... a já bych do ameriky asi nešel, mají tam zvláštní zákony, které neznám, a tak... :D
19. 01. 2016 v 01:10Off-line Titan24  (23/170/-)
Zlato bude vždy ceněná komodita. Nebo zkus diamanty, nebo umělecké cennosti (obrazy slavných umělců, drahé šperky), nebo zkus autoprůmysl.
19. 01. 2016 v 03:08Off-line ozvien  (66/-/-)
Nezlob se, musím se smát až budeš starej a tu hromadu budeš muset opustitTto bude tragedie.......
19. 01. 2016 v 09:13Off-line Haru  (19/171/63)
S takovou částkou nevím, leda by jsi vzal v Praze nějaký byt na hypotéku, který by jsi pronajímal.. Řekněme byt 2+1 za 3000000, pronajímal by jsi ho za, řekněme 14000. Za 18 let by jsi ho splatil (pokud by jsi nepřidával ze svého) a pak by ti už vydělával, myslím, že na důchod to může být celkem hezký příjem :) Ale nevím, možná se pletu, nevyznám se ani v realitách, ani v ekonomii, ani v investování, jen mě to tak napadlo :D
19. 01. 2016 v 16:10Off-line Anonym (David)
Právě, když byla poslední krize, tak jsem byt koupil, neboť jejich cena šíleně klesla a šíleně narostla, kdybych to tenkrát věděl, uvázal bych na sebe hypotéku a koupil jich více... Svět poznávám :) Jen říkám, že peněz není nikdy dost a raději je investuji, do něčeho, kde je v budoucnosti poznám... šetřit si je doma, to je na chvíli, pak je vyberu a koupím si zase auto, nějaký investice do domu a do motorek... Já bych potřeboval něco, co mi bude soustavně vydělávat. Zlato už to v dnešní době moc není, jeho cena se drží a občas klesá, ale je víceméně stejná :) Investicí do starožitných věcí s tímto nesouhlasím, nikdo nikdy neřekne, jaká skutečná cena je... Vždy tě mohou odrbat a já tomu vůbec nerozumím :) Mám doma stovky starých mincí a známek, dodnes nevím, kde si je v klidu nechat ocenit, aby mě neodrbali :) :)
19. 01. 2016 v 16:50Off-line lawris  (21/-/-)
Ahoj Davide, co ti můžu, jakožto spokojený klient, vřele doporučit je investice do světové ekonomiky (rozvíjejících se trhů) skrz otevřené podílové fondy. Konzervativní investice s výnosem, který ti zajistí finance před inflací, likvidita 3 - 5 prac. dní a riziko velmi nízké díky široké diverzifikaci peněz. Pro více info mi napiš do zpráv. ;)
19. 01. 2016 v 17:08Off-line TwojTatko  (96/230/40)
Čo sa zlata týka tak by som povedal,že skôr udržuje hodnotu peňazí,netvrdil by som,že sa dá do neho investovať.
19. 01. 2016 v 19:55Off-line josef.1996  (20/-/-)
Ahoj, k tvému dotazu nelze jednoznačné odpovědi. Vypíšu ti pár možností, které u tebe vidím.

- Spořící účet = okamžitá dostupnost, ale žádný výnos (respektive výnos pohltí inflace.)

- Termínovaný vklad = vůbec, to samé co spořák, ale nemáš k tomu přístup

- Otevřené podílové fondy = investuješ do několika akcii/dluhopisů/finančních (dle výběru fondu) produktů najednou. Výhoda je diverzifikace (rozložení rizik). Dle strategie možný výnos mezi 5 až 7% ročně. Zde není nic garantováno, ale pokud se dodrží zásada dlouhodobosti, diverzifikace a pravidelnosti, lze říci, že je pravděpodobný zajímavý výnos. Do tohoto ovšem nezapadá tvůj požadavek jednorázově 100 000,-Kč. Být tebou uvažuji k této částce investici pravidelnou (třeba 1000,-Kč - 2 000,-Kč/měsíčně.). Dostupnost peněz bývá do měsíce - nutné ovšem dobře zvážit výběr fondu, kam investovat.

- Jednotlivé akcie/dluhopisy apod. = možnost vyšších výnosů, ale rizika jsou poměrně vysoká, jako laik by ses do této možnosti sám vrhat neměl.

- Spekulace = půjčky, různé projekty lidí, spekulace s cenou lístků apod ... Výnos nejistý a rizika bývají různá.

Částka 100 000,-Kč k investici je docela malá, ale jako základ postačí. Dřív, než investuješ zvaž, zda jsi dodržel doporučenou finanční zálohu pro nečekané výdaje (tj. tříměsíční příjem na spořícím účtě.). Dále zvaž pravidelnou investici.

Dej vědět, jak ses rozhodl. Josef
19. 01. 2016 v 20:20Off-line kodaon15  (21/-/-)
Obecně platí, že pokud nevíš kam investovat, neinvestuj. Raději investuj do vzdělání, hlavně teda čas. Pak si procházej 10000 modelových příkladů a pak investuj. Pokud možno, investuj do pasivního příjmu. Ale jak se říká, investuj do toho, co tě baví a čemu rozumíš. Investice do akcií je dnes čistý hazard, pokud neumíš pracovat s hedgingem, fundamentální analýzou v případě dlouhodobých investic, technickou v případě krátkodobých a neumíš nakupovat na dně, raději se o to nepokoušej, trh půjde dolů zřejmě podle všech ukazatelů a to hodně.

Zlato je velice jednoduché. Cena zlata je svázána s dolarem a s tím kolik se vyrábí. Jelikož je dnes "hodnota" dolaru docela vysoká a svět se začíná soustředit na služby místo výroby, tak je zlato docela nejisté. Ale v podstatě neuděláš chybu, když ho teď koupíš. Je nízko a dolar půjde zcela jistě dolů a s ním i ekonomika = zlato půjde nahoru. Samozřejmě tím nemyslím akcie zlata, ale čistě cihličku a pozor na podvodné manýry s drahými mincemi, které jsou drahé.

Spoření nemá smysl, pokud nejsi i***t, většinou dostaneš nula nula nic, stejně jako u dluhopisů, neinvestuj do spořících nesmyslů tipu stavební spoření. Které ti udělají peníze akorát nelikvidní a čistě na tobě ještě spořitelna vydělá. Ty dostaneš ubohých 12000 za 6 let od státu.
Spoření je jen ku prospěchu těm, kteří umí investovat - půjčují si od banky na investice.

Investice do cenných papírů - dnes bych to neriskoval pokud to opravdu neumíš. A zásadně neinvestovat do společných investičních fondů. To je opravdu nevýhodné.

Investice do realit - dobrá věc, lidé budou v nadcházejícím kolapsu mít střechu nad hlavou. Ale musíš to ku.va dobře umět.

Investice do komodit - dobře se jeví investice do zlata a ropných dolů, které jsou teď levné díky levné ropě - je snad jisté, že tento stav dlouho nepotrvá.
A ještě stříbro, dnes je levné, navíc se hodně používá ve výrobě a je ho čím dál míň - kůň budoucnosti.

No a neposlední řadě jsou tu alternativní investice - baví tě auta, investuj do aut. Ale zase, musíš to všechno fakt umět. Spekulantů i***tů je všude dost a to i mezi finančními plánovači. Proč si myslíte, že je svět v takovém finančním šílenství ? Podle mě je to proto, že většina lidí neví co dělá.

Investice do vlastního podnikatelského nápadu - pokud se vyznáš v byznysu, nebude problém založit úspěšnou firmu. To že většina neuspěje je jen lenost a absence finančního vzdělání.

A co se týče diverzifikace na akciovém trhu a "rozložení rizika" - podle mě je to blbost, trh půjde tak jako tak dolů a veme sebou všechno.

Mnohem chytřejší je mít investice rozložené ve třídách aktiv, tedy jak v akciích, tak v nemovitostech, tak v komoditách a byznysu.
A úplně nejlepší a nejistější je investovat do protichůdných věcí, které se vzájemně křižují a snižují tak riziko. Ropa klesá ? Akcie rafinérky budou větší - rafinérka jen zušlechťuje ropu pro trh a když je ropa levná, lidé víc spotřebují.

A riziko. To je tu vždy. Ale u všeho se dá snížit vědomostmi. Ten kdo "investuje" do akcií, ale neví o nich nic, tak nese riziko nejvyšší.
19. 01. 2016 v 20:21Off-line pribilinec  (36/178/80)
Ahoj, čo sa týka zlata, teraz nie, odporúčam investíciu do ropy, tzv. ropný certifikát
19. 01. 2016 v 20:34Off-line kodaon15  (21/-/-)
Anonym (David)
Přemýšlel jsem o dividendových akciích... Nejlépe o americké akcie. Jejich cena navíc dlouhodobě roste s inflací, stejně tak i nájemné a dividendy... Nebo koupit akcie nějaké z velkých automobilek... Né VW, jelikož to brutálně padlo dolů, kvůli problémům s emisemi :) To se tu nikdo nevyzná trochu více než já prosím?

Je velmi nebezpečné říkat, že akcie dlouhodobě rostou. Od roku 2000 do 2010 nevydělaly vůbec nic. Teď to zase stoupá a ještě hůř to spadne. V roce 2008 se našli lidé co díky akciím doslova a do písmene přišli o všechno. A
19. 01. 2016 v 20:35Off-line kodaon15  (21/-/-)
AwenIII: To je složité, čím vyšší výnos, tím vyšší riziko a nižší likvidita, s tím se nedá nic dělat

Větší hovadinu jsem neslyšel. Když s tím nechceš nic dělat, tak ano. Je to složité a je tam extrémní riziko.
19. 01. 2016 v 21:25On-line Bahutom  (28/173/60)
A co investovat do vzdělání ? To Ti nikdo nikdy nevezme, máš to stále po ruce a možnost to směnit za peníze je ihned... Pokud budeš šikovnej :)
19. 01. 2016 v 22:05Off-line neviem  (17/184/62)
Keď investuješ do vzácnych kovov, nikdy cena neklesne, bude len stúpať.
19. 01. 2016 v 22:10Off-line kodaon15  (21/-/-)
Ha ha ha.
19. 01. 2016 v 22:22Off-line neviem  (17/184/62)
Tak si o tom niečo prečítaj kktko
19. 01. 2016 v 22:26Off-line markus04  (37/180/-)
Bahutom..konečně rozumná rada..než se zde hloupě ptát do čeho investovat a snadno zhodnotit své finance..
19. 01. 2016 v 22:29Off-line Anonym (David)
Do svého vzdělání investuji... Studují veřejnoprávní školu :)
19. 01. 2016 v 22:37Off-line Anonym (David)
Mě spíše zajímal názor lidí, kam vy sami investujete a tak :) Mě třeba poslední dobou vycházejí podílové fondy od Allianz :)
19. 01. 2016 v 22:40Off-line markus04  (37/180/-)
V tom případě mě překvapuje že se zde ptáš ostatních a nevíš si sám rady..
Ten kdo má tip jak dobře investovat, se zde jistě nebude o tom zmiňovat a tím si tak ohrozit výdělečný byznys..
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
20. 01. 2016 v 09:49Off-line davca20  (23/-/-)
Tak to vím přesně kam bych to dal do zlaté rezervy do zlata při nižší nakoupit a pak to draze prodat a dělat to tak furt tak se to vyplatí dělat
20. 01. 2016 v 15:54On-line Bahutom  (28/173/60)
Studovat školu je jedna věc ... k tomu můžeš studovat miliony dalších věcí :) po škole budeš expert zaměřený pouze na jednu oblast :) co takhle zkusit více oblastí ?
06. 02. 2016 v 21:55Off-line Betonica  (32/-/-)
Je třeba pochopit princip investor-investice. Krátkodobé investice jsou obecně buď hodně rizikové nebo málo výnosné, právě z jejich krátkodobé podstaty. To je jako zasadit strom a čekat, že do týdne začne plodit jablka.

Hodně likvidní jsou spořící účty, na kterých je ovšem nízký úrok, protože banky nemají ponětí, jak dlouho budou s investovanými prostředky moci nakládat. Existují různé poloficiální a neoficiální investiční nástroje, kterou nesou vysoký zisk, ovšem s ním je spojené velké riziko ztráty, napadají mě drogy a zbraně.

Ideální je investovat ve 3 horizontech. Model 30-60-90, tj. velmi likvidní portfolio prostředků ve spořících účtech, obvykle se udává trojnásobek měsiční spotřeby domácnosti. Druhý pilíř mohou být výnosnější stavebka, penzijka a další, kde jsou prostředky vázány výpovědní lhůtou, obvykle 30-90 dnů. Do těchto forem libovolně až do hranice, kdy peníze nepotřebuješ. A takové peníze pak investuj do 3. pilíře velmi málo likvidních nástroj s velkým zhodnocením, typicky umění, nemovitosti, zlato...

Nejhorší je nechat peníze ležet doma nebo na běžném účtu s úrokem 0,01% p.a., což po odečtení inflace /jakkoli je velmi nízká/ a poplatků dává v součtu záporný úrok.

Je třeba si to spočítat. Množství prostředků, horizonot, ve kterém předpokládáš, že je nebudeš potřebovat, očekávaný výnos a míru rizika plus vzít v úvahu likviditu, tj. za jak dlouho se k nim dostaneš v případě potřeby.

Za mě jednoznačně takto: 100.000,- na spořícím účtu, 1x stavebko na plnou měsíční palbu (tj. nejvyšší státní příspevěk), penzijko opět na plnou palbu až do výše státní podpory, životko dle libosti. Ostatní peníze do nemovitostí.
06. 02. 2016 v 22:04Off-line Betonica  (32/-/-)
@Fr.Ha: Tak určitě :) Myslíš, že poblázněná pedagožka mého formátu někoho uloví na státní podporu? :)
06. 02. 2016 v 22:36Off-line Betonica  (32/-/-)
@Fr.Ha: Nikdo tě nenutí využívat tyto služby. Každýho věc, ne? Nerozčiluj se, zpotíš se a budeš smrdět.
07. 02. 2016 v 13:50Off-line Anonym (David)
Betonica, díky :)
Přihlaš se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2017 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Vytvořili: Zdeněk Večeřa a  Michal Kutňák,  design: Lukáš Churý
Onload