Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Problém se spánkem

27. 02. 2017 v 19:50Off-line Anonym
Zdárek. Zajímá mě jestli zde má někdo problém se spaním a jak ho řešíte? Jsou prášky na spaní ta správná volba? Je mi teprv 18 a tak sem mi do toho zrovna dvakrát tolik jít nechce, ale minimálně 4 dny v týdnu mám problém se spánkem. I když to neni zase tak extra tragický, přesto cejtim, jak mě to pomalu užírá. Většinou se snažim usnout 2-3 hodiny a to i přes to, že se mi chce spát. Prvně jsem myslel, že to je kvůli lehčí depresi, ale teď si myslím, že je to spíš genetická záležitost. Poradí mi někdo, kdo je/byl ve stejné situaci? Jelikož vstávám do školy v pět ráno, je to docela peklo. Díkec. A alternativa jako brko nebo jedno pivko si nechávám jen na víkendy, takže to radši vynechte. :D
27. 02. 2017 v 20:22Off-line Anonym
Díky. Ale zajímala by mě jedna věc.. zda-li jsou tyhle moje 2-3 hodiny ještě docela přijatelný, nebo je to už takovej menší hardcore?
27. 02. 2017 v 20:36Off-line HardMode.Vesporax  (28/170/60)
Není lepšího než si obout bagančata a před spánkem udělat pár koleček kolem sídliště, bloku, jít se provětrat. - Osobně vyzkoušeno a během dnů s přívětívým počasím bohatě užíváno.
V případě, že seš pokročilý hulič dá se usnou aj s maruškou v posteli. Prášky na spaní nech feťakum.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
27. 02. 2017 v 20:37Off-line Radas97  (26/180/78)
Mam taky docela velký problém se spánkem a dokonce i obvodní lékař mi nebyl schopen efektivně pomoci, doporučil mi konzultace s psychologem, protože většina problémů se spánkem je podle ní psychického rázu, takže to klidně může být doznívající efekt tvých předchozích depresí, stejně jako u mne. Já osobně se ještě neodhodlal jít k tomu psychologovi z toho důvodu že s nimi nemám dobré zkušenosti z jiných situací, ale pokud ty nemáš problém s jeho návštěvou, mohl by ti s tvým problémem pomoci.
27. 02. 2017 v 21:04Off-line AintThatTheTruth  (29/-/-)
Na mne treba nepusobily ani ty nejsilnejsi co meli v lekarne ktere nebyly na predpis :D

Nastesti se mi to stava ojedinele ale fakt, obcas sem treba celou noc vzhuru, hruza :(
01. 03. 2017 v 02:02Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Za to můžou buď starosti nebo dlouhé vysedávání u LED monitorů, případně kombinace obojího. :-P
01. 03. 2017 v 03:35Off-line ozvien  (73/-/-)
Vytvoř si usínací ***uál /četba/ a myslím, že zkus Zolpidem, ale ne celou polovinu jestli ti to pomůže. Mám zkušenost, že to neusínání se po delší době fixuje a dá se to těžko odstranit.
01. 03. 2017 v 10:12Off-line Peta80  (43/187/-)
Pokud je to 2-3h pravidelne, tak mi to normalni neprijde, obzvlast jestli se ti spat chce. Pokud nevis (ano, vim zes psal, ze si neco myslis), co je pricinou tech problemu, tak bych to urcite konzultoval na tvem miste s doktorem. Muze to byt psychologicky ale i fyziologicky problem. Fakt zkus nejdriv obvodaka (aby se vyloucil/potvrdil ten fyziologicky problem) a eventuelne pak psychologa/psychiatra.
08. 08. 2018 v 12:22Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
V zájmu každého by u monitoru/televize měla být trvale nastavená teplota barev menší jak 6500k a hodnota jasu nastavená na hodně málo a to i přesto, že tím přijdete o krásně syté barvy a jasný dynamický obraz. :-P
08. 08. 2018 v 13:41Off-line david1055  (30/168/55)
Já mám uplný problém se spánkem ale ten je narušený mim denním pití alkoholu až vypiji 6-7 piv tak jdu potom spát jinak bych nespal i dvě noci
08. 08. 2018 v 14:18Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
David: Quentiapin :-P
08. 08. 2018 v 17:18Off-line Betonica  (39/191/93)
Otazka zni jinak: Co delas proto, abys vecer hladce usnul? Mas behem dne, tj. idealne od rana, dostatek aktivit dusevnich i telesnych? Dodrzujes zasady psychohygeiny (zejmena dulezite pri zminene depresi)? A co zivotosprava? A jak to mas s pravidelnosti spanku?

Ptam se takto zamerne, protoze pracuju jen dusevne a tak mi nekdy schazi telesna unava. A prochazky se psem nebo prace doma me neunavi dostatecne. Nekdy citim, ze neusnu. Tak jdu i v noci ven a chodim tak dlouho, dokud se nedostavi pocit tepla ve svalech (tak nejak bych to popsal). Nedeje se to sice moc casto, ale treba po zmene v zivotnim rytmu jsem takhle chodival kilometry denne.

Je jasne, ze leky na spani jsou jednoduchym resenim. Polknes prasek, ucinna latka v nem donuti chemii hormonu, aby navodily spanek. Problem tkvi ale v mechanismu ucinku. Hypnotika/sedativa neresi pricinu nespavosti. Jen prebiji aktivitu mozku, kterej tak oblbnutej jakoze usne. Navic, a to je dulezite, je vetsina leku na spani dlouhodobe navykova. Pokud mas i lehkou depresi, jevi se jako lepsi reseni nasazeni antidepresiva se sedativnim ucinkem, tj. bere se na rozdil od vetsiny jinych AD pred spanim. Jmenuje se T***tico a v pripade indikace ho muze napsat i obvodni doktor. Neni navykove, jen je potreba dlouhodobe uzivani a posleze postupne vysazovani. Existuji i rostlinne alternativy, ktere jsou na rozdil od chemie nenavykove a muzes je uzivat temer bez omezeni. Trezalka teckovana se uziva coby prirodni antidepresivum (pozor!, nikdy nekombinovat s AD od lekare!), existuje pripravek Persen pro harmonizaci dusevnich pochodu, pomerne ucinny je odvar z korene kozliku lekarskeho nebo medunky lekarske. Nekomu pomaha teple mleko s medem, jinemu cist si chvili v posteli, dalsimu vybou*** se intimne. Metod je vice a vsechny je muzes vyzkouset.

Stale bych se ale priklonil k reseni priciny. Tj., jak jsem psal vyse. Zjistit pricinu, proc nemuzes usnout. Mas tizive myslenky? Honi se ti hlavou uplynuly den? Mas nejake zivotni trable? Nejsi moc nebo malo najezeny? A tak dale. Na webu najdes pomerne slusne materialy o spanku.
08. 08. 2018 v 17:47Off-line david1055  (30/168/55)
Lukino_Luk :co že
08. 08. 2018 v 17:48Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Tabletka. :-P
08. 08. 2018 v 18:52Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Betonica: T***tico bych jim tady moc neradil, protože je po něm velká chuť k jídlu a z toho pramenící přibírání na váze (OMG, katastrofa pro všechny zdejší sexouše, kteří se tu chlubí svými nahatými hubenámi břichy) a zvyšuje též sexuální nadrženost, což je taky problém vzhledem k tomu, že si tu hodně lidí v poradně stěžuje, že se hrozně rychle udělá. S T***ticem by se udělali do sek***y. :-P
08. 08. 2018 v 19:05Off-line Kunacek  (29/180/67)
Tu svojí televizi jsem zpravil o tom, že bude spravena.
08. 08. 2018 v 19:37Off-line Betonica  (39/191/93)
@Lukino_Luk: Ani jedno z toho, co popisujes, jsem nezaznamenal. Nicmene, a to je dulezite rict, volba AD je dlouhodoba zalezitost, protoze nejsme stejni. Mne osobne treba AD prvni volby - (es)citalopram udelal jen zle. A jinym zas vyhovuje. Nicmene trazodon v T***ticu je jedina ucinna latka ve sve skupine. Alternativa neni.
08. 08. 2018 v 20:00Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
T***tico mi na spaní pomohlo jen na začátku, pak už nezabíralo vůbec. A jinak na ty mnou popisované vedlejší účinky se upozorňuje i v příbalovém letáku.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload