Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Ukončil tu někdo SŠ a šel pracovat?

07. 06. 2016 v 16:14Off-line Anonym (kousekhousky)
Zdravim. Nepotřebuji nějaké rady od nezkušených - ptám se těch, kteří ukončili studium na své SŠ a šli pracovat. Je tu někdo takový? Dodělali jste si školu časem nebo to ještě máte v plánu? Jste teď spokojení? Mám dost velké nutkání tento krok udělat, kontakty na dobrou práci mám a maturitu bych si udělal případně časem, a tak se ptám...

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
07. 06. 2016 v 16:33Off-line adame1  (21/178/70)
Věříš, že si jí časem doděláš? Věříš, že v práci bude možnost postupu výš se základním vzděláním? Co až tě z práce jednou vyhodí nebo bude čas odejít... Věříš, že se pak jednoduše vrátíš do školy a všechno bude tak, jako bys ani neodešel? Tak v tom případě hodně štěstí :) Když už na té škole jsi, tak si jí dodělej :) Uvidíš, že pak nebudeš litovat toho, že máš maturitu, ale litovat toho, že jsi školu opustil, to můžeš kdykoliv a pak se těžko vrací :)
09. 06. 2016 v 20:54Off-line PetrEM  (23/182/75)
To si radši dodělej .. Nevím jestli je moudré , ty roky ve škole jen tak "zahodit" a jít pracovat.. Přece jen si můžeš sehnat brigádu při škole , pokud potřebuješ nutně prachy... Já šel makat hned po maturitě a po jednom blbém zaměstnání se na mě obrátilo štěstí a mám parádní flek .. A to hlavně proto ,že mám maturitu a umím perfektně cizí jazyk .. Souhlasím s kolegem výše .
10. 06. 2016 v 07:30Off-line colombo  (96/192/90)
Proč maturitu časem ??
10. 06. 2016 v 10:05Off-line Vlado2  (55/180/80)
Kdo byl před sto lety „vyučený“, mohl se časem stát mistrem či polírem a být všemi vážený. Tehdy výuční list nebyl samozřejmostí a vzdělanějších bylo pomálu.
Před padesáti lety ten, kdo nebyl ani vyučený, měl v životě už dost omezené možnosti. Dohrabat se k vyššímu postavení (a penězům) bez maturity bylo sice ještě možné, ale rozhodně ne snadné.
Dneska je maturita samozřejmostí. Její úroveň (obecně) sice není nic moc, ale bez onoho papíru jsi pro zaměstnavatele téměř nezajímavý. Že jsou požadavky na kvalifikaci leckdy naprosto nesmyslné? To ano. Ale musíme je vzít na vědomí.
Představa, že si lze vzdělání doplnit kdykoli během života a dotyčné požadované lejstro získat „někdy časem“, je sice krásná, ale jen velice obtížně uskutečnitelná. Podívej se, kolik z přihlášených k dálkovému studiu dojde až do vítězného konce!
Už nikdy nebudeš mít ty podmínky, které máš dnes. Vše zapomenuté se budeš muset naučit znovu – a bude toho hodně! Budeš mít málo času i peněz – na placené studijní volno zapomeň! Učení ti každým přibývajícím rokem věku poleze do hlavy stále pomaleji!
A případný nový zaměstnavatel nepočká, až (jestli) si „někdy“ doplníš školu.
Přihlaš se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2017 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Vytvořili: Zdeněk Večeřa a  Michal Kutňák,  design: Lukáš Churý
Onload