Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Lidé ze zahraničí milují Prahu, proč ne Pražáci?

11. 12. 2017 v 18:37Off-line Anonym
Začínám se teď zabývat tím, že Prahu milují spíše cizinci než češi. Na YouTube najdete několik zahraničních YouTuberů, kteří mluví o tom jak se jim v Praze líbí a, že je to jedno z nejkrásnějších měst v Evropě (toto se dočtete také ve spoustě článcích na internetu, zadejte si do googlu: the most beautiful city in Europe a divte se, většinou je Praha mezi top 10). Takže Prahu, chválí zahraniční YouTubeři a taky spousty zahraničních internetových stránek. Přijde mi, že se Pražákům v Praze nelíbí proč?
11. 12. 2017 v 18:42Off-line densiel  (26/171/66)
Protože tráva u sousedů je vždycky zelenější jak se říká! Když jdeš do restaurace, dáš si tam oběd, pobavíš se a určitě se tam budeš chtít vrátit. Teď si, ale představ, že by si tam musel pracovat. Třeba vařit. To už by se ti tam tolik nelíbilo co? Je to to stejné jako když ty jedeš do Egypta, budeš říkat jak je tam krásně, ale chtěl bys tam žít? Asi ne. A navíc spoustě lidem se nelíbí město ve kterém žijí. Tohle zase sleduji já. Ostráváci si stěžují na Ostravu, ústečáci na Ústí a tak dále. Když seš v nějakém městě celý život tak se ti to časem přestane líbit. Zkus každou hodinu poslouchat svou oblíbenou písničku a nebo si každý den k obědu dát tvé oblíbené jídlo. Myslím, že to vydržíš tak týden.
11. 12. 2017 v 19:12Off-line pauxi  (49/178/79)
Tak Brno to je uplně něco jiného, ještě jsem neslyšel , že by si někdy někdo z Brna stěžoval
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
11. 12. 2017 v 19:18Off-line sweet_boy  (22/184/74)
Protože kvůli těm turistům... Jsem šel v sobotu na Staromák... Bezva nemůžu jít na náměstí protože tam je lidí jak srač*k... A řídí to tam policajti... :D Fakt TOP... Zlatý trhy na Míráku... No tak třeba kvůli tomu se mi moc Praha nelíbí :/ Jinak je nádherná, o tom žádná... Jen je tam moc turistů, ale to je v každém hlavním městě takže smůla... :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 12. 2017 v 19:50Off-line patrickcaava  (28/164/50)
Ono to bude tím, že Pražáci, zejména rodilí, to nevnímají jako nic extra. Kdežto turisti jsou ohromeni architekturou, památkami, kulturním životem... Jako Praha je hezká, ale každý Čech byl za svůj život v Praze nespočetněkrát, takže si myslím, že to prostě nevnímáme jako nic speciálního. Je to to samé, jako když chce jet každý druhý Čech do Londýna, jelikož mám v Anglii rodinu, tak mi Londýn nepřijde nic moc, pokud pominu pár skvostů jako jsou parky atp...
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 12. 2017 v 22:11Off-line Falco  (32/185/90)
Nejsem rodilý Pražák, bydlím tady cca 6 let a v rámci ČR bych ji za jiné město neměnil ani náhodou. Nejen že je opravdu nádherná (a kdo tvrdí, že ne, tak byl asi na špatných místech), ale hlavně má neskutečného genia loci, v rámci ČR může v tomto podle mě konkurovat jen Olomouc. Navíc je dostatečně velká na to, aby poskytla vyžití ve všech směrech kulturních, sportovních i jiných a tu tolik žádanou anonymitu, kterou s sebou velká města nesou. Zároveň je ale dostatečně malá, abyste se všude dostali v přiměřeném čase. Pro mě neexistuje v ČR lepší místo k životu, než je Praha (nebo samota někde u lesa, ale to je trochu jiný příběh). A na závěr jeden postřeh: znám pár rodilých Pražáků a všichni josu úžasně nechutní pragocentrici :D
11. 12. 2017 v 22:25Off-line HardMode.Vesporax  (28/170/60)
Pražáky v ČR nechceme.
11. 12. 2017 v 23:29Off-line i8051  (53/184/97)
Brno? To je ta dira za plotem cestou do Chorvatska, ne? Tam nekdo fakt zije? :-)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
12. 12. 2017 v 00:19Off-line Haru  (26/-/-)
V Praze bydlím sotva 3 měsíce, tak zatím těžko soudit, ale neřekla bych ani, že jí miluju, ani, že bych jí neměla ráda. Po kulturní stránce je to hodně zajímavé a inspirativní místo. Hlavní nevýhoda je právě všudypřítomný turismus a tomu nastavené ceny a služby v centru. Ale i tomu se dá vyhnout, jen je potřeba vědět, kam zajít :) Doporučuju se kouknout na Streamu na Hones Guide, jsou tam tipy na celkem zajímavá místa :)
12. 12. 2017 v 00:26Off-line shiroReloded  (30/178/85)
I8051: Ano, někdo tam žije, já byl 5 let jeden z těch chudáků :D

Praha je skvělá k životu bez auta, jestli chceš začít nesnášet život v Praze, pořiď si auto ;). Jinak proč turisti milujou Prahu je jasný, oni totiž většinou chodí jen mezi Václavákem a Hradem, a když už jdou někam bokem, tak maximálně do hotelu. Takže z těch míst, kde žijou pražáci toho moc nevidí, vlastně teda spíš vůbec nic. Protože v tom historickým jádru vlastně nikdo ve skutečnosti nežije.
12. 12. 2017 v 09:45Off-line i8051  (53/184/97)
Shiro .. kdyz vis KUDY a KDY po Praze jezdit, nemas s dopravou zadny problemy :-)
12. 12. 2017 v 12:39Off-line esthetique  (41/-/-)
Je to asi jako rozdil mezi tim se prochazet filmovyma kulisama a stavet je/a pak zase bourat.
navstevnici maji casto stesti, ze je za kratky pobyt v Praze nestihne okrast smenarnik, taxikar, prodavac v obchode, cisnik v hospode a nakonec ze ho nezmlati policajti, kdyz se v metru zastane Vietnamce, ktery jel na cerno a parta revizoru si mysli, ze ho za to muzou ukopat k smrti.....
podivej se na me, ja treba jsem v Praze strasne rad.... VZDYCKY NA PAR DNI....
12. 12. 2017 v 12:45Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Upozorňuju, že směnárníci nikoho neokrádají (pokud se teda nebavíme o tzv. vexlácích, co lidem slibujou 29 Kč za Euro, ale dávaj jim Běloruský Rubly), to jen lidi neuměj číst nápisy a když jim dáš k podpisu předsmluvní podmínky (v češtině i angličtině), tak si je nepřečtou, a pak se diví, kolik vlastně dostali. ;)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
13. 12. 2017 v 22:57Off-line esthetique  (41/-/-)
Uz samotny fakt, ze nemate Euro, je okradani. zavazali jste se pri vstupu do EU ho prijmout a od te doby prosustrovali a rozkradli miliardy (tech Eur), ale to je jina diskuze
13. 12. 2017 v 23:42Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Česká Republika se zavázala, že Euro přijme, ale naštěstí se nezavázala, kdy to Euro přijme. Vzhledem k zemím, jako je Řecko, Itálie, Španělsko atd. si myslím, že je jedině dobře, že Euro nemáme. Takže bez ohledu na to, jestli to je, nebo není okrádání, je to zcela v souladu s tím, k čemu se Česká Republika zavázala a vzhledem k síle naší měny i ku prospěchu zdejších obyvatel.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
15. 12. 2017 v 01:48Off-line markus04  (44/180/125)
V Praze bydlím/pracuji 10 let, po 5 letech mě Praha začla unavovat, vadila mě hektičnost, netolerantnost v dopravě, tipy lidí, atd. Proto jsem na víkendy či na pár dní rád utíkal do rodné Plzně..ve které je život klidnější a žití lepší než v Praze. Po nějaké době jsem i v Plzni nenacházel ten klid který jsem postrádal..proto jsem začal jezdit do Karlových Varů a do Mariánských Lázní, kde ten klid, pohodu, čistotu v centru nacházíte..po několika dnech strávených v těchto lázeňských městech mě to ale táhne opět do Prahy, i přes to že za týden či dva budu opět chtít zase pryč z Prahy...
15. 12. 2017 v 07:45Off-line esthetique  (41/-/-)
ShiroReloade: b***cku bez se zeptat majitele jakekoliv firmy, ktera dodava nebo odebira do/z EU v jake mene ma predevsim svoje bankovni ucty, jednou mesicne ucmrdnou par eur na korunovy ucet, aby bylo na vyplaty, ktere b***ckum jako je Shiro musi ze zakona vyplatit v CZK (Ceskych Z******ych Korunach) jinak vse I CESKE FIRMY MEZI SEBOU JEDOU V EURECH. neco si o ekonomice nastuduj a pak tu blbe kecej....
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
15. 12. 2017 v 19:44Off-line yperit  (91/186/68)
Já jsem vždycky nejraději,když z Prahy odjíždím,tak pár památek tu máme,ale srovnávat s Paříží, Vídní anebo třeba Londýnem Prahu nelze. A to jak do množství a kvality památek,ubytování,strava,všechno. To se mi nesrovnatelně lépe žije tady v Ostravě. I ten Landek jsme měli obydlený dřív,než na Říp dorazil praotec Čech a měl ten d***lní nápad usadit se na soutoku Vltavy a Labe místo soutoku Odry a Ostravice.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
15. 12. 2017 v 19:52Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Protože lidi ze zahraničí se dostanou vždycky jenom na Karlův most, na Václavské náměstí, prohlédnou si Orloj, Vltavu, památky... Zatímco Pražáci den co den jezdí špinavým metrem, které je plné bezdomovců a feťáků, bydlí v hnusných a předražených šedivých sídlištích a nemají nikde v Praze ani chvilku soukromí.
15. 02. 2018 v 09:40Off-line Coyote  (95/185/72)
Proc? No protoze Praha je pro turisty cenove atraktivni. Sezenes tam relativne slusnej hotel/hostel za pekny penize, jidlo v restauracich je pomerne levne, pinta piva stoji v UK 3.75+, panak neceho (25ml) 2.50+, vim ze v Praze je jeden strip Bar primo na vaclavaku kde mas (bylo) pivo za 99 Kc ale mel si k tomu strip zdarma*. I pro cloveka co vydelava v UK minimalni mzdu (7.50 na hodinu) je Praha idealni a hodne levna, protoze se v Praze dalo dat odpoledni menu za 100 Kc (v centru), tady za to mas tak bagetu :D

Takze vyrazit do Prahy na par dnu se slusnejsim platem ze zahranici je uplne idealni dovolena, ale vyzit v Praze s ceskym platem je ale uplne neco jinyho.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
15. 02. 2018 v 13:27On-line idea  (39/170/-)
Ano je pravda, že v Praze se snaží turisti jít hlavně na ty vyhlášené místa, sám jsem tam byl jako turista a vůbec celkově tak max. 10x za celý život. Jako možná jednou bych tam chtěl zkusit bydlet. Za to v Brně jsem byl tak 100x, možná i vícekrát :D , ale taky neříkám, že to je špatné město k bydlení, ale Praha je Praha...
16. 02. 2018 v 00:33Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Esthetique: Jsem majitelem firmy, moje matka je majitelem firmy, a v rámci širší rodiny a přátel mám cca 10 dalších majitelů firem. Účty v eurech nikdo z nich nemá a cokoliv dostávají v eurech, snaží se hned vyměnit za český. Jestli je tady někdo blbeček, kterej blbě kecá, tak já to vážně nejsem. BTW: z ekonomiky jsem maturoval. ;)
16. 02. 2018 v 01:16On-line BussterX  (103/130/150)
Už sem se bál že pracuješ šíro :D jsem rád žes neklesl na samé dno lidské společnosti mezi pracujíicí plebs a že jsi hrdým majitelem firmy na prodej dešťových přeháněk nebo na něco podobně užitečného :D jinak si dělám p***l samozřejmě, znám podnikatele co ukončili živnost a šli rači pracovat protože ve své firmě dřeli 25 hodin denně a tak rači zapluli do davu pracujících :D k tématu (teda skoro k tématu) - pražáci jsou zvláštní odrůda...mají fakt jinou povahu než většina čechů a moraváků, teda tím myslím ty pražský naplaveniny, ne rodilý pražáky... do prahy se stahují kariéristiká sebevědomá soběstačná a většinou vzdělaná individua dychtící po uplatnění a kariéře, hanba jim -_-
16. 02. 2018 v 13:13Off-line esthetique  (41/-/-)
Shiroreloaded: mluvim o firmach, nikoliv firmickach.
pokud jsi mistni dodavatel IT reseni na klic, mas vetsinu zamestnancu v cesku, dovezes par PC haraburdi z Ciny, vsechny dalsi vydaje a trzby mas v Ceskych Z*****ych Korunach
pokud jsi Skoda Mlada Boleslav, nebo jejich jakykoliv dodavatel, treba BOSCH Ceska Republika, nebo jakykoliv autodopravce, mas vetsinu trzeb v Eurech, vetsinu nakladu v Eurech, jedes v Eurech.
Zapadli vlastenci frceli naposledy za soudruha Jiraska
16. 02. 2018 v 13:13Off-line esthetique  (41/-/-)
PS: z ekonomie mam statnici, pletes si ekonomii a ekonomiku
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload