Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Práce na živnosťák

08. 12. 2017 v 20:19Off-line Anonym
Ahoj, chci se vás zeptat.Jaký máte názor na práci na živnostenský list? Šli by jste do toho, nebo máte někdo nějaké zkušenosti? Jsem teprve student a rozhoduji se co bych jednou chtěl dělat a bavil by mě realitní makléř, ale bohužel ve většině případech jde právě o práci na živnostenský list a tak nevím, jestli by to byla dobrá volba...:/ :-)
08. 12. 2017 v 20:28Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Keď je to v danom obore tak zaužívané tak v čom je problém? Založenie živnosti nestojí skoro nič, je to rýchle a kedykoľvek môžeš živnosť zrušiť. Pri troche podnikavosti dokonca využívanú živnosť môžeš využiť viacnásobne.
08. 12. 2017 v 20:29Off-line denis159  (26/170/60)
Na živnosť sa moc neoplatí pracovať :) tam je to všetko komplikované ohladne odvodov atď. takže keď si študent, určite by som ti nedoporúčal sa púštať do tohto :) Aj ja som to už skúšal, keďže k brigáde som potreboval živnosť :) nesprav tú chybu čo som spravil ja, je to p**ovina ešte v našom veku :) Živnosť sa oplatí mať vtedy, keď rozbiehaš niečo malé, a nie keď si obyčajný zamestnanec
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
08. 12. 2017 v 20:34Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Prečo by sa to nemalo oplatiť? Pokiaľ má už konkrétnu ponuku a je pripravená zmluva, nech si tú živnosť založí však nejaký základ tam určite bude mať a ak nie, nech si to dohodne tak aby nemohol byť v strate. Na všetkom sa treba dohodnúť a ak sa nebude dať, tak ju no nezaloží a skúsi niečo iné alebo to skúsi neskôr keď bude mať istotu že bude mať dostatok zákazok aby sa mu to oplatilo. Odvody platíš tak či tak, pri živnosti s tým treba tiež rátať. Je treba poznať svoju cenu a cenu ktorá musí byť na faktúre aby si dostal svoju cenu, kto sa nevyzná (poznám takých) tak pracuje na živnosť za 3 e / hod brutto a nemá ani garantované hodiny, tu padne na držku.
08. 12. 2017 v 20:52Off-line denis159  (26/170/60)
O tom hovorím, za to hovorím že popri škole živnosť určite neodporučujem :)
08. 12. 2017 v 20:59Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
To sa nedá takto všeobecne povedať. Navyše študenti sú oslobodený prvý rok od niektorých odvodov.
08. 12. 2017 v 21:08Off-line denis159  (26/170/60)
FelixGabriel: Nie len študenti :) všeobecne podľa zákon, každý, kto si zoberie živnosť je prvý rok oslobodený od odvodov. A po tom roku sa rozhodnete, či má zmysel pokračovať v živnosti, alebo ju zruši
08. 12. 2017 v 22:14Off-line Anonym
Asi jste mě špatně pochopili..:/ Já psal,že jsem student a že se teprve rozhoduju co budu dělat (po studiu). Při studiu bych to nezvládal :/ :-)
08. 12. 2017 v 22:47Off-line LFA  (25/178/94)
Zalezi na oboru zivnosti. Obecne ale nevidim o nic vetsi riziko, nez byt nekde zamestnany. Samozrejme je to papirovani navic, ale taky treba prachy taky.
08. 12. 2017 v 23:00Off-line pajasb  (27/200/85)
Živnostenský list je super,akorát je třeba si pohlídat daně jednou ročně.Dělám obchodního zástupce na živnost a je to lepší než být zaměstnán.Více volného času a více peněz:)
09. 12. 2017 v 00:36Off-line fopolo  (28/186/82)
Já mám živnosťák od střední a už bych asi neměnil. Uvidíme po škole, jak bude vypadat velikost odvodů, ale do té doby doufám, že nahoním dostatečný příjem. Papírování máš jednou ročně a vydat fakturu je otázka 5ti minut...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 12. 2017 v 00:59Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Jako, je z toho víc peněz, ale fakt se musíš ohánět, s živnosťákem máš prostě příjem od výkonu, ne od hodiny. Z dlouhodobýho hlediska doporučuju ten živnosťák co nejrychleji přeměnit na obchodní společnost se zaměstnanci, budeš mít víc peněz i víc volnýho času, než kdybys všechno dělal sám.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 12. 2017 v 13:09Off-line tropikboy  (37/178/72)
S živnostenským listem máš postavení podnikatele. Obecně lze říci, že za škodu odpovídáš v plném rozsahu (nevím co přesně budeš dělat, někde je povinné pojištění, někde může být zvláštní rozšířená odpovědnost za škodu). Jako zaměstnanec odpovídáš do výše 4,5x svého hrubého platu a mimo případů stanovených zákoníkem práce je vyžadováno nedbalostní zavinění, jako podnikatel budeš za určitý druh škod odpovídat bez ohledu na zavinění. Je možnost pojištění odpovědnosti za škodu (jak pro zaměstnance, tak pro podnikatele), ale vždy je tam spoustu výluk.
10. 12. 2017 v 17:42Off-line nadrzenejsamec123  (102/170/52)
Já bych na živnostenský list nikdy dělat nechtěl jelikož nevíš co se může přihodit, já raději budu makat normálne v práci kde mám jistotu mzdy každý měsíc,než jako živnostník makat i když mohu mít více peněz ale může se něco podelat tak ty jako živnostník zacalujes všechno, není to jednoduché makat na vlastní pěst.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload