Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Podnikání: Fyzická či právnická osoba?

19. 12. 2017 v 21:20Off-line Anonym
Ahoj, většinu záměru už mám promyšlenou, naplánovanou a vykomunikovanou (produkt, logo, reklama, počáteční výdaje, webové stránky,...), ale nechci udělat chybu. OSVČ nebo s.r.o.?

Jednalo by se o firmu, kde bych mimo jiné měl já (a později v případě úspěchu mí brigádníci na DPP) odpovědnost za nezletilé v zahraničí, což je největší právní a tím pádem i finanční riziko... Vše samozřejmě pořeším s dobrým právníkem, ale člověk nikdy neví, jaké situace reálný život přinese.

Vím, že u OSVČ člověk ručí veškerým svým majetkem a já bych nerad přišel třeba o byt... Také mi přijde název firmy např. CESTUJ s.r.o. důvěryhodnější než Ing. Jan Novák, i co se týče marketingu a nehledě na to, že bych firmu někdy v budoucnu mohl třeba chtít prodat.

Zároveň ale vím, že u s.r.o. se daní dvakrát - zisk 19% ročně a případně při vyplácení podílu na zisku i z toho již zdaněného ještě 15%. A také, že založení s.r.o. je o něco zdlouhavější a finančně náročnější (což by ale v mé situaci ani snad tolik nevadilo).

Konzultuji to s kamarádkou, která je odbornice na daňovou problematiku, ale má na můj vkus až moc jednostranný pohled, proto se ptám i zde.

A neptám se teoretiků, co nikdy nepodnikali nebo jsou v prvním semestru na právu či VŠE, no offence. Uvítal bych hlavně názory od lidí, co se v podnikatelsky-právním prostředím pohybují nějaký ten rok a ideálně mají zkušenosti.

Díky moc! :)
19. 12. 2017 v 21:24Off-line misanek007  (25/-/-)
Psychická osoba
19. 12. 2017 v 21:49Off-line Anonym
Určitě jako jinde i mezi námi buznami budou podnikatelé/právníci ;) Ale zatím odpovědi nic moc, pravda.
19. 12. 2017 v 22:02Off-line Anonym
Letní pobytový kurz v zahraničí, co se specializuje na věkovou skupinu 12-18 s tím, že je i organizace, co zajišťuje program, plnou penzi a ubytování na místě.
Já bych byl doprovod a zajistil bych komunikaci s tou organizací v zahraničí, dopravu, transfery, pojištění atd. A dozor 24/7, aby byli rodiče v klidu, že je tam někdo dospělý a důvěryhodný, kdo se domluví místním jazykem, kdyby se něco podělalo a je pořád na telefonu... Takže se tak úplně o cestovku nejedná.
19. 12. 2017 v 22:08Off-line Anonym
Dřív 100k a předtím dokonce i 200k. Teď právě nově pouze 1Kč. Jedinou nevýhodu u s.r.o. vidím nižší zisk pro mě jako Jana Nováka. Při zisku 50k bych jako OSVČ měl čistý zisk (po zdanění) 42,5k, jako s.r.o. 34,4k. Ale jak psal Tompech (a to moc dobře vím), OSVČ ručí celým svým majetkem a nedá se říct, že bych nic neměl. Takže je to dilema... Proto se taky ptám lidí, co mají zkušenost nebo znalosti větší než já (zatím zdá se nikdo).
19. 12. 2017 v 22:09Off-line Anonym
Díky jsemnamlade :D To už jsem udělal...
19. 12. 2017 v 22:19Off-line pauxi  (49/178/79)
Jak mají být rodiče klidní , když s jejich nezletilým děckem pojede důvěry hodná buzna ? To jim doufam neřekneš
19. 12. 2017 v 22:48Off-line Anonym
Dobrý právník doufám existuje, rodinný známý, ale nechci po něm právní služby za večeři, chci ho napsat na firmu a fakturovat ho na firmu nemůžu, když nemám firmu :D
19. 12. 2017 v 22:49Off-line Anonym
Jasný. V logu mám duhovou vlajku ;)
19. 12. 2017 v 22:53Off-line Anonym
Díky za názor, akutole, ale neodpověděl jsi na můj dotaz... Což se tu ostatně děje pořád, takže se na tebe nezlobím :)

Ale asi jsem studoval špatný zákon? V tom, co jsem četl se píše, že jednatel skutečně ručí, ale pokud se prokáže, že nebyl po nějakou dobu řádný hospodář.

Tvoji poslední radu neberu, to, že si nejsem jistý, jestli mám založit s.r.o. nebo OSVČ a ptám se na to na teplý seznamce pro mě není dostatečný důvod to odpískat. Každý nějak začínal a nikdo hned vše nevěděl. Ani ty ne, zajisté.
19. 12. 2017 v 23:02Off-line Anonym
Chce to méně paranoii :D Imaginární není ani jedna z těch osob. A tohle mi netvrdila... Samozřejmě. A ještě ti napíšu, že mám kámošku z reklamky, co jde na mateřskou a že s ní jsem už projednával reklamní předměty a reklamu na fb. Ha :D

Takže co zpět k věci? S.r.o., OSVČ?
19. 12. 2017 v 23:16Off-line LFA  (25/178/94)
Proc bys jako s.r.o. mel platit dane? Kdyz to umis a mas sikovneho ucetniho, nebudes platit nic.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 12. 2017 v 23:18Off-line LFA  (25/178/94)
A taky nechápu, proč bys nemohl do nákladů započíst něco, co je prokazatelně spojený se založením firmy :D
19. 12. 2017 v 23:22Off-line Anonym
Jasně, papírově nemusíš vykazovat zisk a potom žádné daně neplatíš.
Ale minimálně u s.r.o. se nedá brát podíl ze zisku, když nemáš zisk. Pokud si ze zisku něco bereš u s.r.o., tak se to daní vždy (viz původní text dotazu..).
19. 12. 2017 v 23:23Off-line Anonym
Díky, akutole. Moc jsi mi pomohl. Jdu udělat přesně to, co píšeš.

A ty si na tu menstruaci pořiď nějaký hodně savý tampon. Deal?
19. 12. 2017 v 23:30Off-line LFA  (25/178/94)
A napadlo toho tvèho právníka, že existují náklady? Že se vůbec ptám, že vůbec odepisuju...
20. 12. 2017 v 02:46Off-line i8051  (53/184/97)
Hm, hlavne ze mas logo a reklamu .. slusnej zaklad :-) by me zajimalo, kdo je anonym .. kdyz me blokuje :-) jinak si udelej s.r.o
20. 12. 2017 v 08:46Off-line pauxi  (49/178/79)
Tak když máš v logu duhovou vlajku , tak to je jiná , to budou rodiče hned klidný , že bude o jejich děti dobře postaráno. Zákazníci budou jen chlapečci, nebo i děvčátka ?
20. 12. 2017 v 09:21Off-line i8051  (53/184/97)
Akutol - sebere imaginarni byt a voprca imaginarni kamosku pravnicku .. desnej imaginarni konec :-)
20. 12. 2017 v 14:36Off-line BussterX  (103/130/150)
Mě hlavně fascinuje, jak si kdekdo splácá v malování windows "logo" firmy :D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload