Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Může úraz hlavy způsobit změnu orientace?

12. 03. 2017 v 18:40Off-line Anonym
Chtěl bych se zeptat, zda někdo neví, třeba z mediků nebo tak, jestli je možný, a případně jak, aby např. heterosexuál po úrazu hlavy se stal homosexuálem. Jednou jsem četl, že se to stalo někomu. Je to možné?
12. 03. 2017 v 18:44On-line Richard33  (44/185/80)
Jistě, proto se homosexualita léčila lobotomií (to se měnila orientace z homosexuální na žádnou) :-)
12. 03. 2017 v 19:00Off-line Anonym
Richard33. To je teďka nějaký vtípek, nebo to myslíš vážně? Slyšel jsem, že heterosexuální muž po úrazu se stal homosexuálním. Tak nevím, zda je to kachna nebo je to nějak v unikátním množství případů nějak možné...
12. 03. 2017 v 22:03Off-line radomir  (40/183/75)
Tak jistě, orientace je záležitost hlavy a velký úraz může způsobit změnu orientace...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 03. 2017 v 22:28Off-line Lukas6  (29/185/76)
To si nemyslím, úraz hlavy môže podľa závažnosti spôsobiť rôzne komplikácie ale zas aby to spôsobilo zmenu orientácie tomu veľmi neverím.
12. 03. 2017 v 22:30Off-line kloudik  (38/182/80)
Do hlavy nikdo nevidí tak se to s jistotu asi vyvrátit nedá
12. 03. 2017 v 22:51Off-line manon123  (24/-/-)
Myslím že změna orientace je možná , ale šance že se tomu tak stane je podle mě nula nula nic. Sexuální orientace je souhrnem mnoha podnětů zrakových , hmatových , čichových apod. a tím pádem si myslím, že by muselo dojít k rozsáhlé poruše mozku aby došlo ke změně orientace což je podle mě nepravdpodobné aby se daným způsobem ovlivnila všechna podnětová centra v mozku ovlivňujících sexualitu. Je to jen moje teorie.
12. 03. 2017 v 22:52Off-line BussterX  (103/130/150)
Neručím za správnost, ale na jisté nejmenované naprosto nekonkurenceschopné (je to takto korektní? :D) buznaseznamce před pár lety jsem si psal s týpkem, kterej se snažil vypořádat se skutečností, že se zbudil z narkozy po operaci po těžké automobilové nehodě a začali ho vzrušovat muži údajně... podle toho jak jsme si psali a jak na mně působil, to opravdu mohlo být reálné... byl z toho zmatený, přijal jako fakt že se vzbudil jako buzik, a snažil se najít chlapa na sex páč na něj měl prostě chuť, ale bylo to pro něj nové a furt doufal že zas dostane chuť na baby, nestal se z něj bisex ale prostě už ho baby nerajcovali, a to je pro chlapáka asi šok :D neručím za to že mě netrolil, klidně to připouštím, ale působil věrohodně
12. 03. 2017 v 22:53Off-line tvardet  (25/166/73)
Asi stejná šance jako potkat jednorožce...
12. 03. 2017 v 23:26Off-line BussterX  (103/130/150)
No možná je to ještě jinak ... já sám jsem spal s holkama dost dlouho, kluci se mi líbili odjakživa, ale jaxi právě proto, žer neexistovala "propagace" homosexuality za totáče tak jsem netušil že su bazerant páč jsem byl mužný svalnatý drsoň a jezdil jsem na čundry pod širák a buzik přece musí bejt zmalovaná tetka... prostě jsem kopíroval stereotypy většinové společnosti a kdyby mi někdo řek že su bazerant tak bysem mu urazil hlavu... došlo mi to až po dvacítce věku a pár let jsem se s tím vypořádával než jsem to zpracoval... takže možná, že to má někdo podobně jak jsem to měl já, je neuvědomělý gay, a prostě po havárce či jiným úrazu se mu v hlavě rožně - odbourá se nějaký blok... to zní logicky celkem...
12. 03. 2017 v 23:28Off-line cortisol  (28/171/68)
Možné je všechno.
13. 03. 2017 v 01:20Off-line Mr.Anonym  (27/-/60)
Spíš ne, mozek homosexuálně orientovaných jedinců doprovázejí max. specifické mikrozměny v hypotalamu, ale jinak se na základě třeba fMRI nic takového poznat nedá. Nejedná se o "mozkovou poruchu". Je však možné, že se při úrazu třeba mírně naruší centrum sebekontroly - a dotyčný si začne uvědomovat to, co si uvědomovat nechtěl. Nicméně to by se projevilo i v jiných oblastech.
13. 03. 2017 v 01:25Off-line cortisol  (28/171/68)
Právě proto, že funkčně nejde nikde nic najít (ono i metodologicky je to celkem problém - jak aktivovat ""centrum sexuality""?), tak nejde přesně lokalizovat tyto vlastnosti do nějaké oblasti. Tudíž nějaký větší inzult může způsobit změnu v tomto smyslu. Mozek je nevyzpytatelný :-)
13. 03. 2017 v 09:42Off-line johnj  (40/186/82)
Takže nemlátit kabelkami po hlavě - hrozí heterosexualita!
13. 03. 2017 v 14:20Off-line RayOfTheLight  (24/180/65)
Samozřejmě, že je to možné homosexualita je psychická = je TO v hlavě :) takže když se jebneš do nějaké určitého místa nebo více míst v hlavě ? :O tak se to asi stát může, ale jaká je šance, že se jebneš přesně tam a nikde jinde? :D Asi velmi malá.
13. 03. 2017 v 15:24Off-line BussterX  (103/130/150)
Rayi, je to trochu jako kdybys do PC praštil kladivem a z OS Windows se stal přes noc OS Linux :D:D spíše je to tak, že v tom PC sou Linuxi celou dobu ale po raně kladivem z PC odpadne samolepka s nápisem OP Windows :D
18. 03. 2017 v 20:52Off-line David.Taylor  (28/163/95)
Jsem zdravotní bratr, a budu psát absolventskou práci na mozek.
Můj názor: Nedá se to po úrazu změnit. Je to vrozené. Jediné, co jsem fakt na vlastní oči zažil, byl mladej chlap, kterej po dvojitém úrazu hlavy neměl zábrany. Byl vtíravej, vedl sexuální kecy, ale nemohl za to. Byl hetero a hetero zůstal...
18. 03. 2017 v 23:54Off-line cortisol  (28/171/68)
To že jsi to neviděl neznamená, že se to nemohlo stát. Třeba:

"Miller et al. described 4 further patients who developed a change from what was previously a stable and established pattern of sexual behaviour. 3 of them had nontraumatic lesions in or near the limbic system. 2 previously heterosexual men developed pedophilia and uncharacteristic voyeurism respectively, and a heterosexual woman developed homosexual orientation. Limbic encephalitis, characteristic of rabies, is ***ociated with acute sexual disinhibition; a similar picture was seen chronically in a young woman who suffered young childhood encephalitis (lethargica?) (Poeck and Pilleri, 1965) " - http://www.medlit.net/…Head-inj.htm
19. 03. 2017 v 04:49Off-line Tycz  (44/180/72)
-----Jak jsem již jinde zmiňoval, drtivá většina lidské populace nosí ve vlastní intimitě vícenež jednu sexualitu.
-----Aby člověk mohl fungovat ve své okolní společnosti, má už i vrozeně ve svém mozku uloženy podněty k potlačování případných jiných anebo nechtěných sexualit. Činí tak po určitou dospívající i dospělou dobou svého života prakticky podvědomě, respektive nevědomě, a využívá jen jednu možnost sexuality, která je mu nejbližší.
-----Je pochopitelné, že po eventuální nehodě doprovázené těžším poraněním mozku může (spíšenež jednoznačně měnit svoji sexualitu) mít porušené centrum rovnovážného intimního myšlení.
-----Tím může docházet ke snížení schopnosti mít či využívat podněty k potlačování dosud nechtěných forem svého fyzického i duševního působení.
-----Nemusí se tedy jednat jen o sexualitu, často dochází ke změnám v chování, komunikačním jednání, naruší se např. i jeho sebepoznání, mění vztahy s rodinou, případně se stahuje do jakési ulity anebo naopak začíná používat hůře akceptovatelné formy jednání, jako např. agresi, nechuť ke vnímání svého okolí atd. atd.
-----Je tedy jasné, že důsledkem poškození hlavy, resp. mozku, může dojít i ke změnám duševního stavu také v oblasti sexuality.
-----Takto postižené osoby si často nevybavují svoji původní sexuální orientaci, a zkoušejí vědomě jiné formy, které ještě jsou schopny vnímat a eventuálně je v hlavě třídit.
-----Další stavy, vedoucí ke zlepšení vnímání a obsluhy mozku, mohou postupně umožnit i návrat k původní sexuální orientaci jedince.
-----Typické jsou podobné duševní změny i u lidí starších, kdy sexuální orientace už nemusí být zátěží a kdy byť i své malé fyzické změny tyhle osoby rádi využijí k dosud neobvyklým či neznámým svým aktivitám.
-----Naprosto typické jsou tak i choutky heterosexuálních mužů nad 40 let intimně se sdružovat s mladíky široce kolem 20 let věku.
-----
-----
MUDr. Macej Tycz sg
19. 03. 2017 v 05:28Off-line Tycz  (44/180/72)
-----Nutno si ještě uvědomit, že postižením mozku mohou nastat i jiné problémy než výše zmiňované. Například postižení motoriky pohybového aparátu, zažívacího traktu, krevního oběhu či problémy s dýcháním apod...
M.T.
26. 03. 2017 v 15:13Off-line esthetique  (41/-/-)
Nedavno jsem na BBC slysel rozhovor s amikem, kterej po urazu hlavy z niceho nic umel hrat na piano a skladat na klaviru hudbu. Podotykam, nebylo to jedna pani povidala, byl to ROZHOVOR S DOTYCNYM. vysvetlival, ze predtim hrat neumel a noty neznal a ze ani ted nesklada hudbu podle osnoveho klice, ale ze tony vnima jako vibrace nebo jako sled barev a podobne. A nekde v mozku se mu to preklada do not, ruce mu to pak zahrajou na klaviru a teprve dodatecne je schopnej to zapsat do osnovy ve forme not.....takze, nerek bych, ze zmena oeientace timto zpusobem je nemozna, ale v narazce na Okna vesmiru dokoran je asi tak pravdepodobna, jako ze uragan se prozene vrakovistem a ze zbytku aut posklada zbrusu novy B747 Jumbo Jet... zcela vyloucit to nelze, ovsem pravdepodobnost je miziva
Takze tak
25. 06. 2020 v 18:35Off-line kent  (47/-/-)
Mucl určitě spadnul na hlavu a teď ani neví, co je za rok, protože odpovídá na dotazy, který už dávno nejsou aktuální.
25. 06. 2020 v 19:21Off-line Honic123  (17/170/70)
Já si myslím, že správná otázka je, jestli to jde i naopak, protože to by mohlo udělat spoustu takovejch těch gayů, co se s tím nedokážou smířit šťastnými (samozřejmě se neručí za to, že to přežijou)
26. 06. 2020 v 14:06Off-line LionCz  (30/184/70)
Vzhledem k tomu, ze orientace se muze menit i vekem, tak by se mohla i nemusela menit urazem do hlavy.
26. 06. 2020 v 15:22Off-line Fgjk  (21/195/90)
Že by nějaké zkušenosti?
26. 06. 2020 v 15:42Off-line Patrik444  (21/166/51)
Na sexualitu to nefunguje, ale znam pripady kdy se jeden clovek uhodil do hlavy, a od ty doby je z nej ubohy anonymni troll :)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload